מה דעתכם על ADSL משותף בבניין ? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה דעתכם על ADSL משותף בבניין ?

udicol

Recommended Posts

עלה בדעתי רעיון שבו אסקור את הדיירים בבניין שבו אני גר ואשאל לגבי צרכני בבניין .

אם הדרישה לאינטרנט מהיר היא לפחות 4 אנשים , אפילו עד 8 אנשים אפשר לרכוש קו ADSL אחד (קו בינוני עד גבוה) ובנוסף לרכוש + HUB +Router adsl או מכשיר משולב - Router+HUB .את הכבלים אפשר להעביר בצורה כלשהיא (אפשר להשתמש עם חברה קבלנית ).

כל השאר זה כבר לא בעיה - כרטיסי ומחברים לקירות .

אפשר אפילו לרכוש שרת ONLINE שיעבוד כל הזמן ויספק גם כתובת דואר אלקטרוני.

האם כדי להגביל את השירות לשנה ? (התחייבות מצד הדיירים ).

על איזה נקודות נוספות כדאי לשים לב ?

בניין בינוני- 5 קומות + קרקע (בלי עמודים ) . 3 דיירים בכל קומה . בניין חדש (שנתיים ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר להתחייבות של הדיירים אם אתה על בסיס חודשי עם חברת האינטרנט אז גם הדיירים יהיו ככה שלא יהיו לך בעיות כלשהם.

בקשר לשאר החלקים כדי לך מחשב פשוט אבל עם הרבה , שעליו שני כרטיסי ותוספת של WINDOWS2000 לניהול הרשת

בנוסף במקום HUB שאסור לשים במקרה כזה בשום פנים ואופן תשים SWITCH שעדיף פי כמה וכמה

סה"כ רעיון טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח אתה חושב שהדיירים יסכימו?

אומנם זה זול אבל לקנות שרת ONLINE וכרטיס רשת לכל אחד ולהזמין קבלן עם חוטים ושאתה תגדיר להם ת'מחשב ויש כאלה שלא מבינים בזהנ כלום וישר יגידו "לא תודה אני לא צריך את כל הסיפור הזה"..... תבין, ADSL זה לא כזה יקר! כל אחד יכול לחבר את עצמו. באמת חושב שלאנשים יהיו כח להתחיל להעיבר חוט עד המחשב שלהם שעובר גם לקומה למעלה, זה גם הרבה כסף. אף אחד לא יסכים לדבר כזה.... זה פשוט לא מעשי.

אתה יכול לשלם לבזק 99 ש"ח + 30 דולר לספק . סכה"כ 260 ש"ח בערך לחודש..... אנשים יעדיפו את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח אתה חושב שהדיירים יסכימו?

אומנם זה זול אבל לקנות שרת ONLINE וכרטיס רשת לכל אחד ולהזמין קבלן עם חוטים ושאתה תגדיר להם ת'מחשב ויש כאלה שלא מבינים בזהנ כלום וישר יגידו "לא תודה אני לא צריך את כל הסיפור הזה"..... תבין, ADSL זה לא כזה יקר! כל אחד יכול לחבר את עצמו. באמת חושב שלאנשים יהיו כח להתחיל להעיבר חוט עד המחשב שלהם שעובר גם לקומה למעלה, זה גם הרבה כסף. אף אחד לא יסכים לדבר כזה.... זה פשוט לא מעשי.

אתה יכול לשלם לבזק 99 ש"ח + 30 דולר לספק אינטרנט. סכה"כ 260 ש"ח בערך לחודש..... אנשים יעדיפו את זה.

ראשית : לא מדובר בשרת ONLINE עכשיו . אח"כ אפשר להתקדם ולספק לדיירים שירותים נוספים אחרים ...(כרגע אני שוקל להחליף מחשב וכנראה שהוא יהיה שרת .)

כרטיס רשת עולה 80 ש"ח . נורמלי - מעל לממוצע עולה 1800 ש"ח . Switch עולה 800 ש"ח . להעביר כבלים בקומות + כבלים עצמם עדיין לא מתומחר אבל סביל כהשקעה חד פעמית . אם ניקח חבילה של עסקי ומעלה (קו מהיר) , תלוי בכמות הדיירים המשתתפים .

העלות החודשית תהיה ממש מינימלית .

