האם מישהו כאן יוכל להאיר את עיניי ולהסביר לי את תופעת האנרכיזם ועקרונותיה? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מישהו כאן יוכל להאיר את עיניי ולהסביר לי את תופעת האנרכיזם ועקרונותיה?

Vega

Recommended Posts

נראה לי מאוד מגוחך כל היודניקים - טוב, סליחה. - נקרא לתינוק בשמו. יש הרבה מאוד פריקים ו"כיכריסטים" שמסתובבים עם חולצות שעליהם מתנוססים סמלי אנרכיה (כמו ה-A המפורסם עם העיגול מסביבו). כל החבר'ה האלה ששאלתי אותם מה לעזאזל זה אנרכיה אמרו לי שזה פשוט עולם ללא משטר (כן, אני מבין את השם.. אנ - לא, ארכיה - משטר/שלטון) אבל האם זה באמת הרעיון? הרי מטבעו הבסיסי של האדם, גם מבחינה פסיכולוגית מנטלית, וגם מבחינה אבולוציונית לא ניתן לקיים חברה אנושית ללא מעמדות, אנשים חכמים "יותר" וחכמים "פחות", בריונים, טיפשים, סוטים, וכו'. זאת אומרת, המצב הכביכול בסיסי של האדם בחברה "אנרכיסטית" לכאורה לא יחזיק הרבה מעמד עד שיקומו "מיליציות" של בריונים שיאנסו, יכו, ירצחו ויגנבו (יצר אנושי, מישהו?). וכמובן שמולם (אחרי זמן מה) יקומו מיליציות "נגדיות" ויהיו מלחמות עד שיהיה שקט ויקום שלטוו. זה לפחות התסריט שרץ לי בראש כשאני חושב על חברה אנשית ללא שלטון.

לעומת זאת קומוניזם נשמע לי הרבה יותר אידאלי (למרות שהוא קשה לביצוע - אבל לפחות זה הגיוני)... מה הקטע כאילו, אנרכיזם זה IN וקומוניזם נהיה OUT?

אם יש פה מישהו שמתמצא באידאלוגיה האנרכיסטית (או ה"כיכר-יסטית" אם תרצו) אשמח מאוד אם יסביר לי אותה,

כי זה נשמע לי אבסורד לגמרי, לכם לא?

אנרכיה - קריאה לצומי, או שבאמת עומד משהו מאחורי זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תכתוב ספר .

האנרכיזם זאת דרך חיים , אנשים יוצאים נגד השלטון , נגד המערכת ורוצים לשבור חוקים שנוצרו בכדי "לסגור " אותם .

בקשר לילדים בכיתה י שהולכים עם חולצה של A נראה לי סתם מחפשים צומת לב , אם הם מתפרעים ובלה בלה בלה .

קיצר כל אחד ודרך החיים שלו , לדעתי אנרכיזם זאת מרידה במערכת וזהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם שאלתי איזה אחת מזה

כמעט נגמר במכות

המפגר היה שיכור התחיל לסתלבט עלי קרא לכל החברים שלו הרוסים מזל גם אני הייתי עם חברים שהכירו את רובם... אז לא היה בלאגן

הקיצר הם הרבה מאד מהזמן שיכורים ומחפשים לעשות שטויות

אין לי מושג מה נסגר איתם גם אני אוהב לעשות בלאגנים

אבל לא ככה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי קשר ליודניקים או לשיכורים:

אנרכיזם הינה פילוסופיה שבבסיסה תיאוריה ליצירת חברה ושיטת ממשל אוטופיות שפותחה באירופה במאה ה-19. נקודת המוצא של ראיית עולם זו היא שהאדם טוב מיסודו ולכן כל ההתקשרויות וההסכמים בין בני האדם צריכים להיות וולונטריים, מתוך אמונה כי כל מה שהאדם הסכים עליו מרצונו, הוא גם יקיים.

אנרכיזם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לילדים בכיתה י שהולכים עם חולצה של A נראה לי סתם מחפשים צומת לב

ילדים שנסחפים ושומעים פאנק, לא אוהב את ההתנהגות של רובם, והם לא "פריקים" חח - לא כמו מטאליסטים - שונים מהם במוני מונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבורתו דבילים שצריכים לתת להם שיעורי אזרחות בכפייה...

אם הם רוצים אנרכיה שיסעו למדבריות מונגוליה או לאיי מלזיה וידחפו אצבעות לתחת.

הם יכולים לעשות שם מה בראש שלהם, אין שם אף אחד והם מוזמנים לחיות ללא מדינה או שלטון, נראה אותם שורדים...

בקיצור אידיאולוגיה בשקל של פריקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ילדים שנסחפים ושומעים פאנק, לא אוהב את ההתנהגות של רובם, והם לא "פריקים" חח - לא כמו מטאליסטים - שונים מהם במוני מונים.

אםם... ומה בדיוק ההבדל ? מבחינתי הם בדיוק כמו הערסים, או כמו חבורה של קופים. מסתובבים בעדרים ומציקים לאינדיבידואלים שלא כמוהם..

לשניהם מאפיינים דומים, הם לובשים בגדים שמאפיינים את הגזע שלהם (כובע Crocker ג'ינס+ איזה חולצה זולה. ו"הפריקים" -חולצות שחורות חצי קרועות).

