שאלה לגבי ראוטר, האם יוכל להעביר אינטרנט מ-wifi למחשב דרך הכבל LAN? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי ראוטר, האם יוכל להעביר אינטרנט מ-wifi למחשב דרך הכבל LAN?

Yaniv.m
 Share

Recommended Posts

היי חברים,

מקווה שהכותרת מובנת.

יש לי ראוטר בבית עם סיבי. הראוטר יושב בסלון במרחק כ-5-7 מטר בערך מהחדר שבו יש מחשב נייח והוא ללא .
המחשב הגיע עם סטיק שקולט wifi זה עבד אבל החיבור היה חלש ואחרי יום הסטיק תקול, המחשב אומר שהוא לא תקין.

להוסיף נקודה בחדר לא בא בחשבון כי אולי בהמשך נעבור דירה אז מה שאני רוצה לעשות זה ככה:

לרכוש ראוטר נוסף שאותו אחבר למחשב דרך כבל LAN והראוטר עצמו יקלוט את האינטרנט שיש בבית (wifi פתוח מהראוטר שבסלון), האם זה יכול לעבוד ככה או שלא?

חשבתי על ראוטר כזה:

https://ksp.co.il/web/item/208595

או

https://ksp.co.il/web/item/279452

האם הראוטרים האלה יודעים להעביר מ-wifi למחשב דרך הכבלLAN?

אשמח לעצות וחוות דעת על הראוטרים.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי מה אתה מנסה לעשות פחות או יותר.

אם הקליטה בחדר חלשה גם ראוטר\נקודת גישה או כל מוצר אחר יקלוט באופן חלש ויגביר רעש בעיקר מה שיקרה זה שתהיה לך קליטה מעולה באותו החדר אבל בגלל שנקודת הגישה שהוספת קולטת בצורה גרועה את הנתב הראשי המהירות והפינג לדוגמא יהיו נוראיים.

אישית לא מכיר הרבה נתבים סטנדרטיים שיודעים לעבוד כ-AP ולהוציא חיבור דרך יציאת ה-LAN שלהם, יש לי הרגשה שזה פיצ'ר מובנה כמעט בכולם התנסיתי עם סדרת ה- Deco של TP-Link שבהחלט עושה את זה.

שוב, תבדוק טוב את רמת הקליטה בחדר שאליו אתה מייעד את הנתב הנוסף, אם הקליטה שם לא טובה חבל על המאמץ והכסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yotam.m

הבנתי מה אתה מנסה לעשות פחות או יותר.

אם הקליטה בחדר חלשה גם ראוטר\נקודת גישה או כל מוצר אחר יקלוט באופן חלש ויגביר רעש בעיקר מה שיקרה זה שתהיה לך קליטה מעולה באותו החדר אבל בגלל שנקודת הגישה שהוספת קולטת בצורה גרועה את הנתב הראשי המהירות והפינג לדוגמא יהיו נוראיים.

אישית לא מכיר הרבה נתבים סטנדרטיים שיודעים לעבוד כ-AP ולהוציא חיבור דרך יציאת ה-LAN שלהם, יש לי הרגשה שזה פיצ'ר מובנה כמעט בכולם התנסיתי עם סדרת ה- Deco של TP-Link שבהחלט עושה את זה.

שוב, תבדוק טוב את רמת הקליטה בחדר שאליו אתה מייעד את הנתב הנוסף, אם הקליטה שם לא טובה חבל על המאמץ והכסף.

עשיתי בדיקה כזאת:

הראוטר הראשי בסלון כפי שציינתי ואני הייתי בחדר עם המחשב ובפלאפון שלי פתחתי נקודת גישה כאשר הפלאפון שלי מחובר ל-wifi כמובן, והקליטה היתה מאוד טובה מאשר שהסטיק קלט ישירות מהראוטר הראשי.
כמובן שהבדיקה נעשתה לפני שהסטיק שבק חיים.

מכאן אוכל להסיק שמספיק שיהיה לי מגדיל טווח אבל שיודע לקלוט -wifi ולהעביר למחשב.

אז מה המלצתך? אחד מהראוטר שנתתי כאן יעשה את העבודה? ה-Deco שדיברת עליו הוא מגדיל טווח ללא אפשרות להעביר מה-wifi למחשב דרך LAN, אני טועה?

תודה.

נערך על-ידי Yaniv Mas
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שגם דרך הבדיקה שלך לא ככ תקנית.

