מה יותר טוב DDR או DDR2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה יותר טוב DDR או DDR2

STRENGTH

Recommended Posts

עקרונית הDDR2 יותר טוב....

אבל המחירים הגבוהים שלו כרגע והיחס של מחיר לעומת ביצועים שלו מונעים ממנו חדירה לשוק....

אישית אני חושב שזה ביזבוז כרגע להשקיע בDDR2 שבידיוק אתמול (אני חושב) השיקה A-DATA DDR1 במהירות של 600MHZ ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה גם שהראו כאן כתבה לפני כמה שבועות שהיה רשום שמה שלא צריך לרוץ לשדרג לDDR2 ושההבדלים לא כאלו גדולים, פשות שיטת חיבור חדשה שתאפשר לאינטל לחפר על הארחיתקטורה המעפנה שלה עם הגברת מהירות הבסיס!!

לא שווה בכלל לפי דעתי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני די מקווה ש תדלג על הזכרון הזה היישר אל ה DDR3, עבר

זמנו של ה DDR2 עוד לפני שהגיע.

ולמה אתה מקווה זאת? הסיבה היחידה כפי שנראה שבגללהAMD שוקלת לעבור לDDR3 ישר היא ארכיטקטורת הבקר זכרונות מובנה במעבד שלה. בגלל שהמעבדים שלה הם שמביאים את התמיכה לזכרונות, היא צריכה להשקיע מאמצים נוספים, בפיתוח הבקר, ובבניית המעבדים שתומכים בבקר החדש. במקום שאת הפיתוח היו עושות יצרניות חבילות השבבים, וAMD לא הייתה צריכה לשנות כלום במעבדיה. התוצא היא, שעד שלAMD תיהיה כמות מסחרית של מעבדים שיתמכו בDDR2 הDDR3 יהיה כבר מאוד קרוב לאישור. לאינטל לא תיהיה בעיה מיוחדת לעבור לDDR3, חוץ מליצור מעבדים בבאס יותר גבוהה, שגם זה אולי לא יהיה חובה. לעומת זאת תצתרך להתחיל את כל העסק מחדש, הדבר הזה עולה לה בזמן וכסף והרבה מהם. אז ככה שאני לא מבין מה יוצא לך מזה, או למה אתה מקווה לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח

זה רק בקצת חשבתי שזה בהרבה,כי 2,חשבתי שזה חדשה לגמרי,בכל מקרה לא שווה את המחיר אני רואה.

תודה על העזרה! :xyxthumbs:

ה DDR2 מגיע בכל מיני מהירויות, באותו תדר מול ה הוא ממש נפל,

במהירות קצת יותר גבוהה הוא עדיין מפסיד ורק מ 333 מגה הרץ הוא פותח

יתרון.

מוצר שעדיין לא נפוץ בשוק, מחירו גבוה.

AMD אולי תדלג מעליו היישר אל ה (שעדיין לא הוגדר רשמית אבל

ב GDDR3 כבר משתמשים באופן המוני בכרטיסי מסך, כך גם ה חדר

לשוק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמה אתה מקווה זאת? הסיבה היחידה כפי שנראה שבגללהAMD שוקלת לעבור לDDR3 ישר היא ארכיטקטורת הבקר זכרונות מובנה במעבד שלה. בגלל שהמעבדים שלה הם שמביאים את התמיכה לזכרונות, היא צריכה להשקיע מאמצים נוספים, בפיתוח הבקר, ובבניית המעבדים שתומכים בבקר החדש. במקום שאת הפיתוח היו עושות יצרניות חבילות השבבים, וAMD לא הייתה צריכה לשנות כלום במעבדיה. התוצא היא, שעד שלAMD תיהיה כמות מסחרית של מעבדים שיתמכו בDDR2 הDDR3 יהיה כבר מאוד קרוב לאישור. לאינטל לא תיהיה בעיה מיוחדת לעבור לDDR3, חוץ מליצור מעבדים בבאס יותר גבוהה, שגם זה אולי לא יהיה חובה. לעומת זאת תצתרך להתחיל את כל העסק מחדש, הדבר הזה עולה לה בזמן וכסף והרבה מהם. אז ככה שאני לא מבין מה יוצא לך מזה, או למה אתה מקווה לזה.

