כמה שאלות בקשר ל SATA. - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות בקשר ל SATA.

asmon

Recommended Posts

מה זה ומה זה נותן לי?

האם כל לוח תומך ב SATA?

קראתי בדף השאלות שיש דרך מיוחדת להתקין וינדווס שיתמוך ב SATA

ומה אם אני לא מוצא את הדרייברים בדיסק ואין לי אותם על דיסקט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שרציתם לדעת על ATA100 vs ATA133 vs SATA ומה לקנות/Holy 6.3.2004

בתקופה האחרונה ההרידסקים בפורמט SATA מתחילים להכנס חזק לשוק ונשאלת השאלה - איזה הרדיסק באיזה ממשק עובד מהר יותר?

כיום מוכרים דיסקים קשיחים במהירות ATA100 או SATA.

לעומתם Maxtor מוכרים דיסקים קשיחים במהירות ATA133 או SATA.

אין שום הבדל בביצועים נכון להיות בין שלושת ההתקנים, מכיוון שההרדיסקים הכי מהירים היום מסוגלים להעביר עד 70MB\s אין שום אפשרות לנצל את הממשק המהירות שמציע לנו לוח האם והכונן הקשיח, לכן מבחינת ביצועים אין שום הדבר בין ATA100 ל-ATA133 ל-SATA שעובד ב-150MB\S.

ה-SATA נולד משתי סיבות

1. לתת צורת חיבור נוחה פי כמה מה-PATA הישן והמסורבל שדרש כבל עם 40/80 גידים. ה-SATA מציע לנו חיבור סיראלי שדורש רק 7 גידים, ככה שמקבלים כבל קטן, דק ונוח לעבודה. בנוסף ה-SATA תומך ב-Hot swap, זוהי תכנולוגיה שקיימת רק במספר מועט של הרדיסקים PATA שמאפשרת לנו לנתק הרדיסק בזמן פעילות של המחשב. הבעיה עם החיבור הקטן היא שאם לא נזהרים עלולים לשבור אותו.

2. תמיכה לעתיד - בעתיד אנו מקווים שיוכלו לייצר הרדיסקים מהירים שיעבדו במהירויות הגדולות מ-100MB\s כך נוכל לנצל את ההרדיסקים האלה עם הממשק המהיר.

ולסיכום - היום אין שום הבדל בביצועים בין ATA100 ל-ATA133 ל-SATA, לכן בחירה של הרדיסק כמעט ולא צריכה להיות תלויה בסוג הממשק.

תריץ חיפוש , ענו על השאלות האלה המון פעמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, ועוד משהו.

אם יש לי לוח אם שלא תומך ב SATA אז ההארדיסק יפעל על פי התקן הישן נכון?

ולמות ששאלו פה מלא פעמים וכל אחד אומר משהו אחר אבל מה אתה חושב ההארדיסק שהכי כדאי לקנות היום?

הרבה אומרים ש ...

בכל מקרה אני צריך משהו מאוד שקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שיש מתאמים שמוסיפים אותם לחריץ ה-PCI כדי שתוכל לקבל תמיכה ב-SATA , אבל אני לא בטוח בזה.

נ.ב: תשנה בבקשה לכותרת יותר אינפורמטיבית שמציגה את השאלה שלך בקצרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...