מבקש להתעייץ באם כדאי להשקיע בתצורת athlon64/pentium4 או שמא ללכת על barton - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש להתעייץ באם כדאי להשקיע בתצורת athlon64/pentium4 או שמא ללכת על barton

ido

Recommended Posts

דרוש מחשב שימש בסופו של דבר גם למשחקים (אם כי המשתמש הוא לא גיימר, וזה גם לא יהיה השימוש העיקרי של המחשב.. - אך צריך להתכונן לבואו של דום3, הלו2 וכו')

כרטיס מסך הינו נתון, ומדובר ברידאון 9000 פרו (זה נתון ואין מה להעיר לגבי העניין)

יש כבר צורב, מקלדת ועבכבר ולמעשה, דרוש כל השאר..

- המחשב לא יעבור אוברקלוקינג

ההתלבטות שלי היא האם לקנות Athlon זול, כלומר XP2500/2600

-להשקיע בפנטיום 4 2.8

-או Athlon64 2800

ה A64 2800 כאמור הכי חזק, אך גם יקר בכ 200 שקל מהפנטיום 4

ומערכת BARTON תעלה כ 800 שקל פחות מהפנטיום 4

טכנולוגית, תוך חודש נכנסים ציפסטים חדשים 915/925 ולכן אני לא יודע כמה שווה להשקיע כיום בפנטיום 4 (או שמא מדובר גם כך בהשקעה ארוכת טווח ולכן עניין זה לא רלוונטי?)

האם לדעתכם כדאי להשקיע בפנטיום 4 2.8 ? -אתלון64 ? אם אפשר בבקשה נימוקים למה כדאי להוציא כיום כ 1000 שקל יותר בעבור אתלון64 לעומת בארטון 2500, האם ההפרש בביצועים משמעותי עד כדי כך ?

ההצעה שחשבתי עליה כרגע, היא זאתי:

CPU : Athlon 64 2800+ CPU [ ¤ 1200.23 ] 1

Motherboards for : Albatron K8X800 Pro VIA K8T800 Motherboard (AMD64, FSB8

00, SATA RAID, 5.1 Sound, 3Com LAN, USB 2.0) [ ¤ 623.28 ] 1

Memory : -RAM 512MB 3200 Samsung Original Memory [ ¤ 667.8 ] 1

Hard Disks : Western Digital 120GB 7200 rpm 8MB Buffer ATA100 HDD [ ¤ 592.91 ] 1

Monitors : 17" F700P NEW Flatron Monitor + USB Hub [ ¤ 1097.63 ] 1

Cases : Midi Tower Case Front ATX 300 Watt [ ¤ 207.12 ] 1

השאיפה היא בכל זאת כמובן להגיע לעלות הנמוכה האפשרית, על כן אין תקציב נתון, אך אצטרך נימוק למה כדאי להשקיע אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שאתה שואל לא רוללונטי כי עם כרטיס מסך של 9000 אתה לא תהיה מוכן לשום משחק. לא משנה אם גם תשים פנטיום 4 אקסטרים אדיטיון או 64FX.

וגם לא אמרת מה שימוש העיקרי של המחשב. קידודים זה סיפור אחד, זה סיפור אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם השימוש לא היה ברור, מדובר בשימוש כללי במחשב, כלומר בעיקר שימוש "משרדי?" - אינטרנט או דברים בסגנון, עם זאת הבחור מעוניין אף לשחק מדי פעם.

לגבי הכ. מסך, ה 9000 פרו כרטיס לא עד כדי כך ישן, וללא פילטרים הוא מריץ בצורה מספיקה את כל המשחקים הנמצאים כיום בשוק. בעתיד הרחוק כמובן יותר ישודרג הכרטיס מסך.

- מכיוון שבקרוב הולכים לצאת משחקים חדשים ולקבוע סטנדרטים חדשים, אשר ישנה (בתקווה) בצורה דרסטית את מחירי הכרטיסים הקיימים כיום בשוק (PS 3.0, וכו')

ומכיוון שהמחשב נקנה במחשבה קדימה ולא ישודרג בתכיפות גבוהה, השאלה כמה כדאי להשקיע טכנולוגית במעבד/לוח לעומת התפוקה שתתקבל. ושוב, ה"תפוקה" היא ביחס לעתיד, כי לעבודה שותפת, הבחור יסתפק גם ב AXP2200.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה 9000 לא יזוז במשחקים החדשים גם בלי פילטרים וגם ברזולוציה של 640X480 כמו שצריך.

אם אתה רוצה להשקיע במחשב שישרת אותך לטווח הארוך, בידיעה שעוד 4 חודשים תקנה גם כרטיס מסך מצויין כשהמחירים של אלה שממש טובים עכשיו ירדו משמעותית - אז כן, זו אסטרטגיה מוצינת ואז הייתי לוקח את ה 64 ביט כי בכל מה שאתה אמרת הוא אוכל את ויחיה לך עוד הרבה זמן.

אם אתה לא מתכוון לשדרג את הכרטיס מסך בעתיד אבל עדיין רוצה לשחק משחקים, אז 2500+ וכרטיס מסך סביר מאוד באותו כסף של האינטל.

