גסיסתו של הג'יפורס? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גסיסתו של הג'יפורס?

useless

Recommended Posts

השעה שמונה בערב, אני רואה את "חברים" בטלוויזיה, נהנה מכל רגע.

הסדרה נגמרת, אני הולך למחשב. ומה אני פתאום מגלה? את הדברים הבאים:

1. המסך חשוך להפליא (לא ממש חשוך, אבל יותר משהוא צריך להיות לבטח).

2. קווים כהים (שחורים) פרוסים לרוחבו של המסך.

ישר נחרדתי, וואט דה פאק? כיביתי את המסך, הדלקתי שוב. אותו סימפטום.

בחופזה עשיתי reboot למחשב, נכנסתי לביוס. כן, מסתבר שהבעיה שלנו אינה קשורה לתוכנה באופן ספציפי, מאחר שגם בביוס אני נתקל באותה התופעה.

אגב, הקווים אינם פרוסים באופן אחיד ותמידי, עד עכשיו לא "עליתי" על מקור הבעיה, אבל אני חושב שברגע שיש קו עם גוון מסויים של שחור, במקום להתחיל ולהפסיק אותו שם, הוא מותח גווני שחור--אפור לכל רוחבו, כך למשל אני יכול לראות באנר (עם מתחלפות), וקווים פרוסים מתחלפים במקומות שונים.

האמת היא שלתומי הייתי _משוכנע_ שמדובר במסך. וכמובן מאושר מאחר שלמסך היו שלוש שנים אחריות, אז בטח יחליפו לי, או לפחות יתקנו אותו.

יום לאחר מכן נסעתי למעבדה, הסברתי להם מהן הבעיות. רק לשם הסקרנות, הטכנאי הדליק אותו באחד המחשבים והפלא ופלא, המסך תקין ועובד כמו סוס.

ואז הבנתי, אם זה לא המסך (שאגב לא היתה לי אפשרות לבדוק על מחשב אחר בבית),אז זה חייב להיות הכרטיס. חזרתי הביתה, ישר פתחתי את המחשב, הוצאתי את הג'יפורס (שהוא אגבGeforce 1 v6800) שבזמנו- לפני כשנתיים - קניתי אותו בלא מעט כסף כאשר הוא היה הכרטיס הטוב ביותר בארץ, ואז ראיתי מה הולך שם, כאוס לשמו.

המאוורר מלא באבק, כמובן שהתחלתי לנקות אותו ביסודיות, כמו כן גם את הסלוט AGPx4 שבו הוא שוכן, חיברתי אותו שוב.

נאדה, אותן הבעיות.

ועכשיו לשאלה, האם יכול להיות שיש פיתרון לזה, חוץ מאשר קניית כרטיס מסך חדש? וגם, האם אפשר לראות במה מקור הבעיה בדיוק?

סביר להניח (לפחות לפי ההגיון שלי), שהכרטיס התחמם יתר על המידה משום שלא תיחזקתי אותו בצורה הראויה, ואז נגרם לו נזק מסויים. אבל האם הנזק הוא בלתי הפיך?

אשמח לקבל תשובות.

תודה. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב......האבק לא משפיע על האלקטרוניקה הוא משפיע רק על יכולת הקירור....

בכל מקרה אם הכרטיס שלך התחמם יתר על המידה אז הנזק הוא בלתי הפיך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי!

גם לי יש 1 256 32MB עם אותה בעיה בדיוק. אני חושד שזה הפילטרים שלו שהלכו, ואני אנסה בימים הקרובים פשוט להוציא אותם החוצה, כמו שהיה במדריך של אננדטק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...