כל הכבוד לצה"ל 2 - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כל הכבוד לצה"ל 2

Merrymoon

Recommended Posts

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קדצ נהיגה נותן לו רשיון ואופציה למקצוע אחרי הצבא.

לא חסרים עברייני צעצוע שמשתפרים קצת בצבא, זאת הדרך היחידה שלהם להכיר עולם אחר...

כמובן שאפשר ישר לשלול ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נהג זה גם... לא שיא ההדר. כל הנהגים שהכרתי בשרות היו או ערסים או ערסיות (חלקם ערסים מגניבים כאלו, כמו הטבחים) או עולים חדשים שרמת העברית שלהם לא איפשרה לקרוא דבר חוץ משלטי התנועה ובכל זאת, לערסים זה לא הפריע לעשות בעיות, להיעלם עם האוטו או לדפוק אותו במשהו בעוד שהם עוקפים משהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל MERRYMOON חבל שאת כל מזלזלת באנשים. יכול להיות (למרות שאני לא מאמין לכך,אך קיימת סבירות) בנער עם יכולות מסויימות שיסייעו לצה"ל במשהו,ומכיוון שצה"ל לא סובל מעודף כוח אדם,והוא אמור לתפקד ככור ההיתוך המרכזי של החברה,עדיף לשלוח אותו לצבא כדי שיועיל במשהו,ירכוש מקצוע..במקום לשבת ברחוב. זה מה שרפול עם פרויקט נערי רפול עשה,במקום להיפטר מהם להכניס אותם לצה"ל,את רובם זה הציל מחיי פשע. אומנם זה לא הפך את כולם למנהלים או עובדי חברת היי טק,אבל גם להפוך אותם לאזרחים שומרי חוק זה כבר משהו...לדעתי הכנה.

לגבי מה שאמרת על זה שהחבר'ה הטובים בורחים מצה"ל...מי שטוב לא בורח,הוא נשאר ומתנדב ליחידות המובחרות (קרביות או לא קרביות),מי שלא הוא לא יותר טוב מהילד הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל זה לוחמים אמריקאים הם לא יותר מחבורה של בריונים בעוד ששלנו - כל בחור יהלום

לא ממש, לך ותשווה טייסים שלהם לטייסים שלנו. תשווה את ה-NAVY SEALS שלהם לשייטת שלנו. הם יהיו מפותמים יותר, שלנו חכמים יותר.

איזה אתנוצטריות. :P

בדקת אישית את רמת האי.קיו של החיליים בצה"ל לעומת אלה של ארה"ב? עשית השוואה?

אולי מכיוון שבארה"ב הצבא הוא התנדבותי ולא חסר להם כוח-אדם הוא יכולים לנפות אנשים שלא מתאימים ולקחת רק את הטובים ביותר, בעוד שכן כולם- חוץ מאלה שיש להם פרופיל 21 או שהם עביירנים ממש מסוכנים- מתגיסיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שאנשים ניתן לשקם אותם עם קצת אמון, למשל המנהל שלי כשהייתי בחטיבה היה נרקומן פעם, הוא יצא מזה והיום הוא אחד האנשים הטובים שאני מכיר.

אנשים מקבלים את השכל שלהם בצבא, תשווי אותנו לאמריקאים שלא הולכים לצבא בגיל 18, במקום זה הם הולכים לקולג' והם לא מתבגרים, לא מתמודדים עם דברים שחייל בצה"ל מתמודד איתם. בצבא יש את המסלול קידום הכי מהיר שיש בעולם, תראי לי ילד בן 19 שאחראי על חייהם של כיתה שלמה... בן 20-21 אחראי על מחלקה. האחראיות, התפקיד והמעמד, יתנו לכל בן אדם כלים שאין מקום אחר בעולם שאפשר להשיג. הרבה אנשים שאני מכיר השתנו לטובה בצבא, נהיו רציניים. אם הצבא זה קרש ההצלה של בן אדם אחד אני חושב שהצבא חייב לתת את זה.

כמובן שלא הכל דבש, ויש אנשים שהם אגוז קשה, אבל זה כבר בעיתם, בכל חברה יש אותם וישראל לא יוצאת דופן במובן הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה אתנוצטריות. :P

בדקת אישית את רמת האי.קיו של החיליים בצה"ל לעומת אלה של ארה"ב? עשית השוואה?

