מפרט מחשב לגיימרית בת 7 :) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט מחשב לגיימרית בת 7 :)

NuXeR

Recommended Posts

שלום ,

אז ככה , בזמן האחרון אחותי משתלטת על המחשבים שלי ושל אחי וחורשת את Vice City , Underground ועוד..

החלטנו לקנות לה מחשב משלה , -דל תקציב-.

אז זה המפרט כמו שנראה לי , אני אשמח לתגובות :

AMD XP 2000+ Tray CPU : 390 nis

Gigabyte GA-7VT600-L VIA KT600 Motherboard (DDR 400,AGPX8,5.1 Sound,ATA133,LAN,USB 2.0) : 390 nis

Abit Siluro GeForce FX 5200 128MB Retail : 390 nis

HEC 300AR-T : 180 nis

ואלו החלקים הישנים שיש לי בבית שאני מחבר למחשב הזה :

WD 20GB HD

256MB DDR266 PC2100 MICRON

Case

LG X52 CD-ROM

AOPEN X24X10X40 CD-RW

Floppy 1.44

Mouse & Keyboard

Speakers

Monitor 15"

אני צריך גם המלצה לקירור , לא יקר , ויעיל..(רצוי שקט). יש סיכוי שאני אבצע OC קטנטן במסגרת הטמפ'...אבל זאת לא המטרה של המחשב (לא להשתגע במחיר..)

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדאי להחליף את הלוח אם לאחד המבוסס על Nforce2 המומלץ. יש לך במחיר של הלוח אם הבאת, אחד מעולה המבוסס על Nforce2:

{390}(EPOX 8RDA3I (NForce Dual

לוח אם זה מבוסס על Nforce2 ומומלץ מאד לאוברקלוק. הוא מגיע ג"כ עם כרטיס קול מובנה טוב מאד(Realtek ALC655)

ניתן למצוא כרטיס מסך יותר טוב ויותר זול:

{MSI GF4 Ti4200 64MB{250

אם אין אותו במלאי, לך על רדאון 9550 באותו מחיר בערך של הכרטיס שהצגת. שני הכרטיסים האלה טובים יותר מהGF5200.

בקשר לקירור טוב ושקט מאד לOC מתון, אני ממליץ על זה:

{150}Thermaltake Volcano Silent Bost

כל הרכיבים מ: www.ksp.co.il

תתחדש ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה חושב לא לעשות OC אז קח את זה

https://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?cPath=174_157&products_id=403

ואם אתה חושב לעשות אז קח VOLCANO 12

אני לא חושב שה2000+ הוא בארטון ולכן נראה לי שאתה צריך לקחת 2500+ כדי שישפיק ולא שבעוד שנה זה לא יעבוד על אף משחק

תוסיף 200 שקל כדי שה יחזיק יותר זמן וגם לבארטונים יש יכולת OC יותר טובה אז ככה עם 3200 + (זה יחזיק עוד לפחות שנתיים )

לדעתי עדיף להוסיף עוד כמה שקלים ולקחת 2500 + מובייל כי הוא מתחמם פחות צורך פחות חשמל והמכפלה שלו פתוחה(עוזר מאוד לOC )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע :

AMD 2000+

Abit NF7-S \ Ep-8RDA3I

HEC 300AR-T

בקשר לכרטיס המסך ולקירור המעבד - אני לא בטוח .

אני מחפש כרטיס מסך בתחום המחירים 200-400 ש"ח שייתן את הביצועים הכי טובים שאפשר לקבל בתקציב הזה.

את הכרטיס Ti4200 לא מצאתי ב-KSP או בחנות אחרת נמכר נכון להיום...(כנראה ישן מידי)

ואם כבר כן מצאתי , המחירים היו מעל 700 ש"ח...

אני מתלבט כרגע בין Radeon 9200 לבין 5200FX (ultra?) ואני מעט מבולבל...

לא התעסקתי בחומרה מעל חצי שנה , ואני לא בקיא בכל הדברים..:-(

התחלתי לקרוא ביקורות...בתקווה למצוא משהו .

הקירור ?

