מהירות UPSTREAM בכבלים - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהירות UPSTREAM בכבלים

bennyriz

Recommended Posts

הבנתי שחברות הכבלים מספקות שירותי אבל מישהו מוכן להסביר לי למה לעזאזל המהירות העלאה אצלהם מזכירה לי את טכנולוגיית ADSL ?

חשבתי שלכבלים יש יתרון שמהירות ההעלאה תהיה יותר גבוהה מאשר ADSL וטעיתי !

מישהו מוכן להסביר לי למה ? ואני כבר תיכננתי לפתוח שרת בבית שכולם יורידו ממני :-/

:bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ^Rockford

כי בינתיים אין לחברות הכבלים אינטרס להיכנס לתחרות עם נזק עקב תשתית עלובה וחלשה שייקח זמן עד שיבנו אותה היטב (אחרי הכל... מדובר בטכנולוגיה פרמיטיבית הדורשת שידרוג מתמשך על מנת שלא תיקרוס ותוכל להעביר תעבורת מידע במהירויות גבוהות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל בכל זאת..

התשתית של ADSL היא אכן תשתית שמגבילה את רוחב הפס בUPSTREAM אבל בכבלים התשתית הנוכחית לא אמורה להגיל את רוחב הפס בUPSTREAM למהירות נמוכה כמו שהכבלים מציעים !! או שאולי אני טועה ? :nixweiss:

משהו פה מוזר מאוד הרי אחד היתרונות הגדולים אם לא היחידים שיש לכבלים על פני ADSL הוא רוחב הפס בUPSTREAM ולדעתי זו בדיחה שחברות הכבלים מספקות את רוחב הפס העלוב הזה. :lol:

הסיבה היחידה שנותנת להם יתרונות בשוק היא אך ורק המחיר וגם המחיר הוא לא כזה זול. :nono:

משאר הבחינות לADSL יש את כל היתרונות על הכבלים. :smoke:

חבל ! פשוט חבל שלא מנצלים את היתרון הטמון בתשתית הכבלים ! >:(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום וברכה בני,

קמת עצוב להפגש פה ולא במקומנו הטבעי שכבר לא קיים, אבל צריך להמשיך לזרום.

בתשובה לשאלה: כבלים זה אותו חרא כמו בזק. שתיהם מונפול ושתיהם דואגים רק לעצמם. אם הכבלים יתנו טכנולוגיה יותר "טובה" משל בזק ויאפשרו העלאת נתונים מהירה יותר בזק התבעו אותם על הפרת חוזה הזכיון שיש להם לאינטרנט מהיר. ההגדרה של מהיר היא שזה נכון רק בכיוון אחד. מישהו מעניין מחברת הכלבים סיפר לי. לא יודע אם זה נכון אבל אני לא מוצא סיבות אחרות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהירות ה upstream בכבלים היא 40Mbps לכל aggregetor. כל aggregator מחובר בערך ל 2000 בתי אב. מכיוון שלא כולם מעבירים data בבת אחת ברגע נתון, איזשהו חישוב סטטיסטי אשר נותן את רוחב הפס שאותו מציע חברת הכבלים. כמובן שבמידה ואין מספר רב של מנויים אשר מחוברים על אותו CMTS איתך, רוחב הפס שלך יעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ^Rockford

בדיחה או לא בדיחה, אנו חיים במדינת וWiz חיזק את דברי וציין עוד נקודה חשובה הנוגעת לזכיון, לחברות הכבלים אסור להשתגע עם שיווק חבילות של מהירויות גבוהות במחירים מוזלים אחרת נזק תשלוף את הגלוק וחבל...

בקיצר, אנו תקועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום וברכה בני,

קמת עצוב להפגש פה ולא במקומנו הטבעי שכבר לא קיים, אבל צריך להמשיך לזרום

שלום גם לך TheWiz, אני מסכים איתך אבל כמו שאתה רואה אני ממשיך לזרום ;)

לחברות הכבלים אסור להשתגע עם שיווק חבילות של מהירויות גבוהות במחירים מוזלים אחרת נזק תשלוף את הגלוק וחבל...

להשתגע לא !

אבל בהתחשב בכך שיחס שרוחב הפס של ADSL בין UPSTREAM לDOWNSTREAM הוא הרבהיותר גדול בין היחס של הכבלים אני היתי מצפה לתחרות לפחות בנושא הזה.

קצב העלאה פי 2 לא יזיק לדעתי !

וזה עדיין יהיה בגדר תחרות !

זאת דעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ^Rockford

נכון.

אבל בסופו של דבר זה נוגד את הזכיון...

נזק, בנוסף לאספקת שירותי פס רחב לבתי עסק בטכנולוגית ADSL, משתמשים בעוד אלטרנטיבות יקרות יותר ולפעמים יעילות פחות כגון ATM, FRAME RELAY ועוד... רוחב הפס היורד שמוענק הוא יחסית מכובד (אין לי תלונות), אבל אם נזק יספקו אפסטרים רחב יותר למשתמשי ה ADSL, הדבר יגרום לזניחת האלטרנטיבות מצד בתי העסק ומעבר לדבר הזול והיעיל יותר, שהוא ה ADSL.

