לוח מצחיק של אביט - סוקט T אבל עם ערכת שבבים 865 ובלי PCI-E.... - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח מצחיק של אביט - סוקט T אבל עם ערכת שבבים 865 ובלי PCI-E....

MoRtZkInG

Recommended Posts

כמו ששמנו הייתה לאינטל בעיה גדולה כמעט בכל הערכות שבבים החדשות והיא אספה את הגשרים הדרומיים שלהם בחזרה לתיקונים....

מה שיצר חוסר בערכות שבבים לסוקט T החדשה (כי ה915 וה925 לא מוכנות...).

היום הייתי בKSP וראיתי שם את הלוח הזה: http://www.abit.com.tw/page/en/motherboard/motherboard_detail.php?pMODEL_NAME=AS8&fMTYPE=LGA775 , לא יקר (680 שקל) אבל נורא מצחיק. קודם כל נורא בולט הקירור החדש של אביט לגשר הצפוני.... מין רדיאטור מוזר. יש גם פסיבי לגשר הדרומי. הוא מגיע עם סוקט T החדש ומתאים לפרסקוטים החדשים (שמגיעים עם גוף מרשים בהחלט בעצמם... לטענת הטכנאי שם הם מצליחים לשמור על קרירות מפתיאה יחסית לפרסקוט... הערכת שבבים היא 865 המזדקנת והחריצים הם AGP וPCI רגילים.... וDDR1....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת מוזר. סוקט T אבל צ'יפסט וטכנולוגיות כל כך ישנות? ייצרו את הלוח הזה ככה בגלל הבעיות שנתגלו עם הצ'יפסט החדש או שזה סתם רעיון מוזר של אביט?

מעניין יהיה לראות כמה בנצ'ים שלו, אנשים שייקנו את הפרסקוט בוודאי יירצו מחשב High End עם אפשרות לשדרג בעתיד, עם הערכת שבבים הזאת הAGP הPCI והDDR נראה לי שמי שיקנה אותלו יצטרך להחליף אותו מהר מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא נורא נוח אם יש לך מחשב קיים...

לשמור את הכרטיס מסך, את הכרטיסי PCI הקיימים ואת הזכרונות שכבר יש, במקום להוסיף הרבה מאוד כסף בשביל חדשים. זה נותן אפשרות מצוינת לאנשים עם מחשב קיים שרוצים להחליף רק מעבד+לוח

(מצד שני, אפשר לעשות את אותו השדרוג אל A64, אבל זה כבר עניין אחר, הלוח הזה מצוין לאנשים שמשום מה רוצים פרסקוט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק איך שאביט משווקים אותו

לוח לאנשים שרוצים לשדרג למעבדי ה3 ספרות החדשים של (איך זה הולך? 540? משהו כזה...) בלי להחליף את כרטיס הAGP היקר שלהם...

הקירור סטוק החדש של נראה נחמד ביותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת מוזר. סוקט T אבל צ'יפסט וטכנולוגיות כל כך ישנות? ייצרו את הלוח הזה ככה בגלל הבעיות שנתגלו עם הצ'יפסט החדש או שזה סתם רעיון מוזר של אביט?

מעניין יהיה לראות כמה בנצ'ים שלו, אנשים שייקנו את הפרסקוט בוודאי יירצו מחשב High End עם אפשרות לשדרג בעתיד, עם הערכת שבבים הזאת הAGP הPCI והDDR נראה לי שמי שיקנה אותלו יצטרך להחליף אותו מהר מאוד.

זו לא שליפה מהשרוול בגלל הבעיה בערכות השבבים החדשות. כפי שכבר אמרו מדובר בלוח אם לאנשים שרוצים להתקדם עם התושבת החדשה של אינטל אך מצד שני לא רוצים לרכוש כרטיס מסך חדש לגמרי ואולי אף זכרונות DDR2 (בלוחות עם ערכת השבבים i915 אפשר לשים גם DDR וגם DDR2 - תלוי אם יצרנית לוחות האם תספק את שתי התושבות באותו הלוח).

הרעיון הזה אינו של בלבד, ב-Computex Taipei 2004 אפשר היה לראות מספר לוחות כאלה מיצרניות שונות.

אני לא חושב שמי שירכוש כזה לוח אם יצטרך להחליף אותו מהר מאוד, אינטל צופה שלפחות עד תחילת 2005 ערכות השבבים החדשות שלה ייכנסו לאט יותר לשוק וזה בעיקר בגלל PCI-E ו-.

נ.ב.

אל תספידו את ליבת הפרסקוט כל כך מהר, אולי יצליחו לגרום להיות קרירה יותר בסטפינג E0 שאמור להגיע בחודשים הקרובים ולהחליף את ה-D0 החדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה בתנאים הנוכחיים לא כדאי לקנות לוח שתומך בDDR2 ו PCI-E..

השאלה עד כמה באמת ביצועים הלוח הזה יכול להציג, ולמי שאמר שעם הלוח הזה אפשר להריץ את הפרסקוט במהירות מטורפת צריך קודם לדאוג לבעיית החימום שקיימת בינתיים, אני לא חושב שעם הקירור סטוק של המעבד אפשר להגיע רחוק ויכול להיות שגם לא אפילו עם אוויר יותר רציני.

דרך אגב, i915 שדיברת כאן עליו הוא אחד מהצ'יפסטים שנמשכו חזרה? הוא מיועד לפרסקוט כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

i915 משתייך לסדרה 900 שהיא סדרת ערכות השבבים החדשה של אשר מיועדת כמובן למעבדים בתושבת 775, כרגע הליבה היחידה היא ליבת הפרסקוט.

i915 נמשך בחזרה לפני יותר משבוע והחל מתחילת השבוע הזה הלוחות חזרו למדפים כאשר לפחות באסיה על מנת שתוכלו להבחין בין מוצר תקין לפגום ישנה מדבקת OK של על המוצרים התקינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קורא עכשיו את הסקירות שנתנו לי פה, אני רואה שה915 וה925X מגיעים בכלל בלי תמיכה בAGP, זאת אומרת שאם אתה רוצה להשתמש בצ'יפסט חדש אתה חייב לקחת גם כרטיס PCI-E, עכשיו זה יותר מובן למה הלוח שדיברו עליו בדיון האלה והלוחות שדומים לו קיימים.

גם התמיכה בPATA הולכת וקטנה, יש 4 חיבורים של SATA וכל החיבורים של הIDE חולקים Channel אחד, בקיצור דיי מנסה להכניס בכח את הטכנולוגיות שהיא רוצה שיימכרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון לATA? מתי הייתה הפעם האחרונה שהייתה לך בעייה שהייתה קשורה אליו? (או שרק אני עוד לא ראיתי מחשב שהController נגיד נדפק בו)

לא תמיד חייבים שחברה גדולה תתמוך בהתקן כדי שהוא יעבוד טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. לא התכוונתי שיש בעיות עם החומרה רק שהיא לא נפוצה... נגיד רייד-עד שהוא לא שולב בצ'יפסט עצמו

זו הייתה תכונה יחסית נדירה בלוחות אם

ב. ראיתי וקרה לי שקונטרולר נדפק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...