Bessmertniy הסביר שאפשר להפוך X800PRO VIVO ל - XT איך עושים זאת ? ומהם הסיכונים? - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Bessmertniy הסביר שאפשר להפוך X800PRO VIVO ל - XT איך עושים זאת ? ומהם הסיכונים?

tv-wonder2

Recommended Posts

אני מציע שהאחראים יתערבו האשכול הזה , לא ייתכן שאני שואל שאלה לא מקבל תשובה , ובמקום זה מיתעורר וויכוח שלא ממש קשור למה ששאלתי !

אני חוזר על השאלה שלי , ומקווה שמישהו יגיב .

שאלתי שאלה ולא הצלחתי להבין שום דבר מהתשובות שניכתבו כאן.

ביקשתי תשובות מפורטות , וקיבלתי תשובות קצרות בשפה סלנג- מיקצועי , מה זה לעזאזל פלאש לביוס ? או אז תקנה "AC" וזהו.

תנו הנחיות מדיוקות אני מדבר על כרטיס של POWER COLOR X800PRO , מה בדיוק צריך לעשות כדי להפוך כרטיס כזה ל -XP ?

מה ההבדל בין softmode לבין flashmode ?

תנו הנחיות מדויקות; אם מדובר בביוס , אז הנחיות מדיוקות מה צריך לעשות בביוס , ואם מדובר בתוכנה , תנו קישור או\ו פירוט לגבי התוכנה.

תודה מראש

HardMod זה מוד שמצריך התערבות פיסית בכרטיס, כמו לדוגמא: בכרטיסי הx800pro הרגילים לאVIVO, צריך לקצר קשר שפותח עוד 4 צ"ע נוספים(quad chanel) זה כמובן בתנאי שיש לך ליבת AD, ואחרי הצריבת ביוס אתה מקבל x800XT כשר למהדרין.

SoftMod זהו מוד שלא מצריך התערבות פיסית, אלא רק תוכנתית, כמו ביוס, או דרך דרייברים מיוחדים.

כל כרטיסי הPRO מכילים ליבה של (XT(AD של XT, ובנוסף גם את הRageTheater. הדבר הזה מבטיח אחוזי הצלחה גבוהים, אם לא 100 אז מאוד קרוב לזה.

לצרוב ולגבות ביוס אפשרי עם כל FlashRom שיש כיום, אני למוד שלי השתמשתי בGigaByteFlash, אבל זה לא עקרוני. ובכל לינק למדריך יהיה לינק והסבר על FlashRom.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

DOGMA שכחת לציין את כרטיסי הפוואר קולור עם ה- batch היותר חדש, שאי אפשר לעשות איתו פלאש.

חלק טוענים שזה X800SE, אבל בכל אין חיבורים בין הגדרים ויש על צד אחד 2.0ns ועל צד שני 1.6ns.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DOGMA שכחת לציין את כרטיסי הפוואר קולור עם ה- batch היותר חדש, שאי אפשר לעשות איתו פלאש.

חלק טוענים שזה X800SE, אבל בכל אין חיבורים בין הגדרים ויש על צד אחד זיכרון 2.0ns ועל צד שני 1.6ns.

יכול להיות לא נתקלתי בזה, אבל אני כבר כמה זמן לא מתעניין בזה יותר מידי, ללמוד OpenGL יותר מעניין ;D (למרות שעדיין זה נראה כמו סינית עתיקה שדורשת המון מתמטיקה :\), אז יכול להיות שאני לא מעודכן קצת.

בכל מקרה מעניין מה זה הכרטיס של הPowerColor דווקא מוזר, זאת חברה טוב מאוד. בכל מקרה הToxicים כולם ביינתיים AD ו1.2ns עד כמה שאני יודע, כנ"ל הvivo של HIS.

בכל מקרה לא בחומרה תמיד יש הפתעות, וללכת ולעשות מוד על עיוור, אפילו לPro זה טמטום. לפני שעושים תמוד לבדוק ולדווא שהיא AD, אם AA אז נדפקת, ולבדוק על הזכרונות שהם 1.6ns, למרות שגם ה2.0 יחיזקו 1.6, אבל לא הרבה יותר מזה(ללא משהו רציני כמו vmod או מים). את הPRO שלי שהפכתי לXT אני מנסה להפוך לXTPE אבל ללא הצלחה. אולי מים אפשרי, אבל אין לי עדיין סינק לGPU, ושלא נדבר על לקמבן לזכרונות :\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום

ראשית תודה על התשובות , ועכשיו לשאלות שלי אני לא יודע אם הכרטיס AD או AA , איך אפשר לדעת?

