החרדים לא ייבחנו במבחני המיצ"ב בנושאים של ציונות, דמוקרטיה ומורשת ישראל - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החרדים לא ייבחנו במבחני המיצ"ב בנושאים של ציונות, דמוקרטיה ומורשת ישראל

yanushka

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3027284,00.html

נשאלת השאלה מדוע הם לא ואנחנו (המגזר החילוני) כן?

הם טוענים שנציגיהם לא הגיעו להבנה לגביי החלק המתייחס למושג ציונות, אבל בתור אחד שמסתכל מהצד זה נראה כמו כל דבר שהם בוחרים לא להשתתף בו כמו למשל ("תורתי אומנותי").

נראה כי הם חושבים שלשבת כל היום על התחת ולשנן את התנ"ך בע"פ זה מועיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת לא השאלה שצריכה להישאל... השאלה הזאת גורמת לשנאה בעם.

השאלה שצריכה להשאל היא למה לעזאזל משרד החינוך מאשר דברים כאלה ?

אם משרד האוצר מאשר לי בית זונות בבית על חשבון המדינה אז מה תשאלו ? למה לו יש ולי אין או למה לעזאזל דבר כזה אושר ?

"למה לעזאזל דבר כזה אושר?!" זה מה שאתם תשאלו את עצמכם.

לימור לבנת חרא של שרת חינוך, אני לא אומר שאחרים היו יותר טובים אבל היא גם כן לא יודעת מזה חינוך בשקל.

למה בכלל יהודים במדינת צריכים נציגי מגזר ? פה נראה לי מתחילה הבעיה שהחרדים רואים את עצמם כמגזר בעם הזה ולא חלק מכובד ממנו, רוצים ללמוד תורה ? בבקשה... בכיף, רוצים לא לעבוד ? בכיף... רוצים לחיות בצניעות ? למה לא...

אבל למה המדינה צריכה לממן לימודי תורה אם סטודנטים היא לא מממנת ?

למה המדינה צריכה לאפשר לילדים בית ספר אנטי ציוניים וישראליים ולתמוך בהם כלכלית ?

למה המדינה צריכה לפטור אזרחים מהצבא בגלל שהם רוצים ללמוד תורה ?

פה הבעיה.

ו"הם" אולי לא מאמינים במדינת כי יש שרת חינוך מפגרת שנותנת ל"נציגים" שלהם כסף ללמד ילדים איך שונאים את המדינה ואחרי זה מתפלאים שזורקים אבנים על שוטרים ביום הזכרון לחללי צה"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Mortar צודק לחלוטין, אבל עד כמה שידוע לי זה עניין שממשיך מהקמת המדינה שהכריזו שהמדינה יהודית והחרדים על ההתחלה קיבלו את כל התמלוגים האלה..

הם לא מאמינים במדינת (ואני לא צוחק). מבחינתם עדיף מדינה יהודית אחרת, והנושאים הללו כמובן לא מדברים אליהם או קיימים אצלם.

גם פה אין לי מושג אבל עד כמה שידוע לי זה שהחרדים לא מאמינים במידה יהודית בארץ עד שהמשיח לא יבוא ויכריז על זה רשמית, או משהו בסגנון

כמו שאסף הראל אומר, בית זונות מה שניהיה פה :]

הארץ הזאת רקובה מהיסוד, איך שהמשרד החינוך פועל רקוב מהיסוד, הכל פה על הפנים

חושבים שאם הם יכניסו חוק אחד חדש הכל ישתנה, הם צריכים להבין שאם הם מאמצים שיטות מחול, הם צריכים לאמץ את כל המערכת ולא חוק אחד בודד שנראה להם טוב, וזה גם לא מבטיח לשנות הרבה כי הם גידלו פה כמה וכמה דורות שכבר התרגלו למצב הקיים ויהיה פה המון בלאגן אם הם יחשבו לשנות משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שטויות...

בגלל שאין לי כח לכתוב עוד פעם:

קודם כל החברה החרדית מורכבת מהרבה מאוד זרמים וחצרות ותת-קבוצות וכו'.

מתוכן רק 2 או 3 הן אלה שדוחות את מדינת ישראל, מפני שהן חושבות שמדינה יהודית תוכל להבנות רק עם בוא המשיח. קבוצה אחת כזו היא נטורי-קרטא (אני מקוה שרשמתי נכון), ובנוסף אליהם ישנה לפחות עוד קבוצה אחת ששכחתי את שמה.

שאר העדה החרדית דווקא כן מכירה בישראל. מתוך הרוב הזה יש את אלו שמשרתים בצבא ותורמים למדינה, ואת אלו שלא. הבעיה היא שהקבוצה השניה גדולה מהראשונה, ובד"כ מדכאת אותה.

והתיקון של ולורין:

נטורי קרתא - שומרי העיר.

נוטר - שומר, משגיח.  קרתא - קרת, עיר.

בכלל, לפני שאתם מגיבים, תנסו לעיין בת'רד הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...