מה אפשר לעשות בנוגע לאיראנים? (:P) - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אפשר לעשות בנוגע לאיראנים? (:P)

Aviram

Recommended Posts

• תגובות 77
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עולים חדשים מאיראן הם אינם השוואה, אבל מי שמכיר איראנים יוכל להעיד כי גם בינם יש אנשים הגיוניים ושוחרי שלום, וכאלו ניתן למצוא בכל מקום. להופעה של אורפנד לנד באו כמות נכבדה של איראנים בעצם ויצא לי לדבר עם אנשים מאיראן, עירק ולבנון והתמונה שקיבלתי היתה כזאת - היתה אוכלוסיה פשוטה של אנשים כמוני וכמותכם, ויש את האוכלוסיה הפנאטית שהיא.. יצור בפני עצמו. הבעיה מתחילה כאשר הפנאטים הופכים להיות בעלי השפעה רבה יותר מאלו שאינם כאלו וניתן להשוות את זה עם גרמניה הנאצית - לא כולם היו נאצים, לא כולם קיבלו את המדיניות של היטלר, אבל הלחץ החברתי היה כל כך עצום (שלא לדבר על כך שפעילי מפלגות אחרות ומתנגדי שלטון נרצחו/נשלחו לדכאו), ולכן האנשים הנורמאליים הופכים להיות פאסיביים או אפילו נגררים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי ספק שיש אנשים במדינות ערביות שלא מסכימים עם ההנגה והשנאה לישראל

הבעיה היא שגם רוב מדינות ערב דיקטטרויות וגם ה בדרך כלל מיעוט

לפני השתלטות הפאנטים על אירן היינו בקשרים טובים מאד איתם, ואפילו מכרנו להם נשק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא מיעוט, תאמין לי שלא. הם נמצאים במשטר דיכוי, הם מפחדים להפגין את ההתנגדות שלהם למשטר אפילו אחד לשני, כי הם מפחדים ש"ילשינו". מאד דומה לקומוניזם של עד שנות ה-80 או הרייך ה-3. זאת מעין תגובת שרשרת. עצוב אבל נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה משנה אם יש שם אנשים שלא שונאים את ישראל?

בדיוק כמו שבגרמניה הנאצים לא כולם היו בעד המדיניות (מילה עדינה למדי) של היטלר

ואולי אפילו הרימו גבה למראות רצח העם שהוא ביצע. אבל מה שקרה בפועל שהיה רצח

עם שאף אחד לא התנגד לו! וזה אומר שיש לגיטימציה להלחם בהם, וזה תקף גם לגבי איראן.

אמנם באיראן (אולי) יש אנשים שלא מסכימים עם השנאה כלפי ...מה שרואים בפועל הוא ההפך

המוחלט, שזה מתן תמיכה כלכלית לאירגוני טרור כגון חמא"ס או חיזבאללה. לכן בתור מדינה עוינת

יש לנו לגיטמציה להתקיף אותם בדיוק כמו שתקפנו את עיראק ב-83'.

לסיכום, מה שחשוב זה מה שקורה בפועל (שנאה אקטיבית כלפי ישראל) ולא אנשים ששונאים

את דרכי הממשל שלהם אבל לא עושים או לא רוצים לעשות שום דבר בנידון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה משנה אם יש שם אנשים שלא שונאים את ישראל?

בדיוק כמו שבגרמניה הנאצים לא כולם היו בעד המדיניות (מילה עדינה למדי) של היטלר

ואולי אפילו הרימו גבה למראות רצח העם שהוא ביצע. אבל מה שקרה בפועל שהיה רצח

עם שאף אחד לא התנגד לו! וזה אומר שיש לגיטימציה להלחם בהם, וזה תקף גם לגבי איראן.

אמנם באיראן (אולי) יש אנשים שלא מסכימים עם השנאה כלפי ...מה שרואים בפועל הוא ההפך

המוחלט, שזה מתן תמיכה כלכלית לאירגוני טרור כגון חמא"ס או חיזבאללה. לכן בתור מדינה עוינת

יש לנו לגיטמציה להתקיף אותם בדיוק כמו שתקפנו את עיראק ב-83'.

לסיכום, מה שחשוב זה מה שקורה בפועל (שנאה אקטיבית כלפי ישראל) ולא אנשים ששונאים

את דרכי הממשל שלהם אבל לא עושים או לא רוצים לעשות שום דבר בנידון.

מאוד נכון. בניגוד, למשל, למקרה לבנון והחיזבאללה, שם לפעמים מועלית את השאלה "האם זה נכון להעניש את לבנון בתגובה לפעילות החיזבאללה, ולא את חיזבאללה עצמם",

איראן היא מדינה ריבונית. מדינה ריבונית צריכה לקבל את האחריות על מעשיה.

