האם אלוהים קיים? פרק 2 - עמוד 28 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אלוהים קיים? פרק 2

ORANGEJUICED

Recommended Posts

אם דרכיו של אלוהים נשגבות מהאדם הרי שהוא יוכל לשלוח לאחר מותם את כל הצדיקים לגיניהום ואת כל הרשעים לגן-עדן.    למה? דרכי-האל נסתרות, כי ככה אלוהים רצה.

מסקנה- לא משתלם להאמין ל-ה', הוא לא צפוי ולא מובן בעליל ולכן אי-אפשר להתנהג בדרך מסוימת שבטוח תשביע את רצונו, ייתכן אפילו שאלוהים בז לאלו שמאמינים לו.  (שוב, מה ההגיון? הרי זה נשמע בלתי הגיוני בעליל, אבל, תזכרו, דרכי האל נסתרות).

בדיוק, זה "לא משתלם" לכם או לנו ולכן לא כדאי להאמין, אני לא יודע מה זה אז למה שאאמין בזה בכלל?! אני היצור הכי נשגב שקיים, כך האדם חושב, ביהירות מובהקת. :-*

דבר נוסף, הרב זמיר כהן אמר בדיוק למה אלו שלא מאמינים לא מאמינים ברוב המקרים לפי ניסיון אישי שלו, הסיבה מצוייה בחוסר רצון להתחייב, אם אני אדע שיש אלוקים זה

יצריך התחייבות ממני- דבר שאני לא חפץ בו כמובן, אני רוצה לעשות כרצוני ולהיוץ חופשי בהחלטותיי, בין אם אלו מצויות בשורש הרע או הטוב ולכן עדיף לא להאמין או להתכחש

לאמונה.

מצחיקה אותי כל ההתחכמות שלך לגבי דרכיי האל, וכפי שאמרתי, לא כל מה שאתה יודע הוא נכון, ישנם דברים מעבר לנתפס, בתורה נכתב פסוק שאומר שאלוקים יצר את האדם

והאדם לא יראה אותו "והאדם לא יראני" לא הכוונה היא לראייה ויזואלית, אלא לתפיסה מחשבתית, ראייה שכלית, לא נוכל לקלוט או לתפוס את צורתו.

דבר קטן נוסף, הבן של דארווין אם אני לא טועה אמר לקראת סוף חייו שכל חייו הוא האמין באבולוציה כי הוא רצה להאמין בה, הוא לא רצה להאמין באלוקים כי זה מצריך

התחייבות כמו שטענתי מקודם ומאותו רגע הוא הודה שהוא מאמין בקיום האל, בדיוק כמו שאתם טוענים שישנם דברים בתנ"ך שבעינייכם נראים כ"דבר קל להגדה" או "נוח"

בלשון המעטה בדיוק כך קל לכם- אתאיסטים, לא להאמין בקיומו היות וזה מצריך התחייבות. כנראה שלא כולנו יכולים להתחייב אה?! :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 443
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אנחנו יכולים להתחייב פשוט לא לשטויות :cool2::screwy:

ולמה שלא תענה למה שאני כתבתי?

דרך אגב אם אנחנו כל כך טיפשים ולא מבינים את האלוהים אז מי אמר שבכלל הבנו את התורה נכון Lips Sealed

אולי באמת הוא בכלל רוצה שיכפרו בו?(אתם לא יכולים לסתור את זה כי אין לכם מושג מה אלוהים רוצה)

אולי את כל אלה שהוא הרג בגלל שכפרו בו הוא בכלל שלח לגן עדן הרבה יותר מוקדם ובעצם קיבלו פרס על כפירה

אתם לא יכולים לסתור את זה ולכן הכי כדאי להיות אתאיסט

גם אין לנו שום חובות כלפיו וגם יש לנו סיכוי שווה לשל הדתיים להגיע לגן עדן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק, זה "לא משתלם" לכם או לנו ולכן לא כדאי להאמין, אני לא יודע מה זה אז למה שאאמין בזה בכלל?! אני היצור הכי נשגב שקיים, כך האדם חושב, ביהירות מובהקת. :-*

האדם הוא אכן היצור הכי נשגב שקיים, ובפער גדול על כל היצורים האחרים -כל עוד הוכח אחרת (מי אמר שזה תקף רק לבתי-המשפט? ;))

דבר נוסף, הרב זמיר כהן אמר בדיוק למה אלו שלא מאמינים לא מאמינים ברוב המקרים לפי ניסיון אישי שלו, הסיבה מצוייה בחוסר רצון להתחייב, אם אני אדע שיש אלוקים זה

יצריך התחייבות ממני- דבר שאני לא חפץ בו כמובן, אני רוצה לעשות כרצוני ולהיוץ חופשי בהחלטותיי, בין אם אלו מצויות בשורש הרע או הטוב ולכן עדיף לא להאמין או להתכחש

