מבחן המיצ"ב: החרדים ניצחו את החילונים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבחן המיצ"ב: החרדים ניצחו את החילונים

Rule The Pc

Recommended Posts

אהלן

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2977152,00.html

הנה לכל מי שאמר שמלמדים את הילדים החרדים להיות אנאלפבתים......

הופההההה מי יובש???????? הופההההההההההההההההההההההה

סליחה על ההתלהבות אבל הופהההההההה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נו אז בכלללל

YNET הם אתר חילוני!

זה אתר חילוני מפרסם.................................

ולא אמרתי אפעם לא להאמין לYNET

אמרתי שבכתבה שהם עשו על החוזרים בשאלה הם לא היו אובייקטיבים אבל זה לא קשור לנושא מה שקשור זה-

הופהההההההההההההההההההההההההההההה החרדים יודעים יותר עברית.... במתמט הם קצת פחות ויש לחילוניים פי שתיים יותר שעות לימוד!

הופהההההההההה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עם כל שאר המקצועות? אנגלית "חשבון" וכל שאר הדברים שדורשים קצת שכל?

מן הסתם ברור שהם יהיו יותר טובים בעברית ואני לא מתפלא מזה, מפני שכל החיים שלהם הם קוראים בתנ"ך בכל מיני צורות וניסוחים מוזרים שעוזרים מן הסתם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לומדים פי 2 גילי?

"בכיר במשרד החינוך התייחס להישגי התלמידים ואמר: "ההישגים של התלמידים החרדים טובים מאד. זו עובדה שהם לומדים יותר חודשים בשנה ויותר שעות ביום. לא יודע אם זו הסיבה להישגים, אבל זו עובדה. ההבדלים בין בנים ובנות מעניינים. הבנות טובות יותר לאורך כל הדרך, גם במתמטיקה, וזה נתון מעודד." "

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"בעוד שבחינוך החילוני יש מספר רב של מקצועות, 90% מהלימודים אצל החרדים מתרכז בידיעת השפה העברית. לאור העובדות האלה, הבדל של 8 נקודות הוא כישלון למערכת החינוך החרדית.

נראה את הנציונים שלהם בגאוגרפיה, אנגלית, אומנויות ובכלל ידע כללי.

ביום שחלוקת התקציבים תהיה שויונית נראה למי באמת יש חינוך טוב יותר"

-תגובה מספר 2 בYnet.

I will second that.

בכל מקרה שאני בטוח ב100% שבסיום הלמודים(וגם עכשיו ת'אמת) אני יהיה הרבה יותר משכיל בכל מקצוע אפשרי(חוץ מתנ"ך) מכל תלמיד ישיבה דוס מהשורה, וכך גם כמעט כל תלמיד חילוני אחר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לומדים פי 2 גילי?

"בכיר במשרד החינוך התייחס להישגי התלמידים ואמר: "ההישגים של התלמידים החרדים טובים מאד. זו עובדה שהם לומדים יותר חודשים בשנה ויותר שעות ביום. לא יודע אם זו הסיבה להישגים, אבל זו עובדה. ההבדלים בין בנים ובנות מעניינים. הבנות טובות יותר לאורך כל הדרך, גם במתמטיקה, וזה נתון מעודד." "

אני מדבר שחילוניים לומדים פי שתיים יותר מתמט.......

"בעוד שבחינוך החילוני יש מספר רב של מקצועות, 90% מהלימודים אצל החרדים מתרכז בידיעת השפה העברית. לאור העובדות האלה, הבדל של 8 נקודות הוא כישלון למערכת החינוך החרדית.

נראה את הנציונים שלהם בגאוגרפיה, אנגלית, אומנויות ובכלל ידע כללי.

ביום שחלוקת התקציבים תהיה שויונית נראה למי באמת יש חינוך טוב יותר"

-תגובה מספר 2 בYnet.

I will second that.

בכל מקרה שאני בטוח ב100% שבסיום הלמודים(וגם עכשיו ת'אמת) אני יהיה הרבה יותר משכיל בכל מקצוע אפשרי(חוץ מתנ"ך) מכל תלמיד ישיבה דוס מהשורה, וכך גם כמעט כל תלמיד חילוני אחר...

