זקוק למפרטי מחשב ל2 מחשבים משרדיים חזקים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק למפרטי מחשב ל2 מחשבים משרדיים חזקים

MoSQuiTo

Recommended Posts

שני המחשבים יהיו מחוברים ברשת משרדית קטנה.

המחשבים מיועדים למפעל ובעל העסק מעוניין להחזיק במצלמות במעגל סגור (כ- 7 מצלמות).

כלומר המצלמות צריכות לעבור ברשת. האם יש צורך בחומרת מיוחדת?

לגבי המחשבים עצמם:

חשוב שהמפרט יהיה חזק, המחשבים הולכים להריץ הרבה גרפיקה (AotoCAD) לכן מדובר במחשבים מבוססי .

כמו כן מדובר בשני מסכים דקים אייכותיים.

מחיר: בסביבות ה6000 שקל כולל המסך! (ליחידה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

גם ככה זה די צפוף. אם חשובה מהירות העיבוד אז למה מסכים דקים איכותיים שיאכלו חצי מהתקציב?

ומה עם כרטיס תלת מימד?

הולכים לעבוד 3D או יותר 2D? כי ב 2D ה 64 ביט יהיה יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון קטן:

רק אחד משתי המחשבים הולך להריץ גרפיקה חזקה, השני הולך להריץ בעיקר תוכנת ניהול.

המחשב של הגרפיקה הולך להריץ בעיקר גרפיקה ב 3D.

והמחשב השני הולך להיות השרת המרכזי (יחזיק את המצלמות וכו')

בקשר למחיר, המחיר דיי גמיש. תרגישו חופשי לשחק בו מעט גם כלפיי מעלה.

דרך אגב במסגרת התקציב תכללו גם מקלדת ועכבר אל חוטיים ורמקולים 2.1 פשוטים (לא של 40 שקל... משהו כמו 200 שקל אולי טיפה יותר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי מחשב הגרפיקה כדאי לך לקרוא את זה:

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=83678.0

אם אתה יודע לעשות מוד לכרטיס מסך תוכל לקבל כרטיס תלת מימד חזק במחיר זול.

לגבי המצלמות.בד"כ לא מדובר על מצלמות קטנות. מדובר על מצלמות יותר רציניות שאיך שהוא מתחברות לכרטיס או משהו מורכב יותר עם או בלי מנגנוני שליטה בהתאם לצרכי המקום. אני מציע שתדבר עם חברה שמתמחה בתחום וממנה תבין את הדרישות. כשתהיינה לך הדרישות, אפשר יהיה לבנות משהו מינימלי לשרת ואת שאר הכסף לשים במחשב הגרפי ששם הוא צריך להיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המצלמות- כמובן שלא דיברנו על מצלמות רגילות. הכוונה בהחלט הייתה למערכת מיקצועית.

בהחלט כדאי לפנות לחברה המתמחה בתחום, אבל אני לא אוהב לסמוך על אנשים שכוונתם המרכזית היא להרוויח כסף ממני בתור לקוח, בעיקר כשאני בא ממקום של אי וודאות מוחלטת בנושא, זאת הסיבה ששאלתי כאן. (וזה מנסיון רע).

בקשר לתרד שהפנת אותי אליו- האמת שאין לי כרגע זמן להתעמק בו, ואני מתכוון בקרוב, אבל ממה שהספקת להציץ כמעט ולא הבנתי כלום.

בכל מצב החלק של ה3D הכבד עדין בסימן שאלה (עיניין של זמן... יכול לקחת גם שנים) האם כדאי לקחת מחשב חזק ורק בעתיד להוסיף לו כרטיס חזק? (ממה שהבנתי מהת'רד על זה מדובר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשב תלת מימד זה סיפור חזק. הרבה CAS2, מעבד חזק, לוח טוב, וכרטיס מקצועי שעולה הרבה מאוד כסף.

הפניתי אותך לטרד כי יש בו מערכת שטובה היום ויש בו גם כרטיס מסך שבצריבת ביוס אפשר להפוך אותו לכרטיס (למרות שלא ממש חקרתי את הנושא).

