המלצה: גלגול כבל IDE רגיל בלי צורך לחתוך אותו! - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה: גלגול כבל IDE רגיל בלי צורך לחתוך אותו!

motir

Recommended Posts

הי,

עשיתי עכשיו קצת סדר במארז והחלטתי בין השאר גם לגלגל את כבל ה-IDE של ה-CDROM וה-HD שלי.

אני מניח שכולכם ראיתם את המדריך כיצד לגלגל כבל IDE. בעיקרון צריך להפריד את הגידים לקבוצות של 4-5, ללפף אותם ולהדביק עם איזולירבנד.

אז ככה בדיוק עשיתי לכבל של ה-CDROM וזה עבד יפה.

אבל בכבל של ה-HD פחדתי לגעת.. פחדתי לקצר משהו ולגרום נזק (רק לפני חודשיים נשרף לי דיסק ישן עם כל החומר שלא היה מגובה...)

אז ניסיתי לגלגל בלי לפרוס לרצועות.

ונחשו מה? זה עובד ואפילו בקלות!

חבל שאין לי תמונות, אבל אולי בעתיד אני אעלה כמה.

בקצרה:

1. עבדתי עם הכבל של , שהוא "קשיח", זאת אומרת - אפשר לקפל אותו והוא מקבל את הצורה. הוא שונה מהכבלים IDE שהכרתי בעבר (שהיו יותר רכים) אך אני מניח שאפשר לעשות זאת גם עם כבלים ישנים יותר.

2. קפלו את הכבל לשניים, ואז לארבע, ואז שוב - לשמונה. זכרו שאנחנו מדברים על קיפול לאורך ולא לרוחב, ז"א שבסופו של דבר מקבלים כבל בדיוק באותו האורך, אך בעובי של שמינית.

3. שימו איזולירבנד לאורך הכבל, ככה שהוא ישאר מצומצם.

וזהו!

החסרון היחיד הוא שהכבל לא כל כך גמיש במצב הזה, וצריך ממש "לשבור" אותו באמצע. אבל עושים את זה פעם אחת וגמרנו.

תהנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גד"א רציתי ליהיות הראשון שנותן לזה "מדריך" ;)

הממ... אם הייתי מתאמץ אולי הייתי מקבל איזה ZALMAN שווה, הא? ;)

לא ניסיתי,אבל זה נראה כאילו זה ייצא קצת קשיח מדי...

מה הבעיה לחתוך כל 4 גידים בערך?

זה קל ביותר,ולוקח פחות מחמש דקות

זה קשה אבל לא נורא... עובדה שהסתדרתי.

בקשר ל"מה הבעיה" - הסיבה היחידה היא פחד לחתוך גיד או לקצר גידים. ממש לא בא לי להתעסק שוב עם דיסק שרוף.

והיות והתוצאה יוצאת זהה כמעט לחלוטין - אז למה לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני עשיתי את זה מתישהו... עשיתי קיפול לשתיים ואז קיפול ל-4. אחר כך ליפפתי על הכל איזולירבנד שחור.

וחלק חשוב שאסור לשכוח זה לשים אזיקונים על האיזורים שבהם האיזולירבנד מסתיים מפני שלאיזולירבנד יש נטייה להתקלף...

ודווקא זה יוצא יותר טוב מהחיתוך מסיבה אחת, ככה זה כמו פלסטלינה וניתן לעצב את זה כמו שרוצים בניגוד לבחיתוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...