מבחן המיצ"ב: החרדים ניצחו את החילונים - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבחן המיצ"ב: החרדים ניצחו את החילונים

Rule The Pc

Recommended Posts

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

א.דיי כבר עם זה כולם שווים מתי תקלטו את זה אז פה יש חמורים ושם יש חמורים שם יש גאונים ופה יש גאונים אז מה סה"כ כולם בני אדם וזה מה שחשוב לכולם יש שכל (לעם בכלליות חכם ומשכיל מרוב העמים)

ב.ובקשר למערכת החינוך החילונית הדתית והחרדית יש לי קצת דברים להגיד

מערכת החינוך החילונית היא טובה אך זה תלוי בבית ספר ברור שבית ספר של ארסים לא יהיה טוב במטמטיקה וגם כך של דתים אבל החרידים פשוט לומדים משהו אחר אי אפשר להשוות חרידים לחילונים כי הם בקושי לומדים נושא משותף אחד לעמות זאת הדתים וחרידים אפשר כיוון שדתיים לומדים גם מקצועות חול וגם קודש(תורה גמרא הלכה וכו`) אז אותם אפשר להשוות גם לחילונים וגם לחרידים

רק מהמבט שלי אני לומד ב"ישיבה תיכונית"(לדעתי הצנועה יש שם יותר תיכון מישיבה אבל זאת רק דעתי) זה חטיבת בניים +תיכון לומדים מקצועות חול וקודש:הלכה,פיזיקה(5 יח),גמרא(5 יח חובה!),מתמטיקה(3-4-5 יח),הלכה(חלק מגמרא יחידה),אנגלית(4-5 יחידות),נביא(חלק מתנ"ך 5 יח),מחשבים(5 יח),היסטוריה(2 יח חובה אפשרות ל5 יח מגמה),לשון(יחידת החובה המוכרת),ספרות(לא זוכר כמה יחידות) ועוד שאני לא זוכר.

אני לומד הרבה זמן אבל זה לא מכספו של מישהו חוץ משל הורי כיוון שזה בית ספר פרטי שעולה הרבה ויש משפחות שלא יכולות לשלם את מלוא השכר לימוד לכן יש את ה"טחונים" שתורמים כסף ויש כמה קרנות.

רק לשם השוואה זכאי תעודת הבגרות אצלנו הם 95% ממוצע השנה במחשבים סופי הוא 96.4

אני קיבלתי 88 בפיזיקה לא יודע את הממוצע.

בקיצר זה שאני לומד מקצועות חול עם קודש זה לא אומר שאני לומד פחות חול ויותר קודש זאת אומרת שאני לומד והרבה(יומיים בשבוע אני גומר 18:00 יום אחד ב15:15 יומיים ב

16:30 יום שישי ב13:00) ויש לי 6 שעות מחשבים 6 שעות פיזיקה 6 שעות מתמטיקה 5 שעות אנגלית בשבוע.

החרידים לא יודע מה הולך אצלם אבל לפי מישהו שהיה ולמד שנה שם וחזר אלינו הוא למד עד 18:00 בערב למד בעיקר מקצועות קודש ורק היו זכאים ל21 יחידות מינימום בקיצר למדו יותר קודש מחול.

לדעתי אני צריך(כאדם דתי מאמין כיפה סרוגה(מושג טיפשי לדעתי השם אך מה לעשות) ללמוד מקצועות חול כדי לפרנס את עצמי בעתיד ואת משפחתי(עדיין לא ;D חסר הרבה) ורק אז אני יוכל לקבוע עיתים לתורה(מונח לקביעת זמן ללימוד תורה) תוך כדי שאני עובד אני גם עובד את הקב"ה על ידי שאני עובד כדי לקבוע עיתים לתורה(לפי החסידות גם שאתה מתעסק בדבר חול אתה יכול לעבוד את הקב"ה אני לא חסיד אבל הרבה מרעיונות שלהם גאונים ונכונים לעניות דעתי)

לסיכום אדם שלומד ולא עובד וחי על כספם של אחרים הינו צבוע וגם אדם שלא עושה צבא הינו צבוע כיוון שכל מלכי נלחמו והם היו יותר חכמים מכל תלמיד חכם בעולם כיום)

בקשר לטכניון:על מה מסתכלים יותר על בגרות או פסיכומטרי ?

על איזה מקצועות מסתכלים בתעודת בגרות?

על מה יש בונוסים?

בקשר לכוסיות יש כוסיות בכל מיני גדלים ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...