בעניין הקריצה : הדולר עולה וזה מדאיג . אפילו אם מדובר ב אגרוה או שניים עדיין זה רק עולה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שזה ישמע אולי מפתע לדיריים בביניין שיש להם חיבור רגיל 56KB אולי הם ירצו

באמת להצטרף לפרוייקט שלך אבל לפי דעתי יש לך בעיה אחת והיא גדולה מאוד!

לפני שאני יסביר את הבעיה.

אתה תכנתת לעשות USER 1 לכל הבניין כאילו ולהתחבר עליו כולם נכון?

אז לפי מה שאני יודע שום ספק לא יתן לך לעשות דבר כזה הם מפסידים המון כסף מזה.

תחשוב אתה תעשה את זה. ואז עוד כמה אנשים יעשו וככה יפתחו מזה המון כסף והספקים יפסידו.

ואם רצית אולי לעשות זאת בדרך חשאית מבלי שהספק ידע אז רק לידע כללי הם יודעים הכל ואם

באמת זה יהיה בחשאי והם יגלו אתה תגיע איתם למשפט וזה ברור שהם "ינצחו" בבית משפט גם

בגלל שזה נחשב גנבה וגם בגלל שיש להם ים בכסף לאורכי דיין הכי חזקים בארץ.

זה לשיכולך.

אם תכנתת לעשות USER לכל מחשב בבניין שכח ממה שאמרתי לך :)

אבל תידע כאן אם התכוונת לעשות USER לכולם או לא!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן העלת נקודה מעיינת אם כי חשבתי על זה כבר .

השאלה הנשאלת כאן היא , עד כמה בזק שולטת בחיי התקשורת שלנו ומגבילה אותנו במעשינו - בבתינו הפרטיים אם כי גם משרדינו .

האם אני יכול לשתף שני מחשבים בבית (נניח אצלי ואצל אבי , חדרים שונים ) ? התשובה כמובן - כן , לבזק אין זכות ואישור כניסה לבתים פרטיים ללא צו שופט , ותאמינו לי אף שופט לא יוציא צו כזה .

עכשיו נעבור הלאה ונשאל : האם מותר לי להעביר קו תקשורת נתונים ביני לבין שכני ? נניח עבור שיתוף קבצים או משחקי רשת ?

האם אני עובר או משפיע על תשתית קיימת אחרת ? למשל קו חשמל או תקשורת ?

כל עוד אני בתחום הבניין הפרטי שלנו אני חושב שאין כל מניע משפטי או מסחרי שיכול להגביל אותי לגבי שיתוף .

נכון שאסור לי לשתף כבלים לטלויזיה (מכיוון שדרוש ציוד מיוחד ע"מ למנוע גרימת נזק לתשתית ).

אני יודע ששיתוף כזה קיים במשרדים במגזר הפרטי , וזה עובד מצויין .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

udicol יכול להיות שאתה צודק ואני ממליץ לך לבדוק את הנושא הזה לעומק

כדי שהספקי בארץ לא יטחנו אותך ויוצאו ממך הון...

תעשה מן סקר כזה ותבדוק אצל כמה ספקים ותתקשר לבזק ותברר.

ואם אתה מתכוון לעשות זאת תיידע אותי בבקשה כי אני רציתי לעשות שותפות

על היוזר והסיסמא שלי עם בן דודי ולא הלכתי על זה כי שמעתי שזה לא חוקי ולא

רציתי לעשות משהו שיכול לפגוע בי ובחיבור האינטרנט שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית : לא מדובר בשרת ONLINE עכשיו . אח"כ אפשר להתקדם ולספק לדיירים שירותים נוספים אחרים ...(כרגע אני שוקל להחליף מחשב וכנראה שהוא יהיה שרת .)

כרטיס רשת עולה 80 ש"ח . נורמלי - מעל לממוצע עולה 1800 ש"ח . Switch עולה 800 ש"ח . להעביר כבלים בקומות + כבלים עצמם עדיין לא מתומחר אבל סביל כהשקעה חד פעמית . אם ניקח חבילה של עסקי ומעלה (קו מהיר) , תלוי בכמות הדיירים המשתתפים .

העלות החודשית תהיה ממש מינימלית .

אה, ואתה חושב שלדיירים אצלך יהיה בכלל כח להקשיב לזה? הם בטח יהנהנו ויגידו כן כן כן אבל אנחנו לא רוצים...... יש להם כח להתחיל לקנות את השטויות הלאה ושתבוא להתקין להם ולתרום כסף לשרת וסיפור..... אנשים לא מבינים במחשבים ואין להם כח לשטויות האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת רעיון נחמד!

