זקוק למפרטי מחשב ל2 מחשבים משרדיים חזקים - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק למפרטי מחשב ל2 מחשבים משרדיים חזקים

MoSQuiTo

Recommended Posts

לא טענתי שאף אחד לא צריך Quadro, בכל זאת הכרטיסים האלו נועדו בשביל מישהו.

זה פשוט קהל יעד שיודע שהוא צריך את זה, וממילא לא קונה מחשבים ב6K.

בטח שלא כל משתמש Autocad צריך את זה.

:-\ ועוד באותו עמוד

כל כרטיס מסך ממוצע יספיק, בטח שלא צריך Quadro. תוכנה כמו Autocad, שמיועדת לדיאגרמות סטטיות, כלל לא תנצל כרטיס 3D, אז למה לדבר שטויות? למה? אין אפילו ואני מוכן להמר שגם אין OpenGL.

Autocad היא תוכנה בסיסית למדי. ישנם דברים אחרים שינצלו , אבל לא זה.

כל כרטיס מסך יספיק, 9550 יהיה מצויין.

אם תרצה חוות דעת של משתמשי אוטוקאד על למה צריך מעבד חזק, והרבה מהיר, ודיסק מהיר, וכרטיס גרפי חזק, ואם יש שרת CAD למה כדאי מאוד לעבוד עם כרטיס רשת של גיגה אז תודיע.

מה שכן כמו שאמרתי קודם. אם הבן אדם משתמש באוטוקאד לשרטט שולחן גם 3 יספיק.

אם הוא נכנס לעבודת 3D או 2D מורכבת עם שרטוטי ענק (עשרות מגה) אז אין מה לעשות צריך מחשב חזק מאוד כדי שהכסף הרב שמשלמים למהנדסים לא ישולם להם על המתנה למחשב.

לגבי ה 6K - הבן אדם עצמו לא יודע מה הוא צריך. לכן הוא הלך לבדוק את זה לעומק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אם תרצה חוות דעת של משתמשי אוטוקאד על למה צריך מעבד חזק, והרבה זכרון מהיר, ודיסק מהיר, וכרטיס גרפי חזק, ואם יש שרת CAD למה כדאי מאוד לעבוד עם  כרטיס רשת של גיגה אז תודיע.

מה שכן כמו שאמרתי קודם. אם הבן אדם משתמש באוטוקאד לשרטט שולחן גם פנטיום 3 יספיק.

אם הוא נכנס לעבודת 3D או 2D מורכבת עם שרטוטי ענק (עשרות מגה) אז אין מה לעשות צריך מחשב חזק מאוד כדי שהכסף הרב שמשלמים למהנדסים לא ישולם להם על המתנה למחשב.

לגבי ה 6K - הבן אדם עצמו לא יודע מה הוא צריך. לכן הוא הלך לבדוק את זה לעומק.

קצת common sense.

כשמישהו נכנס הנה ומבקש מחשב ב6K למשחקים, מה אתה אומר לו? "תקנה 6800U וFX53, משחקים זה כבד?"

ברור למדי שאף אחד לא מצפה לקנות תחנת עבודה רצינית ב6K, ומה לעשות - זה התקציב.

מישהו שרוצה מפרט ב6K, לא יכול (ולרוב גם לא צריך) לרכוש .

מישהו שמחזיק מהנדסים בזמן יקר, לרוב לא קונה להם תחנות עבודה ב6K.

אם מישהו עובד עם שרטוטי ענק תלת מימדיים, אני אגיד לו שכדאי לו אולי לחפש מחשב אחר (למרות שאם נכניס דברים לפרופורציה, מחשב ב6K עכשיו זה המחשב של 10K+ לפני שנה, כך שכנראה זה יספיק).

ותשאל כל מהנדס מה הוא יעדיף, כרטיס מסך חזק יותר או מסך גדול ואיכותי יותר (19\21).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב טעות קטנטנה שלי-

לקחתי את עיניין הגרפיקה טיפה יותר מידי גבוהה ממה שאני צריך...

חשבתי בהתחלה שהמחשב אכן מיועד לגרפיקה כבדה, אך ממה שהבנתי ממכם עבודה על רהיטים תלת מימדיים לא ידרש יותר מידי גרפיקה, נכון?

במצב כזה, האם תקציב של 6 יעשה תעבודה?

לגבי המפרט השני (עם המצלמות) אני עדין צריך לברר כמה דברים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב טעות קטנטנה שלי-

לקחתי את עיניין הגרפיקה טיפה יותר מידי גבוהה ממה שאני צריך...

חשבתי בהתחלה שהמחשב אכן מיועד לגרפיקה כבדה' date=' אך ממה שהבנתי ממכם עבודה על רהיטים תלת מימדיים לא ידרש יותר מידי גרפיקה, נכון?

