התאבדות, בעיקר בקרב בני נוער. הביעו דעות ומחשבות. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התאבדות, בעיקר בקרב בני נוער. הביעו דעות ומחשבות.

modgod

Recommended Posts

בסדר, שאלתי את Merrymoon (היא מצוות מודרייטורים, למי שלא יודע) לגביי הנושא הזה וקיבלתי "אור ירוק" :). אז בבקשה בלי הערות מגוחכות על כביכול הסתמיות של הפוסט הזה :nono:.

בנוסף זה נושא די רגיש להרבה אנשים, אז בבקשה תחשבו פעמיים לפני פירסום תגובה.

פשוט תרגישו חופשיים להביע את דעתכם (בצורה עדינה כמובן ;)) לגביי ההתאבדויות שמתרחשות בארץ לאחרונה.

בסדר, נחזור לענייננו: בכל שנה מתבצעים הרבה מאוד התאבדויות בארץ, והתקשורת מביאה רק פעמים בודדות על מקרה אחד או שניים. לפי דעתי אם התקשורת תרבה לדבר על הנושא הזה, אז הרבה מקרים של התאבדויות ימנעו, כי הציבור יהיה מודע יותר לנושא הזה......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא בעד לנסות למנוע את זה... מי שרוצה להתאבד הוא במצוקה ואם הוא לא מצליח לפטור אותה ואם אף אחד לא שם עליו מספיק בשביל לראות שהוא במצב כזה אז אולי באמת אבדו תקוותיו.

ד"א אני ממש לא שמעתי על יותר מדי מקרים בזמן האחרון, זאת ממש "מכה" ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התאבדות זה בכלל לא פתרון לכלום כי תמיד יש מקום שאפשר ללכת אנשים שיוכלו לעזור במשהו אולי זה שחושב על זה לא יודע על זה וצריך להיות יותר מודע זה גם מצריך מהתקשורת משהו לגביי המודעות על זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בעד לנסות למנוע את זה... מי שרוצה להתאבד הוא במצוקה ואם הוא לא מצליח לפטור אותה ואם אף אחד לא שם עליו מספיק בשביל לראות שהוא במצב כזה אז אולי באמת אבדו תקוותיו.

ד"א אני ממש לא שמעתי על יותר מדי מקרים בזמן האחרון, זאת ממש "מכה" ?

לאדע איפה אתה חי אני שמעתי על איזה 5 התאבדויות בחודש האחרון

מה זה מי שאי אפשר לעזור לו שיתנו לו להתאבד?

קודם כל בני נוער שמתאבדים חייבים לעזור להם כי בן אדם בגיל 14-17 שחושב שאין יותר טעם לחיים שלו טועה

הוא לא עשה רבע מהחיים שלו והם כבר לא שווים כלום?

אין דבר כזה שאין טעם לחיים אז נתאבד

דווקא בן דם שיהיה עם גישה כזאת לא ילך לו בחיים

אנשים מבוגרים לאדע מה הבעיות שלהם

אבל הייתי בשוק שראיתי שאמרת שלא צריך למנוע את זה

רק שתדע שרוב האנשים שרוצים להתאבד לא מתאבדים בסוף

לכן מישהו שאומר שרוצה להתאבד/ניסיון זה רק קריאה לעזרה

ואם כולם היו עם גישה כמו שלך אחוזי ההתאבדות היו מגיעים לרמות כל כך גבוהות

אנשים שרוצים להתאבד רק צריכים עזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אומר שלא צריך לעשות כלום אבל... מה אני יודע, יש אנשים שרוצים להתאבד, זה קורה, רע להם... אם אף אחד לא מבחין בבעיות שלהם אז הם נפרדים מהעולם.

לפי דעתי זאת בעיה לא קטנה גם בחינוך של אנשים.

צריך להבין שהחיים הם ערך עליון ותמיד אפשר להתסכל על חצי הכוס המלאה... ולהיות אופטימים.

אם אנשים חיים בכלא ומרצים מאסרי עולם אז בני נוער... מה הבעיה שלהם בדיוק ? (ואני אחד מהם כן ד"א)

אני אישית לא שמעתי אף פעם מכיתה א' עד לכיתה יב' מישהו שרצה להתאבד או אנשים שמדברים על זה בכלל... זה לא היה בכלל נושא לדיון, לא מתאבדים ואין סיבה להתאבד, פה זה מתחיל ופה זה נגמר.

אבל אני מכיר מקרים שילדים מתעללים במישהו בבית ספר שנים וכל מיני מצבי אומללות שקשה לצאת מהם... במקרים כאלה עוברים בית ספר וההורים גם צריכים לעזור.

רוב האנשים שרוצים להתאבד זה או ממצוקה או כתוצאה מחוסר בטחון עצמי שאתה כבר לא יודע מה לעשות עם עצמך.

