ביי ביי מצרים - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביי ביי מצרים

guycnaan

Recommended Posts

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני תמיד אמרתי ותמיד אומר- ממני שקל לא עובר למיצרים!

אני מוכן לשלפ פי 4 במחיר ולנסוע ליוון או כל מקום אחר כדי לראות חופים יפים.

משתי סיבות, אידיאולוגית- המיצרים הם עם מגעיל ביחס שלהם לישראלים במשך כל ההיסטוריה שלהם וגם היום, למה שניתיחס שונה?

וסתם כי זה דפוק- אני לא מבין תקטע של לשבת כל היום בחושה מסריחה עם בנג ונרגילות, לא משנה כמה יפה החוף.

בקשר לשיתוף הפעולה שלהם, אתם חושבים שאם היה פיגוע בארץ והיו הרבה הרוגים מיצרים אנחנו הינו מכניסים כל מיצרי שרוצה להיות גיבור?...לא.

בישראל ובכל מקום אחר בעולם זה היה אותו דבר.

ממש עיצבן אותי שכל כתב מעפן עם מצלמה בפלאפון שלו בכה על כמה קשה היה להיכנס לשם וכמה הם לא נחמדים.

מי שהיה צריך להיכנס באישור מיוחד ניכנס בלי בעיות! סתם הישראלים אוהבים להרגיש מקופחים תמיד.

לפי מה ששמעתי מכל יחידות החילוץ והכוחות שם היה שיטוף פעולה טוב מאוד.

בקטע של השיתוף פעולה ת'אמת היה בסדר אבל יש קצת הבדל בין סוף העולם שמאלה לבין לב , טאבה זה האיזור הכי רחוק מלב מצרים, אין שם בכלל בתי חולים ובקושי יש כוחות הצלה.

ככה שכן היה צריך לתת להם להיכנס אבל באמת זה היה מגעיל לראות איך כל כתב מנסה לזרוק בוץ על מצרים, "תספרו לנו איך המצרים הגיבו ? הם לא עשו כלום נכון ? הם היו חארות נכון ? אפשר ללחוץ כבר על הכפתור האדום מבחינתכם ?

:-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגדרה מדוייקת לחלק רב אבל בואו לא נכליל בשביל המנהיגים האמיתיים שיש לנו בכנסת שרוצים באמת בטובת המדינה.

בעיקר החכים האשכנזים ,שהיום הם מיעוט קטן מאוד, שעוד מאמינים באידיאולוגיה של לפני 50 שנה שבה השלטון היה רק אשכנזי

(עם כל הכבוד ובלי להעליב אף אחד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקר החכים האשכנזים ,שהיום הם מיעוט קטן מאוד, שעוד מאמינים באידיאולוגיה של לפני 50 שנה שבה השלטון היה רק אשכנזי

(עם כל הכבוד ובלי להעליב אף אחד)

אני דווקא שהתכוונתי לאחדים....חשבתי על מופז ועל קצב ועל פרס שזה 1\3 אבל לא משנה. אני יודע שהם לא קשורים אחד לשני אבל הכוונה שלהם טובה.

לפני 50 שנה הייתה אידאולוגיה לא בגלל המשטר האשכנזי אלא בגלל שזה הייתה תחילתה של המדינה...והאשכנזים הקימו את המדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק

אבל התכוונתי יותר בקטע שפעם בכנסת עוד היה איזשהו רצון בסיסי להקים מדינה נורמלית

לעומת היום שהחכים פשוט באים בשביל לעשות את העבודה שלהם

ולא בשביל באמת לנסות לשפר את המצב בארץ

אני מחכה ליום שיגיעו רוסים לכנסת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגובה הנובעת מפחד - פחד שלך מעצמך כבר.

בכל מקרה - המצרים היו מבולבלים - זו ארץ עולם שלישי, ומשרד החוץ סגר עם משרד החוץ המצרי שכוחות הצלה יעברו ללא הגבלה - מה שקרה זה שההוראות לא הגיעו לשטח - לחיילים המצרים בגבול - והמצרים נכנסו לפאניקה ולא ידעו איך להתנהג כי הם לא רגילים למצב של פיגוע כזה.

בכל מקרה - תחשבו - מה האינטרס של המצרים שישראלים לא יגיעו לסיני ? המצרים מרוויחים מזה הרבה כסף והפיגוע פגע אנושות להם באינטרס הכלכלי של המדינה העלובה הזו.

זה לא שלך, צריך להחזיר תמורת שלום - גם שלום קר.

וגם זו המדיניות של ממשלות - מה שהיה לפחות - לכבוש שטח ובתמורה לשלום להחזיר אותו - מעין קלף מיקוח.

