על המוות בכבישי הדרום, ועל חוסר בענישה.. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

על המוות בכבישי הדרום, ועל חוסר בענישה..

com

Recommended Posts

בהחלט שווה קריאה.

[url=]http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3022790,00.html

"הוא היה מאוד זהיר" היא אומרת על בעלה בן ה-48. אבל הזהירות שלו לא יכלה להועיל כשהסובארו וחמשת הצעירים שבתוכה שעטה ממש באותה שנייה לתוך הצומת מכיוון השוק של באר שבע במהירות עצומה. אחת ההערכות של הבוחנים בשטח אחר כך היא שנהג הסובארו נסע במהירות של 120 קמ"ש. אולי יותר. בכל מקרה, לא היתה כל מחלוקת לגבי עובדה אחת, הנהג הבדואי מתל שבע הסמוך עבר את הצומת באור אדום מלא."

מדובר על צעירים רוצחים, לא פחות ולא יותר.

בתאונות בישראל נהרגו, ונרצחו, הרבה יותר אנשים שנפלו בכל מלחמות .

אנו משליטים ביד קשה (אולי טיפונת נוקשה מידי אפילו) מדיניות של חיסולים, שולחים מטוס, משקיעים מיליארדים

בשביל למחוק מהמפה מי שהורג בנו.

אבל על הכביש, אוזלת היד חוגגת - הנהגים הבדואיים, פשוט קוטלים אותנו, הורגים בנו.

המשטרה מרימה יידים ומוותרת לביריונים, אני שואל,

לא הגיע הזמן לשים לטרגדיה הזו סוף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה טיפשי להאשים את הבדואים. חלקם הוא קטן לעומת החלק העצום שיש למדינה על 500 ויותר ההרוגים של השנה. בנוסף, שיעור ההשקעה של המדינה על נהג בדואי הוא לדעתי אולי רבע מאשר השקעה על נהג יהודי (שגם היא נמוכה בצורה חמורה) אז לא פלא שקורה מה שקורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה טיפשי להאשים את הבדואים. חלקם הוא קטן לעומת החלק העצום שיש למדינה על 500 ויותר ההרוגים של השנה. בנוסף, שיעור ההשקעה של המדינה על נהג בדואי הוא לדעתי אולי רבע מאשר השקעה על נהג יהודי (שגם היא נמוכה בצורה חמורה) אז לא פלא שקורה מה שקורה.

כנראה שלא קראת את הכתבה...

מדובר בנהגים מטורפים שפשוט מתאבדים על הכביש, ולא אכפת להם מחיי אדם כלל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשקלון זה בדיחה. לעומת באר שבע, כל הבדואים האלה עם הסובארו אימפרזה המחורבנות שלהם.

אם זה יקצר להם 2 דקות נסיעה הם יעלו על המדרכה כדי לקצר את הדרך, הם נוסעים כמו מפגרים.

אם חשבתם שבחורה שמדברת בפלאפון זה רע, עוד לא ראיתם 5 בדואים עם נרגילה ברכב מלפני 15 שנה על בכביש מהיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים, מה נסגר איתכם?

ההודעות הלא קשורות והמעליבות נמחקו.

קראתי את הכתבה הזאת ב"שבעה ימים" של ידיעות אחרונות בשבת. פשוט לא להאמין.

הבדואים בעצמם מודים שלא איכפת להם למות ו/או להרוג אחרים, אז הם נוסעים כמו משוגעים.

והמשטרה רוב הזמן חסרת שיניים לעצור אותם (בדואים שעוברים ליד ניידות חונות ומצפצפים לשוטר שיצא למרדף איתם...), וכשהיא כבר מצוידת בג'יפים של מג"ב, אז האירוע נגמר במקרה הטוב במרדף שבסופו הנהג מקבל דו"ח (שאותו אין לאן לשלוח, כי הבדואים חיים בהתנחלויות במדבר) ויוצא. או שלילת רשיון, שזה כבר בכלל בדיחה, עם נהגים שיש להם שש או שבע או יותר שלילות...

וזה עוד במקרה הטוב - במקרה הרע, כשלבדואים לא בא "לשחק" עם השוטרים, הם גם רוגמים אותם באבנים.

אז מה עושים? ממשיכים בשיטה המטומטמת הזאת, לא מחמירים ענישה, ובמקום לזרוק אותם לכלא, נותנים להם להמשיך להשתולל. ואז או שהם נהרגים, ולצערי בהרבה מקרים הם לוקחים איתם גם נהגים תמימים.

