חוסר ניצול של הרכיבים ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוסר ניצול של הרכיבים ?

Recommended Posts

מעבד : XP +2500

לוח אם : Epox EP-8RDAE nvidia nforce2 Ultra 400 + MCP2

זכרון : 2 סטיקים של 256 מגה כל אחד, 200Mhz PC3200

האם הרכיבים שלי עובדים כולם ב 200Mhz ?

כלומר, האם מהירות מעבר הנתונים בין הזכרון, ללוח האם, למעבד - וחוזר חלילה, מתבצע ב 200Mhz ?

(האם בכלל נכון לתאר זאת כך : "מעבר הנתונים בין הזכרון, ללוח האם, למעבד - וחוזר חלילה") ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אגיד לך את מה שיכול להיות ומה שיש.

מה שיכול להיות:

יש לך שני ערוצים של זיכרון, מהזיכרון לגשר הצפוני (Northbridge). כל אחד מהם במהירות 400 מגה-הרץ שזה מתרגם ל3.2 ג'יגה בייט בשנייה. מהגשר הצפוני יש לך ערוץ אחד במהירות 400 מגה-הרץ אל המעבד (שוב פעם, 3.2 ג'יגה בייט לשנייה). הסיבה לזה שישנם שני ערוצים לזיכרון מהגשר הצפוני למרות שנדמה שמספיק אחד היא שהם אף פעם לא בניצול של 100%, אז אם יש שניים זה מגביר את הניצול המעשי של המהירות. בסופו של דבר, התוספת לביצועים היא ממש ממש קטנה.

הנה מה שיש לך:

הערוצים לזיכרון עובדים ב333 מגה-הרץ והאפיק למעבד גם ב333 מגה-הרץ, זה בגלל שהמעבד שלך תומך רק בFSB של 333. המעבד כמובן עובד ב1.83 ג'יגההרץ, אם הגדרת אותו נכון. העובדה שאתה מריץ הכל עם FSB של 333 לא פוגעת בך כל כך קשה, בגלל שלמעבד שלך יש 512 קילובייט קאש ומהירות לא מספיק גבוהה בשביל "להרעיב" אותו לרוחב פס.

שים לב שכל הרכיבים חוץ מהמעבד מסוגלים לעבוד ב400 מגה-הרץ FSB, מה שאומר שהמערכת שלך היא מועמדת אידאלית לאוברקלוק, במהירות באס של 400 מגה-הרץ המעבד שלך יעבוד ב2.2 ג'יגה-הרץ וזה יהיה שווה 100% לאת'לון 3200+ שבא עם באס של 400. דרך אגב, לא מובטח לך כזה .

עריכה: תראו את ההודעות שלי, אני 1337!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על ההסבר המפורט (ב 2 האשכולות !!!) :-) :xyxthumbs:

כלומר, כל הרכיבים פרט למעבד תומכים במהירות של 400MHZ,

אז איך אני גורם למעבד גם לתמוך ב 400 ? (שינוי ביוס ?)

והאם זה מסוכן ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון זה לא ממש מסוכן, העיקר צריך לדאוג לקירור טוב למעבד שלא יעבור את ה 60 מעלות במקסימום שלו.

כדי לעזור למעבד להגיע ל 400 MHZ אתה צריך לגשת לביוס , שם למצוא הגדרות של מערכת ולמצוא משהו שכתוב שם FSB (כל ביוס נראה קצת אחרת) ושם יהיה לך מספר אפשריות, כרגע אמור ליהיות אצלך המספר 166 אתה צריך לשנות את זה ל 200 MHZ. ככה המעבד שלך יעבוד ב 400 MHZ ( אל תפחד שזה 200 כי הערוץ בעצם מוכפל DDR).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שבלוח שלך כל מה שאתה צריך לעשות זה לשנות את התדרים דרך הביוס (לא יצא לי להתעסק עם לוחות של אפוקס), זה אמור להיות סיפור די פשוט, אצלי עשיתי אותו דבר והמעבד שלי עובד בקלילות על 2.3GHz שזה מקביל ל- 3400+, כשהוא במקור 2600+.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפנ שאני עושה שינוי, בדקתי את הטמפרטורות בעזרת HWINFO32

1. הטמפרטורה של הלוח נראת טיפה לא הגיונית, לא ? :-)

2. חום המעבד הוא כ 51 מעלות (לפני האוברקלוקינג), גבוה יחסית, לא ?

[attachment deleted by admin - 90 dayss]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...