הקשר בין "החמאס" לתנועת הסרבנות או "חוק לכל, גם לטרול" - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקשר בין "החמאס" לתנועת הסרבנות או "חוק לכל, גם לטרול"

Dannycom

Recommended Posts

דווקא לא

צהל לפעמים לא רוצה לגייס כי יש יותר מדי חיילים ואין לו כסף לכולם........

אני לא מבין למה אין פה שנאה לסרבני מצפון וסרבנים אידאולגים כמו שיש לדוסים.....

מה הקשר למה שהתייחסתי אליו בתחילת הת'רד?

אמרתי שאי אפשר לבנות רק על מתנדבים (שכירים האמת).

היום צה"ל לא צריך את כולם, זה ברור,

אבל ברגע שזה יהפוך לצבא שכירים, תהיה לצבא בעיה רצינית של כ"א.

לגייס בני ישיבה זה אידיוטי.

לצה"ל יש מספיק אנשים כיום.

לא סתם משחחרים המון אנשים, כולל אנשי קבע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

האמת התכוונתי לבני ישיבה,לא לסרבנים

לכן אני לא מאמין שאני יכול לעבור על החוק [חוק טל,נכון?]

אלא אם כן אני אכנס לישיבה ואז אתגייס

אבל אני לא חושב זה נקרא לעבור על החוק...

התכוונתי שחוק טל (החוק שאומר שבני ישיבה לא חייבים להתגייס)

הוא חוק מטומטם,לא חוק גיוס חובה

(שגם אני לא לגמרי מסכים איתו,אבל זה לא קשור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה כן לגייס בני ישיבה וסרבני מצפון למרות שיש לצה"ל מספיק כוח אדם? כי זה לא הוגן לעשות כל דבר אחר. אלו קבוצות מתוך העם. זה כמו שלא יגייסו מרוקאים, פולנים או רוסים. זה יהיה מאוד הוגן כלפי כל השאר, נכון? שהרי כל השאר, כמו היום, צריכים להילחם ולהקריב (ואני לא חושב שכל החיילים בקרבי מאמינים שאנחנו צריכים להיות בשטחים), והם לא יכולים שלא לתהות למה לא מגייסים אנשים אחרים, בריאים לחלוטין ובגיל המתאים. מסיבות פוליטיות?

אם לצה"ל באמת יש כוח אדם עודף והוא לא צריך כל כך הרבה אנשים, תמיד אפשר להפעיל את שיטת ההגרלה (כמו ארה"ב במלחמת וויטנאם). משמע, הצבא מחשב כמה אנשים הוא צריך, ואז מגרילים באופן אקראי את הכמות הזאת מתוך האוכלוסיה. ככה יוצא שמתגייסת רק הכמות הנחוצה, ולא יותר. אבל, את ההגרלה הזאת עושים מתוך כל האוכלוסיה (חילונים, דתיים, סרבנים וכו') והיא אקראית באמת. ואם הצבא באמת רוצה אנשים מסויימים לתפקידים ספיציפיים, הוא תמיד יכול להציע תנאי שירות ושכר הוגן לתפקידים האלו.

ועוד דבר קטן:

אבל ההבדל הוא שאם אתה (בחור חילוני ממוצע) לא תתגייס אתה תלך להודו ותחזור מסומם ואז נראה מה יצא

בחור ישיבה שלא מתגייס (לא כולם אבל 85%) לא מגיעים לפשע ולכל מיני דברים שיהרסו אותו ואת המדינה....

.

אתה גזען בצורה מחרידה. מילא אם הציבור הדתי באמת היה כולו נפת צופים, אז אולי הייתה לך זכות להעביר ביקורת. אבל כשאותם בחורי ישיבות גדלים, מביאים 10 ילדים כל אחד וחיים על חשבונו של משלם המיסים החילוני, עדיף לך פשוט לשתוק. זאת גם הסיבה ששונאים דתיים יותר מאשר סרבנים, אגב. אומרים על סרבנים שהם עלוקות ובוגדים, אבל עדיין לא גנבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה כן לגייס בני ישיבה וסרבני מצפון למרות שיש לצה"ל מספיק כוח אדם? כי זה לא הוגן לעשות כל דבר אחר. אלו קבוצות מתוך העם. זה כמו שלא יגייסו מרוקאים, פולנים או רוסים. זה יהיה מאוד הוגן כלפי כל השאר, נכון? שהרי כל השאר, כמו היום, צריכים להילחם ולהקריב (ואני לא חושב שכל החיילים בקרבי מאמינים שאנחנו צריכים להיות בשטחים), והם לא יכולים שלא לתהות למה לא מגייסים אנשים אחרים, בריאים לחלוטין ובגיל המתאים. מסיבות פוליטיות?

אם לצה"ל באמת יש כוח אדם עודף והוא לא צריך כל כך הרבה אנשים, תמיד אפשר להפעיל את שיטת ההגרלה (כמו ארה"ב במלחמת וויטנאם). משמע, הצבא מחשב כמה אנשים הוא צריך, ואז מגרילים באופן אקראי את הכמות הזאת מתוך האוכלוסיה. ככה יוצא שמתגייסת רק הכמות הנחוצה, ולא יותר. אבל, את ההגרלה הזאת עושים מתוך כל האוכלוסיה (חילונים, דתיים, סרבנים וכו') והיא אקראית באמת. ואם הצבא באמת רוצה אנשים מסויימים לתפקידים ספיציפיים, הוא תמיד יכול להציע תנאי שירות ושכר הוגן לתפקידים האלו.