ברור שהקליטה מהטלפון תהיה טובה כי הוא זה שמשדר בתוך החדר השאלה האם האות שאותו הפלאפון שלך מנסה להגביר תקין או כולל רעשים (הבדיקה צריכה להיות במקרה הטוב בדיקת פינג\מהירות ולא סתם בדיקת עוצמת קליטה)

Deco היא סדרה ש"מדברת" עם עצמה לכן תצטרך 2 מכשירים 1 שמחובר לנתב הראשי שלך ו-1 שמתחבר באופן אליו (נקרא גם "לווין") וכן, הוא יודע להוציא חיבור קווי לאחר שהתחבר לדקו אחר באופן .

יש מצב שכל שמכבד את עצמו כאשר מוגדר כ-AP ידע להעביר את החיבור גם בצורה קווית, את זה תצטרך לבדוק פרטנית לנתב שאתה מתכנן לקנות בהתאם לתקציב שלך.

* אל תנסה בכל הכוח להעביר בצורה קווית למחשב שלך דרך AP כזה או אחר בלי להבין אם החיבור בין 2 הנקודות האלה (הנתב הראשי שלך וה-AP בתוך החדר) בכלל תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yotam.m

אני חושב שגם דרך הבדיקה שלך לא ככ תקנית.

ברור שהקליטה מהטלפון תהיה טובה כי הוא זה שמשדר בתוך החדר השאלה האם האות שאותו הפלאפון שלך מנסה להגביר תקין או כולל רעשים (הבדיקה צריכה להיות במקרה הטוב בדיקת פינג\מהירות ולא סתם בדיקת עוצמת קליטה)

Deco היא סדרה ש"מדברת" עם עצמה לכן תצטרך 2 מכשירים 1 שמחובר לנתב הראשי שלך ו-1 שמתחבר באופן אלחוטי אליו (נקרא גם "לווין") וכן, הוא יודע להוציא חיבור קווי לאחר שהתחבר לדקו אחר באופן אלחוטי.

יש מצב שכל נתב שמכבד את עצמו כאשר מוגדר כ-AP ידע להעביר את החיבור גם בצורה קווית, את זה תצטרך לבדוק פרטנית לנתב שאתה מתכנן לקנות בהתאם לתקציב שלך.

* אל תנסה בכל הכוח להעביר רשת בצורה קווית למחשב שלך דרך AP כזה או אחר בלי להבין אם החיבור בין 2 הנקודות האלה (הנתב הראשי שלך וה-AP בתוך החדר) בכלל תקין.

תודה.

אני צריך להבין, אם יש לי ראוטר שמחובר לאינטרנט סיבי והוא משדר WIFI בכל הבית.

אז 2 יחידות Deco צריך, האחד ליד הראוטר שמחובר לסיבי והשני יהיה בחדר שבו המחשב נמצא אבל צריך גם לקנות ראוטר בנוסף? מניח שכן כי כרגע במחשב עצמו אין רכיב שיזהה את ה-WIFI והדרך היחידה כרגע היא רק דרך כבל LAN.

אני חושב שאולי אם כבר, לנסות לאכוש את הראוטר המתאים ולחבר אותו למחשב ולראות את הקליטה ואם הקליטה תהיה טובה אז חסכתי מלרכוש עוד 2 מכשירים מיותרים, אם הקליטה תהיה גרועה אז ארכוש את השאר, תקן אותי אם אני טועה.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* Decoים עובדים בזוגות ויותר אי אפשר לעבוד עם מכשיר 1 ולהנות מתכונות ה-Mesh שלו וזה דרך אגב  דומה לרוב מכשירי ה-Mesh  היעודיים, יש מוצרים שיודעים להתנהג כ-AP ולהוציא דרך היציאה הקווית שלהם (אל תתבלבל בין "סתם" AP לבין מכשיר שעובד בתצורת Mesh).

* רעיון נוסף הוא לקנות מתאם WIFI מספיק רגיש ואיכותי שיקלוט את האינטרנט מהנתב הראשי בלי להוסיף שום מוצר נוסף. יש המון אפשרויות למוצרים איכותיים ברשת (תציץ על מוצרים של Alpha)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yotam.m

* Decoים עובדים בזוגות ויותר אי אפשר לעבוד עם מכשיר 1 ולהנות מתכונות ה-Mesh שלו וזה דרך אגב  דומה לרוב מכשירי ה-Mesh  היעודיים, יש מוצרים שיודעים להתנהג כ-AP ולהוציא אינטרנט דרך היציאה הקווית שלהם (אל תתבלבל בין "סתם" AP לבין מכשיר שעובד בתצורת Mesh).