למי שמבין אני נותן קישור לכרטיס המדוייק שיש בידיי :

http://www.newegg.com/app/ViewProductDesc.asp?description=14-131-246&depa=0

האם עכשיו אתם יכולים לומר לי אם אפשר או אי אפשר לשנות את הכרטיס?

לגבי הלינק שהבאתם לי (תודה שוב) אני רואה שההסבר נוגע לכרטיסי ATI או לכרטיסי GIGABYTE , האם ההסברים שם אמורים לפעול עם חברות אחרות ?

ואיזה XT אני אמור לבחור של ATI או של ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום

ראשית תודה על התשובות , ועכשיו לשאלות שלי אני לא יודע אם הכרטיס AD או AA , איך אפשר לדעת?

למי שמבין אני נותן קישור לכרטיס המדוייק שיש בידיי :

האם עכשיו אתם יכולים לומר לי אם אפשר או אי אפשר לשנות את הכרטיס?

לגבי הלינק שהבאתם לי (תודה שוב) אני רואה שההסבר נוגע לכרטיסי ATI או לכרטיסי GIGABYTE , האם ההסברים שם אמורים לפעול עם חברות אחרות ?

ואיזה XT אני אמור לבחור של ATI או של ?

תודה

צריך להוריד את הסינק, לנקות את הליבה ולבדוק מה כתוב עליה, ביוס לא משנה איזה, אני השתמשתי בביוס של HIS. וכן כל הכרטיסים זהים פחות או יותר, PCB בצבע אחר, יכול להיות של חברה אחרת. אבל חוץ מזה הכרטיסים זהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה סינק? עברית תעזור במיקרה הזה.

אין דרך אחרת לדעת ? חוץ מלהוציא את הכרטיס מסך מהחריץ ולבדוק עליו?

אין אתרים שמוסרים את האינפרומציה הזאת?

האם הקישור שנתתי לא עוזר?

דרך אגב הפעולה הזאת זה OC או שמא הכרטיס מלכתחילה זה XT ורק היצרן הגביל את הכח של הכרטיס וסירס אותו?

ואז זה לא ממש OC .

או שתאמר שרק אחרי שעושים צריבה (דרך אגב איפה עושים וכמה זה עולה ?)  זה לא OC , ובכל שאר המקרים זה OC . מעוניין לקבל איפורמציה מפורטת ככל שניתן .

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה סינק? עברית תעזור במיקרה הזה.

אין דרך אחרת לדעת ? חוץ מלהוציא את הכרטיס מסך מהחריץ ולבדוק עליו?

אין אתרים שמוסרים את האינפרומציה הזאת?

האם הקישור שנתתי לא עוזר?

דרך אגב הפעולה הזאת זה OC או שמא הכרטיס מלכתחילה זה XT ורק היצרן הגביל את הכח של הכרטיס וסירס אותו?

ואז זה לא ממש OC .

או שתאמר שרק אחרי שעושים צריבה (דרך אגב איפה עושים וכמה זה עולה ?)  זה לא OC , ובכל שאר המקרים זה OC . מעוניין לקבל איפורמציה מפורטת ככל שניתן .

תודה

על איזה כרטיס מדובר? PRO או PRO VIVO, בכל מקרה בשני המצבים זה נחשב OC אתה מקבל כרטיס עם ביצועים מסויימים ומשפר אותם

לדעת איזה כרטיס בוודאות אפשרי רק ע"י פירוקו מהמחשב, פירוק גוף הקירור שלו, וקריאת הכתב על הליבה.

אם הכרטיס הוא PRO ובעל ליבת (XT(AD תצתרך לחרוץ בכרטיס, ולקצר את הגשר עם דבק מוליך או חומר דומה, ולצרוב ביוס של XT. אם זה PRO VIVO וליבה של XT והגשר מקוצר(כפי שזה כנראה יהיה למרות שהסיפור עם הכרטיס של נשמע מוזר) תצתרך צריבת ביוס בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

הכרטיס הוא PRO VIVO , הבאתי גם את הלינק הזה:

ובו כתוב כל פרטי הכרטיס.

טוב כנראה שאצטרך להסיר את גוף הקירור כדי לבדוק את הליבה.(יש לך הנחיות איך עושים זאת נכון ?)

