כל הכבוד לצה"ל 2 - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כל הכבוד לצה"ל 2

Merrymoon

Recommended Posts

חוק השבות יכול לחכות, צה"ל לא. אנחנו נמצאים במלחמה דה פקטו כבר ארבע שנים, ובמצב של מלחמה שום לא יכול לוותר על מקצועיות כדי לשמור על תדמיתו כצבא העם. הצבא חייב למלא קודם את התפקיד העיקרי שלו, ורק אחר כך לדאוג לשאר הבעיות של החברה הישראלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מסכים בכל מילה עם מיני מייזר

לצה"ל כמו שכולכם יודעים יש בעיות תקציביות קשות אז במקום לקחת כל אחד בן 18 שלא תמיד צריכים אותו שם לצמצם את כח האדם למספר הדרוש ככה גם יהיה פחות בלאגן ממה שהולך שם כרגע ולא ישארו כל מי שלא שפשוט אין לו מה לעשות שם כמו אלקטרונאים למשל במעבדות שסתם יושבים על הכיסא שותים כל היום קפה ורק מחכים שיהיה להם מה לעשות וכמו כן קטן יותר יחסוך כסף זוכרים שביטלו את הטיסות אימונים בגלל חוסר כסף לדלק אז מה זה עוזר הרבה אנשים שלא עושים כלום ואפילו יוצרים אנדרלמוסיה עם לא נשאר כסף לדלק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צה"ל לא צרייך להיות כור היתוך לאף אחד ולא לשמש שיקום לעבריינים. הוא לא סתם הלך מכות על בחורה בפתח מועדון, הוא דקר מישהו. אני מקווה שהוא שם על תנאי ואני מקווה שבאמת יצא ממנו משהו.

בקשר להשוואה לצבא ארה"ב, הרבה אנשים שם מתגייסים לצבא כי זאת התחנה האחרונה לפני הליכה לכלא, נותנים להם את זה שם כברירה לרבים ש"סתו מדרך הישר". לצה"ל ועוד איך יש עודף כח אדם, בגלל זה הם ממציאים תפקידים דפוקים כמו מש"ק ממטרות/פינג-פונג או סתם נותנים לאנשים להסתובב בבסיס בלי תפקיד ובלי מטרה כי פשוט אין להם איפה לשים אותם ואני בשרות שלי ראיתי את זה מספיק פעמים. זה שכ"א הזה שיש להם הוא יותר זול מפועלים תאילנדים אז הם פשוט ינצלו אותו עד הסוף ונדיר היום שמשחררים על עודף כ"א. למעלה מ-90% מהמערך הצבאי הוא עורפי, אבל ממש עורפי, לא תומך לחימה אפילו, לא בצורה לוגיסטית ולא מודיעינית. יש הרבה אנשים שיושבים שם סתם והם לא צריכים לשבת שם. אתם רוצים לשקם עבריין? אל תשימו אותו בצה"ל היכן שצרייך משמעת והקשבה, שימו אותו באיזה שירות לאומי מסוג כלשהו שישמש לו גם כדוגמא לחיים כמו שעושים עבודות שירות לעבריינים בחו"ל, כאלו עם לקח, אבל למה שאחרי זה אמהות ישלחו בנים שלהן בחשש שהן יאבדו אותם לא מזבח החיים אלא לעבריין? בבסיס שלי ניסו לדקור מישהו כשהייתי בחופשה. עוד נסיון חינוך נואש?

צה"ל זה לא בי"ח "שלוותא" וזה לא מקום לשיקומים. יש שם מספיק פירות באושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שדיבורים באויר עושים לכם טוב, אבל לא הולכים לבטל את חוק שירות הבטחון בקרוב, ועד שזה יקרה, צריך להוציא את הטוב שבזה.

במיוחד שיש די והותר כ"א כדי לטפל גם באוכלוסיה כזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או ינהג ב-15 טון? צה"ל זה לא מוסד שיקומי. שילך לשירות לאומי, שם גם אולי הוא יזכה לאוזן קשבת לכל הכעסים שלו וילמד איך להתמודד איתם. בצבא פשוט יגידו לו לסתום את הפה ולהגיד תודה ומה עשינו בזה? הוצאנו מהמערכת אדם מתוסכל שחושב שהכל זה קונספירציה נגדו. עכשיו גם נוער מכור לסמים אנחנו נגייס כי "צה"ל יכניס בהם הגיון"? תעשו טובה, בבסיסים יש גדר כדי להבריח את ההגיון... אז נגיד והוא מתחרט על מעשיו כמו שאמר (משום מה השופט לא מאמין לו) והוא רוצה להשתקם וזה יקרה, אבל אנחנו לא יכולים לקחת את הסיכון שהוא ילך ויאבד את העשתונות שלו כי המפקד צרח עליו ונתן לו עונש מפגר או משהו כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הפיות הגדולים פה היו/שמעו/ביקרו בבסיס שנקרא בית נבאללה?

