חוסר הדמוקרטיה במדינה או הדיקטטוריה של בג"ץ - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוסר הדמוקרטיה במדינה או הדיקטטוריה של בג"ץ

Rule The Pc

Recommended Posts

אהלן......

לאחרונה אני ממש מזועזע מחוסר הדמוקרטיה שיש במדינה שלנו....... ולא ע"י הממשלה כמו שאנשים ינסו להגיד אלא דווקא ע"י

הרשות השופטת - בג"ץ

מתי שהרשות המבצעת (הממשלה) מחליטה משהו...... איזה ערבי או שמלאני עותר לבג"ץ וישר זה מתבטל.......

מתי שהאופוזיציה לא מצליחה להעביר הצבעת אי אמון הם עותרים לבג"ץ והפלא ופלא הבחירות מוקדמות בשנה!!

לפי מה שאני הבנתי כל החלטה של בג"ץ צריכה לעבור אח"כ בכנסת.....................

איך בדיוק יש במדינה דמוקרטיה אם כל דבר שמגיע לבג"ץ נעשה?

אם ראש החמאס בעזה יעתור לבג"ץ על כך שצה"ל מפריע לו לעשות פיגועים והוא רוצה שצה"ל יתפרק מנשקו........ ונראה לי זה אשכרה יעבור....

אז צה"ל יפסיקו להילחם בטרור??

אני מקווה שלא תהיה עתיקה שלבג"ץ מגיע כל ההחלטות ויש להפוך את נשיא בית המשפט העליון גם לאחראי הרשות המבצעת והמחוקקת......

חוצפה! יש להגביל את בג"ץ

כל החלטה שנוגעת למדינה יש חובה על כך שהיא תאושר ע"י הרשות המחוקקת שלא עושים הרבה גם ככה ולא יזיק להם לטפל בעניין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הוא בן 15 איזה בגרות באזרחות...

עד שלא תשמד למה זה עובד ככה אל תבקר את זה

וזה בדיוק מה שנקרא דמוקרטיה אם תשלול מבג"ץ את כל הכוח שלו אתה תקבל משטר בסגנון גרמניה הנאצית בתחילת דרכה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי נראה לי עברתי!

אני הבנתי מכתבה שהיה ב24 שעות שיש דבר כזה שהחלטות של בגץ עוברות בכנסת!

לפחות צריכות

ואם לא אז זה פשוט דקטטרויה

כל דבר שמישהו מביא עובר והורס לממשלה הכל אז הממשלה לא יכולה לעשות כלום...... אם הרשות השופטת מגבילה את הממשלה אז למה אין הגבלות לרשות השופטת כמו שהחלטות יעברו בכנסת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא בן 15 איזה בגרות באזרחות...

עד שלא תשמד למה זה עובד ככה אל תבקר את זה

וזה בדיוק מה שנקרא דמוקרטיה אם תשלול מבג"ץ את כל הכוח שלו אתה תקבל משטר בסגנון גרמניה הנאצית בתחילת דרכה

אתה חי בעזה? עשוים בגרות בכתה י'!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב יש כתבה של המוסף של עיתון ירושלים (למי שיש בכלל)

על הע"ד יורם שפטל

בחלק מהכתבה הוא מבקר את בית המשפט העליון שיש לו אקטביזם שיפוטי

אני אצטט:

"האקטביזם השיפוטי הוא באופן מובנה הטיה שמאלה של בית המשפט העליון, שמייצג את הציבור החילוני-אשכנזי-כנעני. אנחנו חיים היום בשטית ממשל ייחודית: הדיקטטרוה של בג"ץ. התוצאה היא מה שאני קורא לו דיקטטורה של כמה אנשים שאי אפשר להדיח אותם, אי אפשר להביע אי אמון, הם לא אחראים בפני איש, ואם מותחים עליהם ביקורת - האנשים שלהם בפרקליטות מגישים כתבי אישום על זילות בית המשפט"

הוא למסביר מה זה בדיוק

אבל בעיקרון זאת אומרת שבית המשפט העילון יכול לעשות מה שבא לו בלי שאפשר לערער על זה..........................

ותאמין לי שהוא יודע יותר ממך על איך שהמדינה פועלת..................

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל דיקטטור מתחיל יודע שצריך לפרק את הבתי משפט מכל סמכות אמיתית

אם העו"ד הזה במקרה הוא ימני קיצוני שלא רוצה שמשהו יפגע במה שהוא רוצה אז הוא יגיד הרבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, יש מי שעושה בגרות באזרחות בכיתה י"ב, ואם אני לא טועה זה רוב הארץ.

ולנושא, כל הרעיון הוא שהרשות השופטת תגביל את הממשלה. השופטים (אמורים) להיות נייטרלים ומוגנים כדי שאי אפשר יהיה להטות את החלטתם.

נראה לי נכשלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה כבר לא הגבלה זה שהם מפסיקים הכל

כל אחד שבא עם בקשה להפסיק את בניית הגדר משעים אותה...................

הם יכולים להחליט מתי יש בחירות גם......

הרעיון הוא דווקא הפרדת הרשויות אבל הרשות השופטת היא גם שופטת וגם מחבלת ברשות המבצעת......