לגבי OC , אם כל העניין לכרטיסי PRO זה צריבת ביוס ,יוצא שבעצם היצרן הגביל במכוון את כוחו של הכרטיס , ולפיכך השאל את השאלה הבאה:

כרטיס PRO שהפך ל XT , מועד יותר לסכנה מכרטיס XT ? או שהוא פחות מותאם להתמודד עם החום והמאמץ שמפיק כרטיס XT ?

או שבעצם זה בדיוק אותו כרטיס ורק צריבת הביוס גורמת לנו להוציא לפועל את כוחו המקורי של הכרטיס ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר יקר

המלצתי לי להוציא את הגוף קירור , רק שיש בעיה אחת ששכחת ,אי אפשר להסיר את הגוף הזה אלא אם כן יש לך מברג חשמלי , מפני שיש שני ברגים קטנטנים פילפס

שהודקו בעזרת מכונה , ואי אפשר לפתוח אותם בעזרת יד ומברג , צריך מברג חשמלי , אגב אתה ניסית להסיר את הגוף קירור מכרטיס X800 ?

בכל אופן אם מישהו כאן יודע איפה אפשר למצוא מידע על ליבת הכרטיס הזה :

מוזמן לעזור .

דרך אגב זה שרשם כאן שליבת הכרטיס היא AA , אפשר לשאול מאיפה הוא הגיע למסקנה המוזרה הזאת???

כי ככל שאני יודע כרטיסי POWOR COLOR הם כרטיסים טובים , ואם כל כרטיסי המסך של X800 הם AD אין סיבה שהכרטיס הזה יהיה AA .

אשמח לשמוע ממנו , (אני פשוט לא זוכר את שמו של זה שכתב את זה)

שימו לב מה כתוב בהערות הקונים על הכרטיס הזה: N/A,7/12/2004 6:18:27 AM

This card is a XT-PE, just remarked. Look at the back of the card you'll see the yellow 4 pin power conecter, this is how you can tell. All you need is a simple BIOs flash and you have a XT-PE for $120 less. Good buy

דרך אגב בשביל XT-PE , אני צריך קובץ BIN שונה מ- X800XT.bin , למישהו יש קישור ל X800XT-PE , כי בינתיים הקישור היחיד שנתנו כאן הוא זה:

http://paddy007uk.freeservers.com/VGAbios/ATI%20RADEON%20x800%20Pro%20VIVO%20FLASH%20GUIDE.htm

וחברה תנו כתף יש פה המון תותחים ובינתיים רק DOGMA מושיט יד לעזרה.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר יקר

המלצתי לי להוציא את הגוף קירור , רק שיש בעיה אחת ששכחת ,אי אפשר להסיר את הגוף הזה אלא אם כן יש לך מברג חשמלי , מפני שיש שני ברגים קטנטנים פילפס

שהודקו בעזרת מכונה , ואי אפשר לפתוח אותם בעזרת יד ומברג , צריך מברג חשמלי , אגב אתה ניסית להסיר את הגוף קירור מכרטיס X800 ?

בכל אופן אם מישהו כאן יודע איפה אפשר למצוא מידע על ליבת הכרטיס הזה :

מוזמן לעזור .

דרך אגב זה שרשם כאן שליבת הכרטיס היא AA , אפשר לשאול מאיפה הוא הגיע למסקנה המוזרה הזאת???

כי ככל שאני יודע כרטיסי POWOR COLOR הם כרטיסים טובים , ואם כל כרטיסי המסך של X800 הם AD אין סיבה שהכרטיס הזה יהיה AA .

אשמח לשמוע ממנו , (אני פשוט לא זוכר את שמו של זה שכתב את זה)

שימו לב מה כתוב בהערות הקונים על הכרטיס הזה: N/A,7/12/2004 6:18:27 AM

This card is a XT-PE, just remarked. Look at the back of the card you'll see the yellow 4 pin power conecter, this is how you can tell. All you need is a simple BIOs flash and you have a XT-PE for $120 less. Good buy

דרך אגב בשביל XT-PE , אני צריך קובץ BIN שונה מ-  X800XT.bin , למישהו יש קישור ל X800XT-PE , כי בינתיים הקישור היחיד שנתנו כאן הוא זה:

http://paddy007uk.freeservers.com/VGAbios/ATI%20RADEON%20x800%20Pro%20VIVO%20FLASH%20GUIDE.htm

וחברה תנו כתף יש פה המון תותחים ובינתיים רק DOGMA מושיט יד לעזרה.

תודה

מה הקשר מהודק ע"י מכונה? אני כן הסרתי את הסינק שלי(אחרי הכל הוא עבר Hardmod), ועם מברג פיליפס רגיל.

