קניית דיסקים מקוריים של מוזיקה - בעד או נגד (לא טקסט של חיבור אל תדאגו חח) - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית דיסקים מקוריים של מוזיקה - בעד או נגד (לא טקסט של חיבור אל תדאגו חח)

alsal

Recommended Posts

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עוד פעם עכשיו תתחילו להתווכח ולמלות פה מיליון עמודים עד שזה יינעל?? היו מספיק תראד'ים בנושא!

אני אמשיך להוריד לא משנה מה תגידו פה, תקראו לזה איך שבא לכם גניבה, שדידה, זה לא מעניין ת'סבתא שלי.

אם אין לכם משהו חדש להגיד אז סתם חבל על הזמן! (דווקא העניין עם הכלכלה זה חדש חח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד פעם עכשיו תתחילו להתווכח ולמלות פה מיליון עמודים עד שזה יינעל?? היו מספיק תראד'ים בנושא!

אני אמשיך להוריד לא משנה מה תגידו פה, תקראו לזה איך שבא לכם גניבה, שדידה, זה לא מעניין ת'סבתא שלי.

אם אין לכם משהו חדש להגיד אז סתם חבל על הזמן! (דווקא העניין עם הכלכלה זה חדש חח)

אין לך מה להיות מוטרד מנושא ההורדה, זה חוקי ב 100%

הבעייה קיימת, אם בכלל, רק בנושא השיתוף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה הבנתי אז אם גניבה יהיה חוקי בארץ אז זאת לא גניבה? :-X

מה קרה למוסר? :nono:

איזה מוסר? במדינה שבה אף אחד לא יעזור לזקנה לחצות את הכביש, יחתוך אותך בכביש כדי לא לצאת פראייר וידקור אותך אח"כ?

להוריד זאת לא גניבה, נראה לכם שזה פוגע בהכנסות של האמנים? חוצמזה, הרי זה ברור שלהקות שאנחנו באמת אוהבים אנחנו נקנה דיסקים. כל הלהקות שאני נורא אוהבת, ייבאתי דיסקים שלהן מגרמניה כי בארץ פשוט אין, אבל גם הורדתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גניבה זה לא

כי זה לא שאני לוקח מהם רווח הם פשוט לא מקבלים רווח על זה שאני שומע את המוזיקה שלהם אז אין להם שום הפסד אמיתי אלא חוסר רווח

במחינת מוסר......

זה באמת מעצבן שאנשים שעובדים אפילו כמה שנים על דיסק מישהו מוריד אותו מהאינטרנט ולא משלם........ אבל אין מה לעשות המחיר הכי זול של דיסק זה 15 שקל...

אם הייתה מכירה באינטרנט נורמלית ובטוחה ונוחה לשימוש ונגיד אני קונה שיר והוא נחמק אני יכול להוריד שוב...........

הייתי קונה אולי כמה שירים אם זה היה במחיר סביר של נגיד שקל לשיר

שקל לשיר זה מאוד סביר!

כי ככה הרבה אנשים שאולי כן יושב להם משהו על הלב יקנו שיר בשקל ותחשבו על איזה רווח יש להם מזה.....

נגיד 100K שירים יורידו (אני דמבר רק על ישראל)

זה 100K שקלים!

זה רווח עצום!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך מה להיות מוטרד מנושא ההורדה, זה חוקי ב 100%

הבעייה קיימת, אם בכלל, רק בנושא השיתוף

מן הסתם אם אני מוריד אז אני גם צריך לשתף...

אם כבר מדברים על מוסר אז זה לא מוסרי להוריד מלא ולא לשתף כלום..

איזה מוסר? במדינה שבה אף אחד לא יעזור לזקנה לחצות את הכביש, יחתוך אותך בכביש כדי לא לצאת פראייר וידקור אותך אח"כ?

וזה בדיוק מה שניסיתי להגיד מזמן בעבר, במדינה הזאת אין לך מה לדבר על מוסר, נחש למה ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולם פה בערך באותו ראש , נגיד אני מאד מאד אוהב את איירון מיידן אז אצלי כל דיסק שלהם הוא מקורי כי אני מרגיש כייף עם זה , יש להם בוקלט יפה ומושקע , הדיסק עצמו נראה אחלה , קופסא מגניבה - אז בגלל זה אני קונה מקוריים שלהם .

נגיד אני נכנס לחנות דיסקים לקנות מיידן ואז אני רואה איזה דיסק נגיד של KISS שלא מוצאים הרבה או של TWISTED SISTER כאלה דברים שאוהבים ושנחמד שיהיה בבית מקורי אז אני אקנה , נגיד קניתי דיסק של ג'ון לנון לא מזמן כי ראיתי אותו בחנות וזה מצא חן בעיניי .

כמובן שיש את בעיית הכסף במדינה שלנו שלא כל אחד יכול להרשות לעצמו לקנות דיסק ב 80 אז שיוריד חופשי , אני קונה הרבה גם דיסקים של מוזיקה יד שנייה כי זה עולה ככה 40 שקלים או 30 שקלים .