אם העם האיראני מתנגד כלכך למשטר האייטולות, שיקום ויעשה מהפכה. הרי מהפכה אחת כבר הייתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא מיעוט, תאמין לי שלא. הם נמצאים במשטר דיכוי, הם מפחדים להפגין את ההתנגדות שלהם למשטר אפילו אחד לשני, כי הם מפחדים ש"ילשינו". מאד דומה לקומוניזם של עד שנות ה-80 או הרייך ה-3. זאת מעין תגובת שרשרת. עצוב אבל נכון.

אני לא יודע כמה זה נכון. יש בעיה גדולה עם האזרחים שנמצאים תחת משטרי דיכוי. עיראק, אפגניסטן, איראן, הרשות הפלסטינית...

מצד אחד כולנו טוענים שהם חיים תחת דיכוי והם מפחדים להתנגד והם בעצם לא תומכים במעשי טרור שהמשטר שלהם יוזם, מצד שני אנו רואים תמונות וקטעי המראים עשרות אם לא מאות אלפי מוסלמים שוטפים עד הרחובות עם שינאה, לישראל, ליהודים, שורפים דגלים (גם של ארה"ב) ומעודדים פיגועים (כולנו זוכרים את התמונות של פלסטינים רוקדים ב11 בספטמבר)....

זאת התנהגות מאוד מעוותת. הם לא יכולים להפגין תמיכה (שנראית לפחות כל כך אמיתית) במשטר, ואז כשיש תגובה, להפוך את עצמם לאזרחים שוחרי חופש, ומסכנים שטובחים בהם. הם חיבים לבחור צד. גם העיראקים, גם האיראנים וגם הפלסטינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראת פעם את 1984? או לצורך עניין ההשתלטות את "הנסיך"? קרא ותבין כיצד זה פועל!

האנשים המתוסכלים כבר לא אכפת להם, הם יקנו כמעט כל לוקש שהממשלה שלהם תמכור להם כי הם הופכים להיות שפוטים שלה, ואלו שלא, ילכו אחריה כמו כבשים אחר רועה צאן עיוור. בצייתנות והתלהבות. חלק ניכר מהבעיה נובע מאורח החיים התרבותי המוסלמי. אפשר לקחת את הצ'צ'נים גם בתור השוואה אבל זה סיפור אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי הרבה המלצות על הספר אבל עוד טרם קראתי אותו....ספר שדומה לעלילה הזאת הוא הספר "המנון" של איין ראנד, שאני מאוד אהבתי. סופרת ופילוסופית מצויינת.

אני מסכים איתך בנושא אורח החיים המוסלמי שתורם לבעיה. אבל אני לא מבין לאיפה את חותרת עם:

האנשים המתוסכלים כבר לא אכפת להם, הם יקנו כמעט כל לוקש שהממשלה שלהם תמכור להם כי הם הופכים להיות שפוטים שלה, ואלו שלא, ילכו אחריה כמו כבשים אחר רועה צאן עיוור. בצייתנות והתלהבות
מה הנקודה?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה היא שהם יודעים שמה שקורה אינו בסדר, אך הם מחפשים את ההצדקה למעשים האלו ביאוש שלהם. תירוץ לעשות הכל. להיגרר, להתמסר לאלימות, לזעם והשנאה כי פשוט לא אכפת להם יותר אם אפשר אחרת. העיקר לעשות ברדק. גם אצלינו יש מפגרים כאלו. התפרנים למיניהם שעומדים בצמתים וצועקים "היידה ביבי" כאילו לא יודעים שהוא וחבריו אחראים למצב הכלכלי המחורבן שלהם - אבל גם זה סיפור אחר. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם יכולים לחפש כמה שהם רוצים הצדקה למעשים. הצדקה לרצח של חפים מפשע, אין.

אין ספק שאזרחים שחיים תחת משטר דיכוי אינם חיים בקלות, אבל אני לעולם לא אקבל את זה כצידוק להתמסרות לאלימות, לזעם והשנאה....

נכון, גם אצלנו יש מפגרים כאלה, אבל יש הבדל בין אדם, תפרן ולא משכיל שעומד ברחוב וצועק "היידה ביבי" לבין אדם שמתמסר לממשלה שלו שמממנת ויוזמת פיגועי טרור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן. ואני בהחלט מצר על המצב שבו הם נמצאים. אך התגובה הנכונה למצב כזה היא הפיכה/מלחמת אזרחים, ולא קבלה והתמסרות לממשל שיוזם רצח של חפים מפשע.

שאלות כאלה תמיד מעצבנות אותי בגלל שהן נאמרות בטון שמסיר אחריות מטרוריסטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את מדברת על האדם הקטן שבגלל תסכול, יאוש, תברואה,כלכלה..... מתמסר "והולך" עם משטר רצחני. במצב שאת מתארת הדבר הגיוני ביותר הוא הפיכה של העם, מלחמה במשטר. כן, יהיו הרוגים, קרוב לודאי שחפים מפשע, אין דרך אחרת. האלטרנטיבה היא אדישות למשטר לא דמוקרטי, לא מוסרי, וטרוריסטי. אם העם בוחר באופציה השניה אז עליו גם לשאת בתוצאות.

ועכשיו, נומה נומה יאי.
:sleep:
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...