מאיפה הסיקה שזה AA אני לא יכול לדעת בבירור, אבל כנראה שהיא ביררה את זה עם היצרנית. ההבדל בין הביוסים של XTPE לXT הוא במהירות השעון בלבד, אתה יכול לערוך את הביוס של הXT לאחד של XTPE.

אבל הערת הקונים סותרת את העובדה שזה AA כיוון שAA זאת של PRO. החיבור הצהוב מאחורי הכרטיס, זה חיבור קומפוזיט ווידאו פנימי, למרות שאני לא מכיר התקנים שיכולים להתשמש בו. ורק כרטיסי XTPE יכילו אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דומגה , אני אגיד לך מה הבעיה , אתה לא ניסיתי להסיר את גוף הקירור של POWOR COLOR , הם ייצרו שם סגירה איומה של גוף הקירור כך שבאמת אי אפשר לשחרר

את הברגים אלא ע"י מברג חשמלי.

ואתה צודק , אני עשיתי סיורים ברשת , וראיתי תמונות של כרטיסים אחרים (X800 PRO), ובאמת שמה הברגים של גוף הקירור נורמליים , ואפשר להסיר אותם .

לגבי NEW EGG הם לא הסיקו שזה AA , איפה ראית שהם הסיקו שזה AA , אני הזכרתי כאן איזה חבר בפורום שהזכיר ש POWOR COLOR PRO זה AA , אין לי מושג איך הוא

הגיע לזה , אז ביקשתי ממנו הסבר , אבל הוא לא הגיב .

אם תיכנס לקישור : http://www.newegg.com/app/ViewProductDesc.asp?description=14-131-246&depa=0

תראה שתי תגובות של אנשים שקנו את הכרטיס וציינו שהוא תואם XT או אפילו XT-PE .

וגם אתה בעצמך אומר :"החיבור הצהוב מאחורי הכרטיס, זה חיבור קומפוזיט ווידאו פנימי, למרות שאני לא מכיר התקנים שיכולים להתשמש בו. ורק כרטיסי XTPE יכילו אותו."

ומכאן אתה מסיק שהכרטיס תואם XT PE , אז כנראה שאין בעיה והכרטיס הוא AD .

עכשיו תסביר לי :"ההבדל בין הביוסים של XTPE לXT הוא במהירות השעון בלבד, אתה יכול לערוך את הביוס של הXT לאחד של XTPE" איך מסדרים מהירות שעון...

דרך אגב לא ממש ענית לי על הסיכונים שבשינוי , לדעתך הכרטיס יכול "ללכת" בטווח של שנה או שלא אמורות להיות בעיות ברמה כזאת, אלא כרטיס קצת מחומם ותו לא.

תודה שאתה עוזר , כי חוץ ממך אף אחד לא מועיל בטובו לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דומגה , אני אגיד לך מה הבעיה , אתה לא ניסיתי להסיר את גוף הקירור של POWOR COLOR , הם ייצרו שם סגירה איומה של גוף הקירור כך שבאמת אי אפשר לשחרר

את הברגים אלא ע"י מברג חשמלי.

ואתה צודק , אני עשיתי סיורים ברשת , וראיתי תמונות של כרטיסים אחרים (X800 PRO), ובאמת שמה הברגים של גוף הקירור נורמליים , ואפשר להסיר אותם .

לגבי NEW EGG הם לא הסיקו שזה AA , איפה ראית שהם הסיקו שזה AA , אני הזכרתי כאן איזה חבר בפורום שהזכיר ש POWOR COLOR PRO זה AA , אין לי מושג איך הוא

הגיע לזה , אז ביקשתי ממנו הסבר , אבל הוא לא הגיב .

אם תיכנס לקישור : http://www.newegg.com/app/ViewProductDesc.asp?description=14-131-246&depa=0

תראה שתי תגובות של אנשים שקנו את הכרטיס וציינו שהוא תואם XT או אפילו XT-PE .

וגם אתה בעצמך אומר :"החיבור הצהוב מאחורי הכרטיס, זה חיבור קומפוזיט ווידאו פנימי, למרות שאני לא מכיר התקנים שיכולים להתשמש בו. ורק כרטיסי XTPE יכילו אותו."

ומכאן אתה מסיק שהכרטיס תואם XT PE , אז כנראה שאין בעיה והכרטיס הוא AD .

עכשיו תסביר לי :"ההבדל בין הביוסים של XTPE לXT הוא במהירות השעון בלבד, אתה יכול לערוך את הביוס של הXT לאחד של XTPE" איך מסדרים מהירות שעון...