אם נושא התלת מימד לא בטוח כרגע, הייתי מחכה כי יוצאים  הרבה שינויים עכשיו. מחשב כזה כולל מסך איכותי יכול בקלילות להגיע ל 15,000 שקל ויותר.

לגבי המצלמות, אני ממש לא מבין בזה אבל אולי בפורום "צילום דיגיטלי" יוכלו לעזור לך או לפחות להפנות אותך למקום המתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגזמה פראית לחלוטין.

אין שום בעיה להרכיב ב6K מחשב טוב לעבודת Autocad (שבפעם האחרונה שבדקתי, וזה באמת היה לפני שנים רבות, הייתה דו מימדית בלבד).

מה שכן, למחשב כזה הייתי בוחר במסך 21" איכותי (CRT) ולא בLCD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, כנראה שזה באמת לפני שנים רבות ואז באמת ב 6000 שקל היית יכול עם מסך 14" שחור לבן.

אבל כמובן שנשמח לראות מחשב חזק לגרפיקת תלת מימד ב 6000 שקל עם איזה טוב או אפילו 9800 עם 256 מגה בשביל לעשות לתלת מימד. וכמובן אל תשכח מסך 21" איכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, כנראה שזה באמת לפני שנים רבות ואז באמת ב 6000 שקל היית יכול עם מסך 14" שחור לבן.

אבל כמובן שנשמח לראות מחשב חזק לגרפיקת תלת מימד ב 6000 שקל עם איזה QUADRO טוב   או אפילו 9800 עם 256 מגה בשביל לעשות מודינג לתלת מימד. וכמובן אל תשכח מסך 21" איכותי.

כל כרטיס מסך ממוצע יספיק, בטח שלא צריך Quadro. מסך 21 אינץ' לא רע (סמסונג 1100DF) עולה 3300 שקל. כנראה שאפשר קצת בפחות, ובכל מקרה זו הדרישה הראשונה במחשב כזה,

לפני מעבדים, כרטיסי מסך ויתר שטויות.

תוכנה כמו Autocad, שמיועדת לדיאגרמות סטטיות, כלל לא תנצל כרטיס 3D, אז למה לדבר שטויות? למה?

זכרון CAS2? באיזו פלנטה אתה חי?

אתה חושב שAutocad זה Far Cry? תתעורר: בAutocad אין 4xAA ו8xAF, ואין כזה דבר FPS. אין אפילו ואני מוכן להמר שגם אין OpenGL.

Autocad היא תוכנה בסיסית למדי. ישנם דברים אחרים שינצלו , אבל לא זה.

אתה לא מבין, כנראה, שהמחשבים התפתחו הרבה יותר מהר מהתוכנות. למעט תוכנה שתלויה באופן בלעדי במהירות המעבד (למשל encoders), אין שום דבר כמעט שזקוק למעבד מהיר

בשביל עבודה נורמלית. מה, אופיס? אפילו משחקים לא צריכים מעבדים מהירים במיוחד.

אז זה נהדר אם יש תקציב לא מוגבל, אבל לא נראה לי שזה המקרה.

ב7K (הוא אמר שהתקציב גמיש, ובכל מקרה עדיף להשקיע קצת יותר במחשב הזה על חשבון השני) אפשר לקנות מערכת מבוססת A64 3000, עם ג'יגה ראם,

דיסק סביר (80 ג'יגה SATA), מארז פשוט ומסך 21". כל כרטיס מסך יספיק, 9550 יהיה מצויין. כל תוספת לתקציב, בשלב הזה, הייתי מפנה למסך (עד שמגיעים לMitsubishi 22" ב5K).

אם אי פעם עבדת עם תוכנת CAD כלשהי, היית בוודאי יודע שמשחר הימים אנשים עבדו עם מסכי 21", גם כשאלו עלו 20K למסך, גם על מעבדי 386. זה מה שחשוב ומזה אכפת למי

שיושב מול המסך כל היום, לא משטויות כמו CAS2.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מודע לכך שמסך 21" יכסה לו חלק נכבד מאד מהתקציב..גיסתי עובדת ב Autocad עם מסך 15" כבר יותר משנתיים, והיא לא מרגישה צורך להחליף אותו..בכל מקרה, לדעתי מסך 19" איכותי כמו ה F900P ב 1,750/1,800 ש"ח יתאים כאן, ואני מעריך שעוד מעט יבנו כאן מפרט עם אחד כזה או עם 19" איכותי אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל כרטיס מסך ממוצע יספיק, בטח שלא צריך Quadro. מסך 21 אינץ' לא רע (סמסונג 1100DF) עולה 3300 שקל. כנראה שאפשר קצת בפחות, ובכל מקרה זו הדרישה הראשונה במחשב כזה,

לפני מעבדים, כרטיסי מסך ויתר שטויות.