כשמלמדים אותך שאתה מקבל מכות אז אתה כמו ילד טוב הולך להגיד למורה וכשזה קורה אתה בורח ומשתין במכנסיים זה מוביל להתדרדרות של מעמד חברתי... בסוף ילדים שגדלים ככה הופכים להיות אומללים ומוכים וכל השיכבה שמה להם מכות בהפסקה.

לפי דעתי זה המצב הנפוץ שמוביל להתאבדויות, אולי אני טועה לא יודע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האנשים שרוצים להתאבד הם אנשים במצוקה, אנשים שסובלים ונראה להם ששום דבר לא יעצור את הכאב חוץ מלשים קץ לחיים.

אין כזה דבר להתאבד בגלל שאין טעם לחיים, אם אין טעם אז מחכים שיהיה טעם. ואני בטוח שכולם פה שאלו את עצמם למה הם פה ומה המטרה שלהם בחיים

ושהם גילו שהם פה רק כדי לחיות את החיים שלך ולמות זה לא גרם לאף אחד פה טיפה של רצות להכניס בעצמך כדור בראש.

צריך להגיע לרמה מאוד מאוד עמוקה של דיכאון וממש להגיע למצב שפשוט אי אפשר לסבול יותר ושום דבר שתעשה לא ישפר את המצב שאתה נמצא בו עכשיו.

אז מה אם בעוד 10 שנים יהיה יותר טוב? שנמצאים במצב כזה רוצים שעכשיו יהיה יותר טוב, לא לחיות כדי למשוך עוד יום ועוד יום כדי שיהיה יותר טוב אולי בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי קראתי חשבתי וזה מה שיש לי להגיד

אני בטוח שכולם מסכימים איתי שבבריחה לא פותרים שום דבר ומזה התאבדות היא סוג של בריחה

ולא שום דרך פיתרון וחושבים שזה הדרך היחידה לצאת מזה אז זה לא וכן אנשים עם עבר קשה של התעלליות (ויש הרבה כאלה) מוצאים את

עצמם סגורים בפינה לבד בלי יחס או עזרה ומרגישים שהם מעיקים על העולם הזה ובעיקרון ככה הם יפתרו את העולם מן "היצור הזה"

אנשים כאלה צריכים כל עזרה שיכולה לתת המדינה , חבר או סתם מישהו לדבר איתו (וכן המדינה זורקת זין ובוחרת להתעלם)

אנחנו מוצפים באנשים כאלה שמרגישים לא קשורים וצועקים לצומת לב ובגלל שהם לא מקבלים אותה זה מה שקורה

כל הבעיות האלה מתחילות בחינוך ירוד בבית ועיקר מחוצה לו (גם מצד המתעלל וגם מצד הסובל ושלא יהיו טעויות מי שרואה את המתרחש ושותק אשם כמעט כמו המבצע) לדעתי אפשר למתן את האחוזים של המתאבדים רק אם נוכל לתת יותר צומת לב לאנשים הסובלים ולא לעמוד בצד ולשתוק בשעות מעשי ההתעלליות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר לזהות את זה כל כך בקלות.

מישהו מהבית ספר שלי שדווקה היה מקובל חברתית ונראה שהיו לו חיים לא רעים בכלל (משפחה טובה עד כמה שאני יודע וחברים טובים)

ועם חוש הומור טוב ובאמת בנאדם נחמד ניסה להתאבד לפניי כמה זמן.. הוא היה קצת חבר שלי אבל לא ממש טוב, אני באמת שלא מבין למה לבנאדם כזה לנסות

לעשות מעשה שכזה. אבל יש כראה דיי הרבה דברים שאני לא יודע אז אני לא רוצה להגיד סתם. דווקה ביום שהוא נישא לעשות את זה הוא הסתובב עם חבר טוב מאוד שלי ועוד כמה חברים שלו ושהם גילו את זה הם ממש לא האמינו, שהוא היה איתם הוא היה ממש רגיל וסבבה והכל.

אנשים בדרך כלל מחביאים את הכל בפנים ולא מראים את הצד הזה שלהם, ומתי שהו זה פשוט מתפרץ. פשוט אי אפשר לסבול יותר (כל אחד והסבל שלו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית מאשים את משרד החינוך...

ברור שאי אפשר לחיות בעולם מושלם בלי פשע ובלי סמים ובלי אלימות ובלי התאבדויות אבל כשאתה קם כל בוקר למערכת מפגרת וגם יש הרבה אלימות בבית ספר עצמו ובשיעורים יש שכונה... והשומר לא נותן לצאת מהשער ואתה צריך "לברוח" החוצה מהבית ספר שאתה רוצה לצאת לפני הזמן ולוקח שנה ללמד מקצוע מפגר שלומדים במקומות אחרים בחצי שנה ורבע זמן... אני יכול להבין תסכול גם מזה.