במצב כזה, האם תקציב של 6 יעשה תעבודה?

לגבי המפרט השני (עם המצלמות) אני עדין צריך לברר כמה דברים...

[/quote']

אני מציע שקודם כל תברר בדיוק למה מיועד המפרט השני. יתכן ואפשר להעביר כסף ממפרט למפרט, משהו כמו לאחד ו4K לשני, או 7K ו5K.

ושוב, כמו שכבר אמרתי, תשקיע קודם כל במסך גדול ואיכותי (לפחות 19, רצוי CRT), ואחר כך ביתר, שמשנה פחות. 512 מגה זכרון ומעלה (הייתי שם ג'יגה ליתר בטחון),

כל מעבד חדש (נראה לי שA64 3000 יהיה מצויין) וסתם איזה הרד דיסק. זה לא צריך לעלות יותר מדי (חוץ מהמסך).

אני מציע גם להשקיע בעכבר איכותי (אחד מדגמי , איזה MX500...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, המחשב הראשון כדאי שיהיה משהו בכוון הזה שיהיה חזק למה שאתה עושה:

דגם מחיר כמות

PENTIUM 4 2.8ghz 800mhz 1130 ¤ 1 (נורטווד)

ASUS P4P800 640 ¤ 1 (לוח מצוין לגרפיקה עם אפשרות לעוד גיגה זכרון)

TWINMOS DDR 512MB 400mhz 540 ¤ 2 ( גיגה זכרון)

WD 160/7200 SATA 8MB 620 ¤ 1 (דיסק גדול)

PNY Quadro FX 500  1615 ¤ 1 (כרטיס מסך גרפי)

http://www.pny.com/products/quadro/fx/500fx.asp

TEAC 52X32X52 210 ¤ 1

כונן דיסקטים 1.44 50 ¤ 1

COMPUCASE CI-6920 BLUE 600 ¤ 1 (מארז איכותי)

LG F900P 1780 ¤ 1 (מסך 19" איכותי לרזולוציות גבוהות)

מקלדת מולטימדיה 80 ¤ 1

LOGITECH MX 510 BLUE 300 ¤ 1 (עכבר מקצועי)

ALTEC LANSING AVS300 BLACK 210 ¤ 1

הרכבת מחשב חדש 170 ¤ 1

סה"כ: ¤ 8485  (3 תשלומים)

מחיר מזומן: 8230.45

כשתתבהר התמונה נראה איםה אנחנו עומדים. אפשר להקטין את ההרדדיסק ולשים צורב . קצת לרדת בכרטיס מסך. קצת לרדת בלוח. לעלות לזכרונות CAS2. אבל בשביל קונפיגורציה סופית צריך לראות מה צריך במחשב השני וכמה כסף יש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, ב 3D אמיתי מומלץ מאוד פרסקוט 3.4 לסוקט 775 (לא מצאתי 3.4 478) אבל אין עדיין קרור רציני לסוקט הזה . 3.2 גם סבבה אבל יחד עם זלמן יעלה הרבה כסף וכנ"ל ה 3.0. התקציב כרגע לחוץ. הכי זול ללא קרור מקצועי זה הנורטווד 2.8. בין כה וכה הוא לא הולך להריץ משהו כבד מדי אחרת הייתי ממליץ ללכת לכוון של ל 9800.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לאחר כמה בירורים בנושא הגעתי לכמה מסקנות ושינויים:

קודם כל מספר המחשבים שונה מ2 ל3 כך:

1. המחשב הראשון מיועד להיות מחשב משרדי רגיל לגמריי, צריך להחזיק בעיקר תוכנת ניהול, , ומעט אינטרנט, כאשר הפקטור המרכזי למערכת הנ"ל שתחזיק כמה שיותר זמן

2. המחשב השני מיועד לאחד שכמעט ולא מבין במחשבים ובהתאם לכך גם כמעט ולא הולך לשבת עליו. מערכת המצלמות צריכה לעבור גם דרכו ולכן החלטנו מאחר ומשאבי המערכת כמעט ולא יהיו מנוצלים להושיב עליו את מערכת המצלמות. מברורים שעשינו במקומות המתאימים מחשב פנטיום 3 "עייף" יספק מבחינתם את העבודה. כמו כן מערכת המצלמות לא דורשת שום קנייה של חומרה מיוחדת- כאשר קונים אצלהם את המערכת אחד החלקים הינו כרטיס מיוחד.

מה שכן, לאותו אחד שדיבר איתם ישירות(גם לא מבין ממש בנושא מחשבים) נאמר שחשוב שהמעבד יהיה של אינטל.