* רעיון נוסף הוא לקנות מתאם WIFI מספיק רגיש ואיכותי שיקלוט את האינטרנט מהנתב הראשי בלי להוסיף שום מוצר נוסף. יש המון אפשרויות למוצרים איכותיים ברשת (תציץ על מוצרים של Alpha)

תודה שוב, האם אתה מתכוון למתאם WIFI עם אנטנות ולו חיבור שמתחבר ישירות למחשב?
Alpha לא מצאתי שמוכרים בארץ ואני מעדיף משהו זמין מיידי שאוכל לרכוש כי הילדים ללא כבר זמן מה.
יש המלצות למה שקיים ב-KSP? יש להם של TP-LINK וכו' רק צריך המלצה למשהו איכותי עם תמיכה בטווח רציני.

תודה.

עריכה:

למשל זה:

https://ksp.co.il/web/item/281788

איך זה?

נערך על-ידי Yaniv.m
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Yaniv.m

הראוטר הראשי בסלון כפי שציינתי ואני הייתי בחדר עם המחשב ובפלאפון שלי פתחתי נקודת גישה כאשר הפלאפון שלי מחובר ל-wifi כמובן, והקליטה היתה מאוד טובה מאשר שהסטיק קלט ישירות מהראוטר הראשי.

אתה מטעה את עצמך... הטלפון לא יכול ליצור נקודת גישה ב-wifi על בסיס חיבור מקביל ל-wifi אחר, מה שאתה עשית זה פתחת נקודת גישה על בסיס האינטרנט הסלולרי שלך..

אבל בסוף זה לא כזה משנה - אם הטלפון שלך קולט טוב דרך ה-wifi שמחובר לראוטר בסלון, אז כל ראוטר/נקודת גישה אחרת גם תקלוט טוב.

אמרת שכבר היה לך סטיק שהיה חלש, אבל לא ברור איזה דגם הוא היה - יכול להיות שהוא היה בתקן מאוד ישן או גרוע באופן כללי וזאת הסיבה לקליטה החלשה / מהירות איטית, ולא בגלל בעיית קליטה בחדר.

אם בטלפון אתה מחובר ל-wifi והחיבור מהיר ויציב (תריץ בדיקת speedtest ותוודא שאתה אכן בודק את ה-wifi ולא את האינטרנט הסלולרי) אז הפיתרון של רכישת מתאם למחשב בתקן מודרני ואנטנה חיצונית נורמלית (כמו זה שבלינק האחרון ששמת) אמור להספיק ואין צורך להוסיף AP או להחליף את כל התשתית בדירה ל-Mesh.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

אתה מטעה את עצמך... הטלפון לא יכול ליצור נקודת גישה ב-wifi על בסיס חיבור מקביל ל-wifi אחר, מה שאתה עשית זה פתחת נקודת גישה על בסיס האינטרנט הסלולרי שלך..

אבל בסוף זה לא כזה משנה - אם הטלפון שלך קולט טוב דרך ה-wifi שמחובר לראוטר בסלון, אז כל ראוטר/נקודת גישה אחרת גם תקלוט טוב.

אמרת שכבר היה לך סטיק שהיה חלש, אבל לא ברור איזה דגם הוא היה - יכול להיות שהוא היה בתקן מאוד ישן או גרוע באופן כללי וזאת הסיבה לקליטה החלשה / מהירות איטית, ולא בגלל בעיית קליטה בחדר.

אם בטלפון אתה מחובר ל-wifi והחיבור מהיר ויציב (תריץ בדיקת speedtest ותוודא שאתה אכן בודק את ה-wifi ולא את האינטרנט הסלולרי) אז הפיתרון של רכישת מתאם רשת למחשב בתקן מודרני ואנטנה חיצונית נורמלית (כמו זה שבלינק האחרון ששמת) אמור להספיק ואין צורך להוסיף AP או להחליף את כל התשתית בדירה ל-Mesh.

האמת שאני ביטלתי את הנתונים הסלולאריים כמובן כך שזה היה 100% מה-WIFI.

לבקשתך עשיתי בדיקה עם תוכנה למדידת מהירות.

בקצה החדר היכן שהמחשב נמצא, מהירות ההורדה היא 96.4 והעלאה 74.3.

ביצעתי בדיקה גם קרוב לראוטר וההורדה היתה 546 והעלאה 103.

הסטיק שהיה, מתאם קטן הוא ללא מותג שקיבלנו יחד עם המחשב עבור הילד, רשום:

300mbps, 2.0, 2.4Ghz, wifi 4

עם הסטיק הזה, לפני שמת, האינטרנט לא זז והחיבור היה מתנתק כל הזמן.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...