כעיקרון לסתם ואופיס הוא יכול לקנות DURON או פנטיום חלש וזול. שיקנה אחד משומש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המחשב נבנה במחשבה לעתיד, מערכת 64BIT תהיה המומלצת ביותר.

כיוון שההבדל בין 2800 64BIT לבין 3000 64BIT הוא די חד(בניגוד להבדל בין 3000 ל3200 שהוא די קטן), הייתי ממליץ להוסיף את הסכום הקטן הדרוש בשביל לקנות מעבד 3000 64BIT, וכמו כן להשקיע בלוח אם עם צ'יפסט יותר מתקדם(Nforce3 250gb)שעולה רק 22 ש"ח יותר מהלוח אם ששמת פה.

אין טעם לחכות למעבדי בסוקט 939 , או ללוחות אם עם  PCI- E מכיוון ש:

א.המעבדים בתצורת 939 יקרים מאד, ולא עולים בהרבה בביצועיהם על פני המעבדים בסוקט 754, עליהם אנו מדברים עכשיו.

ב.כיוון שאין לך מחשבה להשקיע בכרטיס מסך חזק למשחקים כדוגמת ה9800 פרו וכו', הPCI-E לא יועיל לך בכל מקרה.

הייתי אומר שכדאי לך ללכת על משהו בכיוון הזה:

{AMD 64 3000+ BOX{1,360

{EPoX EP-8KDA3J nVIDIA nForce3 250Gb 754-pin{655

{GEIL 512 PC3200 400MHz SDRAM value w/hs CL2.5{563

{Western Digital 80GB 7200RPM 8M SATA{441

{LG 17 FLATRON F700P{1,080

{Compucase Midi Tower CI 6A19{329

סה"כ:4,427 ש"ח( יוצא יקר יותר מהרכיבים שנתת ב31 ש"ח בלבד)

לדעתי התצורה הזאת תהיה הרבה יותר משתלמת, עם מעבד חזק די בהרבה, לוח אם יותר טוב+והיה אם תחשוב בעתיד על בכל זאת, אז הלוח אם הזה יתאים בניגוד לAlbatron, מארז וספק איכותיים בניגוד לג'נריים ששמת כאן, הרדיסק SATA שהוא אמנם יותר קטן אבל לצרכים שלו הוא יספיק ולמעלה מזה.את המסך השארתי אותו דבר, למרות  שהמסך MAG FD2 לדעתי יותר טוב ממנו, ועולה אותו הדבר בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמעט כל המשחקים ב 1024x768 ב MEDIUM לפחות, ירוצו על מערכת כזאתי בלי יותר מדי בעיות.

זו בכלל לא הנקודה. זה שהיום משחקים רצים זה לא אומר כלום. הוא רוצה שהוא יחיה לזמן ארוך. והשאלה היא האם הוא מתכווון לשדרג את הכרטיס מסך כאשר המשחקים יתחילו להציק לו, ואם יהיה לו כסף לזה או שהוא רוצה שמה שהוא קונה עכשיו יחיה הרבה זמן.

כשקונים מחשב, קונים אחד מאוזן. אין לו שום סיבה לקנות 64 ביט עם הוא לא מתכוון לשדרג את הכרטיס מתישהו, כי המשחקים לא ינצלו ממש את המעבד. 4 בשביל עבודה משרדית גם לא כי ה 2500 יותר טוב. אבל אם הוא מתכוון לקנות איזה כרטיס הי-אנד כשירדו המחירים של הכרטיסים כי החדשים נכנסים, אז 64 ביט יחד איתו יהיו קומבינציה נהדרת מכל הבחינות ובמיוחד לטווח הארוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא הייתי מספיק ברור, אז כרטיס מסך כבר קיים.. לקנות חדש לא משתלם כי באופן יחסי אני סתם אשלם יותר, מה גם אני אהיה תקוע עם שלי.

חדש יבוא בעתיד היותר רחוק כאשר זה יציק באמת (בחייך, בוא נראה קודם מה הדרישות מינימום של המשחקים שאמורים לצאת בסוף השנה ואז ניהיה חכמים יותר).

ושוב, השיקול פה הוא האם כדאי להשקיע ב A64, ללכת על משהו בינתיים 4 2.8 (שההפרש בינו לבין A64 הוא כ ~400 שקל) או לחסוך וללכת על בארטון, שלצורך העניין, באמת מאוזן יותר עם הכרטיס מסך ותכלס יכול להספיק לצרכים הנל (האם אני טועה ?)

אגב, בקשר להצעה על ה A64 3000, אני אכן מקבל אותה ואאמץ אותה באם אבחר ללכת בדרך זו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה 64 ביט יחיה לך יותר זמן ואיתן אתה תהיה הרבה יותר גמיש כי הוא פשוט חזק יותר מהברטון משמעותית.

הברטון עולה הרבה פחות כסף ויעשה את מה שאתה עושה היום בקלילות.

אם אתה לא מתכוון לקודד - אז אין צורך באינטל.

ה 9000 שלך מאוזן אולי עם DURON.

ההחלטה היא שלך, כסף עכשיו או כסף בעתיד. אף אחד לא יכול להחליט בשבילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...