מספר תהיות פוליטיות בסיסיות - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מספר תהיות פוליטיות בסיסיות

Guy King

Recommended Posts

אתם מנסים להכליל את ההבדלים בגישות לנושא אחד - ערבים-יהודים.

זה לא רק זה. זה:

מדיניות רווחה, כלכלה, חוץ, ביטחון, חברה, סוציאלי וכו.

בכלליות השמאל (הטהור) מאמין בשיוויון הכל. בעזרה הדדית ובמעורבות של הממשלה למען הכלל. בליברליות וכו.

ימין טהור מאמין בשוק חופשי ללא מעורבות ככל מצד הממשלה. כוחות השוק חזקים מהכל והממשלה לא צריכה לדאוג לחלשים אלה החברה כבר תדאג להם. על פי הגישה הזאת יש מעמדות  וסדר בחברה. אלו נחשבים שמרנים ומתנגדים לשינויים רפורמים.

כמו שנאמר כאן, בעולם האליטות בדרך כלל ימניות והעם שמאלני, רק הישראלים הפוכים. אולי בגלל שזה המקום היחידי שבו בוחרים ראש עיר רק בגלל שהמפלגה שלו לא תחזיר את ירושליים (אפילו שאתה גר בדימונה..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

You are a

Social Conservative

(35% permissive)

and an...

Economic Liberal

(38% permissive)

You are best described as a:

Totalitarian

You exhibit a very well-developed sense of Right and Wrong and believe in economic fairness. loc: (-57, -44)

עריכה:

יצא שאני דיקטטורי

האמת ציפיתי שאני אצא קפיטליסט וגם זה כל מי שמכיר אותי היה מצפה

אבל פשוט בחרתי בדברים מאוד מנוגדים אז הכל התרחבש

טוב אני בן אדם מסובך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Bakc to the topic...

אם למשל אני לוקח את נוורבגיה לדוגמה, שם אין בעיות עם ערבים אבל יש מפלגות ימניות ושמלאניות- איך זה יבוא לידי ביטוי? איך במקסיקו למשל זה יבוא לידי ביטוי? או למשל בליטא?

מה ההגדרה לשמאל ולימין במדינות הללו?

אין ניתן להבחין בין הגישות השונות שלהם?

בעקרון - במדינות דמוקרטיות ההבדל בין ימין ושמאל הוא בעיקר בהשקפה כלכלית ומדיניות חוץ ופנים - לאומניות בעיקר בימין - וליברליזם בשמאל, בגדול כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקרה אני משלים בגרות באזרחות בימים אלו

ונאמר כאן באחת ההודעות שהשמאל הטהור מאמין בשוויון בכל (שלא תבינו לא נכון מהמשך ההודעה אז אני מהצהיר עלי שמאלני)

פשוט נראה לי צביעות כל הקטע הקומוניסטי הזה שבו הממשלה דואגת לקחת מהעשירים ולתת לעניים כדי ליצור שכבה עבה של מעמד ביניים שכולו שויוני (בשאיפה שכולם יהיה כלולים בו ) בעוד פקידי הממשל והממשל עצמו הם חבורת עסקנים שחיים הרבה מעל ומעבר לרמה שבה הם רוצים שהעם יחיה וכל זה תוך כדי הצהרה על דרישה לשוויון הכלל

(שכמובן לא כולל אותם כי הם השלטון ה"נבחר" ולא הכלל )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

You are a

Social Conservative

(25% permissive)

and an...

Economic Liberal

(25% permissive)

Totalitarian

You exhibit a very well-developed sense of Right and Wrong and believe in economic fairness.

קומוניסט במילים אחרות  ::)

קצת יותר למטה בדף בסופי יש תמונה של מערכת הצירים של הפילוג, עם של אנשים שמתאימים להגדרה... תראו כמו מי אתם חושבים, ואל תתבאסו אם אתם נמצאים ברביע של בוש, בכל זאת כנראה שהוא כן מסוגל לחשוב :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אבל הכמורה גם היא מתבססת על שלטון יחיד על רבים בהם איש דת מציג את עצמו כנציגו הישיר של אלוהים וראשי להחליט החלטות בשביל אומות שלמות.

טוטאליטריזם הינו לאו דווקא בקומוניזם, לא כל תקופת הקומוניזם ברוסיה היתה טוטאליטריסטית. קח את גורבוצ'וב (כן, זה עם הכתם על הראש) למשל, הוא היה מאד ליברלי. טוטאליטריסט יכול להיות גם פאשיסט או נאצי (כן, יש הבדל), או פונדמנטליסט (שזה בעצם דומה אך מתבסס על דת, כמו אוסמה בין-לאדן למשל, טוטאליטריסט פונדמנטליסטי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

You are a

Social Conservative

(30% permissive)

and an...

Economic Liberal

(20% permissive)

Totalitarian

You exhibit a very well-developed sense of Right and Wrong and believe in economic fairness. loc: (-75, -113)

modscore: (12, 18)

raw: (1622)

אני דארת' ויידר חח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...