גם נגיד יש לי דיי הרבה בנגן כי זה שירים שאני שומע לפעמים ואני לא רוצה לקנות דיסק של הלהקה אלה רק לשמוע שיר או שניים שלה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם החלטתי שאני רוצה שיהיו לי דיסקים מקוריים של אומנים שאני אוהב אבל קיימות 2 בעיות:

1. אני אוהב יותר מדי אלבומים ואם אני אחליט לקנות את כולם זה יוכל להגיע ל500 שקל. אז בינתיים אני קונה דיסק כאן, מחליף מתנה מטאוור רקורד בדיסק אחד וכו'...

2. הדיסקים המקוריים שיושבים אצלי בבית די מעלים אבק. את המוזיקה אני שומע או במחשב (MP3) או בדיסקמן (שהוא גם MP3) כך שגם אם הרגשתי טוב שקניתי מקורי אני מרגיש "בזבזן" על זה שאני קונה קישוטים לחדר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אני מסכים

עד שאני קונה דיסק מקורי אני בקושי שומע בו....... כאילו איזה שבוע אני חורש עליו ואז זהו

לאחרונה נקטתי באמצעי של להקליט 5 דיסקים מקוריים לOGG באיכות 500KBPS אבל הבעיה היא שהנגן שלי (H340) סובל מבטריה חלשה אם שומעים באיכות כזאת והוא מנגן רק 8-10 שעות (אם זה נגיד 128 אז זה ינגן 16 שעות)

וגם העתקתי את אותם דיסקים בWAV

ככה שבבית אני שומע את השירים בWAV ובדרך אני שומע בOGG

מתי שאני קונה דיסק אני לא קונה אותו בשביל להנות מהמוזיקה כי זה אני יכול גם להוריד... אני קונה בשביל לתרום ללהקה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז המסקנה מהדיון הזה היא שאפשר לקחת את כל התחומים של זכויות יוצרים ולדחוף אותם לתחת?

דברים כמו:

-גניבת תוכן כתוב עם הגנת זכויות יוצרים(למשל לגנוב כתבה מHwzone ולקחת קרדיט על זה במקום אחר)

-גניבת תמונות עם זכויות יוצרים (כמו שפעם ידיעות אחרונות גנבו תמונות שצילם רן במסיבת הרשת של , אם מישהו זוכר את זה)

-גניבת פטנטים\נוסחאות\מתכונים(כמו קוקה קולה)

-גניבת עבודות שמלא אנשים עבדו על זה והשקיעו בזה מאות מיליוני דולרים רק בגלל ש"לא באמת ניקח מהם כסף אלה רק הם לא ירוויחו מזה שהתמשנו במוצר שלהם"

כל זה בסדר? הרי זה לא גניבה של משהו חומרי-לא גונסים שום דבר פיזית-, אז מה הבעיה?

תחשבו שאתם הייתם משקיעי כסף ראשיים בראש חברת משחקים ענקית, שבה הייתם משקיעים מאות מיליוני דולרים ,3 שנים של עבודה ומשכורות למאות\אלפי עובדים (שבטח לא מסתפקים בשכר מינימום), ציוד ותוכנות יקרות (ראה "aliaswavefront maya"), כסף לחברות הפצה(כגון EA,EIDOS וכאלה)- ועוד אחרי זה היו באים מטומטמים שפשוט לוקחים את כל זה בלי לשלם בטענה כמו "כמה כבר עולה לייצר דיסק". כמובן אותו דבר אפשר להגיד על תעשיית הסרטים, תוכנות ומוזיקה.

בקיצור כשאתם קונים מוצר מסויים אתם משלמים על עלות היצור שלו, מיסים, הובלה לארץ, רווח של החברה שמייצרת, רווח של האומן(אם זה מוזיקה) ורווח של החנות. באשר לעלות היצור, זה הרבה יותר ממה שאתם חושבים (בין אם זה ,תוכנה,סרט או משחק מחשב); זה כמו שאתם קונים כרטיס מסך אתם משלמים הרבה יותר על הפיתוח ועבודה על תיכנון המוצר מאשר היצור שלו- לייצר(פיזית, את המוצר עצמו) GF6900 עולה הרבה פחות ממה שאתם משלמים עליו. אותו דבר בתוכן דיגיטלי רק שאתה סך הכל מקבל את זה בצורה דיגיטלית ולא "חומרית" וגם ניתנת להעתקה.

אני לא עשיר-למעשה, לכ-90% מהגולשים פה יש מחשב יותר חזק משלי ול60% לפחות יש מחשב הרבה הרבה הרבה יותר חזק משלי. בגלל אין לי יותר מדי כסף אני מנסה להשקיע את מה שיש לי בדברים יותר "נצחיים" ולא דורשים החלפה כל כמה שנים(כמו מערכת סאונד[אוזניות] למחשב בה השקעתי משהו כמו 400$ במצטבר).אני גם לא קדוש וגם אני חוטא, אבל אני לא מנסה לתרץ את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לצערי בקושי קונה דיסקים...

אני מודע לכך שזו גנבה ואני לא מנסה להצדיק את מעשיי, אך פשוט אין לי כסף לדיסקים מקוריים... :nixweiss:

לפעמים כשאני עובר בחנות ורואה דברים טובים ומוזלים אני קונה, אך את רוב המוזיקה שני שומע ניתן למצוא רק ב TowerRecords ב 89.99...אז אני הולך הביתה ממורמר, מוריד את אותו אלבום, ושומע אותו בזמן שאני מתמלא ברגשי אשמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...