דרך אגב לא ממש ענית לי  על הסיכונים שבשינוי , לדעתך הכרטיס יכול "ללכת" בטווח של שנה או שלא אמורות להיות בעיות ברמה כזאת, אלא כרטיס קצת מחומם ותו לא.

תודה שאתה עוזר , כי חוץ ממך אף אחד לא מועיל בטובו לעזור.

יש מספר תוכנות לעריכת ביוס של כרטיסי מסך אתה מוזמן להריץ בגוגל חיפוש.

סיכון בצריבת ביוס אין, גם אם הכל מתפקשש ואתה צורב ביוס של GF4MX עליו, אתה יכול לתקן זאת ע"י הוספת כרטיס מסך PCI וצריבה מחודשת של הביוס המקורי.

הסx800 חוטף נזק בלתי הפיך ב127 מעלות צלסיוס, עד כ100 מעלות הוא עובד באופן תקין, ככה שבעיית החום זה אולי בעיה למארז אבל לא בעיה במיוחד לכרטיס.

בכל מקרה לפני שאתה צורב ביוס של XT או XTPE תבדוק שהכרטיס מסוגל לרוץ במהירויות האלה, ע"י OC תוכנתי עם PS, ATiTool או כל תוכנה דומה.

בקשר לברגים לא יודע מה שמו שמה, הספייר שלי מתפרק בקלות, אני ישמח לתמונה ברורה של ההברגה דרך אגב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

אין צורך לצטט את ההודעות שלי , הן ארוכות . חבל. ;D

כנראה שלא הייתי מספיק ברור , אין לי מושג מה זה עריכת ביוס, שמץ מושג , לכן אשמח אם תיתן לי קצת רקע . ולאחר מכן קישור לתוכנה או שתיים אם אפשר.

דרך אגב מה הטמפרטורה שהכרטיס שלך מגיע לאחר שהפכת אותו ל XT ? אני מבין ממך שעד 100 מעלות הכרטיס עובד בצורה רגילה , והדבר לא מקצר את חיי הכרטיס.

הנה קישור לאתר שעשה OC לכרטיס POWER COLOR PRO 800 לא VIVO , והוא הגיע איתו ל - 550 , בלי שהכרטיס ניזוק : קרא :

http://www.hwhell.com/articles/powercolor_x800_pro_256mb_gddr3/5.html

לגבי תמונה אתה לא מאמין לי הא , מצאתי משהו לא הכי איכותי ולא הכי קרוב , אבל אפשר להתרשם מהגודל הקטן של הברגים ....(אני אומר לך ניסיתי חצי שעה הלכו האצבעות, וכלום)

תודה אשמח לשמוע תגובתך.

[attachment deleted by admin - 90 dayss]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

אין צורך לצטט את ההודעות שלי , הן ארוכות . חבל.  ;D

כנראה שלא הייתי מספיק ברור , אין לי מושג מה זה עריכת ביוס, שמץ מושג , לכן אשמח אם תיתן לי קצת רקע . ולאחר מכן קישור לתוכנה או שתיים אם אפשר.

דרך אגב מה הטמפרטורה שהכרטיס שלך מגיע לאחר שהפכת אותו ל XT ? אני מבין ממך שעד 100 מעלות הכרטיס עובד בצורה רגילה , והדבר לא מקצר את חיי הכרטיס.

הנה קישור לאתר שעשה OC לכרטיס POWER COLOR PRO 800 לא VIVO , והוא הגיע איתו ל - 550 , בלי שהכרטיס ניזוק : קרא :

http://www.hwhell.com/articles/powercolor_x800_pro_256mb_gddr3/5.html

לגבי תמונה אתה לא מאמין לי הא , מצאתי משהו  לא הכי איכותי ולא הכי קרוב , אבל אפשר להתרשם מהגודל הקטן של הברגים ....(אני אומר לך ניסיתי חצי שעה הלכו האצבעות, וכלום)

תודה אשמח לשמוע תגובתך.

זה בדיוק כמו הX800 שלי תשתמש במברג לאקטרוניקה או מברג שעונים, מפרקים את ה3 ברגים שיש וזה יוצא בקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר תאמין לי שניסיתי . ולא הלך , אבל זה לא משנה לפי כל הבדיקות לא צריכה להיות בעיה עם הליבה.

אני ממתין לקבל תשובות לשאלות ששאלתי,לא ממש ענית לשאלות בהודעה האחרונה שלי.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...