Switch , Hub ושאר סוגי ירקות ! - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Switch , Hub ושאר סוגי ירקות !

Sp0t

Recommended Posts

שלום!

מה ההבדל בין Switch לבין Hub , פרט נמק והסבר את טענתך! :-*

האם אני יכול לחבר את המודם שלי (כבלים) לתוך ה HUB או SWITCH ומשם הוא כבר יפצל את האינטרנט ?

ועוד שאלה , האם המרחק של הכבל מכרטיס הרשת ל HUB או ל SWITCH משפיע על המהירות ? (מדובר במרחק מקסימלי של 15 מטר בערך.)

תודה :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל עיקרי אחד:

נניח שיש לך עם כמה מחשבים ואתה שולח קובץ ממחשב אחד למחשב השני.

ה-Hub ישלח את המידע הזה אל כל המחשבים, אולם רק המחשב שאליו שלחת את המידע יקבל אותו ושאר המחשבים פשוט יתעלמו ממנו.

ה-Switch מטפל בדבר הזה הרבה יותר טוב ע"י כך שהוא שולח את המידע רק לאותו מחשב שאליו התכוונת לשלוח. אני חושב שזה נעשה ע"י איתור ה-IP של המחשב הספציפי.

אני לא יודע אם זה קשור להבהוב נורת ה-Collision ב-Hub מידי פעם או לא, אבל כמובן ש-Switch עדיף בהרבה על Hub.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק . Hub היה המוצר שהחליף את כבל ה- BNC , כבל עם סיכוך וכבל פנימי . לטופולוגיה זו היו בעיות רבות כמו התנגשויות , כששני מחשבים משדרים באותו זמן .

Hub הוא מכשיר שמאגד מספר פורטים במכשיר אחד , אך כאשר מציינים שה- HUB תומך במהירויות 10Mbyte/sec אזי המהירות נחלקת לכל הפורטים . ז"א אם יש לך 8 פורטים וכולם מאוכלסים , פשוט עליך לחלק 10 ב- 8 פורטים וקבל את המהירות המקסימלית עבור כל פורט ופורט .כמובן ולא נשכח זמני התנגשות שפוגעים במהירות האופטימלית אנו מקבלים יחס דיי גרוע של שירות מצידו של _HUB .

לכן המציעו את ה- Switch , אשר עוזר לנו להתמודד טוב יותר עם פוטים בודדים . ה-SWitch מנסה להתמודד עם כל פורט אינדיווידואלי ולתת לו יחס של מלכים . אם Switch תומך במהירויות 100Mbyte/sec אזי , כל פורט ופורט מקבל עוצמה מקסימלית של מהירות 100Mbyte/sec וזאת הוא עושה עם רוחב פס , ותקשרות באס (בתוך המכשיר) מהיר במיוחד . ולכן בקירוב רב , Switch של 8 פורטים , כל פורט יקבל את המהירות המקסימלית .

לפי מה שכתב הבחור האחרון , מי שיודע IP במקום אחר הוא ידידנו ה- . הוא מחזיק טבלאות של שני , ובעצם זוכר את מי לנתב לכאן ולכאן .

Collision - התנגשות , ז"א שני מחשבים משדרים בבת אחת באותו זמן (תחשבו על זמן דגימה של מתג בעל יציאות 100Mbyte/sec , אז 1 חלקי 100 מגה , שניות שני מחשבים משדרים באותו זמן ) , המתג מזהה את ההתנגשות ושלוח תגובת Broadcast שזה כתובת FF..FF , לכולם ואז הם יודעים שיש התנגשות .ככל שמספר המחשבים גדול ברשת , ישנו סיכוי רב יותר להתנגשות , ולכן הרשת הולכת ונהיית איטית יותר .

לגבי המרחק : ביניני משרדים מרכזים את המתגים בחדרי תקשורת ומותחים כבלים לאורך הביניין .אם אני לא טועה או שכחתי , ניתן למתוח כבל עד 150 מטר .(15 מטר זה מגבלה של כבל טורי תקני Rs-232 ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי במודם הכבלים שלך (אם המודם כבלים שלך הוא מודם שמתחבר לכרטיס רשת או כמו כן האם ניתן לפרוץ את המודם שלך ולהופכו לראוטר כמו שקורה במודם ADSL של אלקטל)

זה יותר מסובך ממה שאתה חושב..

כמו כן ההגבלה היא של 100 מטר אז ככה ש 15 מטר זה בסדר!

יש לי בבית 6 מחשבים (כולל הסרבר) וכולם מחוברים להאב סוויץ עם מודם ADSL פרוץ והכל עובד סבבה!!!

בלי בעיות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזה נעשה ע"י איתור ה-IP של המחשב הספציפי.

על פי ה Address. המתג הוא מוצר Layer 2 על פ י הגדרתו, למרות שבשנים האחרונות פותחו מתגי Layer 3 אבל הרבה יותר יקרים ומורכבים ממה שאתם רוכשים לשימוש ביתי.

ההבדל העיקרי בין HUB ל Switch הוא ש HUB הוא Shared Media בעוד ש Switch אינו.

הכוונה היא שב HUB רק פורט אחד יכול לדבר על ה bus וכל השאר מאזינים. אם שניים או יותר מנסים לדבר ברגע נתון מתרחש Collision ואז כולם מפסיקים לדבר לחלקיק שנייה. בניגוד למה ש udicol אמר רוחב הסרט אינו מתחלק בין כולם אלא מוקדש למחשב אחד בלבד ברגע נתון.

במתג לעומת זאת יש bus מתקדם יותר ו buffers לכל ממשק אשר מאפשרים למספר פורטים לדבר במקביל. כלומר לדוגמה פורט מס' אחד יכול לדבר עם פורט מס' שניים במקביל לתקשורת שתתבצע בין פורטים שלוש וארבע. לגבי רוחב הסרט הכל תלוי ב bus. במתגים יקרים ואיכותיים יש bus שהוא non-blocking כלומר כל הפורטים יכולים לדבר בו זמנית ללא איבוד packets. לעומת זאת במתגים זולים ה bus מוגבל והוא blocking ואז אם כל הפורטים ידברו בבת אחת יהיה packet loss.

בגלל ההבדל הנ"ל בין hub ל switch ניתן לראות שהתעבורה במתג היא הרבה יותר אפקטיבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם ;)

רציתי לשאול שאלה נוספת (אם יורשה לי) , אני מנוי מהיר של מת"ב , יש לי מודם GADline , עד היום חיברתי את המודם לכרטיס במחשב , בקרוב אני אשתמש ב Switch ורציתי לדעת האם ניתן לחבר את המודם ל Switch ובכך לפצל את האינטרנט בין כל המחשבים אשר יושבים על הSwitch ?

תודה שוב!

:saint:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה של התנגשות עדיין אפשר להשתמש בטופולוגיית כוכב ובארכיקטורת של אסימון

שככה אין מצב של התנגשיות אבל יש לזה את החסרונות של זה.

star ו token ring אלו שני דברים שונים.

אתם באמת יכולים לקרא את הביקורת שלי (על הסוויץ' שלי אגב) (shamless self promotion :lol:), יש שם הקדמה לא רעה על .

יום טוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם חוזרים על אותם הדברים מחדש... כנראה שאתם לא יודעים מה זה ואתם רק מנסים לחרבש משהו...

מה הסיפור שלך ?

אם אין לך משהוא חכם לכתוב , אז וותר לטובת כולנו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...