צורב DVD: האם לקחת את ה-NEC 3500? ושאלה לגבי איכות צריבת CDR... - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צורב DVD: האם לקחת את ה-NEC 3500? ושאלה לגבי איכות צריבת CDR...

Moooshe

Recommended Posts

ראיתי פה שמזכירים את הצורב הזה לא מעט, וכנראה שהוא בחירת רוב האנשים פה (כמו הלייטאון במקרה של CD-RW?), אבל אחרי הכל אני עדיין לא בטוח...

אני חושב שהשימוש העיקרי שלי בו כצורב DVD יהיה לצריבת חומר שיש לי (לא גיבוי "חם", אין לי צורך ב--RAM), אולי לגיבוי סרטי וכו'. לפי מיטב הבנתי, ה-3500 עושה את זה מצויין (עוד חמש שניות או חצי דקה בזמן הצריבה זה לא מה שיהרוג אותי).

העניין הוא שאני גם צורב דיסקים רגילים (CD-R), וזה אולי יהיה השימוש העיקרי שלי בכונן הזה. האם אני יכול להיות שקט עם זה שה-NEC יצרוב כמו שצריך (מינימום שגיאות) דיסקים רגילים? מישהו יכול להפנות אותי לביקורת שבודקת את זה כמו שצריך או שאפילו מנסיונכם - למישהו יצא להריץ CD-Speed וכו' על דיסקים רגילים שהוא צורב עם הכונן הזה?

בהנחה שאני לא מעוניין להשקיע יותר מ-500 ש"ח בכונן, האם לקחת את הצורב הזה או להסתפק בצורב לייטאון רגיל ולוותר בכלל על צריבת DVDים (בהנחה שהאיכות של לייטאון היא מהטובות ביותר ל-CD-Rים)?

אגב, אין בעיה עם צריבת סרטי מכל סוג? או שיש הגבלות בנושא?

עריכה:

כמובן, תודה מראש! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי השאלה שלך , צריבות של דיסקים זולים וישנים , סידי ספיד עבר חלק עם גרף חלק נקי ומהיר , לפחות לי.

אבל כדאי שתזכור - צריבת סידי רגיל כבר מוצתה , ההבדלים שאתה מחפש לא קימים , בן אם תקנה צורב סידי של לייטאון או צורב דיוידי של פיוניר. ההבדלים נעים סביב העשרה אחוזים ואף הרבה פחות מיזה. ההבדל שאתה מחפש לא ממש קיים ולא שווה התעסקות או החלטות רציניות על מה לקנות.

את ההבדלים שאתה מחפש תמצא בקניית מדיה איכותית יותר , ובצריבה במהירות איטית ככל שתוכל. יהיה חכם יותר לחסוך בצורב ולהשקיע במדייה טובה מאשר ההפך, אנשים בארץ משקיעים בצורבים יקרים אבל קונים את המדיות הכי זולות יש הרבה הגיון הדבר - אך גם הרבה חוסר הגיון.

ה3500 מומלץ ללא ספק להכל. אבל הבדל המחירים שאתה מציין - 180 שקל מול 500 שקל הוא קצת לא לעניין, אתה לא יכול לשאול שאלה כזאת - לגבי מה עדיך או מה כדאי עם הבדל מחירים של כמעט פי 3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה,

הבעיה היא שראיתי בביקורת ב-CDRINFO שני חסרונות על ה-NEC שהפריעו לי:

Poor CD error correction

Medium CD writing quality at 48X

לדעתך מדובר בהבדלים מינוריים מול צורבים אחרים (כמו שנוטים לפעמים להטפל להבדל של 2FPS בין כרטיסי מסך), או שזה משהו שצריך להדאיג אותי?

אגב, מה עם ה- 4120B? נראה כאילו החסרונות שלו מול ה-NEC הם רק המהירות הפחותה (והאמת שזה לא כ"כ משנה לי) והתמיכה הבעייתית במדיות, אבל זה משהו שבדרך כלל מסתדר ע"י שדרוג firmware (ויכול להיות שכבר יצאו עדכונים שמתקנים את זה ו-CDRINFO לא עדכנו אצלם?). לגבי איכות הצריבה, הביקורת מהללת את הכונן הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה,

הבעיה היא שראיתי בביקורת ב-CDRINFO שני חסרונות על ה-NEC שהפריעו לי:

Poor CD error correction

Medium CD writing quality at 48X

לדעתך מדובר בהבדלים מינוריים מול צורבים אחרים (כמו שנוטים לפעמים להטפל להבדל של 2FPS בין כרטיסי מסך), או שזה משהו שצריך להדאיג אותי?

אגב, מה עם ה- 4120B? נראה כאילו החסרונות שלו מול ה-NEC הם רק המהירות הפחותה (והאמת שזה לא כ"כ משנה לי) והתמיכה הבעייתית במדיות, אבל זה משהו שבדרך כלל מסתדר ע"י שדרוג firmware (ויכול להיות שכבר יצאו עדכונים שמתקנים את זה ו-CDRINFO לא עדכנו אצלם?). לגבי איכות הצריבה, הביקורת מהללת את הכונן הזה...

אז תצרוב CD ב32 ולא ב48. לא ביג דיל. צורב מעולה במחיר פצצה. מה אפשר לבקש יותר? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה 4120B מצויין מכל הבחינות ומכיל RAM לגיבויים. ה NEC3500 אחלה צורב והיתרון העיקרי שלו זה שנתיים אחריות ו DLX4. אם אין לך שמוש ל עדיף ה NEC, שנתיים אחריות זה הרבה זמן (רק תשים לב שאתה מקבל את זה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שיקולים והתחבטויות החלטתי ששנתיים אחריות יותר חשובות לי מ--, וראיתי שיש לא מעט עדכוני Firmware ל-NEC שכנראה פותרים את הבעיה שלו...

כנראה שאני אזמין מחר או מחרתיים... תודה על העזרה חבר'ה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...