אבל לא עניתם לי למה לא צריך להגביל את הרשות השופטת? כל רשות צריכה להיות מוגבלת..... למה לא להגבי ל שהחלטות שהיא עושה שמבטלות החלטות של הרשות המבצעת יעברו גם ברשות המחוקקת?

תוספת:

אז ככה בדקתי והרשות השופטת באמת לא תלויה באפחד

http://62.90.71.124/heb/rashut/mavo.htm#1

מה שהעו"ד אמר זאת הייתה הצעת חוק שהרשות השופטת תהיה תלויה בכנסת כלומר מה שהם מחליטים אמור לעבור דרך הכנסת אחכ.......

http://lib.cet.ac.il/Pages/sub.asp?rel=1&item=8459

ד"א ההצעת חוק בשביל הגבלת הרשות השופטת נתמכת היום בכ35 עד 40 חברי כנסת..........................................

אני אישית מקווה שיצליחו להגביל את הרשות השופטת במיוחד כשיש שופטים בבית המשפט העליון כמו עדנה ארבל הזאת שהגשיה כתב אישום נגד שרון רק כי היא שמלאנית............ אולי מני מזוז לא הגיש כי הוא ימני....... אבל זה ממש מעצבן שיום אחד לפני שמני מזוז נכנס לתפקיד היא מגישה את הכתב אישום (וזה לא פעם ראשונה שהיא עושה את זה).

נראה לי נכשלת.

באמת המורה שלי הביאה לי מגן 78 כי היא שונאת אותי כי אני ימני............................. צריך לעשות לה הגבלת רשויות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוק שדורש מהכנסת לאשר החלטות בג"ץ יהפוך את בג"ץ למיותר. אתה לא שומע על כל מה שלא עובר שם. חוץ מזה, בג"ץ עובד לפי החוק, זכויות האדם וערכי המדינה. לנו אין את המידע שהוצג בפני השופטים אבל אני מנחש שהם הגיעו למסקנה שעקרונות הדמוקרטיה לא יכולים לאפשר את בניית הגדר בחלק זה (לדוגמא). לא כל עתירה עוברת, זה פשוט כמו אור ירוק ברמזור, אתה לא שם לב שהוא שם כי הוא לא מעצבן אותך להבדיל מהאדום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממשלה היא לא גוף עצמאי, וזה אחד ההבדלים בין ממשל דמוקרטי לממשל דיקטטורי - שיש מי שיערער על החלטת הממשלה. לא אהבתי את הרעיון שארוסתו של יגאל אמיר עתרה לבג"ץ (לא יודעת אפילו אם דחו את העתירה שלה או לא) ועוד כמה דברים, אבל בוא נגיד שחוצמזה הם עושים עבודת קודש בלוחמה באי צדק במערכת. סתם לדוגמא, אם וכש(חס וחלילה) יקרה לך משהו בשרותך הצבאי למשל והצבא לא יקח אחריות, משמע, לא תיחשב כנחה צה"ל ולא תקבל פיצויים והביטוח הלאומי יגיד שזה קרה בצבא והצבא צרייך לשלם וכל אחד ידחף אותך מדלת לדלת, זה אחד המקרים (אם אינני תועה) לפנות לבג"ץ. כשאתה חושב שלך נעשה עוול, שהמדינה, החוק או הממשלה גרמו לך עוול - זה המקום לפנות אליו.

לא תמיד הממשלה צודקת. לפי מה שידוע לי, עוד לא עבר חוק שאומר שרק אנשים אינטיליגנטיים יכולים להיות חברי כנסת (ומעניין למה...), ולכן ישנה סכנה שתהיה הצעת חוק מטומטמת ולא יעילה שעוד חס וחלילה תעבור כמו האיסור הגורף עכשיו על כלבי אמסטאף וכלבים שנחשבים מסוכנים במקום להיות חכמים ולפקח כמו באנגליה. זאת רק דוגמא לחוק שהייתי עותרת נגדו לבג"ץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל גם אצלהם יש מה לתקן!

במיוחד שיושבים שם שופטים כמו עדנה ארבל הזאתי שסתם הגישה נגד שרון תביעה כי היא שמאלנית (וכן, כנראה מני מזוז לא הגיש כי הוא ימני)...

לפי דעתי הפרדת רשויות אמורה להיות שכל רשות תלויה באחרת.....

באמת זה יהיה מוזר אם כל החלטה תעבור דרך הכנסת

נראה לי כל החלטה שקשורה לממשלה צריכה לעבור בכנסת כדי שהממשלה כן תוכל לעשות משהו................

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני ברוב תמימותי חשבתי שהוגשה נגדו טביעה כי... הוא מעורב בפרשת שוחד מאד חמורה? זה שאני חושבת כך, זה הופך אותי לשמלאנית??? ??? :o :o :-X

בסופו של דבר לא הוגשה תביעה ;D ;D ;D

זה אני או שרצו לשקול מחדש את מינויה של עדנה ארבל? :)

זה אני או שאם הייתה ממשלת שמאל (מה שלא נראה לי יהיה בשנים הקרובות אבל אני אסייים את המשפט) והם היו עושים איזה הסכם "שלום" שהם חוזרים לגבולות 67' וליברמן היה עותר לבג"ץ ובג"ץ היה עושה צו איסור על ההסכם הזה או משהו כזה שאוסר על הממשלה לחתום על כזה הסכם.......

לא הייתם אומרים שיש להגביל את בג"ץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...