סיימתי אתמול את יום סיירות - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סיימתי אתמול את יום סיירות

desert

Recommended Posts

ויש 4 אםשרויות

היחידה-מטכל

שייטת 13

חובלים

ואלה שלא קיבלו כלום

התחלנו 300 סיימנו בערך 60 ואיזה 25 לא קיבלו כלום , 20 למטכל , 10 לשייטת והשאר לחובלים

אני קיבלתי חובלים , משם אני יכול לעשות את המבחנים של שלדג ו 669 ועוד כמה כמו דובדבן ואגוז וכאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מזל טוב גבר ! זה דבר קשה אבל אפשרי

ד"א גם שלדג (ד"א נפצע להם לוחם אתמול בשטחים) וגם ה 669 הם יחידות מעולות עם כבוד שאם תתברג אלהם זה יהיה אחלה

נ.ב תתחיל להתאמן ... ואם אתה מתאמן כבר אז עוד יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זה באמת היה מאד קשה אבל הלכתי לשם במחשבה שאין מצב שאני פורש ,כאילו בחיים לא !

אבל היו רגעי חולשה בספרינטים ,זה באמת היה מטורף על ההתחלה קרעו לי את הריאות לא היה לי אויר לנשום ופאף!לצאת לעוד ספרינט של איזה 500 מטר וככה עשו לנו איזה 12 פעם אחד אחרי השני ,והמטרה זה להגיע בין הראשונים כמובן ,ועם השקי חול גם קרעו לי את התחת ,היה מזה קשה הרגשתי שהרגליים שלי מתות והשרירי ישבן בכלל..

קיצר זה הכל בראש אני אומר! מי שרוצה יכול. :P

כן הלוואי ואני יצליח במבחנים לשלדג כי שם באמת יש רק תותחים

מישהו יודע אולי מה אני צריך לעשות עכשיו בשביל לעשות את המבחנים של שלדג?[לא יודע אם זה גיבוש,גיבושון ,אולי מבחנים עיוניים בכלל ,מבחן ביטחוני,]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא, אם כבר אתה מוכן לחתום קבע בצבא (סיירת מטכ"ל, שלדג, 669 ושייטת מחייבים לחתום שנה וחצי קבע)

אז למה לא להיות כבר קצין וללכת להיות חובל?

בקשר ללהגיע לשלדג ול 669 דרך גיבוש של חובלים...אני לא ידעתי שזה אפשרי, חשבתי

שרק דרך נפילה בגיבוש מטכ"ל זה אפשרי...

עוד דבר, לדעתי אתה צריך להתכונן יותר ללחץ הנפשי שיפעילו עליך

בגיבושי היחידות שהזכרת לעיל...

תוכל למצוא מידע באתר

www.idf2000.co.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי מה אני יעשה עם דבר כמו חובל אני לא בטוח שאני יהנה שם ,וזה לא טופ ,ונראה לי שיימאס לי הים אחרי זמן קצר ,בנוסף לזה ששם צריך לחתום ל3 שנות קבע.

גם חובל לעומת שלדג נראה לי יותר שווה שלדג ומקסימום אני מופל במבחנים שלהם אני מנסה ללכת לחובלים.. לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עניין של מה יותר שווה או מה יותר נחשב. זה עניין של האם אתה מרגיש שאתה באמת רוצה ללכת ליחידה מובחרת? זה כרוך בהמון אחריות, זה צד אחר לגמרי של הצבא, זה קשה מאד, יש את העניין של הקבע. אתה צריך לראות אם זה באמת מעניין אותך ומושך אותך, אתה צריך לחשוב טוב טוב אם אתה מוכן לתת את כל הזמן הזה מעצמך לצבא, שלא יקרה מצב שבאמצע פתאום תחליט שזאת הייתה טעות ואז כבר לא יהיה לך מה לעשות.

אתה צריך לראות טוב טוב את עצמך כמו שאתה היום האם אתה מסוגל לעמוד בדרישות שלהם ממך?

אחרי כל זה, תשב עם האפשרויות שלך ואל תלך לפי מה הכי שווה ומה יגידו שאני הכי גבר, אלא מה אתה בעצמך חושב שהכי מתאים לך והכי מושך אותך.

קצונה זה סיפור שלהם, אבל מאד מתגמל למשל.

אתה צריך לשבת עם האפשרויות ולראות טוב טוב מה קורה אתך.

יש לך עוד דרך ארוכה. תכנס לאתרים של הצבא (נתנו פה כבר אחד ממש טוב). תקרא חומר על היחידות האלה, תדבר עם אנשים שאתה מכיר (בנים של חברים של ההורים שלך לדוגמא) שמשרתים ביחידות מובחרות או ששרתו, תציק למוקדי גיוס של היחידות האלה כמה שאתה צריך, תלך ותקשיב טוב טוב בכל ההכנות בבצפר שלך (בשלי היו לפחות 20 פעילויות שונות כולל גדנ"ע).