אני מחפש משהו לא יקר מידי , לא עוצמתי בטירוף (שנועד ל-OC) ולא משהו חלשלוש שהמעבד יתחמם מידי בקיץ...

תתנו לי דגמים אני אחפש ביקורות והשוואות ביניהם :)

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לכרטיס, יש לך 9200(לא SE) של ספיר ב250 ש"ח גם כן. R9200 עדיף במעט על GF5200, היות והGF5200 תומך בDirectX9, ומכיוון שמדובר בכרטיס חלש, במשחקים התומכים בDirectX9 הוא יגמגם ברזולוציות מעט גבוהות.

מה שכן, הכרטיס שהצעתי לך מגיע עם 64MB . לא שזה משנה כ"כ, אבל כדאי להשקיע כמובן באחד עם יותר ויותר BIT.

אני חוזר וממליץ על ה9550 של ג'יגהבייט. אמנם חורג במעט מהתקציב המיועד לכרטיס(מחירו 430), אבל הוא טוב יותר מGF5200 לא במעט.

הקירור שהצעתי לך הוא היחיד שעונה על כל דרישותיך:גם זול למדי, גם שקט, וגם טוב בOC מתון. כל אחד זול ממנו לא יתן לך את המענה על כל 3 הדברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבדי ?AMD?  Price Units Total  

Athlon XP 2600+(333) 590 1 590

לוחות אם למעבדי ?AMD? Price Units Total  

8RDAEI (NForce Single) 310 1 310

כרטיסי מסך? Price Units Total  

RADEON 9550 128MB 430 1 430

Total price 1330 ¤

אם תוכל להוסיף כסף ולקנות את זה זה יהיה מצויין...

והמעבד בא כבר עם Spire Wishperock III , לא רע...

ד"א : למי שאמר ש2000+ חרא באוברקלוק , יש לי 2000+ עם 8RDA3i ואני כרגע על 210X11 עם Spire FridgeRock על 55-60מעלות(קירור ב40-50שקל).. , ואני על 1.825V , שזה לא ממש הרבה... , ואני על 2320MHZ , שזה דירוג 3000+ - 3200+... , אז תדבר אחרי שאתה מבין קצת יותר. , יש כאן גם אחד בOCDB שהגיע איתו על אוויר ל2600MHZ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד אני נשאר עם 2000+ , לאחותי אין צורך במעבד חזק יותר .

את ההפרש אני מוסיף על ספק איכותי.

לוח אם אני מתלבט בין NF7-S לבין Epox Ep-8RDA3I , מכיוון שלא מצאתי השוואות , אני מניח שאני אקח את הזול\הזמין מביניהם למרות שה- טיפה יותר טוב למיטב הבנתי..

קירור אני אסתדר כבר , נתתם לי מספיק המלצות ומידע .

וכרטיס מסך השתכענתי מביקורות שהRaedon 9550 128MB הוא די טוב , והמחיר שלו אחלה..

אז אני חושב שאני אלך עליו :)

אם למישהו יש הערות\הארות..

אני אשמח לשמוע ,

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האביט הוא חדש ויתכן שיש בו באגים, כמו כן שמעתי שהוא לא טוב כ"כ באוברקלוק. כדאי ללכת על הEPOX.

הNF-S מומלץ, העניין הוא שיש בKSP את הNF-S2, ועליו התכוונתי שלא כדאי ללכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nuxer , אתה מכיר אותי ואני מכיר אותך , אז , אני יודע שאתה מבין כמו שצריך ואתה יודע מה אתה אומר , אז רק שתבין קצת יותר מה הולך כאן , אם אתה מקבל NF7-S , אז מעולה , זה לוח מצויין , אבל תסתכל טוב מאוד , שאתה לא מקבל משהו בנוסח NF7-S2G או NF7-SG או משהו כזה , כי אלו הדגמים החדשים , והם גרועים באוברקלוק , וגם לא משהו ביציבות...

אם אין להם NF7-S(ואני מדגיש עוד פעם , NF7-S!) , קח את האיפוקס , יש לי אותו והוא לוח מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...