8500 מול 4600 - הפתעה! - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

8500 מול 4600 - הפתעה!

huber

Recommended Posts

כן ראיתי, הם ממש זהים בביצועים. למשל במקס פיין, רק ב10 נקודות יותר (אם אני לא טועה)...

וטוב שלפני כמה שבועות קניתי את הרדאון של גיגיה בייט, 1500 וזה הדלוקס, ממש פצצה של הכרטיס! (קניתי בעקבות הכתבה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבדיקה הזו לא שווה הרבה מהסיבות הבאות:

-לא בדקו מה קורה ברזולוציות גבוהות מ 1024X768, ככל שיעלו את הרזולוציה ה GF4 יגדיל את הפער!

-לא בדקו מה קורה כשמפעילים את ה AA, גם פה הפער לטובת ה GF4 רק יגדל.

-לא בדקו משחקים או דמואים שמיועדים ל DX8 ששם ה VORTEX SHADER הנוסף של ה GF4 יקטול את הרידאון.

ב 1600X1200 עם 4X4 AA ה TI4600 יכול להגיע לפי 4 מהרידאון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-Vertex Shader של ה-Radeon8500 יותר חזק/מהיר/כל תואר אחר שתבחרו מזה של ה-GeForce4, גם עם הנוסף. עוד הוכחה לכך שעדיף מוח על כוח...

לא נבדקו שם AA, ולא משחקים כמו UT2003, וזה רע, אבל מצד שני לא נבדק שם גם Anisotropic Filtering שמטה את הביצועים לטובת ה-...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה שוכח לציין זה שה 8500 בא כתשובה ל ג'יפורס 3 ולא ל 4! ועדיין מצליח להגיע לביצועים קרובים להפליא ל 4.

וגם תג המחיר המפלצתי של ה 4600 פשוט מגוחך.

ונכון - AA אף פעם לא היה הצד החזק של הרדאון - אז מה? לי ולהרבה אנשים זו לא פונקציה ששוה תשלום כפול על מאיץ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לטענת ה INQUIRER נוידיה תיקנו את ה ANTIASTROPIC FILTERING בדרייבר האחרון שלהם (שלא יצא עדיין).

הבעייה של נוידיה תמיד היתה שהם הפעילו את הפילטר על כל התמונה, לעומתם ATI הפעילו אותו רק על עצמים רחוקים (איפה שהפילטר נחוץ).

ה GF4 הוא בסה"כ GF3 עם כמה שיפורים, לא מדובר על דור חדש של כרטיסים, כך שזה מתקבל על הדעת שהרידאון מסוגל להתחרות בו יפה ביחס למהירות שעון.

כל ההבדל בין הרידאון 8500LE ל GF4 TI4600 הו 50MHZ לליבה ו 65MHZ לזיכרון.

זה בערך 18% הבדל וזה אפילו פחות מההבדלים בביצועים בין השניים.

נכון שהמחיר של ה TI4600 וגם ה 4400 מוגזמים, לי אישית הענין הזה לא ברור ובהחלט הרידאון נותן תמורה מצויינת למחיר,

אם זה היה הכסף שלי הייתי צריך לבחור בים ה 8500LE ל 4200 וכנרא הייתי בוחר ב 4200 בגלל ש AA כן חשוב לי.

אף פעם לא המלצתי לקנות TI4400 או 4600, להיפך.

שני הכרטיסים היחידים שמתקבלים על הדעת הם ה 8500LE וה TI4200.

מי שיכול להרשות לעצמו כרטיס יותר מהיר צריך להבין שהוא זורק כסף, עדיף לקנות היום כרטיס שעולה חצי מה TI4600 ובעוד

שנה לקנות כרטיס חדש באותו מחיר מאשר היום להשקיע מחיר כפול על כרטיס שכשיצאו משחקים כבדים יותר בעצם לא יהיה

הבדל בינו לבין הכרטיס שעלה חצי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העובדה ששני הכרטיסים נבדקו רק ברזולוציה של 1024x768 פוסלת מראש את כל הביקורת, למה שלא יבדקו גם ב 640x480 ואז יגידו שהרדאון זהה ביכולתו לGeforce 4? ...

אגב, לא צריך לקנות 4600 כדי להנות מAA, אפשר לקנות 4200 (שעולה 1100 ש"ח) ולהנות מQuinCunx ומקצב פריימים מעולה (נכון שיש טשטוש, אבל כשקצב פריימים חשוב מאוד, לדוגמא בshooters, לא מבחינים בו).

אין שום מקום להשוואה בין R8500 לבין 4 Ti וזה הוכח כבר אינספור פעמים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנו אותי אם אני טועה, אבל אני הבנתי שהסיבה לכך שג'יפה 4 מאבד פחות פריימים ב-AA, היא שיש לו שיטת AA שונה משל הרדאונים למינהם, ושהשיטה של נותנת איכות תמונה גרועה יחסית לזאת של ATI... אז בשביל איכות תמונה טובה משלמים בקצב פריימים נחות ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל יש שיטה שנקראת QUINCONX שאיכותה נחשבת לנחותה יותר (למי שמסוגל להבחין בכלל), אבל גם כשמשווי בשיטות הישנות יותר של 2X2 ו 4X4 ה GF4 עדיין סובל הרבה פחות בביצועים מהרידאון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...