ועוד דבר קטן:

.

אתה גזען בצורה מחרידה. מילא אם הציבור הדתי באמת היה כולו נפת צופים, אז אולי הייתה לך זכות להעביר ביקורת. אבל כשאותם בחורי ישיבות גדלים, מביאים 10 ילדים כל אחד וחיים על חשבונו של משלם המיסים החילוני, עדיף לך פשוט לשתוק. זאת גם הסיבה ששונאים דתיים יותר מאשר סרבנים, אגב. אומרים על סרבנים שהם עלוקות ובוגדים, אבל עדיין לא גנבים.

היייייי בלי הכללות.....אתה מתבלבל בין הציבור הדתי לחרדי הציבור הדתי נמצא בתפקידים הכי קרביים בצה"ל מתוך הכיתה שלי כמעט כולם עומדים להיות קרביים...ויש כבר שתיים שהתקבלו לשייטת 13...טוב בכל אופן גם הציבור החרדי הרבה מתגייסים לצבא...אני אישית יש לי שלוש קרובי משפחה חרדיים(הם החרדיים היחידים שבמשפחה)...כן עם מגבעת ושטרימל אבל תשמע נתון מעניין שלושתם עד היום הולכים למילואים וחלקם בקרבי כך שאי אפשר להכליל וסתם ככה הם גם משלמים מיסים..(שלושת הדודים שלי עובדים ומפרנסים את עצמם.)...ועוד משהו יש כזה דבר שמעתי נח"ל חרדי ויש אחוז די גדול גם מהחרדים  שמשרתים בצבא...(תבדוק בנתונים של צה"ל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, הכללתי. אני מתנצל. מצד שני, גם להגיד שכל בחור חילוני הולך להסתמם בהודו זה לא הכי מדוייק בעולם, מה?

ברור אבל אל תתיחס לכל מה שהוא אומר.........אתה לא מכיר את RTPC הוא אומר סתם דברים באוויר.

אני חושב שהוא חרדי וסתם ככה הוא גם הולך לצבא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RTPC הוא חוזר בתשובה שטוף מוח ונראה לי עדיף להתעלם ממנו.

בעקרון, מעט מדיי חרדים מתגייסים, מספר חסר חשיבות כמעט לעומת כלל האוכלוסיה, ובאמת, אם למישהו היתה בחירה לא להתגייס, הרוב היו בוחרים באמת לנסוע להודו ולהתמסטל. לצה"ל באמת יש עודף בכ"א אבל זה תלוי בתחום. בחה"י למשל יש מחסור באנשים שסיימו מגמת אלקטרוניקה כי את כולם גורף חיל האויר שמקבל את ה-first pick. בפקידות, אפסנאים וכל מיני פדלעות באמת יש עודף ושמים אותם שם לעשות עבודות מלוכלכות כי הם כ"א זול וחסר משמעות שאפשר לעשות איתו הכל, גם להפוך אותם לעובדי תברואה ולפקוד עליהם לפנות פגרים של חיות בבסיס. ואלו רק מספר דוגמאות...

חבר טוב שלי קיבל פתור משירות כי יש לו רגישות לשמש. אז במקום לדפוק ת'ראש איפשהו הוא הלך לעבוד בתור כתב טכני באיזה מקום ובו בזמן הוא מתנדב בלילות במשמר האזרחי כל השבוע כמעט ועושה עבודה נהדרת. למה כל המשתמטים האלו לא יכולים לעשות משהו למען החברה והקהילה כמו שהוא עושה?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RTPC הוא חוזר בתשובה שטוף מוח ונראה לי עדיף להתעלם ממנו.

בעקרון, מעט מדיי חרדים מתגייסים, מספר חסר חשיבות כמעט לעומת כלל האוכלוסיה, ובאמת, אם למישהו היתה בחירה לא להתגייס, הרוב היו בוחרים באמת לנסוע להודו ולהתמסטל. לצה"ל באמת יש עודף בכ"א אבל זה תלוי בתחום. בחה"י למשל יש מחסור באנשים שסיימו מגמת אלקטרוניקה כי את כולם גורף חיל האויר שמקבל את ה-first pick. בפקידות, אפסנאים וכל מיני פדלעות באמת יש עודף ושמים אותם שם לעשות עבודות מלוכלכות כי הם כ"א זול וחסר משמעות שאפשר לעשות איתו הכל, גם להפוך אותם לעובדי תברואה ולפקוד עליהם לפנות פגרים של חיות בבסיס. ואלו רק מספר דוגמאות...

חבר טוב שלי קיבל פתור משירות כי יש לו רגישות לשמש. אז במקום לדפוק ת'ראש איפשהו הוא הלך לעבוד בתור כתב טכני באיזה מקום ובו בזמן הוא מתנדב בלילות במשמר האזרחי כל השבוע כמעט ועושה עבודה נהדרת. למה כל המשתמטים האלו לא יכולים לעשות משהו למען החברה והקהילה כמו שהוא עושה?!

נשמע מדברייך כאילו מי שחוזר בתשובה חייב להיות שטוף מח זהו שלא.......תשמעי כמה מדענים רופאים מבכירי עמנו חזרו בתשובה.

אצלי אישית במשפחה חזרו שניים בתושבה 1 2 בעל תואר ראשון בטכניון במתמטיקה ועוד כמה תארים....כך שהתאוריה שלך לא נכונה.

אבל דריה אנו יודעים שיש לך סיוטים מדת אז נניח לך לדבר כנפשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...