סיפור השייטת - לא יאומן - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סיפור השייטת - לא יאומן

yot

Recommended Posts

כמה שהעיתונות הישראלית מחפשת להחליש את צה"ל - פרשות כאלה, צריכות להישאר בתוך צה"ל ולא לצאת לאוויר ולהסתובב.

זה פוגע בבחורים האמיצים שמשרתים בשייטת ובשאר הקרבי והקרבי המובחר - כל מה שנאמר "הכיבוש משחיט" וכל זה - זה מנותק לחלוטין מהמציאות.

אם מכניסים את השייטת לשטחים - זה לא אחרי בן אדם רגיל! זה אחרי בן אדם שידוע מבחינה מודיעינית שהוא מסוכן וחמוש ושהוא מחכה להם - זה לא בן אדם רגיל ברחוב שתפסו אותו וירו בו - יפי הנפש צריכים להתעורר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אבל מה לעשות ככה זה.....ואני יכול להבין אותם.....

כל יפי הנפש שמרגישים ברע יכולים לקחת את הפקלאות ויאללה אודרוב!

כבר שכחנו מה זה ציונות....אם ההורים שלהם לא היו הורגים ערבים בקום המדינה ונלחמים על זכותם הם לא היו פה כדי לזבל במוח!

איתן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר לשפוט בן אדם אם לא היית במצבו.

אני מאמין שאנשי השייטת לא יורים "סתם" במחבל לא חמוש. הם כנראו חששו שהוא יהווה סכנה להמשך המבצע שלהם.

אתה גם צריך להבין - הבן אדם הזה אחראי לרצח ישראלים - מגיע לו למות. יש סכנה שמתוך הכלא או אם הוא ישתחרר הוא ימשיך בתיכנון וביצוע מעשי רצח נגד ישראלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי גם לאנסים, סוחרי סמים ורוצחים מגיע עונש מוות - אתה לא רואה ששוטרים מחליטים שהם שופטים ומוציאים להורג, הולכים ויורים בהם במקום לאסור אותם...

איתן, אל תנסה ללמד אותי ציונות בבקשה. זה שאני לא חושב שצריך להרוג בנאדם לא חמוש רק כי יש לך את הכוח ביד, לא אומר שהמדינה הזאת שלך יותר משלי.

ויותם, זה בדיוק מה שאומר "הכיבוש משחיט". יש לי חברים כמעט בכל היחידות הקרביות. אלו אנשים שהיו איתי בתנועה ואני מכיר אותם, ופתאום אתה שומע סיפורים ביום שישי... לא דברים שצריכים לעשות לבני -אדם, ולא עושים אותם רק למחבלים.

ושוב, אני ממש לא מנסה לשפוט אותם. אני רחוק מהכרת העובדות כדי שאני אוכל להרשות לעצמי לעשות את זה, אבל העובדות הן פשוטות, והמספרים של האזרחים ההרוגים בשטחים, והסיפורים שעולים משם רק אומרים שאנחנו הפכנו קהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכתבה שפורסמה ב-Ynet בנושא מזכירה את פרשת קו 300 כמקרה דומה, ובצדק.

אמנם זה נשמע חמור מאוד, אבל צריך לחקור בדיוק מה קרה שם לפני ששופטים את המעשה (שתי העדויות שפורסמו אמנם מעלות חשש להוצאה להורג, אבל חייב להיות ביסוס עובדתי לעניין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלו אנשים שהיו איתי בתנועה ואני מכיר אותם

על איזה תנועה מדובר?

אבל העובדות הן פשוטות, והמספרים של האזרחים ההרוגים בשטחים

אבל אני לא מבין מה אכפת לך מהם?

איתן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי מקודם וכמו שאמר יותם :

מה אכפת לך ממנו בכלל?

הרי אם הבן אדם הנ"ל יראה אותך ויהיה בידו אקדח סכין מגף או כל אחר הוא יתקוף אותך........

אז מה אכפת לך ממנו?שימות!

איתן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם צודקים ברמת העקרון (כל מי שבעד הרצח שלו)

גם אני מבין וגם אני בעד שיהרגו אדם כזה, שכן מגיע לו למות לפי דעתי

אבל צה"ל אינו גרילה,אלא מסודר שאמור לפעול

לפי חוקים ברורים, וביניהם, אסור לירות באדם שאינו חמוש, וזה לא

משנה אם הוא כרגע הרג 200 אנשים, אסור לירות בו

לחיילים אסור להיות שופטים ותליינים, התפקיד שלהם זה לתפוס את המבוקש

חי אם אפשר, אחרת מת, ולהביאו לבית משפט שיעשה בו כדין וכחוק

רק חבל שבית המשפט אינו גוזר גזרי דין מוות על אנשים ככאלה (וגם על רוצחים,

אנסים, סוטי מין למיניהם וכו') אבל זה כבר בית המשפט, אסור לחיילים לקחת

את החוק לידים שלהם בשום פנים ואופן

(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאן מתחילה הבעיה - לפלשתינאים אין מערכת חוק ואכיפה מבוססת שיכולה לשלוט באנשים כמוהו - כאן נכנס צה"ל.

במידת מה, זה יכול להיות עונש מרתיע - זה מה שנעשה לאלו מכם שמתכננים פיגועים.

מצד שני - הם הצילו חיים ברגע שהם פתרו את העולם מהאדם הזה.

כמו המשפט, הגונב מגנב פתור; הרוצח רוצח - קדוש?

לחיילים אסור להיות שופטים ותליינים, התפקיד שלהם זה לתפוס את המבוקש

חי אם אפשר, אחרת מת, ולהביאו לבית משפט שיעשה בו כדין וכחוק(

אולי הפקודות שלהם היו לפגוע בו ולהרוג אותו בכל מחיר? הרי עם הכוח היו קצינים בדרגת סגן אלוף ואלוף משנה שפיקחו מקרוב על המשימה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...