שאלה לדתיים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לדתיים

INFERNO

Recommended Posts

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כל לקיחה של דבר שהוא לא רכושך נחשב גניבה!

הנה שאלה שעלתה בראשי. אם בתנ"ך כתוב שלאדם וחווה היו שני בנים זכרים (קין והבל) איך הם התרבו? ורם הייתה להם אחות, אז התבצע שם גילוי עריות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה שאלה שעלתה בראשי. אם בתנ"ך כתוב שלאדם וחווה היו שני בנים זכרים (קין והבל) איך הם התרבו? ורם הייתה להם אחות, אז התבצע שם גילוי עריות?

אחלה סוגיה .... אבל הם הכוונו לזה שהיו להם ילדים - נכדים נינים .צאציהם של אדם וחווה היו קין והבל. מה קרא באמצע 70 פרושים לתורה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמנם אני לא דתי (אבל אני לומד לבגרות בתנ"ך , וזה מספיק קרוב), למיטב ידיעתי שזה לא נחשב לגילוי עריות מכיוון שלא היה קיים באותה תקופה החוק הזה. חוק איסור גילוי עריות בא מתקופה הרבה יותר מאוחרת.

בנוגע לשאלת הגניבה , כאן זה יותר מסובך. מכיוון שמדובר במדיה דיגיטלית אז לא מדובר בגניבה "סטנדרטית" , הרי מדובר רק בשכפול. לאותה בעל זכויות יוצרים שממנו נגנבה המדיה יש עדיין את המקור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדיה דיגיטלית היא מדיה לכל דבר.

זה שבתורה לא קיים חוק זכויות יוצרים, לא אומר שזה מותר...

בכל אופן, זה נכון שמדובר בשכפול, אבל אין לך זכות להחזיק בשכפול הזה כי לא קנית את הזכות הזאת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גניבה זו גניבה לכל דבר.

יש שני סוגי רכוש:

קניין חומרי (מכונית, מחשב, ספה, מברשת שיניים ;D)

קניין רוחני (תוכנה, משחק, שיר, פטנט...)

אם לקחת עותק של משהו שמישהו יצר ולא הרשה לך להתשמש בזה או לא שילמת על זה אז זה בדיוק אותה גנבה כמו לגנוב לו את המכונית.

אז אותי אפשר כבר לשים בכלא לכל החיים ;D

off the record כמובן ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניין רוחני= כל מה שהוא לא חומרתי כגון תכשיטים, כסף, מכונית וכו' כל מה שנלקח הושאל או הושג שלא כחוק לרבות עותק של דיסק נחשב כגניבה ובהקשר לנושא, כן זו גניבה

בהקשר לקין והבל ואיך הם התרבו הסברה הרווחת (מאוד) שאדם=זכר וחווה=נקבה ואין מדובר בזוג בני אדם האחד גבר והשני אישה אלא מדובר על שני המינים גם מוזכרות לאחר מכן "נשים כושיות" מה שמחזק את הטענה

זאת טעות נפוצה כמו הטעות של מפרשי הדרש שהעולם נברא בשבעה ימים, הפירוש ליום באותה תקופה והפירוש ליום שימיינו לא חייב להיות זהה וכנראה שמדובר בעידנים ובתקופות (הים נוצר בעידן מסויים החיות בעידן אחר הצמחייה המפותחת לאחר מכן וכן האלה)

מה שיכול לחזק את הטענה הזו היא שבכל התנ"ך כתוב את השמות המפורשים של החיות כפי שהן מוכרות לנו היום כגון איילה צבי וכו'

אבל שמדובר בבריאת העולם על התקופה שלפני שנוצר האדם נאמר "ויברא ה' את התנינים הגדולים" הביטוי תנינים גדולים לא נזכר עוד פעם אחת נוספת בתנ"ך שלהזכירכם לאחר ספר בראשית אין מדברים על התקופה שלפני בריאת האדם ובכל הפעמים האחרות מוזכר שם החייה תנין בלבד. הסברה היא (גם ע"י מדענים חוקרי תנ"ך) שהביטוי תנינים גדולים מתייחס לדינוזאורים ולזוחלים שהיו קיימים לפני התפתחת בני האדם

תנינים= זוחלים וטורפים הדומים לתנין

גדולים= אתם כבר יודעים את הפירוש ....

הפירוש הלטיני למילה דינוזאור הוא

דינו=לטאה

זאורוס=גדול

בהחלט ניתן לראות כאן מעבר לדימיון מקביל של הפרשנות וכמובן שבתקופת המקרא עוד לא נמצא כל שריד המעיד על קיום הדינוזאורים

זאת על קצה המזלג מאדם שלומד (ומושפע) מ5 יחידות תנ"ך ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותנו דווקא לימדו על התנינים שזה קשור לסיפורי בריאה אחרים, של הבבלים, שם סופר על אלה ולה היו משרתים תנינים (או משהו דומה) ואז באו היוהדים וכדי "לצחוק" על סיפור הבריאה של הבבלים הם כתבו שה' הוא שיצר את התנינים. (אומנם לא חמש יחידות תנ"ך, אבל גם משהו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שהפלג הדתי לא יסכים איתך (למרות שאני כן), רק חבל שהם לא פה להגיב...

הייתי רוצה לשמוע איך הם פותרים את הפרדוקס של התרבות ללא נקבות נוספות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי! אני מת על כל התאוריות התנכיות האלה (גם קראתי ספר או שניים בנושא וכו' - לא שזה הרבה אבל בכל זאת...)

ברגע זה גרמתם לי לחשוב ברצינות על להרחיב תנ"ך בתיכון... (בדיוק עולה לי')

איך זה בתור מקצוע מורחב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו, מישהו שמע פה או קרא את הספר: קוד התנ"ך, או The Bible Code

הכוונה בו היא תאוריה שלפיה כל התנ"ך הוא ההסטוריה של המין האנושי וגם העתיד שלו. ושאם יודעים איך לפענח את התנ"ך אז אפשר למצוא עדויות על דברים רבים שקרו בהסטוריה האנושית כמו היטלר, רצח רבין (כולל שם הרוצח במדויק) ועוד המון שאני לא זוכר...

השיטה שהכי ניסוי איתה למצוא צירופים הגיוניים של מילים היא איסוף כל האותיות של התנ"ך בסדר שהן נכתבו וסידורן בעמודות נגיד אז יוצאים כל מיני צירופים שקירובם מראה שהסבירות שזה כזה צירוף יקרה הוא מאד שואף לאפס. למשל: מצאו את השם יגאל עמיר מאד קרוב לביטוי "רוצח יצחק רבין". יענו זה היה כתוב באחת השורות לאחר שחילקו את הפרק לעמודות...

בקיצור זה דיי מסובך אבל מדהים מה שגילו שם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...