3. והמחשב השלישי- המחשב החזק מבין השלוש, הולך להריץ עליו גרפיקה ברמה מאוד נמוכה (רהיטים בתלת מימד) ולכן לא צריך יותר מידי להתפרע מבחינה תקציבית.

אפילו אני בספק אם יש בכלל צורך בכרטיס תלת מימד, אך מאחר ואני לא מבין כלום בנושא בקטע הזה אני סומך עליכם.

כל המפרטים צריכים להכיל מסך דק ושטוח(17 אינטץ' יעשה תעבודה, אין צורך ביותר) מקלדת ועכבר אל חוטיים ורמקולים 2.1 יחסית פשוטים.

סביבות המחירים הינם בערך 6000 שקל למחשבים הפשוטים ו7500 ליותר חזק- כאשר תשתדלו לא להפריז ובמצב ואפשר לחסוך תחסכו!

כמו כן- אנה הוסיפו ציוד לרשת משרדית קטנה (Hub של 8 יציאות וכבלים).

ואיזה תוכנות שלדעתכם חיוניות (כמובן וינדוס, ואיזה אני וירוס טוב שיגן להם על המחשבים בצורה מושלמת).

שני אלה, לא במסגרת התקציב הנתון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב הראשון יחזיק תוכנת ניהול כשרת או סתם כתחנת עבודה? איזו תוכנת ניהול? חשבשבת? או ERP כמו למשל פריוריטי?

עריכה: לגבי המחשב הראשון - מה ז"א יחזיק הרבה זמן? למה שAXP 2500 לא יספיק בענק אם זו סתם תחנת עבודה?

עריכה 2: לגבי המחשב השני. אם פנטיום 3 מספיק למה ש AXP לא יספיק? או D?

נראה לי שלשני הראשונים AXP 2500 יהיה יותר מסבבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המחשב הראשון- התוכנה ניהול שהולכת לרוץ עליו הינה תוכנה מאוד פשוטה שקיום רצה על המחשב הקיים והמחשב הזה בן 3-4 שנים לפחות, אם לא הרבה יותר...

לגבי המחשב השני- עד שאני אישית לא אדבר עם הבן אדם אני לא אוכל לדעת בוודאות, הוא אומר שאותו אחד אמר בפירוש שזה הכרחי שיהיה מחשב מבוסס , נראה לי סתם בלוף.

כרגע אני חושב שזה יהיה בסדר אם תבנו את המפרטים מבוססים AXP 2500 מקסימום במידה ובאמת יהיה משהו הכרחי נשנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנועה מחשב גרפי כולל מסך LCD 19", עכבר אלחוטי מקצועי, צורב DVD עם DVD RAM לגיבויים, כרטיס מסך גרפי :

דגם מחיר כמות

PENTIUM 4 2.8ghz 800mhz 1130 ¤ 1

ASUS P4P800 640 ¤ 1

WD 160/7200 SATA 8MB 620 ¤ 1

PNY Quadro FX 500 1615 ¤ 1

LG GSA-4120B DVDRW 530 ¤ 1

כונן דיסקטים 1.44 50 ¤ 1

COMPUCASE CI-6920 BLUE 600 ¤ 1

LG L1910B 3400 ¤ 1

מקלדת מולטימדיה 80 ¤ 1

LOGITECH MX 700 380 ¤ 1

ALTEC LANSING AVS300 BLACK 210 ¤ 1

הרכבת מחשב חדש 170 ¤ 1

סה"כ: ¤ 9965 (3 תשלומים)

מחיר מזומן: 9666.05

זכרון מ KSP של 1 גיגה (2X512)=עוד 920 שקל

סה"כ מחשב גרפיקה:

10586

זה יהיה קצת OVERKILL אבל זו תהיה תחנה מצויינת ועדיף OVER מאשר UNDER ואם יש כסף, מה טוב. תמיד תוכל לרדת אם תרצה.

לגבי הכרטיס הגרפי הייתי מרים טלפון לאנשי אוטוקאד מהם נקנתה התוכנה ולשמוע את חוות דעתם. הם מכירים הרבה יותר טוב את מה שאתם עושים ממני. מה שבטוח מכל חוות הדעת של משתמשי אוטוקאד שקראתי ממליצים על הרבה זכרון וכרטיס גרפי - אבל לפחות תדבר איתם בטלפון. אני אשמח מאוד לשמוע מה הם אומרים.