מרגישים כמו מכונה של ציונים מזדיינים יותר מדי זמן ובתכלס לומדים ברמה של ילדים.

החיים שלך הם איך שאתה תופס אותם, ואם אתה אופטימי אז החיים אופטימים, הקטע הוא שאנשים בטבע ובכלל חיות לא מתאבדות !

רוצים לחיות וזה דבר בסיסי, זה אינסטיקט.

ברגע שאתה חי בעולם שעושה לך חשק לשאול כל יום למה אתה חי ובשביל מה אתה צריך את זה... ואחרי כל זה גם להיות ממש לא מרוצה מכל הצורה שבא אתה חי זה עולם רע.

אני משוכנע ב100% שבאפריקה וכל העולם השלישי אנשים מתאבדים הרבה פחות מהעולם המערבי ומשום מה העולם המערבי כל הזמן מנסה להביא אליו "קידמה".

אני בטוח שבושמנים למשל לא מתאבדים ולא נראה לי היה מקרה שמישהו בקהילות האלו התאבד.

הם רועי צאן וחיים בכפרים פשוטים במדבר ובערבה וכמה שאין להם בגרוש אני בטוח שכל אחד שם בסך הכל טוב לו בחיים.

חברה טובה מבוססת על ערכים טובים, ברגע ששכבת גיל שלמה רואה דברים באופן מעוות זה לא מעט באשמת החינוך שגורם להם לתופס את העולם בצורה כזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הבעיות האלה מתחילות בחינוך ירוד בבית ועיקר מחוצה לו

אתה מתכוון שכל המתאבדים הם בעלי עבר של התעללות או רקע משפחתי לא טוב? אם כן, אז אני חייב לא להסכים איתך בזה. הסיבה שפתחתי את הנושא הזה היא בגלל שחבר שלי ניסה להתאבד, ורציתי לשמוע דעות על זה....

הוא לא בא ממשפחה מתעללת, האחיות והאחים שלו כולם באוניברסיטה/תיכון (2 אחים ואחות), הם כולם שמחים ומרוצים מהחיים שלהם, המצב הכלכלי שלהם במצויין, ההורים שלו הם מבין הטובים ביותר שראיתי, אבל בכל זאת הוא ניסה להתאבד.

הוא לא עבר שום התעללות, לא מצד ההורים ולא מצד אנשים אחרים אף פעם.

אנשים שורצים להתאבד, פשוט מרגישים תחושה של חוסר אונים, של "מאס" מהחיים. ששום דבר לא יעזור לשפר את החיים שלהם, שאף אחד לא מבין אותם ואת הרגשות שלהם.

אם משרד החינוך היה שם לב לנושא הזה יותר, ומעביר הרצאות וכל מיני שטויות בבתי הספר (כיתות ח-ז, כי משם זה בערך תמיד מתחיל), אז הרבה מקרים באמת היו נמנעים.

ובוא לא נאשים את הסמים/טרור/פשע שיש במדינה. כי יש מלא מדינות שהמצב שלהם שם הרבה יותר גרוע, ובכל זאת כמות המתאבדים לא גדולה בכלל. זה הכל תלוי בחינוך (מצד בית הספר הכוונה) שמקבלים הילדים מגיל צעיר לגביי התאבדויות והחיים עצמם.

ולמי ששאל אם כמות המתאבדים באמת גדולה בארץ :-\, אז תאמין לי שיש הרבה מאוד מקרים כאלה. לא זוכר את המספר השנתי של כמות המתאבדים בארץ, אבל הוא גדול.

וחבל שהתקשורת מביאה רק מקרים ממש בודדים מתוך המספר הגדול הזה.

ואני לא מזכיר פה את ההתאבדות בקרב המבוגרים, כי לא ממש מכיר או מזדהה עם הסיבות שגורמים להם להתאבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת התקשורת מדובר בסוג של טאבו שלא מדברים עליו, ע"מ לא לגרום לאנשים להתאבד בשביל חשיפה ו/או להכניס לאנשים רעיונות לראש.

אני יודע, למשל, שלא מזמן מישהי התאבדה מעזריאלי (מאחת הטיילות, לא מהמגדל), ולא פרסמו את זה כי היא היתה חיילת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להכריח בן אדם לחיות.

החיים לא קלים ומי שלא יכול להתמודד איתם, שיתאבד.

עם כל הכבוד, אבל זה הדבר הכי מטומטם שאי פעם שמעתי (שלא לדבר על אכזרי).

כל אחד יכול להתמודד עם החיים, פשוט יש אנשים שצריכים עזרה ותמיכה, מישהו "שיכוון" אותם.

:xyxthumbs:

על מה בדיוק :s05: על מה שהוא אמר?

די מטומטם מצידך גם כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...