ישראל - מלחמה עם אירן בשנה הקרובה. - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ישראל - מלחמה עם אירן בשנה הקרובה.

ETB

Recommended Posts

ארצות הברית לא תתן לישראל להשתתף במלחמה שלה, אלא אם כן זאת מלחמה קיומית, מלחמת עולם או סכסוך רציני.

העולם הערבי ישתגע אם תתקוף יד ביד עם ארה"ב מדינה ערבית גדולה כמו אירן.

יכול להיות שרק תשתתף וארה"ב תתן גיבוי דרך האו"ם ובתמיכה כלכלית וצבאית (מטוסים, תחמושת, הגנה) אבל היא עצמה לא תשתתף בתקיפה.

גם המצב באירן שונה, אירן בניגוד לעירק זאת מדינה הרבה יותר מסודרת ועם הרבה יותר אוכלוסיה, והיא גם גדולה יותר... אירן היא ענקית, לאירן יש צבא מסודר והמדינה בסך הכל מתפקדת.

אני לא מאמין שצה"ל יוכל לפעול בתוך אירן כי פשוט יזינו לנו את הצורה.

דבר ראשון לטוס לשם זאת בעיה רצינית ביותר, דבר שני זה יהיה קשה מאוד לעזור לכוחות שילחמו שם.

אני מאמין שאם תהיה מלחמה כלשהי אז רק מטוסים יפציצו את הכורים שלהם ויחזרו או שישגרו טילים בליסטים לאירן, עימות של ארטילריה, טנקים וחיל רגלים/צנחנים נראה לי הזוי.

אבל יכול להיות שסוריה תלך יד ביד עם אירן ואז צה"ל יאלץ להילחם בדרום לבנון ובאיזור הגולן, במצב כזה אני לא מאמין שתתבצע תקיפה באירן כי צה"ל יגרר למלחמה כוללת וארצות הברית לא תרצה דבר כזה... ארה"ב במצב של הסלמה בצפון תפלוש לאירן.

אבל רק שתדעו שישראל היא כבר לא נכס אסטרטגי חשוב כל כך לארצות הברית כמו במלחמה הקרה וגם אל תשכחו שמלחמה עולה המון המון המון כסף.

המשק האמריקאי חזק אבל הוא לא במצב כל כך טוב כמו בעבר וגם יש התנגדות עצומה למלחמה בעירק, ראיתם את הבחירות הצמודות וחוץ מהציבור באמריקה, רוב מדינות המערב לא תמכו במלחמה, ארצות הברית לא קופצת למלחמה נוספת כל כך מהר.

יש להם את אפגניסטן ואת עירק שעושה להם המון צרות עכשיו, תוך שנה הם באירן ?! אין מצב...

העולם הערבי פשוט ישתגע מרוב כעס, מדינות שהיו מתונות יראו בארצות הברית וישראל כסיכון ממשי על קיום ואתם יודעים באיזה קלות שוטפים לערבים ת'מוח - זה פתח להפיכה במצרים, הפלשטינאים יגבירו את פעילות הטרור... מדינות ערב יכולות להתאחד ולהילחם.

מכל בחינה, מלחמה באירן לא נראית הגיונית וגם תקיפה לא תהיה משימה קלה, האירנים בכלל לא פראיירים.

אריק שרון בחיים לא יכניס את למלחמה כוללת וכולנו יודעים שתקיפה באירן יכולים בכיף להתדרדר למלחמה כזאת.

אולי עוד 4 שנים, אולי עוד 10 שנים, אולי רק אמריקה תתקוף אבל מה שלא יהיה, עוד שנה לא תהיה מלחמה בין לאירן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם ארה"ב תתקוף את איראן תהיה קטסטרופה בקנה מידה בינלאומי ואפילו גלובלי,

הסיפור של בוש עכשיו זה כמו עם הילד הזה שצעק "זאב זאב" בשביל הצומי, אחר כך שם זאב מפלסטיק וצעק "זאב זאב" - ועכשיו לא מאמינים לו.

בוש הכניס את ארה"ב למלחמה שתמשך דורות ארוכים בעיראק

בוש הכניס את ארה"ב למלחמה שתמשך דורות ארוכים באפגניסטן

אל תתנו לו לעשות את זה באיראן!

בוש פשוט משחק לידיים של אוסאמא בין לאדן, זה בדיוק מה שבין לאדן רוצה - אתם חושבים שהוא מפחד שבוש יכנס בעיראק? ההיפך! זה בדיוק המטרה שלו! למה אתם חושבים שבין לאדן שלח את קלטת ה"תעמולה" שלו יומיים לפני הבחירות?

בדיוק בגלל זה!

בין לאדן רוצה את בוש, גם אתם??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הקמפיין בעירק שבוש פתח לפי יותר משנה בכלל לא הייתה ממניעים של מלחמה בטרור, הממשל של בוש פיברק סיבות לצאת להרפתקה הזאת, כמו תמיכה באירגונו של בין-לדן, נשק להשמדה עולמית, איום קיומי על , אבל בתחלס, בוש יצא למלחמה הזאת כי הוא רצה לסיים את מה שאבא שלו לא הספיק לעשות במלחמת המפרץ הראשונה.

