הקשר בין "החמאס" לתנועת הסרבנות או "חוק לכל, גם לטרול" - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקשר בין "החמאס" לתנועת הסרבנות או "חוק לכל, גם לטרול"

Dannycom

Recommended Posts

אז זהו, שאם בן אדם בראיון האישי שלו יגיד שמבחינה אידאולוגית לא יהייה מוכן לשרת בחיל קרבי, פשוט לא ייקחו אותו לשם. לצבא אין כוח וכסף לשטויות.

כל התנועה הסרבנית היא תנועה פוליטית אחת גדולה שמנצלת את הצבא בשביל לחזק את מעמדה של אנשיה בשמאל הקיצוני בישראל, אני רואה בתווך הקרוב מאוד את תנועת "אומץ לסרב" בבחירות.

כל בן אדם, גם אם הוא פיספס בראיון האישי והגיע ליחידה קרבית, יכול לתפוס דיבור עם המפקד/פסיכולוג/אני לא יודע מי ולבקש העברה לתפקיד ג'ובניקי (או בכלליות תפקיד לא קרבי). אין צורך להיכנס למעגל הסרבנות ולשים זין על המדינה. תאמינו לי, צה"ל צריך טבחים באותה מידה שהוא צריך קלעים, טייסים או מה שלא יהייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה כנראה לא יודע את ההבדל בין סרבן מצפון לסרבן אידאולוגי. סרבן מצפון באמת יבקש את ההעברה או לא יגיע ליחידה כזאת בכלל. הוא יתקל בבעייה, אבל, אם הוא לא מוכן לסרב בצבא בכלל, הצבא לא יתן לבנים ללכת כל כך מהר אם הם לא רוצים לשרת בגלל בעיות מצפון. סרבן אידאולוגי יעשה מה שנקרא "ביג דיל" כדי לגרום לשינוי מדיניות, זה שונה לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו, שאם בן אדם בראיון האישי שלו יגיד שמבחינה אידאולוגית לא יהייה מוכן לשרת בחיל קרבי, פשוט לא ייקחו אותו לשם. לצבא אין כוח וכסף לשטויות.

לולא בעיות לא בריאותיות בזמן הגיוס הייתי מגיע ליחידה קרבית - ותאמין לי שזה לא פועל להגיד "אידיאולוגית אני לא מסכים עם פעולות צה"ל בשטחים" - ודווקא ממשפטים כאלה הקצין מיון ישים אותך ביחידה קרבית - רק בגלל שאתה "מתאים" מבחינה רפואית ואין לך בעיות ת"ש ש"מחייבות" את הצבא לא לשים אותך לאיפה שהם הכי רוצים שתגיע ואתה לא - יחידה קרבית - בטענה של "הצבא צריך לוחמים ואתה מתאים מבחינת כושר".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי זה לא נכון.

איך מישהו יכול לראות את כל בני הגיל שלו במדינה מתגייסים, משרתים את המדינה, מקריבים את חייהם-ופשוט לעמוד ממול ולהגיד "זה לא נוגע לי"?

אתה לא רוצה לשרת בשטחים-חבל. עד כמה שזה לא מתחשב, החוק במדינה אומר שאתה צריך להתגייס לצבא ולעשות מה שאומרים לך. ויש לחוק הזה סיבה, שאמרו אותה מספר פעמים בת'רד. אם לא היה צה"ל, לא היתה . that simple.

מי שמסרב לשרת, ולא משנה כרגע אם זה מטעמים אידיאולוגיים, מצפוניים, או שסתם הוא קם עם רעיונות שמאלניים היום בבוקר, הוא לא יותר טוב מאלה שבאים לבקו"מ עם כובע צהוב ואומרים לקב"ן "אני חמנייה" כדי להשתחרר משירות.

מקומם בכלא או בחו"ל. בטח שלא פה, כשהם נשענים על הבטחון שמספקים להם אלה שכן נלחמים וכן משרתים.

תמות במלחמות שלך אם אתה רוצה... אל תכריח אחרים ללכת לצבא

אני פשוט בהלם לגמרי מהמשפט הזה.

"המלחמות שלך"!?

אתה יודע מה, אם אתה לא מרגיש שזאת המלחמה שלך, על החיים שלך ושל כל מה שיקר לך, פשוט לך. עוף מפה, כי אתה באמת לא שייך לפה.

ואל תטרח לחזור.

-----------

עריכה: המשפט הראשון מתייחס לדברים שנאמרו בת'רד, לא במיוחד להודעה שמעלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע מה, אם אתה לא מרגיש שזאת המלחמה שלך, על החיים שלך ושל כל מה שיקר לך, פשוט לך. עוף מפה, כי אתה באמת לא שייך לפה.

ואל תטרח לחזור.