אולי מכיוון שבארה"ב הצבא הוא התנדבותי ולא חסר להם כוח-אדם הוא יכולים לנפות אנשים שלא מתאימים ולקחת רק את הטובים ביותר, בעוד שכן כולם- חוץ מאלה שיש להם פרופיל 21 או שהם עביירנים ממש מסוכנים- מתגיסיים.

בדיוק. כאן, כל אידיוט מקבל תפקיד, כי הצבא לא יכול להרשות לעצמו לשחרר חיילים, מחשש שכך ייתן לגיטימציה לסרבנות. בארה"ב הם יכולים להרשות לעצמם לבחור, בהתחשב בזה שהצבא מציע תנאים טובים, והם לא סובלים ממחסור במתגייסים. זאת בלי להזכיר את התקציב העצום והטכנולוגיה שלהם, שמאפשרים להם להשקיע יותר באימונים.

הסטיגמה הזאת של האמריקאים הטיפשים כזאת קלאסית. לא כל האמריקאים הם מה שרואים בריקי לייק וג'רי ספרינגר, ולא בונים את המעצמה הגדולה ביותר בעולם על בסיס של אנשים טיפשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא אני חושב שזה בולשיט לא קטן מה שמרימון פה מבלבלת במוח.

מי אמר שטייסי ארה"ב יותר טובים מהישראלים? אני אישית הכרתי אחד והוא היה אידיוט לא קטן , לעומת זאת ראיתי שני טייסים ישראלים , שהם לעומת זאת ראויים להערצה.

ודווקא ההפך , לדעתי המיון של ארה"ב נראית לי פחות קשה בהקשר ללהפוך לטייס מאשר בישראל , חוץ מזה שהטייס האמריקאי שהכרתי אמר שהאנשים הכי מוצלחים אצלם הולכים לצוללות , לעומת אצלנו , הטובים ביותר לטייס.

חוץ מזה לערס הקטן ,הצבא ייטפל בו והוא ייצא בנאדם אחר , 90 אחוז זה מה שייקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק. כאן, כל אידיוט מקבל תפקיד, כי הצבא לא יכול להרשות לעצמו לשחרר חיילים, מחשש שכך ייתן לגיטימציה לסרבנות.

זהו אולי הטיעון היחידי שניתן להעלות נגד הפיכת צה"ל מצבא העם לצבא מקצועי. כיום, למרות כל זיוני השכל של קצינים כאלו ואחרים כל כמה שחסר לצה"ל כח אדם, אפשר בקלות לוותר על לפחות 20% מהחיילים הלא קרביים כיום בצה"ל. הבעיה היא שמגויס יותר מדי כח אדם לא נחוץ, ולכן הצבא נאלץ להמציא לו תפקידים מונפצים כמו מש"ק צילום (אחראי על מכונות צילום) או מש"ק ממטרות או כל מני מש"קים אחרים (בעיקר בחילות החימוש והתחזוקה אם כי בכל מקום לא חסר) שלא עושים כלום כל היום. גם בטבחים, בעובדי הרס"ר ובנהגים אפשר לקצץ ובכסף שהצבא יחסוך על זה (12,600 ש"ח עלות משכורת לחייל + כל ההוצאות הכרוכות כגון ביגוד, , תברואה וכד') אפשר לשלם לחיילים הקרביים משכורת נורמלית במקום איזה 800 ש"ח עלובים שהם היו מקבלים אם היו עובדים שבוע בחודש באיזו מסעדה במקום לטחון כל היום בשכם וברמאללה ובעזה, וככה זה גם ייתן תמריץ ליותר חיילים להתגייס לקרבי וגם יהפוך את צה"ל למקצועי הרבה יותר ממה שהוא כיום.

אני לא חושב שבתקופה שלנו יש סיבה שצה"ל יגייס אנשים עם עבר פלילי שרק עושים בעיות, נורמלי לא צריך להיות מכון שיקום וגמילה אלא ארגון שנועד להגן על המדינה מפני אויבים מבחוץ ובמיוחד בתקופה שתקציב הבטחון מצטמצם, אין צורך לגייס עוד ועוד דפ"רים שבסופו של דבר עושים רק יותר נזק מתועלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דני, אבל מי שהקים את הצבא הישראלי אמר שהוא יהיה כור ההיתוך.

מדובר על העם, וכל עוד הוא כזה, אפשר להשתמש בו ליותר מלהלחם.

רוצה דוגמא? קח את העליה הרוסית, הצבא עזר להם מאוד להתערבב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...