טפשי להאשים את הבדואים? אז את מי תאשים? את הנהגים הנורמליים שנוהגים כשורה ומתים בגלל שאיזה בדואי מטורף החליט לנסוע 170 ולעקוף אותו מהשוליים?

רק תקראו את הסיפור הזה:

שמו של האיש שמור במערכת. זו היתה בקשתו. הוא טען שאנחנו עלולים לסכן את חייו. הוא טען שהוא כבר שילם מספיק. שגולגולת מנותצת ואובדן פרנסה של שנה שלמה הם מחיר גבוה דיו. שזה קרה לו בדרך לטיול ג'יפים בשטח. על כביש לא הרחק מבאר שבע. משאית נהגה באיטיות לפניו. "פתחתי בעקיפה", הוא מספר, אז כשקדמת הרכב שלי כבר נשקה לאחורי המשאית, אני רואה במראה האחורית מראה שלא ייאמן: "רכב שמגיע אליי מאחור במהירות של טיל".

הנהג קלט, לאימתו, שהרכב שהגיח מאחור מנסה לעקוף אותו מימין כדי לחדור לתוך המרווח הקטן בינו לבין המשאית ולחלוף על פניו, לא היה לו סיכוי. הרכב הפרוע התנפץ אל תוך המשאית, עף למעקה ההפרדה וניתז ממנו לג'יפ של המטייל.

"יצאתי מהרכב. נפגעתי בראש אבל נשארתי בחיים. נהג הרכב עמד שם. הוא היה בדואי. הייתי מלא כעס הודעתי לו שהוא לא הולך לשום מקום עד שבאה משטרה. אבל תוך דקות הגיעו עשרות בדואים ופשוט היכו אותי מכות רצח". אחר כך בבית החולים, אבחנו הרופאים שלושה שברים בגולגולת.

אז טפשי להאשים את הבדואים?

חוצמזה, אתה אומר "חלקם הוא קטן", אבל רק תסתכל על סטטיסטיקת התאונות מאזור היישובים הבדואים:

48 תאונות (עם 141 נפגעים) בכביש 31, מלהבים עד ערד. נשמע מעט, אבל זה כביש עם נפח תנועה דליל מאוד - כך שלמעשה מספר התאונות כפול מבכביש רגיל. וזאת למרות שהמדינה משקיעה כסף רב בבניית כבישים חדשים (למשל כביש 25 בין ב"ש לדימונה, שהפך לכביש דו-מסלולי, ורק נהרגו בו יותר בני אדם - 9 - מאשר בכביש הישן).

אז, על איזה השקעה בנהג אתה מדבר?

לדעתי יש כאן מחדל של המשטרה ושל הרשויות האחראיות. במקום שנהגים יענשו, עניינים נסגרים "בתוך השבט", והנהג הפושע ממשיך להרוג ללא מעצור.

מעניין מה צריך לקרות כדי שמשהו באמת ישתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה עושים? ממשיכים בשיטה המטומטמת הזאת, לא מחמירים ענישה, ובמקום לזרוק אותם לכלא, נותנים להם להמשיך להשתולל. ואז או שהם נהרגים, ולצערי בהרבה מקרים הם לוקחים איתם גם נהגים תמימים.

אתה לא יכול להעניש בדואי, זאת גזענות :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי באופן כללי - במקום לשלול לנהג את הרשיון 6 פעמים (!!!), אחרי הפעם השניה לזרוק אותו לכלא. ולא משנה מה השיוך האתני שלו.

פשוט בקרב הבדואים אחוזי הנהגים הפושעים גבוהים. אבל לא אמרתי שצריך להחמיר רק כי הם בדואים (אחרי הכל, לא חסרים גם חולירות יהודים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסדר, הייתי ציני.

תאמין לי שאני מבין. אני גר בכפר סבא, ובסופי שבוע אני פשוט מפחד להתשייב מאחורי ההגה כשאני יודע כמה נהגים מטייבה ויישובים ערבים באזור נמצאים בעיר. לא מזמן היה סיפור על מכונית שנהגו בה מספר ערבים שנסעה במעל 100 קמ"ש ברחוב בן יהודה בעיר, רחוב ראשי שבו יש הגבלת מהירות ל-60 קמ"ש. הם נכנסו בעץ ונהגו, לפחות לא לקחו אף אחד אחר איתם.

אגב, זה לא שחסרים גם ערסים ישראלים שנוהגים בצורה דומה. בדיוק אותה סכנת נפשות ואותה תרבות נהיגה. אתה רואה בן אדם נוסע בסובארו DL או איזה טנדר מתפרק ב-80 קמ"ש בתוך העיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...