סקר בקשר לקוצר ראייה בקרב חברי הפורום - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר בקשר לקוצר ראייה בקרב חברי הפורום

MDK

האם יש לכם קוצר ראייה (בעית ראיה של עצמים מרחוק) - אם כן באיזו רמה?  

967 הצבעות

1. 1. האם יש לכם קוצר ראייה (בעית ראיה של עצמים מרחוק) - אם כן באיזו רמה?

• יש לי מספר קטן מ2 - בשתי העיניים
    • יש לי מספר גדול מ 2 - בשתי העיניים
    • יש לי מס' צילינדרים (בלי מספר עדשה)
      0
    • יש לי מס' צילינדרים וגם מספר משקפיים
    • אני רואה פצצה יש לי 6x6
    • אני עיוור - יש לי 6- או יותר
    • יש לי 2- בשתי העיניים

Recommended Posts

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לי יש בערך 7 בשתי העיינים, וצילינדר 0.75... הרבה כסף הולך על עדשות....

אבל זה שיש עוד כמוני זה מעודד!!

:P

נ.ב.,

יש לי מגיל שנה,

כלומר זה לא מפריע לי, אני פשוט לא מכיר אחרת...

ומשקפיים זה גנטי, דיי ברור, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ולא היו ולאמא אין ןלאבא יש רק לקריאה (בן 53) ולסבתא שלי יש רק לקריאה.

אבל אני התחלתי לראות טיפה פחות טוב בשנה האחרונה וגם לחץ כזה בעניים לפעמים. אני עדיין לא צריך ואני רואה לא רע. סתם נראה לי שהמחשב\טלוויזיה קצת הרסו לי את העניים :-\ בכל זאת יש לי בסביבות ה6 שעות ממוצע על מסך ביום (עכשיו בחופש זה הפך ל8-9 שעות מסך :P.

הבנתי שהתוארה שנמצעים בא מאוד חשובה לעניים. כאילו אם אני יושב על מסך באור זה פחות מזיק מבחושך נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח לגבי זה? אפשר לדעת מהיכן המידע? אתה בעצם אומר שישיבה של 10 שעות כל יום מול מסך ישן ומרצד לא פוגעת בראיה לטווח הארוך?

אני די משוכנע שקוצר הראיה שלי נגרם מכך שנהגתי לשבת קרוב לטלויזיה כשהייתי קטן.

קראתי על זה בעיתון ולוגית זה פשוט נתפס, צריך שהעין תעבור גירוי פיזי על-מנת שהיא תתבלה, כל השאר זה גנטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RK : איך אתה רואה בלי משקפיים? (אם בכלל :P)

מקרוב (עד חצי מטר :P) אני רואה דיי טוב,

אחרי זה הכל מטושטש תחת.

אבל אני לא מדבר על טישטוש בליירי כמו האפקטים,

אני מדבר פשוט על טשטוש של כאילו לא בפוקוס

(האמת, אני דיי בטוח שזאת הבעיה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני צריך בעיקרון אבל אני לא הלכתי לאופטיקאי כדי לבדוק מספר כי זה סתם יעלה לי את המספר יותר........ אם אני אגיע למצב שאני לא רואה כלום אני אשים משקפיים

אבל מה זה משנה בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נ.ב, אחזור על זה שוב, מסך מחשב/טלויזיה, קריאת ספר או פעולה אחרת המאמצת את הראיה עקב מחסור בתנאי תאורה הולמים, מביאה להתעייפות העין, מה שגורר לכאבי ראש, בחילות, טשטוש ותופעות לוואי בסגנון. אין מדובר בנזק מצטבר הנגרם לרשתית כתוצאה מעשיית פעולות אלה, באופן ממושך.

אני לא בטוח שזה מדוייק לגמרי. הסתכלת פעם על חבורת חרדים? לכמה מהם אין משקפיים? בודדדים. רוב היום כל מה שהם עושים זה לקרוא ולקרוא ולקרוא וגם לקרוא. בשלב מסויים זה כנראה משפיע, אני לא רואה מצב איך לכל ההורים וההורים שלהם היה את הגן פעיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאבא שלי יש מספר דיי גדול ולאמא שלי רק לקריאה,אף פעם לא היו לא בעיות אלא רק מתי שהתחלתי לשבת מול המחשב בחושך,אבל בעדשות שלי יש שכבה מיוחדת כך שאני לא מקבל קרינה משום מסך ;D

אז אני ליד המחשב 14 שעות ביום :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח שזה מדוייק לגמרי. הסתכלת פעם על חבורת חרדים? לכמה מהם אין משקפיים? בודדדים. רוב היום כל מה שהם עושים זה לקרוא ולקרוא ולקרוא וגם לקרוא. בשלב מסויים זה כנראה משפיע, אני לא רואה מצב איך לכל ההורים וההורים שלהם היה את הגן פעיל

ממש, אבל ממש לא קשור. תחשוב על הבריכה הגנטית במגזר החרדי ותבין למה לכולם יש בעיות עיניים.

מה שרוקפורד אמר נכון, גם אני קראתי את זה איפשהו.

ד"א-זה נכון גם לגבי קריאה בחושך-היא לא "הורסת" את העינים, אלא פשוט מאמצת אותם, מה שמוביל לכאב ראש, סחרחורת, בחילה וכו'.

מה שכן, אימוץ חזק של העיניים למשך תקופה ארוכה יכול בסופו של דבר לגרום לנזק-כמו כל דבר אחר הנתון בלחץ. אבל כשלעצמו, זה לא ממש פוגע.

מה כל כך מיוחד בציפוי UV?

אבל זה רק תקף לקרינת אולטרא סגול מהשמש, לא מהמחשב...

זהו, שזה לא ציפוי UV. ציפוי כזה יש על משקפי שמש (או לפחות אמור להיות, לא נראה לי שתמצא את זה על משקפי שמש ב-20 שקל מהשוק... :P).

זה ציפוי מיוחד שנועד למנוע השתקפויות והחזרי אור וכו', והוא מקל קצת על העינים בעבודה מול מחשב וכו'.

נ.ב-לי יש משהו כמו 1.75 וצילינדר (לא יודע איזה מספר) בעין שמאל ומשהו ממש ממש ממש קטן בימין (פחות מחצי).

אני לא צריך בנהיגה, וגם לא ירד לי פרופיל, אבל זה כן הוסיף לי סעיף שבגללו לא יכולתי ללכת לטיס. :'( :'( :'( :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשורה התחתונה, כל סיפורי סבתא על ישיבה קרובה וממושכת אל מול מסך המחשב/טלויזיה שפוגעת בראיה, הם שום דבר מלבד סיפורים.

כנ"ל גם לגבי קנאקים באצבעות הידיים, אותם אנשים שאוהבים למתוח את אצבעות הידיים וכתוצאה מכך, נשמע רעש (שאולי חלקכם לא סובלים, אבל אני מכור לזה) של "שבירה".

הרבה טוענים שמי שעושה את זה בצורה כפייתית, בסופו של דבר יגרום לנזק בלתי הפיך לכפות הידיים שלו, המתבטא ברעידות לא רצוניות של אצבעות הידיים.

שאלתי מס' מומחים שעוסקים ברפואת הזרועות וכפות הידיים והם אמרו לי שאין בביצוע ה"קנאקים" שום סיכון ואפילו שמחו להדגים לי בעצמם. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...