תוכנה כמו Autocad, שמיועדת לדיאגרמות סטטיות, כלל לא תנצל כרטיס 3D, אז למה לדבר שטויות? למה?

זכרון CAS2? באיזו פלנטה אתה חי?

אתה חושב שAutocad זה Far Cry? תתעורר: בAutocad אין 4xAA ו8xAF, ואין כזה דבר FPS. אין אפילו ואני מוכן להמר שגם אין OpenGL.

Autocad היא תוכנה בסיסית למדי. ישנם דברים אחרים שינצלו Quadro, אבל לא זה.

כן, התקופה שאתה מדבר עליה היא בערך מתקופת ה 386 וגם אז ארכיטקט היה יכול לחכות שעה בשביל איזה סוליד.

אם מדובר על שרטוטים רגילים וקטנים אז גם פנטיום 3 יספיק ולכן שאלתי 2D או 3D.

אבל, כיום כלי ה CAD באים עם תוספות רבות תלת ממדיות כמו AUTODESK WIZ לסימולציות תלת מימד, SHADING, VIEWING, ויכולות לטפל בשרטוטים גדולים מאוד וחישובים כבדים מאוד (שפעם היו עושים ידנית), ועוד ועוד ועוד.

האמת שגם לשרטוטי 2D מדוייקים מומלץ מאוד לעבוד עם כרטיסים גרפיים כדוגמת סדרת ה NVS של .

היום OPENGL ודיסק מאוד מהיר וגדול וזכרון של 2 גיגה זה  המינימום שצריך לעבודה חלקה עם 3D.

אני מאוד מתפלא שלמשחקים אתה ממליץ על 2 6800GT ב אבל אתה לא מבין ש CAD צריך יותר.

תתעדכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נוחות - לשאלתך

ועוד משהו - לגבי AutoCAD - חילטרתי בתחזוק מחשבים אצל איזו אדריכלית שעובדת כמובן עם התוכנה והיא משתמשת בP-2 350Mhz עם 64MB - ומסך 15" של והיא מרוצה !

לוקח לה משהו כמו 20 דקות (בלי הגזמה) עד שהWindows 98 עולה ועוד כ10 דקות עד שהAutoCAD עולה אבל כשהוא פועל הוא עובד חלק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, התקופה שאתה מדבר עליה היא בערך מתקופת ה 386 וגם אז ארכיטקט היה יכול לחכות שעה בשביל איזה סוליד.

אם מדובר על שרטוטים רגילים וקטנים אז גם פנטיום 3 יספיק ולכן שאלתי 2D או 3D.

אבל, כיום כלי ה CAD באים עם תוספות רבות תלת ממדיות כמו AUTODESK WIZ לסימולציות תלת מימד, SHADING, VIEWING, ויכולות לטפל בשרטוטים גדולים מאוד וחישובים כבדים מאוד (שפעם היו עושים ידנית), ועוד ועוד ועוד.

האמת שגם לשרטוטי 2D מדוייקים מומלץ מאוד לעבוד עם כרטיסים גרפיים כדוגמת סדרת ה NVS של .

היום OPENGL ודיסק מאוד מהיר וגדול וזכרון של 2 גיגה זה  המינימום שצריך לעבודה חלקה עם 3D.

אני מאוד מתפלא שלמשחקים אתה ממליץ על 2 6800GT ב SLI אבל אתה לא מבין ש CAD צריך יותר.

תתעדכן.

לא טענתי שאף אחד לא צריך , בכל זאת הכרטיסים האלו נועדו בשביל מישהו.

זה פשוט קהל יעד שיודע שהוא צריך את זה, וממילא לא קונה מחשבים ב6K.

בטח שלא כל משתמש Autocad צריך את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...