לאמונה. צודק. אני לא רוצה להתחייב לגורם שמכתיב לי איך לחיות, אני בהחלט רוצה להיות חופשי בהחלטותי (מוזר בעיני שאתה לא חפץ בכך, הרי כלא נפשי ורצוני חמור יותר מכלא פיזי) ולא להתחייב לאף אחד, לא רוצה להיות משרת של אף אחד, מה רע? הרי זה אבסורד, אתה "כלוא" בדת שמכתיבה לך איך לחיות ואיך לחשוב ולהרגיש ואתה מלגלג עליו משום שאנחנו חופשיים לחלוטין מכל הבחינות. אכן עניין מוזר ותמוהה ::)

מצחיקה אותי כל ההתחכמות שלך לגבי דרכיי האל, וכפי שאמרתי, לא כל מה שאתה יודע הוא נכון, ישנם דברים מעבר לנתפס, נכון, הוכח בהקשר מתמטי כאן בת'רד אחר שנפתח לגבי האינטואיציה האנושית. תחשוב על זה- עובדה מספר 1: לא כל מה שאתה יודע הוא נכון. עובדה מספר 2: אתה יודע שיש אלוהים. מסקנה: ? בתורה נכתב פסוק שאומר שאלוקים יצר את האדם ןבהארי פוטר נכתב ש"זה שאסור להגיד את שמו" -וולדמורט- הוא המכשף הרע ביותר בעולם, אז?

והאדם לא יראה אותו "והאדם לא יראני" לא הכוונה היא לראייה ויזואלית, אלא לתפיסה מחשבתית, ראייה שכלית, לא נוכל לקלוט או לתפוס את צורתו. אז איך אתה ואיך אנשים בעבר תפסו אותו? איך אתה יכול לקלוט בכלל את קיומו? סתירה עצמית חמורה ביותר. לפי התיאוריה שלך אלוהים היה אמור להיות קיים אבל אתה לא היית בכלל צריך\מסוגל לחשוב על אפשרות שהוא קיים ושהוא רוצה דברים כאלו ואחרים, ואם אתה תופס אותו - משמע שאנחנו יכולים לתפוס אותו - סתירה בנוגע למה שאמרת, בקיצור.

בלשון המעטה בדיוק כך קל לכם- אתאיסטים, לא להאמין בקיומו היות וזה מצריך התחייבות. כנראה שלא כולנו יכולים להתחייב אה?! :cool2: אני יכול להתחייב למקום העבודה שלי, לאשתי (כשיהיו לי :)), אבל אני לא יכול, בעצם לא מוכן, להשתעבד לאף אחד מהם. והדת דורשת לא התחייבות, אלא השתעבדות, צייתנות, ורמיסה של ה"אני" (כלומר- של ערך האדם בעצמו), בנוסף - היא כולאת אותו במסגרת נוקשה במיוחד שחונקת את החשיבה, הקוניפורמיות (במיוחד הקוניפורמיות!!) בה מזעזעת במיוחד ואני ממש לא בעד קוניפורמיות שכזו, והדת רומסת כל אפשרות לאדם להגדיר את מטרותיו האישיות (שהרי הכל נקבע מראש). עכשיו בוא נמשיל את הדת לאירגון חברים כלשהו. אני מוכן להתחייב להרבה אירגונים שונים בתנאי שהתנאים שלהם נראים לי הגיונים ושאינם פוגעים בי (למשל לא אתחייב לאירגון שמאלץ אותי לחשוב בדרך מסוימת, להתנהג 24\7 בדרך מסוימת ושמטיל עלי סנקציות מרובות ושרמת הקוניפורמיות בו גדולה מדי) בקיצור- אני לא מוכן להתחייב באירגון שפוגע בי, קרי- הדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר קטן נוסף, הבן של דארווין אם אני לא טועה אמר לקראת סוף חייו שכל חייו הוא האמין באבולוציה כי הוא רצה להאמין בה, הוא לא רצה להאמין באלוקים כי זה מצריך התחייבות כמו שטענתי מקודם ומאותו רגע הוא הודה שהוא מאמין בקיום האל

דבר קטן נוסף ששכחת לציין,

הבן של דארווין אינו דארווין, הוא לא הגה את תורת האבולוציה, וזה שהוא לא מאמין בה, לא אומר שזה לא נכון

זה מקביל בדיוק לכך שהבן של עובדיה יוסף יחזור בשאלה (שונא את הביטוי הזה,מראה כאילו שדת זאת התשובה,אבל לא על זה הוויכוח)

ואז אני אגיד לך "אם הבן של עובדיה יוסף בכבודו ובעצמו אינו מאמין, איך מישהו יכול להאמין?"

ראסמי

דרך אגב אם אנחנו כל כך טיפשים ולא מבינים את האלוהים אז מי אמר שבכלל הבנו את התורה נכון :-X

אולי באמת הוא בכלל רוצה שיכפרו בו?(אתם לא יכולים לסתור את זה כי אין לכם מושג מה אלוהים רוצה)

אולי את כל אלה שהוא הרג בגלל שכפרו בו הוא בכלל שלח לגן עדן הרבה יותר מוקדם ובעצם קיבלו פרס על כפירה

אתם לא יכולים לסתור את זה ולכן הכי כדאי להיות אתאיסט

גם אין לנו שום חובות כלפיו וגם יש לנו סיכוי שווה לשל הדתיים להגיע לגן עדן

ושמישהו שמאמין יגיב על הדבר שכתוב מעלה, התשובה באמת מסקרנת אותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה שכל אלה שלא מאמינים יגידו לי איך העולם נוצר..!