זה סיפור שלהם הצבא, ויחידות מוברחות זה עוד יותר סיפור.

נ.ב

מה שלא תחליט בסוף, לך תן להם בראש:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אם כבר ללכת לקרבי ואם כבר יש לך את הכושר והמוטיבציה אז ללכת הכי רחוק שאתה יכול , ביחידות מובחרות משקיעים הרבה יותר מיחידות רגילות "ופשוטות"

וזה בא לידי ביטוי בהמון דברים שתשים לב אלהם כשתהיה בצבא

כמובן שאתה תיקרע את התחת שלך הרבה יותר מלוחם בשימשון נניח אבל זה יהיה שווה את זה (בכל אופן הכי נמוך שאתה יכול ליפול עכשיו זה צנחנים אחרי שעברת יום סיירות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אם כבר ללכת לקרבי ואם כבר יש לך את הכושר והמוטיבציה אז ללכת הכי רחוק שאתה יכול , ביחידות מובחרות משקיעים הרבה יותר מיחידות רגילות "ופשוטות"

וזה בא לידי ביטוי בהמון דברים שתשים לב אלהם כשתהיה בצבא

כמובן שאתה תיקרע את התחת שלך הרבה יותר מלוחם בשימשון נניח אבל זה יהיה שווה את זה (בכל אופן הכי נמוך שאתה יכול ליפול עכשיו זה צנחנים אחרי שעברת יום סיירות)

אתה נשמע כאילו אתה מדבר מניסיון.... ;D......(כל היום cs....לא שזה רע...אבל עדיין)... רק לדוגמא אני מכיר מישהו שהיה ביחידה התנדבותית.... והייתה שם אפליה על ימין ועל שמאל.......(אני לא אומר שזה בכול מקום... אני מדבר ספיציפית על המקרה)....

עצה ממני.... אם אין לך ניסיון.... אל תדבר.....אתה עלול להשמע קצת מטומטם....(כמובן שהדברים באו ברוח טובה.... ולא מומלץ לקחת באופן אישי את הנאמר...חחחחח ;D)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מדבר מניסיון וגם לא אמרתי את זה , אבל שמעתי הרבה דברים מחברים בצבא וגם מחברים במובחרות ,רוב מה שאמרתי הוא דיי כללי ולא צריך להיות מפקד בסיירת מטכ"ל

כדי לדעת את זה רק כצת התענינות בנושא

ד"א אפליה יש בכל מקום , והצבא לא שונה בזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מדבר מניסיון וגם לא אמרתי את זה , אבל שמעתי הרבה דברים מחברים בצבא וגם מחברים במובחרות ,רוב מה שאמרתי הוא דיי כללי ולא צריך להיות מפקד בסיירת מטכ"ל

כדי לדעת את זה רק כצת התענינות בנושא

כן כן... ;D....

נ.ב. : תגיד לצח שהוא הו** ;D.... הוא כבר יבין!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק בחובלים יש יותר קבע

וגם צריך לצאת לקצונה ואם זה לא משהו שמושך אותך

אז אין שום סיבה שתוכל ללכת...

אני האמת ממליץ לך שאם תיפול חס וחלילה מגיבושי

השייטת או השלדג\669 (מקווה שלא אבל) תנסה לבקש

גיבוש יחתיו"ת (יחידות מיוחדות) ככה תוכל להגיע ליחידות

לפלס"רים ויחידות העורב והנ"ט של שלל החטיבות הקרביות הקיימות (צנחנים, גולני, גבעתי, נח"ל)

אם תיפול בחיל ההנדסה גם משם אפשר להתקדם ליחידות מיוחדות כגון היחס"פ וסיירת יע"ל...

ככה שאל תחשוב אפילו לרגע שיש לך אפשרות ליפול במקום לא טוב ברגע שעברת יום סיירות...לדעתי

אין שום דילמות בעניין...אם אתה כשיר פיזית לדברים האלה, לך על זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביחידות המובחרות באמת (מגלן, שייטת, מטכ"ל, שלדג, 669 וכו') מן הסתם משקיעים הרבה יותר משאבים מאשר בגדודי חי"ר רגילים וזה גם, מן הסתם, הווי שונה לחלוטין (לדוגמא, אף אחד לא יגיד לך שם להכניס את החולצה למכנסיים או להסתפר או משהו כזה).

המסלול של היחידות האלו הוא מאוד ארוך ומאוד מאוד קשה וזה שעברת יום סיירות ועברת את הגיבוש של יחידה כזאת או אחרת רק אומר שאתה תתחיל את המסלול של אותה יחידה, לא שתסיים אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...