למה לעזאזל אתה מנסה להגן על מצרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לעזאזל אתה מנסה להגן על מצרים?

למה לא? מה כולם רעים? המצרים הפעם פעלו בצורה סבירה לגמרי, הבזיזות ממש לא קשורות לממשלה, או לזה שהגופות היו ישראליות, מתו שמה מספיק מצרים, ואזרחי ארצות אחרות, משפחה אמריקאית שלמה נספה. האזרחים המצרים בשל מצב כלכלי קשה בזזו את הגופות, נכון שזה דבר איום ונורא לעשות, אבל אין שום קשר לזה שחלק מהגופות היו של ישראלים.

בקשר לפתיחת הגבול, בשל ביורוקרטיה לא הועבר המסר בזמן לשומרי המעבר בטאבה, וכאשר מולם ניצב כוח גדול של מחלצים, שרובם היו חיילים הם באמת שלא ידעו מה לעשות, ולא נתנו להם לעבור עד שהפקודה הגיעה, והמצב התברר. אז במה הם אשמים בדיוק? במה הממשלה המצרית אשמה? במה בדיוק אזרחיה אשמים? זה שהם גנבו רכוש של מתים, בערך של משכורת שנתית ממוצעת של מי שגנב אותו? בזה שחיילים מסכנים, שבקושי יודעים לקרוא, רואים כוח גדול של ישראלים, שרובו מורכב מחיילים מנסה לעבור את הגבול, אחרי שקרו שני התקפות בתוך שטח מיצרים? המיצרים פעלו כשורה, אפילו יותר מזה בהתחשב במצבם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לפתיחת הגבול, בשל ביורוקרטיה לא הועבר המסר בזמן לשומרי המעבר בטאבה, וכאשר מולם ניצב כוח גדול של מחלצים, שרובם היו חיילים הם באמת שלא ידעו מה לעשות, ולא נתנו להם לעבור עד שהפקודה הגיעה, והמצב התברר

וזה בגלל שמצרים הינה עדיין מדינת עולם שלישי והפקודות מלמעלה לא מועברות בצורה הכי חלקה שיש ונוצר בלבול ובאמת כשבאים כוחות הצלה מהצבא הישראלי ומנסים לעבור את הגבול - בלי קבלת פקודה ישירה מהאחראים זו בעיה בשביל החיילים המצרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היחסים עם מצריים מאד התקררו בשנים האחרונות וחבל. לא כולם כאלו קקה כמו שהתקשורת מנסה להציג אבל עובדה שמכבי אש ואנשי כוחות חילוץ מצריים הודו שאם לא היו בין ההריסות מצרים הם לא היו מתערבים כלל. עובדה שאפילו גופות נבזזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל כל הגופות נבזזו, גם של המיצרים, ומה לעשות, הם עדיין ערבים, והיחסים איתם מבוססים על מאות שנים של שנאה. אני לא מדבר על האנשים המיצרים בשטח, חלקם בוודאי היו מנאייקים, אבל תאמת אם היה פיגוע בתוך מחנה פליטים, היו מספיק ישראלים שלא היו ששים לחילוץ ישר, ואנחנו עוד חיים בתנאים נורמאליים, הם חיים בתנאים קשים, ששמה השנאה לאחר באה בייתר קלות. אני מדבר על הממשלה, הממשלה היא זאתי שאנו עומדי מולה, הממשלה נהגה בצורה סבירה למדי בהתחשב במצב, שום מדינה לא רוצה להראות את חוסר היכולת שלה להתמודד עם ארועים דומים. ובהתחשב שחלק גדול מאזרחי מיצרים רחוקים מעמדה אוהדת לגבי , ממשלת מיצרים בכל זאת נתנה להכנס לכוחות ישראלים, ששוב אני חוזר רובם היום חיילים כוח חילוץ או לא, אני בטוח שהמון מתנגדי , ועוד הרבה מיצרים אחרים, לא ממש שמחו לזה שנתנו לחיילים ישראליים להכנס לסיני, כיוון שבפעם האחרונה שזה קרה, סיניי נשארה אצלינו. אין לנו סיכוי "להשלים" עם האזרחים הערבים בקלות, הם עברו יותר מידי דורות של שטיפת מוח, קודם צריך להגיע להסכמים עם הממשלות, והאליטה, ולאחר כמה דורות בסוף המצב החדש יתקבל גם על כלל האוכלוסיה, שהיאהוד הוא לא כבר אוייב בדם, אלא עוד בן אדם שרוצה לחיות כאן מתחת לשמש בשלווה ובשלום. נשמע מופלץ הא? :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...