אני חושב שאלוהים ברא אותו זאת נראית לי התשובה הכי הגיונית..

אם אתם חושבים אחרת תפרטו..

לא יודעים!

אבל אני אגלה לך סוד- אם תשאל שבט פרמיטיבי באפריקה\דרום-אמריקה למה ואיך יורד הגשם הם יגידו לך שאלוהים מוריד אותו ושהסיבה לכך היא שתפילותיהם לגשם נענו ע"י האל הטוב.

התשובה שאלוהים מוריד את הגשם נראית להם הכי הגיונית.

טיפשים ופרמיטיבים, נכון? ::) הם לא חכמים כמונו ולא יודעים את האמת, בכסילותם הם חושבים שיש אלוהים שעושה את זה. :silly: אבל הם פרמיטיבים, אולי בעתיד שהם יתוודעו לתרבות הקידמה הם יווכחו לדעת כיצד גשם נוצר ולמה אין אלוהים שמוריד את הגשם.

אולי בעתיד גם אתה תידווע לאמת- כשהיא תתגלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהבתי את התגובה מעליי...

אפילו הייתי מוותר על כל מה שכתבתי למטה, אבל הזמן שהשקעתי

בו יילך לאבדון וחבל, אז נשאיר את מה שכתבתי

איך העולם נוצר בתור איך היקום נוצר?

או איך כדוה"א נוצר? ומה בדיוק בכדוה"א?

משהו מסויים או הכוכב עצמו?

היקום עצמו נוצר לפי הסברה שכרגע נפוצה מהמפץ הגדול, אם

אתה מעוניין ללמוד עוד, חפש בגוגל על המפץ הגדול, אין לי כוח

או ידע מספיק בנושא בשביל לספר לאחרים

אני לא יודע אם התאוריה של המפץ הגדול נכונה, אני לא מציע

שום תאוריה אחרת, אבל סלחו לי שאני לא מאמין לתאוריה שכתובה

בספר עתיק מאוד שכתוב בו "אלוהים אמר ונברא העולם",סלחו לי,

אבל אני אאמין שהעולם נברא ע"י מקקים לפני שאני אאמין שהוא נברא

ע"י אלוהים, ולו רק בגלל הסיבה שמקקים קיימים ויש הוכחות לכך בניגוד לאלוהים

טוב אין לי כוח בכלל לכתוב עכשיו משהו, אבל עלה לי משהו בראש בקשר

לאלכימיה, או כישוף, שכן להאמין באלכימיה או כישוף שקול לאמונה בדת,

אבל אני לא אפתח את הנושא כרגע, אם מישהו אחר רוצה, אני מזמין אתכם

לעשות כך (ברטון חברי המלומד, אנא עשה חסד עימי ותפתח את הנושא, יכול להיות מעניין לאן זה יתפתח[אם אחד מהמאמינים עוד יענה לנו מדי פעם...])

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער אם היה במקרה מישהו שכבר רשם את מה שאני עומד לרשום, אבל לא היה לי כח לקרוא הכל.

ראיתי בתחילת הת'ראד שהיו כמה אנשים שדיברו על גן עדן וגיהנום, לפי זה, למרות שכביכול אתם מאמינים, אתם לא ממש מכירים את התנ"ך כי לפיו מי שמת הולך לעולם הבא (לא גן עדן/גיהנום). אין חלוקה של גן עדן/ גיהנום, אלא יש מקום אחד והוא העולם הבא, אני לא זוכר את השם בדיוק כפי שהוא רשום בתנ"ך. גן עדן וגיהנום הם מושגים שנלקחו בכלל מהנצרות וישראלים משתמשים בהם כי הם מכירים אותם מסרטים ומהטלוויזיה בכלל.

עכשיו אם מישהו רוצה לבדוק אז גן עדן זה בכלל גן שנמצא בעדן זה בין כמה נחלים שנמצאים בירדן, ואתם יכולים לבדוק, רשום מיקום מדויק של הגן הזה נמצא באחד הפרקים הראשונים של בראשית וגיהנום זה מושג שבכלל לא מוזכר בתנ"ך.

אז לפחות לפני שאתם אומרים דברים "מטעם היהדות" תבדקו אותם...

*עריכה*

אם מישהו רוצה לדעת אז אני לא מאמין, אני פשוט מכיר קצת מהמסורת.

דור לוי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שיש משהו שדומ לגיהנום שנקרא גיא בן הינום והשם ככל הניראה לקוח משם

כמובן שאף אחד לא חזר לא משם ולא מגן עדן וגם בתנ"ך עצמו אין שום עדות לעולם הבא ושום הבטחה שכזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...