התאבדות, בעיקר בקרב בני נוער. הביעו דעות ומחשבות. - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התאבדות, בעיקר בקרב בני נוער. הביעו דעות ומחשבות.

modgod

Recommended Posts

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אולי חוסר רגישות, אבל קשה להתעלם הרבה פעמים מזה שהתאבדויות של בני נוער הן עסק מטומטם. גם אני מכיר אדם או שניים שניסו להתאבד, ולהגיד לך ת'אמת - מי שרוצה באמת להתאבד מצליח. קשה לקפוץ מבניין של שמונה או עשר קומות ולהישאר בחיים. לא מעט פעמים,מי שמנסה להתאבד ונשאר בחיים מחפש תשומת לב ("וואו, תראו את החתכים על הורידים שלו, מסכן!". אולי הגישה הצינית אבל המציאותית צריכה להיות "וואו, תראו את החתכים על הורידים שלו, הבן אדם אפילו לא מצליח להתאבד כמו שצריך"). אין טעם להכחיש שמדובר בקריאה נואשת לתשומת לב, ואין טעם להכחיש שגם מקבלים אותה.

הרבה פעמים אנשים שמגיעים לנקודת שבירה מוצאים פתרונות שהם לא התאבדות (לא שאני חושב שהם בהכרח יותר טובים): סמים, אלכוהול, סקס ושלל התמכרויות אחרות שכביכול נותנות "טעם" לחיים. מעטות בהיסטוריה ההיו ההתאבדויות שכבוד בצידן. רובם של המתאבדים פשוט לא מצאו טעם לחיים, ממגוון סיבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדלים עצומים בין אדם לאדם. זה דיי דבילי לקחת בנאדם שחתך לעצמו את הורידים ולהגיד "הוא מחפש צומי". זאת קריאה לעזרה בהחלט. כשקשה לכם אתם יכולים להתאמץ יותר ואתם יכולים גם לבקש עזרה - זאת לא בושה. לפעמים קצת קשה לבקש עזרה במיוחד אם במודע שלך אתה בטוח שאתה לא רוצה אף אחד איתך אלא רק לשקוע בכאב שלך, התת מודע שלך גורם לך לעשות דברים שאינך יכול להסביר לפעמים שתפקידם הוא בעצם לבקש את העזרה הזאת שאתה עצמך מתבייש לבקש או אינך יודע כיצד עוד. כשכולם אומרים לך "תתגבר על זה", "תצמיח ביצים" זה לא תמיד עוזר.

אני מכירה בנאדם שנולד "בטעות" מאמא מופקרת ואלכוהוליסטית ואבא שיכור ועבריין. האם עברה לגור עם איזה שוטר שהיה מתעלל בה ובאותו בנאדם מאז שהוא היה בן שנה וחצי. בנאדם שביום מייצג את החוק בלילה מכה את אשתו והילד שלה. אח"כ אותו שוטר גם התעלל בו מינית... אח"כ גם השכן. שלא לדבר על כך שכל ילדותו היתה כמו השיר של "קוקובלוף והיתושים":

"אמא מעירה אותי כל בוקר במכות, נשבר לי הזין, כבר בא לי לבכות. לבי"ס מגיע, מלא בצלקות, אמא דיי נמאס לי לחיות באשליות". ילד שהיה הולך בבגדים מלוכלכים וקרועים, מחפש אוכל באשפה, שנזרק מהבית בגיל 11 וחיי אצל משפחות אומנות ובגיל 17 נאלץ לממן את עצמו בתור ג'יגולו. הוא לא התאבד, הוא נלחם, ועכשיו הוא אחרי , היה מ"כ, היום עובד ולומד ומשלים בגרויות ל-5 יח"ל במקצועות המתמטיקה, אנגלית ופיזיקה. זאת דוגמא לבנאדם כמעט בלתי-אפשרי. אני לא מכירה יותר מדיי אנשים שאחרי חוויות ילדות/נעורים כ"כ טראומטיות לא היו מתאבדים או יוצאים עם נזק נפשי מאד כבד... אני מכירה גם בנאדם שחברה שלו מתה מדום לב במיטה שלו בשנתה. אז קל להגיד "יש אנשים שהיה להם יותר רע", אבל כשממש רע לך, צרת רבים היא גם לא חצי נחמה לפעמים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז קל להגיד "יש אנשים שהיה להם יותר רע", אבל כשממש רע לך, צרת רבים היא גם לא חצי נחמה לפעמים...

צרת רבים היא לא נחמה בכלל לאנשים שנמצאים במצב נפשי כל כך רע שמוביל אותם להתאבדות.

טעות ראשונה שהרבה חברים עושים כשהם מנסים לעודד את החברים שלהם שניסו להתאבד זה להגיד להם: "גם לי רע, גם לו רע....", זה רק מרגיז את "המתאבד" (סליחה, לא מצאתי מילה אחרת) וגורם לו להתרחק מאותו אדם במקום לקבל ממנו תמיכה ואהדה.

וגם אלה שסובלים בילדות שלהם מהתעללות וכו', דווקא יוצאים יותר חזקים ועם סיכויים מאוד נמוכים לנטייה להתאבדות, כי הם כבר מגיל צעיר מתחזקים מבחינה נפשית והופכים לעצמאים.

