איזה נגן כדאי לי ליקנות IPOD או IRIVER? - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה נגן כדאי לי ליקנות IPOD או IRIVER?

888

Recommended Posts

• תגובות 98
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איזה יש לו יותר איכות שמיעה...

והוא שווה את התמורה שלו?

הIPOD

או הIRIVER ?

ללא ספק הריבר.

איכות השמע שלו לא הרבה מאחורי האיכות של נגני קריאייטיב שידועים כמובילים בתחום האיכות, ובקשר לתמורה לכסף, על זה אין בכלל וויכוח, הריבר, בגדול (אלא אם אתה רוצה נגן שתוכל להשוויץ בו, על חשבון נגן איכותי יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יכול לחשוב על שום סיבה הגיונית לקנות אייפוד ולא H120. חד וחלק.

כנראה שאלון שכתה את הביקורת לא מסכים איתך לחלוטיןן:

ולשאלה יותר חשובה, למה לקנות כשהמתחרה שלו, ה-iRiver מציג יכולות הרבה יותר טובות?

היתרונות הבולטים של ה-iRiver על ה- הם אורך הסוללה, הבאנדל והאופציות הטמונות בתוך המכשיר. אפל באמת איכזבו יחד עם הבאנדל הדליל והעלוב שהם סיפקו עם הדור הרביעי של ה-, אבל שיפור של 50 אחוז באורך חיי הסוללה אכן כמעט וביטל את יתרונו של ה-iRiver שמציג כ-16 שעות של נגינה רצופה. ניתן להתווכח רבות בקשר לפיצ'ר בולט של ה-iRiver שאינו נוכח ב-, מקליט הקול. אך לפי עניות דעתי, קהל היעד הצעיר שירכוש לעצמו נגן לא מעוניין בתוספת שכזו. ניתן לקנות רשמקול איכותי יותר בסכום זעום של כסף אם אתם מתעקשים.

הבאנדל של ה-iRiver ללא ספק מרשים הרבה יותר וכולל נרתיק מותאם ושלט. בהחלט יכולים ללמוד קצת מ-iRiver בהבט הזה. בקשר למראה: שוב, אני אישית פשוט לא אוהב את העיצוב של ה-iRiver, תתבעו אותי.

הממשק: במהלך כתיבת הביקורת הגיע לידי iRiver iHP 120, לאחר כשעה של התעסקות ב-iRiver הגעתי למסקנה שהממשק האינטואטיבי והבסיסי של לא מותיר סיכוי לממשק המסורבל יחסית של ה-iRiver.

בקיצור, אם אתם פאן-בויס של והעיצוב של ה-iPod מוצא חן בעינכם האייפוד הוא הבחירה שלכם, אבל אם אתם רוצים להאזין למוזיקה נטו ולקבל את התמורה הטובה ביותר לכספכם ללא ספק קנו iRiver.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי את זה. אז מה? מישהו אמר שכל צוות האתר חייב להסכים עם כל מילה שמופיעה בכל כתבה ו\או הודעה בפורום של כל אחד מהצוות ?

האייריבר מציג שלל יתרונות על פני האייפוד. פירטתי את זה כבר אין סוף פעמים, אבל בכל זאת...

- זמן סוללה ארוך יותר

- אפשרות לגישה דרך נתוני ID3 (לפי אומן, לפי אלבום, לפי סוג וכו' כמו שיש באייפוד ומעריצי האייפוד כל-כך מתלהבים ממנו) וגם דרך folder->sub-folders->files ממש כמו הגישה לקבצים ב WinAMP למשל או בכל נגן "ממוחשב" אחר - שיטה שהיא לדעתי טובה ונוחה הרבה יותר.

- כניסת Line-in רגילה ואופטית

- יציאת Line-out רגילה ואופטית

- שלט בעל מסך LCD מואר השולט על כל תכונות המכשיר (בניגוד לשלט פטתי הכולל רק play/stop/volume ללא מסך כלל באייפוד)

- תמיכה ב-OGG Vorbis

- רדיו מובנה

- אפשרויות הקלטה וקידוד אוטומטי ל-MP3 (כולל בחירת רמת הקידוד וכו') מכל מקור חיצוני, החל ממיקרופון ועד חיבור בכניסה האופטית.

- עדכוני firmware, עם תמיכה עברית בתכנון (עדכון העברית בדגם הספציפי של ה H1xx דיי מתעכב, וכבר היה אמור לצאת לפני כמעט חודש [כרגע יש עברית רק בנגני איי-ריבר מבוססי פלאש\סידי], אבל בכל מקרה זה עדיף על המצב באייפוד: ללא כל סיכוי נראה לעיין לעברית בעתיד הקרוב או הרחוק).

כל אותם חובבי אייפוד טוענים שהוא "יפה יותר" ו"נוח יותר".