עוד בנאום שלאחר ה11\9 בנאום של ציר הרשע המפורסם של בוש, הוא סימן את עירק כמדינה שצריך לתפל בה, בלי שום ביסוס על מידע מודיעיני של פעילות טרור של עירק.

יש אף שגורסים שבוש עוד תיכנן את המלחמה הזאת עוד ברגע שהוא נכנס לתפקיד הנשיאות.

המלחמה העירק עולה לאמריקאים עשרות מליונים ביום, היא מלחמה בזבזנית, שמחלישה את הכלכלה האמריקאית, ומפלגת את העם האמריקאי, לפי כל הסימנים, האמריקאים ינטשו את המערכה הזאת בקרוב (שנה-שנה וחצי), וההימור שלי בלי שום ביסוס ממשלה דמוקרטית שתחזיק מעמד לטווח הרחוק, כי לממשלת הבובות של בוש בעירק אין שום תמיכה שעם ובשטח, באף מקום בעולם זה לא עבד שמדינה כובשת כופה ממשלה שתתאימה לה על העם הנכבש, וכנראה שגם שם זה לא ילך.

לדעתי הקמפיין באירן עם יהיה כמובן יתחיל באמברגו כלכלי כבד על האירנים, שכבר קיים בצורה מסויימת, אבל מדינות אירופה לא מבצעות אותו ממניהם שלהם (נפט), רוסיה למשל שתרמה את הכורים "האזרחיים" בתמורה להמון נפט.

וגם הצפון קוראנים שעזרו בפיתוח השיעאב שמבוסס על טיל הסקד, ואף חלק גורסים שהם אף נותנים תמיכה בפיתוח אטומי, מה שלקח להודו יותר מ10 שנים, לאירנים מספק שנים בודדות (עד מחצית השנה של 2005, כבר יהיה להם את הראשונה).

וכרגע האמריקאים רצים בין מדינות דרום אמריקה ואסיה לתמיכה לפעולת נגד ארופית בערוצים המדיניים, כי כזחור הארופים (שישרפו אמן) הגיעו להסכמה עם אירן על ויתור תוכנית העשרת האורניום, בתמורה לתמיכה כלכלית וחיבוק אירופי חמים לחיקה, כמובן בלי שום פיקוח, בסוף תיתפוץ להם בפרצוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם טועים. למה?

בוש לא טיפש. בוש חכם למדי. לבוש יש הגיון של חוואי טקסני - הגיון שמוכר לנו מאנשים כמו רפול המנוח, למשל. הוא רואה את הדברים בשחור ולבן.

הוא מבין שנשק גרעיני בידיים של מדינה כמו איראן מסמן עתיד עגום למדי לציוויליזציה המערבית. ושוב אציין, שגם אם לא יעשה כל שימוש בנשק הזה,

עצם החזקתו תשנה לחלוטין את מאזן הכוחות בין האיראנים ליתר העולם.

עם נושא כמו פצצה גרעינית בידיו של משטר פנאטי, שגם כיום לא נרתע מהפעלת טרור וקריאה להשמדה, אין מקום להתחכמויות מיותרות וניתוחים מעמיקים.

אסור שזה יקרה, וזהו.

העולם הערבי לא יפצה את פיו אם בוש יכנס לאיראן. לא הסעודים, שרועדים מהאפשרות שלאיראנים יהיה נשק גרעיני, ולא המצרים. אף אחד לא יפתח את הפה.

אף אחד לא רוצה את הצרה הזו. אם לאיראנים יהיה נשק כזה, מדינות ערב האחרות יחתרו אליו גם הן, ולא בגלל .

ישראל לא יכולה לטפל בזה לבדה. התוכנית האיראנית לא מרוכזת במקום אחד כמו זו העיראקית, לפני 25 שנים. יכולה לדחוף (והיא דוחפת) לעימות, יכולה להציג ראיות

חותכות אודות תוכנית הגרעין האיראנית, יכולה לעשות המון - גם לפתוח במתקפה כזו - אבל אין ספק שישראל לא מסוגלת לסיים אותה.

כל עוד השלטון באיראן נותר על כנו, שום דבר לא ישתנה. עד אז, המקסימום שאפשר לעשות - באמצעות אמברגו, באמצעות לחץ פוליטי ואף באמצעות פעולות אפלות כאלו ואחרות -

זה לדחות את הקץ.

הנושא האיראני, כך אומרים בכל מקום, נמצא במקום הראשון בעדיפות הבטחונית. לפני כל דבר אחר. אין לי ספק שבנושא מושקעים משאבים אדירים.

אני מציע שתקראו שוב את הכתבה המצויינת שנלקחה מ"הארץ".

בסופו של דבר, זה יתפוצץ. אני מקווה שמוקדם ככל האפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...