מאוד פשוט,

א. כי ה DDR3 הרבה יותר טוב מה DDR2.

ב. בגלל מה שהסברת, צריכה לדלג על ה DDR2, הוא פשוט לא שווה את המאמץ.

לקשיים ולטירחה של עליה בתכנון בקרי הזכרון יש תוצאות חיוביות:

א.לוחות מבוסי יותר פשוטים ופשוט זה טוב (למשל NF3).

ב. ייצור לוחות AMD יותר קל וזול.

ג. בקר מוכלל נותן שיפור ביצועים משמעותי בעבודה מול הזכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד פשוט,

א. כי ה DDR3 הרבה יותר טוב מה DDR2.

ב. בגלל מה שהסברת, צריכה לדלג על ה DDR2, הוא פשוט לא שווה את המאמץ.

לקשיים ולטירחה של עליה בתכנון בקרי הזכרון יש תוצאות חיוביות:

א.לוחות מבוסי יותר פשוטים ופשוט זה טוב (למשל NF3).

ב. ייצור לוחות יותר קל וזול.

ג. בקר זכרון מוכלל נותן שיפור ביצועים משמעותי בעבודה מול הזכרון.

א1 וב1 זה עוד נשאר בספק, עד שיצא לDDR2 יהיה כבר זמן להתפתח ואולי ההבדלים בינהם יהיו בדיוק כמו ההבדלים בין DDR1 ל2 כיום.

א2. הNF3 ממש לא יותר פשוט, ארכיטקטורת הHT החדשה לא בדיוק נחשבת לפשוטה, ועשתה בעיות רבות בהתאמתה לPCIE.

ב2. יצור לוחות קל וזול יותר? למה שהוא יהיה קל? מה פה קל יותר או קשה יותר? וזול יותר, ביינתיים זול לא ראיתי, לוחות הNF3 עולים לא פחות, מלוחות הNF2 כשיצאו בהתחלה אפילו יותר.

ג2. זה הדבר היחידי שאני יכול להסכים איתו, אבל זה לא קשור לתוכן ההודעה הקודמת שלך, אבל לדבר יש גם חסרון, הבקר המובנה מייקר את המעבד ולכן ההבדלים בין מחירי המעבדים עקב התייקרות יצור מעבדי הAMD החדשים, והוזלה הדרגתית במחירי המעבדים של , יכול להביא להטשטשות פער המחירים הגדול שAMD נהנתה ממנו עד כה. לכן ביינתיים לכן ארכיטקטורת הבקר המובנה של AMD לא מהווה יתרון ממשי כרגע, למרות היתרון בביצועים. כיוון שהיא מהווה מכשול במעבר לטכנ' מתקדמות יותר, ומייקרת את המעבדים, ונכון לעכשיו באופן דיי ניכר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשו לי טובה, הסיבה היחידה שעזבו את DDR1 זה בגלל שהטכנלוגיה הגיעה לשלב שאי אפשר כמעט להאיץ את הצ'יפים. נראת כל כך על הפנים בגלל שהיא לא משהו בבאסים נמוכים, בגלל שרק הפרסקוטים עובדים איתה ובגלל שהם עובדים איתה ב4:3. עברו לDDR2 בגלל הScalability שלה, אפשר יהיה להריץ צ'יפים הרבה יותר מהר. פרסקוט בבאס 1066 יתחיל להראות את הנקודות החיוביות וכשיתחילו להשתמש בDDR2 800 ו1066 בכלל המצב יראה אחרת. התזמונים הגבוהים הם בעייה היום, עם באסים נמוכים אבל כמו שראינו ככל שעולים בבאס התזמונים משנים פחות וזה גם יהיה המצב עם הסטיקים המהירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...