ראו את האנשים שמסתובבים שם?

בסדר, צדיקים גדולים הם לא יהיו, אבל תראו איזה הבדלים, יא אללה.

יש מספיק מסלולים לנוער קשה, נערי מקא"ם (או איך שלא כותבים את זה) וכו'. זה לא שתהיה להם גישה לכפתור האדום שיפציץ את צרפת.

גם בארה"ב ההורים שולחים את הילדים העבריינים לפנימיות צבאיות, וגם בארץ לא חסרים כאלה, זה נותן להם מקצוע, בין אם זה הנדסאי, מכונאי או כיו"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברת ילדות שלי היתה בבית נבאללה (היתה קוראת לזה בית-נבלה) ונראה שזה לא מוסיף כלום.

לאמריקאים אין מה להפסיד, לנו יש, אנחנו הולכים על קו דק. אם אנחנו רוצים לשקם עבריינים אנחנו לא יכולים להסתכן ולהכניס בנאדם שאולי יש לו בעיה לשלוט בכעסים שלו, ולא יודעת, יתפרץ על מישהו. דקירה זאת עבירה חמורה. לא מדובר בילד שבורח מהבית ועושה שטויות, מדובר בתוקף ממדרגה ראשונה, מדרגה מאד חמורה. הוא לא הכניס לבנאדם אגרוף, הוא דקר אותו. מה היית אומר אם וחלילה האמבולנס לא היה מגיע לזמן ואותו הבחור שנדקר היה מדמם למוות? דעתך אולי היתה שונה אז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נצא מנקודת הנחה שהשופט לא אדיוט. את חושבת שהוא לא שם לב לזה? הוא בטח שקלל את הסיכון וידע שהגיוס לצה"ל רק יטיב לבחור הזה. בטח אם הוא היה מרגיש שהצעיר רק מחכה לעוד הזדמנות כדי לפגוע למישהו הוא לא היה מגייס אותו, אבל זה לא ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי מה שאמרת על זה שהחבר'ה הטובים בורחים מצה"ל...מי שטוב לא בורח,הוא נשאר ומתנדב ליחידות המובחרות (קרביות או לא קרביות),מי שלא הוא לא יותר טוב מהילד הזה.

מי החליט שמי שטוב לא בורח ומתנדב ליחידה קרבית ? מה - מי שביחידה קרבית הוא "טוב" ומי שלא הופך לעבריין כמו הילד הזה שביצע פשע שמגיע לו שירקב בכלא עליו ?

אני יצאתי מצה"ל - והייתי מהאוכלוסיה ה"טובה" - ויכולתי להתנדב ליחידה קרבית - מה זה היה נותן לי ? להיות עוד יותר "טוב" כי אני ביחידה קרבית ? ממש לא.

זה מסוכן - מאוד מסוכן שיתנו לו רובה - בלי טיפול בלי כלום סתם לגייסו לצבא.

הוא סתם יהפוך לחייל ערס במקום סתם להיות ערס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי החליט שמי שטוב לא בורח ומתנדב ליחידה קרבית ? מה - מי שביחידה קרבית הוא "טוב" ומי שלא הופך לעבריין כמו הילד הזה שביצע פשע שמגיע לו שירקב בכלא עליו ?

אני יצאתי מצה"ל - והייתי מהאוכלוסיה ה"טובה" - ויכולתי להתנדב ליחידה קרבית - מה זה היה נותן לי ? להיות עוד יותר "טוב" כי אני ביחידה קרבית ? ממש לא.

זה מסוכן  - מאוד מסוכן שיתנו לו רובה - בלי טיפול בלי כלום סתם לגייסו לצבא.

הוא סתם יהפוך לחייל ערס במקום סתם להיות ערס.

מעולה שאתה יודע לקרוא. אמרתי קרביות ו...לא קרביות כתוב שם במפורש.

ומה הקשר בין לא קרביים לילד הזה?

זה שיצאת מצה"ל זה רק תעודת בושה שלך,וכנראה שאתה לא מהאוכלוסיה הטובה,כי מי שהוא מהאוכלוסיה הטובה באמת גם אם לא מוצא חן בעיניו מקום שיבוצו ותפקידו עושה את השלוש שנים שלו,וכולם סובלים..אבל רק מי שאכן טוב לא מוותר.

ולא יתנו לילד הזה רובה..הוא נהג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...