ברור דברים על המחיצות ולינוקס - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ברור דברים על המחיצות ולינוקס

THE-MASTER

Recommended Posts

אני רוצה להתקין בפעם הראשונה בחיי לינוקס(FEDORA 3) על המחשב שלי.

עכשיו יש לי על המחשב ואת התוכנה PARTITION MAGIC שנועדה לחלק למחיצות את ההארד דיסק שלי.

עכשיו מכאן הדברים לא כל כך ברורים לי מה אני אמור לעשות כי שמעתי שרצוי שתי מחיצות עבור הלינוקס אחד בשביל מערכת ההפעלה ואחד בשביל לאחסן את שאר הקבצים שלא קשורים למערכת ויש האומרים אפילו שצריך מחיצה שלישית בשביל SWAP FILE.

עכשיו השאלות שלי

1) כמה מחיצות אני צריך לחלק את ההארד דיסק שלי?

2)איך אני גורם לכל מחיצה ל"השתייך" לתפקידה כלומר איך אני מחלק להם את התפקידים של מאחסן קבצי הפעלה ,מאחסן קבצים אישיים וSWAP FILE?

3) האם יש צורך בכלל ליצור מחיצה לSWAP FILE או שאפשר שזה יהיה חלק מהקבצי מערכת כמו בWINDOWS ?

4)איזה מערכת קבצים דורשת לינוקס?

אם יש לכם המלצות נוספות אשמח לקבלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר היחיד בשבילו אתה צריך partition magic זה בשביל להקטין את המחיצות המקוריות של XP, לא יותר.

כמה מחיצות?

תשמע הרבה דעות:

כמו שאמרו לך עד עכשיו:

אחת למערכת ההפעלה - שים בין 4 ל- 8 גיגה, בתלות בכמה "תשחק" בצערכת.

אחת ל- swap - ההמלצה היא לשים מחיצה בגודל פעמיים הזכרון הפיזי שלך כלמור אם יד לך 512MB RAM, שים 1GB swap.

אחת לקבצים שלך - כמה? תלוי בך.

שלוש המחיצות האלו חשובות ביותר.

ואני אלך ואוסיף:

עוד אחת קטנה של FAT32 כדי שתוכל להעביר קבצים בקלות בין Linux ל- XP (כמובן זה לא חובה - בלינוקס תוכל לקרוא NTFS ובווינדוס תוכל לקרוא ext2).

פעם גם היה מקובל לשים מחיצה ל- boot בתחילת הדיסק כי היתה תקופה שלא ניתן היה לעשות boot ממחיצות שנמצאות יותר מ- 8GB מתחילת הדיסק בגלל מגבלות .

"השיוך" של המחיצות לתפקיד, ואיפלו בחלוקה עצמה התבצעות תוך כדי ההתקנה כשתתקל תוך כדי ההתקנה בתוכנה שמקבילה ל-FDISK הישן של ה- DOS.

טכנית, לכל מחיצה ב- partition table ישנו שדה שמגדיר את סוג המחיצה בגודל של בייט אחר. את הטבלה המלאה של סוגי המחיצות תוכל לראות בעזרת פקודת "l" מתוך fdisk של Linux.

מיקום המחיצות בלינוקס מוגדל בקובץ בשם /etc/fstab/ אבל במהלך ההתקנה הקובץ ייוצר עבורך אוטומטית.

לכל מחיצה תוכל לשלוט על הגודל והסוג.

ניתן טכנית לבצע swap על קבצי מערכת אבל זה לא סטנדרטי ולא מומלץ.

לגבי מערכת הקבצים - ללינוקס יש הרבה:

ext2 - המערכת הבסיסית - נתמכת תמיד אבל יש לה חסרונות.

ext3 - תואמת אחורה ל- ext2 אבל מוסיפה פונקציות של journaling שחשובות להתאוששות מהירה ואמינה במקרה של נפילה ללא סגירה מסודרת (הפסקת חשמל?).

JFS - מערכת קבצים מבית - ג"כ נחשבת לטובה אבל לא סטנדרטית.

XFS - מערכת קבצים מבית SGI - ג"כ נחשבת לטובה אבל לא סטנדרטית.

ReiserFS - מקובלת מאד במערכת Suse (ואולי גם ב-Mandrake). נחשבת ליעילה מאד בקבצים קטנים.

כל המערכות שהוזכרו למעת ext2 תומכות ב- journaling.

כל ההפצות שאני מכיר מתקינות כברירת מחדל ext3 או ReiserFS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואוווווו תודה רבה איזה השקעה.

בכל אופן הבנתי שבתהליך ההתקנה זה כבר מתבצע החלוקה.

אני בוחר ב EXT3 והווינדוס אקס פי שלי עובד על FAT 32 כך שזה מצויין.

לצערי הרב הקבצים שהורדתי פגומים אני מוריד שוב...2.3 GB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, יש את האפשרות לתת להתקנה לבצע חלוקה אוטומטית

של המקום הפנוי בדיסק הקשיח שממולץ לעשות בהתקנה הראשנה.

בתור מערכת ראשונה אני גם ממליץ לך לנסות את מנדרק, היא מאוד

נוחה לעבודה ויש שם מנהל חבילות נוח למדי, אני גם אהבתי את

סידור האפשרויות של המערכת למין "קונטרול פנל" כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...