בקשר לנוח יותר - זה טיפשי. ה-H120 כולל ללא ספק ממשק משתמש טוב יותר, בעצם כך שהוא מאפשר בנוסף גם גישה דרך סיפריות -> קבצים.

שום "גלגלת מגע" לא תעזור ל"נוחות השימוש" כשכל הנגן יהיה מבולגן מרוב קבצים הכוללים מידע ID3 מבולגן (ומדובר ב- 95% מהקבצים שהם לא "עותק לצורכי גיבוי" של אלבומים מלאים). מה שיעזור במצב כזה הוא גישה אמיתית לקבצים לפי סיפריות -> תת-סיפריות (ללא הגבלה) -> קבצים, ממש כמו שכולם רגילים מה-WinAMP.

בקשר ליפה יותר - זה כבר ממש טיפשי.

א. לדעתי העיצוב של ה H120 יפה יותר. האייפוד לדעתי נראה כמו צעצוע ולא כמו גאדג'ט עם מראה "עתידני\מודרני" כמו שהוא אמור להיות.

ב. בוא נניח לרגע שהאייפוד באמת יותר יפה - שווה בשביל זה להפסיד את כל היתרונות של ה-H120 (כאשר במילא רוב הזמן הוא יהיה בכיס\תיק\פאווץ'\WHATEVER ורק השלט יהיה בחוץ [מישהו חושב שהשלט העלוב של האייפוד יפה יותר מהשלט של ה-H120?]) ?

חוץ מזה, שים לב למשפט הסיכום שלו:

בקיצור, אם אתם פאן-בויס של אפל והעיצוב של ה- מוצא חן בעינכם האייפוד הוא הבחירה שלכם, אבל אם אתם רוצים להאזין למוזיקה נטו ולקבל את התמורה הטובה ביותר לכספכם ללא ספק קנו iRiver.

זה שטותי לחלטין. הוא למעשה מודה כאן שהסיבה היחידה לבחור אייפוד היא אם אתם פאן-בויס של ואוהבים את העיצוב שלו.

כאשר בכל מהלך הפיסקה המצוטטת, היתרון האמיתי היחיד שהוא טען כלפי האייפוד היה הממשחק ה"נוח יותר" לדעתו. תרשה לי רק לחזור על עצמי:

בקשר לנוח יותר - זה טיפשי. ה-H120 כולל ללא ספק ממשק משתמש טוב יותר, בעצם כך שהוא מאפשר בנוסף גם גישה דרך סיפריות -> קבצים.

שום "גלגלת מגע" לא תעזור ל"נוחות השימוש" כשכל הנגן יהיה מבולגן מרוב קבצים הכוללים מידע ID3 מבולגן (ומדובר ב- 95% מהקבצים שהם לא "עותק לצורכי גיבוי" של אלבומים מלאים). מה שיעזור במצב כזה הוא גישה אמיתית לקבצים לפי סיפריות -> תת-סיפריות (ללא הגבלה) -> קבצים, ממש כמו שכולם רגילים מה-WinAMP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודה לך שהקדשת כל כך הרבה זמן וכתבת תגובה מפורטת, האמת, גם אני חושב שה"אני נהר" יותר טוב מהפוד. הבאתי רק את הציטוט הרלוונטי מהביקורת.

ראיתי את זה. אז מה? מישהו אמר שכל צוות האתר חייב להסכים עם כל מילה שמופיעה בכל כתבה ו\או הודעה בפורום של כל אחד מהצוות ?

ברור שלא. לא אמרתי שאתה צריך להסכים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר נוח זה לא רק ממשק על המכשיר אלא גם על המחשב אני לא מכיר כ"כ את ה IRIVER אבל טוענים ששום דבר לא משתווה לנוחות של + iTunes

מצטער, אבל אני לא מבין על מה אתה מדבר...

מי זה "טוענים" ?

מה קשור "נוחות על המחשב" ?

אתה פשוט מעביר את הסיפריות והקבצים כמו שהן למכשיר (ממש כמו שאתה מעתיק סיפריות וקבצים מכונן לכונן), והוא כבר יודע לעשות את הכל לבד.

אם אתה רוצה תוכנה לניהול מאגר השירים מעבר לסתם "סידור הקבצים בסיפריות", יש לך אין סוף תוכנות לזה - אבל אין כל קשר בין זה לבין הנגן..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה עולה בארצות הברית/אירופה הIRIVER H320? לא נראה לי שיש הבדל גדול במחיר בינו לבין הH120, אם זה עד 100 דולר אז זה שווה את זה...

על מה בדיוק אתה מבסס את זה ?

על פי השם ?

אם תהיה רציני , 450 שקל לא שווים צפייה בתמונות וגם לא העובדה שאתה יכול לחבר את המצלמה הדיגטלית ישירות אל המכשיר ולהעביר , ויש עוד לציין שזה לא עובד עם כל המצלמות ,

בנוסף , הIhp120 נראה הרבה יותר טוב ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...