כאידיולוגיה ? (הערסים עם המזרחית, והאחרים עם ה"מוזיקה" שהיא ברובה רעש.. :\) בכל מקרה השתייכות לכל אחת מהקבוצות

לפי דעתי מתאפיינת בחולשה, של חוסר יכלת לעמוד מול החברה ולהיות אינדיבידואל בפני עצמך, במקום להצטרף לקבוצה מסוימת.

בטח הרגזתי דיי הרבה אנשים עכשיו, אבל זה מה שאני חושב. ד"א אני מ"הנורמאלים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שאתה חושב ככה הופכת אותך ל"פריק" - אם תלמד פסיכולוגיה - המושג "נורמלי" זה משהו שונה מתרבות לתרבות ומאדם לאדם.

אםם... ומה בדיוק ההבדל ? מבחינתי הם בדיוק כמו הערסים, או כמו חבורה של קופים. מסתובבים בעדרים ומציקים לאינדיבידואלים שלא כמוהם..

נו, כמה ברור, אתה לא מתעמק בעניין כי זה לא מעניין אותך, ואתה רק מקניט ותוקף משהו שאתה לא מכיר.

בקשר לפאנקיסטים, רוב מי שהכרתי אכן היו אלימים ושתויים רוב הזמן, אנשים ששומעים מטאל לא בהכרח הולכים עם חולצות שחורות, ובדר"כ אותם אנשים "מטאליסטים" הם חבר'ה משכילים ולא מחפשים צרות.

אתה פשוט עוצם עיניים ותוקף משהו שאין לך מושג עליו חוץ ממקרה קצה שראית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדרך כלל אני מרביץ לכאלו :bigglasses:

אבל בו נהיה רצינים לכמה רגעים מתוקים.( :lol:)

אנרכיה בלתי אפשרית מיסודה,בן אדם הוא חיה מטבעו הוא חייב שהיה מישהו שישלוט בו.

זה כמו שתתנו לילד אקדח ותגידו לו לעשות איתו כול מה שעולה בדעתו,סביר להניח שבמוקדם או במאוחר מישהו יפצע.

ככה גם האנרכיה,בן אדם חייב חוקים שלטון כולשהוא.

בו נחשוב לשניה מה היה קורה אם היה משטר אנרכי,סביר להניח שהאנושות הייתה נכחדת.

אם תשימו לב לכול אורך ההיסטוריה ישנם מצביאים,מנהיגים,מלכים,וכו...

איך בעצם המעמד המלכותי נוצר?

בני אדם שולטים בבני אדם אחרים,על ידי חוקים.

זה לא תמיד טוב,ואנשים רוצים רוב הזמן להיות חופשיים אבל פשוט אי אפשר לתת לאדם לעשות כול מה שבדעתו,אפילו לחיות ישנם מנהיגים וזכרי alpha,שהם בעצם מנהיגים את הקבוצה.

עכשיו לנושא הנורמליות,כמו שאמרו כאן תלוי מה אתה מגדיר כנורמאלי.

זה משתנה מזמן לזמן,ממקום למקום,ומתרבות לתרבות.

בתרבויות מסויימות עוקרים לנערות צעירות את השער מהראש(מנקרות זה ביטוי יותר נכון),בעיני העולם המערבי זה לא בסדר,זה לא נורמאלי,אבל להם זה נורמאלי,משום שהם רגילים לכך,ומשום שהם חיים בתרבות שונה.

לרוב העולם המערבי מעלים עין מזה אך או פשוט לא רוצה לדון בזה.

לרוב השתייכות לקבוצה מסוימת מראה על דופי באופי(חרוז :)),אך בעולם החיות השתיכות לקבוצה מסויימת היא דבר מצויין ולפעמים הדרך היחידה לשרוד.

למשל עדרי באפלו נעים בקבוצות בשביל להיות טרף פחות קל לאריות,או לשאר חיות הבר.

אך בישראל,מגדירים את המושג "ערס" כמעמד או כשיכות לקבוצה,משום שהם מתלבשים או מתנהגים בצורה מסויימת,אך תפיסה זו אינה תמיד נכונה.

אך יכול להיות שכול מה שרשמתי זה שטויות וכולנו מחוברים לאלקטרודות וחיים את החיים באופן לא מחושי,כמו במטריקס.

מצטער על הדעה הגדולה במקצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא התכוונתי למילה "פריק" כמילה בפני עצמה, ולכן גם שמתי אותה בתוך מרכאות. אני יודע את המושג שלה וזה שהתנהגות

משתנה מאדם לאדם. אבל בכל זאת אתה חייב להסכים איתי שיש איזהשהו חלק דומיננטי בכל אחד ואחד מאיתנו, החלק הזה

הוא גם זה שגורם לנו להתחלק לקבוצות, משהו שמשותף לנו ולקבוצה שלנו.

עכשיו, יש כאלה שלא אכפת להם מכלום והם סתם רוצים תשומת לב, והם הולכים ועושים שטויות, וזה מה שמעצבן אותי. הם בעצם

לא שונים מערסים. בכל מקרה לא התכוונתי שכל מי ששומע מטאל הוא חרא של בנאדם, אני שומע מטאל ואני בסדר גמור (אני חושב.. :silly:)

Anyway, אם נעלבת אני מצטער לא התכוונתי להעליב אותך או מישהו אחר. לכל אחד מאיתנו יש דיעות והם גורמות לנו להתלכד

בקבוצה מסוימת. Im ok with that, כל עוד זה לא פוגע באחרים. בקיצור התחלתי להגיד משהו ועכשיו הסתבכתי, אסיים בנימה חיובית (+) :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...