אבל אם נגיד תיקח את החבילה העסקית הם בטוח יודעים שזה בשביל הרבה מחשבים במשרד שצריכים ...

לפני שאתה עושה משהו עדיף שתבדוק עם ואם הספק שאם מה שאתה עושה זה חוקי..

ואם את מתכוון להשתמש בזה אז רק SWITCH לא שווה HUB...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יהיה בסדר עם אתה רק רוצה לגלוש/להוריד דברים ...

אבל ממשחקי תשכח יהיה לך פינג של 300 -500 + לאגים .

יש לי של שני מחשבים וכשהמחשב השני מוריד משהו אז יש פינג של 300 ואי אפשר לשחק בכלל ... לי זה לא מפריע ממש כי המחשב השני של אבא שלי והוא לא תמיד מוריד דברים אז יש לי פינג טוב רוב הזמן , אבל לדיירים לא תוכל להגיד על תורידו עכשיו כלום כי בא לי לשחק ... אז מבחינת פינגים זה לא יהיה טוב .

אבל עם זה רק לגלישה והורדה זה יהיה בסדר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יהיה בסדר עם אתה רק רוצה לגלוש/להוריד דברים ...

אבל ממשחקי תשכח יהיה לך פינג של 300 -500 + לאגים .

יש לי של שני מחשבים וכשהמחשב השני מוריד משהו אז יש פינג של 300 ואי אפשר לשחק בכלל ... לי זה לא מפריע ממש כי המחשב השני של אבא שלי והוא לא תמיד מוריד דברים אז יש לי פינג טוב רוב הזמן , אבל לדיירים לא תוכל להגיד על תורידו עכשיו כלום כי בא לי לשחק ... אז מבחינת פינגים זה לא יהיה טוב .

אבל עם זה רק לגלישה והורדה זה יהיה בסדר .

אתה משתמש ב SWITCH?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבי, באמת??

אצלי יש 3 מחשבים (ולפי מה שאני זוכר יש לנו אותו SWITCH ועם המודם המשודרג) וכולם יכולים לגלוש ולשחק בלי שזה יהיה מורגש בכלל.

אפילו לפעמים חברים באים ואנחנו נכנסים כולם לאותו סרבר ומשחקים מהרשת נגד אנשים בעולם... עובד יופי

הפעמים היחידות שזה באמת מורג זה כאשר מחשב מסוים מוריד קובץ במהירות המקסימלית (או שולח) של החיבור.

(כמובן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו זה מה שאני מתכוון ... תראה שהכל יהיה עמוס אז זה יהיה בלתי אפשרי לשחק ... עם כמובן ישחקו במשחקי כולם זה לא יהיה מורגש כי למשל בקאונטר סטרייק השליחה היא של 1.4k/sec והקבלה של 5-6k/sec כך שזה לא מורגש ולא משפיע על פינג של אחרים אבל שכולם יורידו, ויהיה עומס ... תשכח !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו זה מה שאני מתכוון ... תראה שהכל יהיה עמוס אז זה יהיה בלתי אפשרי לשחק ... עם כמובן ישחקו במשחקי כולם זה לא יהיה מורגש כי למשל בקאונטר סטרייק השליחה היא של 1.4k/sec והקבלה של 5-6k/sec כך שזה לא מורגש ולא משפיע על פינג של אחרים אבל שכולם יורידו, ויהיה עומס ... תשכח !

העלת נקודה מעניניית מאוד!

פה הוא באמת צודק ב100% המשחקי לא יזוז והאינטרנט יתפקד כרגיל אז מזה שווה?

ואתה יודע מה?

עלה לי רעיון אם אתה באמת מתכנן להוציא את זה לפעול עלה לי איזה רעיון טוב שיגרום להורים של ילדים בני 9-11 ככה

באמת להסכים אמרי בדר"כ ילדים בני 9-11 לא מבינים ממש במחשבים וכו'...

תגיד להם שתתקין להם שתי משחקים חדשים לא יודע איזה אבל בטוח תמצא אולי 2002 World Cup ושיצא המשחק GTA3

ואז נגיד פעמים בשבוע אתה תארגן שכל הילדים בבנייין בין השעות16:00 - 18:00 ישחקו ברשת אחד נגד השני או נגד אנשים בעולם

זה יהיה ממש מגניב שהילדים ישמעו דבר כזה! זה עוד דרך לשכנע :)

מה אתם חושבים על הרעיון הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...