הם הרבה יותר חזקים (מבחינה נפשית) וזה עושה הבדל מאוד גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אין ארוע אחד בחייו של בנאדם שאפשר להצביע עליו ולומר שהוא זה שגרם לרצון להתאבד.

הסיבה היא לדעתי רצץ של ארועים, שייתכן ולאנשים מבחוץ נראים סתמיים וחסרי משמעות, אבל כאשר הם באים ברצף ושזורים זה בזה יכולים להביא אדם למצב כזה.

האמרה הנוגעת לקש ששבר את גב הגמל, נכונה מאוד במקרה הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התאבדות קוראת בגלל לחץ ,חזק שהבן האדם חושב לעשות.

עצוב מאוד עם בן אדם מגיע למצב שזה משהוא רוצה,ואין שום דבר שיצדיק מעשה זה (לדעתי)!! >:D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין סיבה מוגדרת להתאבדות, מה שכן, ברוב המקרים באמת ישנו מצב של ירידה חמורה בהורמונים מסויימים, מה שגורם ליד להיות קלה על ההדק. תמצאו עוד מידע על התאבדות כאן ואולי תבינו יותר, מה שאינכם מבינים עכשיו, או מה שאחרים מנסים להגיד לכם ואינכם שומעים או מבינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי הכול כי מן הסתם אין לי כ"כ כוח בשעה הזאת אבל יש לי דבר אחד להגיד תמיד שיש מצב רוח רע או כול דבר דומה שמביא חהתאבדות בסוף אין שום דבר טוב יותר מלדבר עם ידידה טובה בתחילת השנה הייתי בדיכאון הכי רציני שהיה לי בחיים וידידה שלי כול הזמן דיברה איתי ועשתה לי מצב רוח טוב או אפילו מעולה וכאילו ההשפעה שזה עושה על מישו היא פשוט מדהימה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב הוכחת אטימות וחוסר רגישות מוחלט (שלא לדבר גם על טימטום- עם כל הכבוד כמובן).

מודה בקטע של חוסר רגישות ...אולי זה באמת לא בסדר מצידי

אבל זה לא אומר שאני לא צודק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגביי מה אתה צודק? לגביי מה שאמרת שלמתאבדים יש בעיה נפשית? שהם פוגעים במשפחה שלהם? לגביי זה לא אמרתי שאתה טועה, הסיבה היחידה שתקפתי אותך זה בגלל שקראת להם טיפשים-פיגור שכלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה עם כל הכבוד אנחנו חיים במדינה עם פיגועים מצב כלכלי קשה ועוד יש אנשים שפתאום נוחט עליהם מצב ריגשי לא טוב וכל הסיבות גורמות לבן אדם לעשות "stop " לחיים

חברה עם אתם מכירים מי שהוא שרוצה להתאבד אל תשתקו תעשו משהו בנידון

אני ילד בן 12 ויש לי ילד בכיתה שמכים אותו ההורים המצב הכלכלי שלו לא טוב + כל הזבל שיש במדינה + מכים אתו בבית ספר + הוא לא במצב חברתי טוב = בסופו של דבר הוא יתאבד לכן אני הלכתי למורה ולהורים שלי והחלטנו לטפל בזה מגיע לי ב :yelclap: ומעננו כזה דבר בעתיד

לכן אל תתאבדו תנסו לעצור התאבדויות של אחרים

פתגם שאומרים "אני לא חושבת על הסבל אני חושב על היופי שעוד קיים "

אנה פרנק

מה שפתגם מנסה לומר על תחשבו על הסבל תסתפקו ביופי שעוד קיים !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסתכל על מדינות העולם השלישי, שיש שם רעב קשה, עוני, מלחמות, פשע (יש את כל זה בישראל, אבל אל תשוו אפילו למדינות ההם), ותראה ששם כמות המתאבדים היא מאוד נמוכה.

אז כל הפיגועים, פשע, עוני שיש בארץ זה סתם תירוץ שאנשים זורקים. היום ילד לא עושה שיעורי בית, מזמינים את אמא שלו לבית הספר והיא טוענת שזה בגלל הפיגועים :nixweiss:

פתגם שאומרים "אני לא חושבת על הסבל אני חושב על היופי שעוד קיים "

אנה פרנק

מה שפתגם מנסה לומר על תחשבו על הסבל תסתפקו ביופי שעוד קיים !!!

תגיד את זה למישהו שבדיכאון ורוצה להתאבד, ואתה תקבל ממנו סטירה, אני מבטיח לך :kopfpatsch:

אנשים שנמצאים במצב נפשי קשה ורוצים לסיים את החיים שלהם לא צריכים ציטוטים כאלה דפוקים ופסיכולוגיה בגרוש, ובהחלט לא צריכים אותם מאנשים שמתנשאים.

ועם כל הכבוד לך, אתה רק בן 12. בגיל כזה, כולם כמעט שמחים ומאושרים מהחיים שלהם. בגיל הזה עוד לא נתקלים "בצרות" שעלולות להביא אותך לדיכאון ובעקבות זה להתאבדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...