רוצה חיישן רגיש לאור שידליק את הלדים - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה חיישן רגיש לאור שידליק את הלדים

zurkin1232

Recommended Posts

חשבתי על רעיון... לחבר ללדים במארז חיישן רגיש לאור, שידליק אותם כשיש חושך ברמה מסוימת, או אפילו יותר טוב, שייתן יותר ויותר זרם ככל שיותר חשוך.

מישהו מכיר רכיב כזה? אולי אפשר לבנות מעגל פשוט?

???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.uoguelph.ca/~antoon/circ/sensor2.htm

אפשר להשתמש בטרנזיסטור 2N2222 במקום הטרנזיסטור שיש שם. וכשאתה קונה את הרכיבים אז בשביל לקנות את החיישן אור תבקש פוטוטרנזיסטור או נגד תלוי אור

דרך אגב שים לב שם לרכיב P1 שהוא פוטנציומטר של 10k ובעזרתו אתה יכול לשנות את הרגישות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המידע.

PhoenixBoy, הקישור שנתת לא עובד לי משום מה. הצלחת להיכנס לאתר?

הבנתי שאני צריך להשתמש ב-LDR שזה Light Dependent Resistor, ובמשהו שנקרא op-amp שלא הבנתי מה הוא עושה.

תנסה להכנס לקישור שוב, כי אני עכשיו נכנסתי והוא עלה לי.

יש לך שם מעגל חשמל בשביל הדבר שאתה רוצה לעשות.

ד"א

נשמע רעיון בסט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה הטקסט שכתוב למטה בשלמותו+תמונה של המעגל:

The circuit as shown act as a light sensor.  Under normal conditions the resistance of the LDR is high, keeping pin 2

low.  When light falls onto the LDR the resistance drops to a couple hundred ohms and triggers pin 2 high which biases

the base of Q1 via pin 6 and R4 and in turn activates the relay.<br>

Trimmer pot P1 and the two 470 ohm resistors, R2 and R3, are a voltage divider to adjust for sensitivity.<br>

If you want the action reversed (make it a dark sensor), change the positions of the LDR and R1.<br>

<br>

If the relay 'chatters', add a bit of hysteresis by adding a 100K to 1Meg-ohm resistor (R6) over pins 6 and 2 of

the 741 op-amp, but in most cases 100K to 330K will do the job.  The LDR is a regular, general purpose type. 

D1 serves as a spark-arrestor when the relay contacts open.

עריכה:

התמונה קצת גדולה אז בשביל לראות אותה בשלמותה תלחץ על שם הקובץ ואז על Open

[attachment deleted by admin - 90 dayss]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...