ומי אתה שתקבע שכל אזרח צריך לשרת בצבא ויהי מה ? לא כולם חושבים כמוך וזה לגיטימי - וכן - גם אם מישהו לא מרגיש שהמלחמה הזו לא בשבילו ולא מתחשק לו לסכן את חייו בשביל משהו שהוא נגדו - אתה לא תקבע לו אם להיות פה או בכל מקום - זו המדינה שלו בדיוק כמו שלך כי הוא אזרח כמוך שחושב אחרת וזכותו להשתמש בכלים שהחוק מציב בשבילו כדי ללכת בדרך שטובה לו - גם אם זה לא נראה לך - ושוב - במסגרת החוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שזו המלחמה שלי והקרב שלי - אבל אני מרגיש שזה לא לגיטימי "לגרש" את מי שלא מרגיש שזו המלחמה שלו והוא לא רוצה לשרת בצה"ל בגלל ש"לא בא לא" או בגלל דיעותיו - שינם דרכים נוספות לתרום למדינה חוץ מאשר לשרת בצבא - ואני מתכוון להרחיב את ה"שירות הלאומי" לתחומים נוספים שכן ידרשו 3 שנים של "התנדבות" בנוסדות אשר צריכות ידיים עובדות - בשביל המדינה.

ואני שירתתי בצה"ל כתומך לחימה - יצאתי על סעיף רפואי לפני כחצי שנה - כדרך אגב - לא כי ,לא התאים לי" - למרות שבאמת לא הרגשתי הכי שייך - אבל לא סרבתי לשומדבר וכאלה, זה מה שהייתי צריך לעשות ועשיתי על הצד הטוב ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אנחנו לא מדברים פה על אנשים שמבקשים לעשות שירות לאומי או וואטאבר

אנחנו מדברים על אנשים שמסרבים לשרת בצה"ל כי זה נורא אופנתי ונורא מגניב וזה נראה נורא טוב בעיתונות ומראיינים אותך והופכים אותך לגיבור תרבות.

או על אנשים שפשוט אומרים "לא מתאים לי לשרת" ולא זורקים זין.

לכאלה אין מקום במדינה, נקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מספיק אנשים שיתנדבו, אנחנו לא כמו ארה"ב, שמספיק 1% מהאוכלוסיה וכבר יש להם של 2.7 מיליון חיילים.

דווקא לא

צהל לפעמים לא רוצה לגייס כי יש יותר מדי חיילים ואין לו כסף לכולם........

אני לא מבין למה אין פה שנאה לסרבני מצפון וסרבנים אידאולגים כמו שיש לדוסים.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון. אפשר לראות גם שצה"ל לא צריך יותר אנשים באיזה תפקידים דביליים מקבלים כמה ג'ובניקים. מה שצה"ל צריך לעשות זה לבנות לעצמו מערך מילואים, ככה שבזמן מלחמה כל גבר בין 18 ל45 ילחם, אבל כן, יש לנו יותר מדי אנשים בצבא קבע. יש מקומות אחרים שהם יכולים לתרום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון מאוד!!!!!1

זה למה אני אומר שאני לא מבין מה רוצים מהדוסים שהם לא מתגייסים כאילו שהצבא לא יכול לבעדיהם

כאילו........ תקלטו הצבא לא צריך עכשיו בחורי ישביה בצא אין לו מה לעשות עם מה שיש לו.............

רוצים שבחורי ישיבות יתגייסו רק בגלל ש"למה שאני אתגייס מה אני פראייר"

אבל ההבדל הוא שאם אתה (בחור חילוני ממוצע) לא תתגייס אתה תלך להודו ותחזור מסומם ואז נראה מה יצא

בחור ישיבה שלא מתגייס (לא כולם אבל 85%) לא מגיעים לפשע ולכל מיני דברים שיהרסו אותו ואת המדינה....

אם בן אדם לא יבזבז את כל הזמן שלו אני לא חושב שהוא חייב להתגייס (כל אחד) כי כמו שאמרתי אין לצבא מה לעשות עם הסדיר שיש לו גם ככה

אבל אני מדגיש מישהו שלא יבזבז את הזמן שלו על מועדונים והודו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינתי ורק מבחינתי - מי שהולך לישיבה או הולך להודו במקום לצבא זה אותו דבר - כי ת'כלס זו דרך החיים שלו .

אני לא מצדיק את זה כי האנשים שבחרו ב2 הדרכים צריכים לתרום ככל יכולם למדינה במשך 3 שנים .

נכון. אפשר לראות גם שצה"ל לא צריך יותר אנשים באיזה תפקידים דביליים מקבלים כמה ג'ובניקים. מה שצה"ל צריך לעשות זה לבנות לעצמו מערך מילואים, ככה שבזמן מלחמה כל גבר בין 18 ל45 ילחם, אבל כן, יש לנו יותר מדי אנשים בצבא קבע. יש מקומות אחרים שהם יכולים לתרום

מסכים איתך מה 100%

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי קשר לזה שאני מורעלת, גיוס ל-כווווווווווולם. אם הם פוחדים להחזיק , לא רוצים להרוג - בבקשה! יש תפקידים גם בשבילכם! תלכו להסתכל על מק"ם/סונאר לראות אם אף אחד לא מנסה להרוג אותנו ואולי גם הדיעות הפוליטיות שלהם אחרי שהם יראו מחבל על אופנוע ים דוהר לעבר חוף מתרחצים או משהו.

ונגיד ולא לצבא, אז למה לא ילכו לשירות לאומי? בבי"ח או מרכז התנדבותי או משטרה? במקום זה הם נוסעים להודו ומתמסטלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...