עכשיו, אם חברות הכבלים תספקנה רוחב פס עולה רחב יותר, הדבר ייאלץ את נזק גם לעשות זאת במטרה שלא להפסיד לקוחות ומשתמשים עסקיים, היא לא תרשה זאת. :AR15:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי בינתיים אין לחברות הכבלים אינטרס להיכנס לתחרות עם נזק עקב תשתית עלובה וחלשה שייקח זמן עד שיבנו אותה היטב (אחרי הכל... מדובר בטכנולוגיה פרמיטיבית הדורשת שידרוג מתמשך על מנת שלא תיקרוס ותוכל להעביר תעבורת מידע במהירויות גבוהות).

פחחחחחחחחחחחחח הרגתה אותי. תרא מי שמדבר פה על תשתיות עלובות. ומה השתית של בזק חוטי נחושת (פש שיא הטכנולוגיה)

דבר נוסף שאלתם פעם את עצמכם את השאלה לגבי ספקי . אולי הם לא מעונינים לתת קצב שליחה מהרי כי זה לוקח להם המון רוחב פס והם מעדיפים להרחיב את הרוחב פס לצורך הורדות יותר מהירות בשביל שיוכלו לחבר אליהם יותר לקוחות אז חלס לזיין בשכל!

רוצה מהירות שליחה מהירה תקנב נל"נ מספקית ותשלח לך ב 100 K

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ^Rockford

אז לפי מה שאתה אומר ג'ובניק, אפסטרים של 50 קילובייט לכל משתמש לדוגמא, יביא בסופו של דבר למוות של שתי התשתיות, גם הכבלים וגם של נזק.

יש הבדל בין לומר דברים מתוך ידע ג'ובניק, לבין "לזיין בשכל", אתה הוא זה שמזיין בשכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע לגבי לגבי כבלים כאשר הם ירשתו את המרכזיות שלהם מחדש (פחות אנשים למרכזיה אחת) הם יוכלה לספק UPLOAD מהיר

השאלה היא האם חברות ISP יתמכוה בזה כי לחברות הISP קשה להתמודד עם קצב שליחה גבוהה במיוחד עם ADSL בגלל הטכנולוגיה של זה (בלי להכנס לפרטים). לחברות ISP הרבה יותר קל להקים נל"ן ואז הם יוכלו לתת לך UPLOAD מהיר בלה בעיות מיוחדות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ^Rockford

אני לא דורש אפסטרים מירבי, אני דורש אפסטרים מכובד (וכמוני כל שאר הלקוחות), שאפשר לחיות איתו משהו בין 20 ל 50 קילובייט בשניה, מספיק לי.

מה שכרגע אנחנו מקבלים זה בפירוש צחוק, זה יהווה מעט נטל על הספקיות אבל זה לא יגרום להן לקרוס.

הכל החל באינטרס המגעיל של זנק לא להפסיד כסף רב על הלקוחות העסקיים שמשתמשים באלטרנטיבות שונות לחיבור עסקיהם לפס הרחב חוץ מה ADSL והיום, כולנו אוכלים אותה בגלל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק בהחלת לפי דעתי הפסקיות יוכלו רק להרוויח מאנשים שירצו UPSTREAM יותר גבוהה (וישלמו יותר כסף עבור זה)

כי באמת מה שהגולש מרבל היום זה כלוםץ מהירות שהיא בעצם לא מהירות ואין מה לעשות מה כבר אפשר לעשות נגדם שביתת גלישה (לא נירא לי יעזור אבל יכול להיות) גם אני היית מוכן לשלם עבור שליחה של 30 קי מספיק לי אבל מה לעשות אי אפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחים שלי, תבינו האינטרנט בישראל פשוט גרוע, יש מלא שמועות, גם מעובדים בבזק שאין לנו אפילו

את הטכנולוגיה לחלק את הקו בין משתמשים ב ADSL!, זה מחסל את היתרון המפגר שיש ל ADSL על כבלים

"קו פרטי" עלק!, תשאלו את כל מי שב ADSL, שכולםם תלויים בזמניי העומס, אנשים , שלא יטעו אותכם.

לא אמור ליהיות דבר כזה ב ADSL!!, קו פרטי זה קו פרטי.

אז לבנתיים ADSL משותף!! כן! בדיוק כמו הכבלים.

עכשיו מבחינה מסחרית, הקהל הרחב לא משתמש ב UPSTREAM שלו הרבה, וזה סתם לוקח כסף לספקיות לתת UPSTREAM גבוה, אז הם משקיעים ב DOWNSTREAM.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח ^Rockford

מה שאמרת הוא נכון ולא נכון... משתמשים באמת "כבדים" שצורכים את הפס הרחב, צורכים גם אפסטרים מכובד ומזה רבים בדרגות הבכירות אצל נזק ואצל הספקיות מחליטים להתעלם, אין להם מושג מהן הדרישות שלנו הם כל הזמן מקובעים בדיעה שמה שמשתלם להם, משתלם ללקוחות וזה בפירוש לא ככה!!! אבל הגישה שלהם לא תשתנה עד שהם לא יפסיקו להיות מונופול מסריח ואת זה רק התקליטן הגדול יכול להגיד לנו...

היית צריך לראות את התגובה של תומך מרכז WOW כשאמרתי לו שאני מוריד ומשחקים מה Mirc :bash:

"מה?????? אתה מוריד קבצים מהMirc???????!!!!!!!!" ואני עניתי "אלא מה... חשבת שעשיתי את זה רק כדי ש walla.co.il יעלה יותר מהר"?

חברים, זה רחוק מלהיות מצחיק, אפילו הפרומואים שלהם לא מדברים לגולשים הכבדים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...