לשני המחשבים האחרים נוסיף מסכי LCD 15" של מאג. לא למשחקים אבל אפשר לעבוד איתם. אל תשכח ש 15 אינץ ב LCD זה כמעט 17" ב CRT (שזה בעצם 16"). אני חושב שלעבודה משרדית פשוט חבל להוציא יותר כסף. אני מכיר כמה אנשים שעובדים איתם והם לא ישימו לה להבדל גם אם נשים להם VIRESONIC:

מנועה

2X1720=3440

http://noacomp.co.il/Product.asp?productid=1495&catcode=118

המסכים האלה כוללים רמקולים בפנים. סתם -אבל למשרד זה אמור להספיק.

למחשב המצלמות מ KSP:

מעבדי ?AMD? Price Units Total

Athlon XP 2500+(512k 333) 510 1 510

לוחות אם למעבדי ?AMD? Price Units Total

NF7 (nForce2)lan,usb2 380 1 380

זכרונות? DDR 400 Price Units Total

512MB A-DATA 460 1 460

כרטיסי מסך? Sapphir (ATI) Price Units Total

RADEON 9200 DVI 64MB 250 1 250

דיסקים קשיחים? WESTERN DIGITAL Price Units Total

80GB SATA 430 1 430

כוננים- ??1.44, CD-ROM, DVD?? FLOPPY Price Units Total

Teac/SONY 1.44 40 1 40

צורבים? CD Recorders Price Units Total

LG 52 x 32 x 52 (kit) 160 1 160

שונות ( מאווררים, מארזים נשלפים וכו'... )?? Fans Price Units Total

Spire AMD 50 1 50

מארזים? Price Units Total

HEC Compucase CI-6A19 390 1 390

מקלדות? Price Units Total

MS Internet + MS Mouse Wireless Optical 220 1 220

Total price + system assemly 3080 ¤

למחשב המשרדי מ KSP: פה ממש מספיק כרטיס משולב

מעבדי ?AMD? Price Units Total

Athlon XP 2500+(512k 333) 510 1 510

לוחות אם למעבדי ?AMD? Price Units Total

NF7-M + GF4ob 460 1 460

זכרונות? DDR 400 Price Units Total

512MB A-DATA 460 1 460

דיסקים קשיחים? WESTERN DIGITAL Price Units Total

80GB SATA 430 1 430

כוננים- ??1.44, CD-ROM, DVD?? FLOPPY Price Units Total

Teac/SONY 1.44 40 1 40

צורבים? CD Recorders Price Units Total

LG 52 x 32 x 52 (kit) 160 1 160

שונות ( מאווררים, מארזים נשלפים וכו'... )?? Fans Price Units Total

Spire 50 1 50

מארזים? Price Units Total

HEC Compucase CI-6A19 390 1 390

מקלדות? Price Units Total

MS Internet + MS Mouse Wireless Optical 220 1 220

Total price + system assemly 2910 ¤סה"כ במזומן:

2910+3080+3440+10586= כ 20000 שקל

אפשר להתכנס ל 19500 בהרבה דרכים כמו להקטין את מסך ה 19" ל 17", לרדת בכרטיס הגרפי, לרדת להרדדיסק יותר קטן על המחשב הגרפי, לוותר על חלק מהצורבים כולל אולי צורב ה אבל ההחלטה שלכם.

אני חושב שזו נקודת התחלה לא רעה.

לגבי תוכנות תתייעץ בפורום תוכנה (מחירי רשיונות וכו'...)

מה שכן הייתי שם על כולם PRO ולא HOME

לגבי HUB (אתה בטח רוצה SWITCH לפחות ואם יש הרבה תעבורה בין המחשבים אז גם 3 כרטיסי גיגביט lan) הייתי מתייעץ ברשתות... ראוטר נשמע הרבה יותר מתאים למערכת שלכם.

מפה אפשר להמשיך וכמובן שרצוי לשמוע חוות דעת של אנשים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל נתחיל בתודה רבה רבה רבה ל integral על כל העזרה ,התמיכה והתגובות המקצועיות לכל אורך הדרך :xyxthumbs:

ומזל טוב על ה Zone Junkie, השגת אותו בכבוד, עם תגובות מועילות אחת אחת!

לענייננו-

מחשב גרפי: באמת נתקשר אלהם נברר מהם הדרישות של המערכת. אבל זה כבר יתבצע רק אחרי החג.

בקשר לשני המחשבים המשרדיים- כאחד:

למה יש טעם לשים באחד כרטיס מסך ובשני עם כרטיס מסך אונבורד?

ומצטער שהתגובה שלי באה כל כך מאוחר, לא היתה לי אפשרות לפני (חוסר זמן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר את עניין המצלמות, אבל אם הן דורשות עבודה יותר אינטנסיבית עם כרטיס המסך חשבתי שעדיף.

לגבי הכרטיס הגרפי, להלן לינק ל PDF עם המלצות של לאוטוקאד. נראה לי שה FX500 היא אופציה טובה אבל שוב כדאי לבדוק עם החברה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...