זה לא מדויק ש90% צלימודי המערכת החינוך החרדית הם של ידיעת השפה

כן זה כולל המון קיראה וכל זה אבל לא מבחנים בלשון.........

אני יכול לקרוא כל היום ולא לדעת לשון הכי טוב.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדתיים יש מי שיממן את הלימודים, חלוקת תקציב החינוך היא בהחלט לא הוגנת. ההישיגים שלהם גבוהים רק בתחומים שלהם וברמות שלהם. החילונים שלא מתוקצבים היטב ולומדים פחות ובכיתות של 40 ילדים ולא 4. יש להם יותר מקצועות ללמוד ובפחות זמן. פלא אז ש-60% מכלל התלמידים לא מקבלים בגרות מלאה במועדי א'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוכן להתערב שיצא שלבחורי ישיבה יהיה פסיכומטרי יותר גבוה

אבל הם לא עושים אז אי אפשר לעשות כזאת התערבות.....

אני סתם רציתי להוכיח שהם לא אנאלפבתים כמו שאתם חושבים

וגם יצא להם יותר טוב בלשון למרות שיש להם פחות שעות בזה

ולא כזה הבדל במתמט כשיש לחילוניים הרבה יותר שעות לימוד

אני לא מתגאה ולא מזוויץ

אבל רציתי לשבור עוד סטיגמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא אומר שהם אנאלפבתים, זה ברור שהם יודעים לקרוא ולכתוב, אבל חוץ ממקצועות שקשורים בדת ובעברית הם לא יודעים כמעט כלום,

ואל תתעלם מהעניין של התקציב כי אתה אולי לא רוצה לדבר על כך שהם גונבים את כל תקציב החינוך של מדינת , אבל כשאין כסף להעסיק מורים טובים, ללמד בכתות קטנות אין פלא שיש ירידה ברמת החינוך, שלא נדבר על כל בעיות הבטיחות בבתי ספר שמסכנות את חיי התלמידים יום יום, זה לא מעניין את הדוסים.

ובכלל, אין לכם מה להתגאות בהיסגים הלימודיים שלכם כי אתם במיילא לא ממשים אותם ויושבים בישיבה כל החיים.

אז אני במקומך הייתי שותק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוכן להתערב שיצא שלבחורי ישיבה יהיה פסיכומטרי יותר גבוה

i'll take that bet

אתה יודע שבפסיכומטרי יש גם פרקים כמותיים ופרקים באנגלית שבהם מערכת החינוך הדתית לא מתעסקת

אני מוכן להתערב שחילונים לוקחים בפסיכומטרי בהליכה

וגם אם לא שמת לב היה כתוב בפירוש כמה פעמים שהחרדים לקחו את המבחן בסוף השנה לעומת החילונים שעשו אותו בהתחלה

בכל אופן, גם בחינוך הכללי וגם בחרדי - הבנות מנצחות את הבנים

חחחח נו סבבה אבל מי מקבל בסופו של דבר משכורת יותר טובה ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל אופן, גם בחינוך הכללי וגם בחרדי - הבנות מנצחות את הבנים

אני תמיד טענתי שהציונים לא משקפים את הידע, ומי שמקבל 100 באנגלית בתעודה בכלל לא אומר שהוא יודע אנגלית.

איך זה קשור? מה שאני זוכר במיוחד מהיסודי זה שרוב הבנות שנחשבו חכמות (לפעמים אפילו "גאונות"- אעלק..) בכלל לא ידעו כלום אלה סתם חרשו על החומר, כל הזמן עשו שיעורים והיו חיית המחמד של המורה; ואני זוכר יותר ממקרה אחד שאיזה בת "חכמה" העתיקה ממני במבחן\ביקשה עזרה באיזשהוא מקצוע.

שורה תחתונה: הציון יכול להראות רק עד כמה מטומטם אתה או לא משקיע בלימודים, ובטח לא להראות על הפוטנציאל שלך במקצוע ועד כמה תצליח בחיים. מערכת החינוך בנוייה כך שכל מטומטם יוכל לעבור (אם רק ירצה) את כל המקצועות עם ציון של 100.

בקשר למבחן, מתברר גם שהמבחן שונה וזה שהוא נערך בתאריך שונה רק מראה עד כמה הוא לא רלוונטי ולא אומר כ-ל-ו-ם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...