מגדיל טווח או נקודת רשת חדשה - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מגדיל טווח או נקודת רשת חדשה

Metheny
 Share

Recommended Posts

יש לי סטרימר (mi box) שנמצא רחוק מהראוטר ומאחורי כמה קירות. כרגע אני  סובל מבעיות תקשורת שגורמות לתקיעות בשידור והתנתקויות.

הבנתי שיש אופציה של מגדיל טווח אבל הוא יצטרך גם להיות מאחורי כמה קירות מהראוטר.

יש אפשרות לעשות נקודת בקיר ליד הסטרימר ולהוסיף ראוטר נוסף? (לסטרימר אין אפשרות של חיבור קווי לפי מה שראיתי)

או האם קיימות אופציות נוספות?

בנוסף האם יש דרך לנהל הגבלות רוחב הפס של המכשירים השונים בבית במקום מרוכז? כי נראה לי שמכשירים אחרים לוקחים  רוחב פס לסטרימר והייתי רוצה שהוא יקבל עדיפות בזמן השימוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגדיל טווח לא יעזור לך ברגע שגם הוא נמצא נמצא מאחורי קירות, השאלה שנשאלת היא כזאת, בין הראוטר לסטרימר, יש אפשרות להעביר כבל בקירות? מדובר בקירות חופפים או שבאיזור אחר לגמרי בבית? כי אם קיימת אפשרות הייתי מעביר כבל דרך הקירות האלה ומוציא קופסת בחדר שבו נמצא הסטרימר, לנקודה הזאת הייתי מחבר מגדיל טווח אלחוט שאליו הסטרימר היה מתחבר בWIFI, אבל אם זה לא המצב אז... זה בעייתי, סטרימר חייב שיהיה לו את רוב רוחב הפס, וכן אתה יכולת להגביל את רוחב הפס בהגדרות של הראוטר דרך הממשק שלו, אתה בוחר כל אחת מהרשתות שלו אם הוא DUAL BAND או TRI-BAND ובוחר איזו מהירות להקצות לכל אחת מהן.

תבין שכל קיר שחוסם לך משדר פוגע בשידור שלו ברמה דרסטית, לכן אם אין ברירה וחייבים להשתמש למוצר שדורש את רוב המהירות שזה כמובן הסטרימר שלך אז האפשרות היחידה כדי לקבל מהירות כזאת עם מינימום נפילות היא לדאוג שהמגדיל טווח נמצא ממש לידו כדי לשדר אליו בצורה אלחוטית ולא מרוחק אחרת תמיד יהיו לך תקלות, סטרימר מחברים רק בחיבור ישיר לראוטר או כמו במקרה שלי לראוטר MESH שהוא מחובר דרך הקיר עם כבל לראוטר הרגיל אז למעשה זה כאילו שהוא מחובר ישר לראוטר זה אותו הדבר. (באפל TV יש חיבור לכבל רשת)

נערך על-ידי IMPULSE
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה באיזור אחר של הבית.

אז מה האופציות במקרה שאין לי אפשרות של חיבור קווי בין הראוטר ומגדיל הטווח?

האם יעזור לעשות נקודת בקיר ליד הסטרימר? (בנוסף לנקודת של הראוטר) ואם כן אז מה מחברים לשם?

נערך על-ידי Metheny
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, אם אתה יכול להעביר כבל רשת דרך הקירות האלה ולעשות נקודת רשת בקיר שצמודה לסטרימר זה פותר לך את הבעיות כי לנקודה הזאת אתה מחבר מגדיל טווח/ראוטר MESH לצורך העניין שבעצם הוא זה שידבר באלחוטי עם הסטרימר שלך, אם השידור האלחוטי הוא צמוד בין ההתקנים אז הנפילה במהירות תהיה הכי מינימלית שאפשר, כלומר לצורך העניין אם יש לך חבילה של 100מ"ב ואתה מקבל 70 סימטרי אז בוא נגיד שתקבל 65 בסטרימר בגלל שהוא ולא עם כבל ישירות, תאבד 5 מ"ב, אבל ברגע שאתה מתרחק מהסטרימר עם האלחוט הנפילה תהיה יותר משמעותית, תקבל 60-50 וכך הלאה, כמו שאמרתי תלוי במרחק ובשטח אם אתה עובר מאחורי קירות או שאתה עדיין נשאר באותו חדר, כל קיר שאתה עובר מאחוריו הוא מוריד משמעותית את קליטת הוויפיי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני אעשה נקודה בקיר הכוונה שלי הייתה להביא מישהו מבזק שיעשה את זה אולי מבחוץ כי זה רחוק מדיי לדעתי כדי להתחיל להעביר כבל שירות לאורך כל הדירה.

אני מבין את התקשורת בין הראוטר לבין הסטרימר. אני צריך לקרוא לגבי ראוטר mesh כי אני לא מכיר כ"כ, ואיך זה מסתדר עם הראוטר הקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Metheny

אם אני אעשה נקודה בקיר הכוונה שלי הייתה להביא מישהו מבזק שיעשה את זה אולי מבחוץ כי זה רחוק מדיי לדעתי כדי להתחיל להעביר כבל שירות לאורך כל הדירה.

אני מבין את התקשורת בין הראוטר לבין הסטרימר. אני צריך לקרוא לגבי ראוטר mesh כי אני לא מכיר כ"כ, ואיך זה מסתדר עם הראוטר הקיים.

אני אסביר לך את ההבדל, כשיש לך ראוטר ואתה צריך לספק כיסוי לאיזור נוסף בבית שאין בו כיסוי מלא והקליטה לא טובה אז אתה מתקין אקסטנדר/רפיטר נכון? (שניהם פחות או יותר אותו הדבר) הראוטר משדר מנקודה A עד לנקודה B ואיפשהו באמצע הקליטה נופלת ל-50% שם אתה ממקם את הרפיטר/אקסטנדר שבזכותם אתה מגדיל את הטווח שיכסה עד לנקודה B, ככה זה עובד ברגיל.

עכשיו מה ההבדל בין זה לבין MESH?

MESH זו חדישה להגדלת טווח אלחוט (כבר לא כל כך חדשה אבל ביחס לאקסטנדרים שכבר קיימים לפחות 12-15 שנים MESH קיים אולי בערך 3 שנים) פחות או יותר.

בקיצור ככה, ההבדל ביניהם הוא שע"י שיטה חדשה של שידור ה-MESH מספק לך כיסוי לרוב הבית ומחליף למעשה את השימוש באקסטנדר/רפיטר

איך זה עובד?

כשאתה מתקין MESH מדובר בערכה של מס' ראוטרים קטנים שאתה פורס אותם בכמה נקודות שונות בבית שבהם אתה רוצה שתהיה לך קליטה, ההבדל הוא שבMESH זה עובד בצורה אחרת, במקום אקסטנדר/רפיטר שלוקחים את הרשת שמשודרת מהראוטר ומותחים אותה על עוד איזורים בבית, ה-MESH למעשה יוצר רשת אלחוטית חדשה נפרדת, הוא מדבר עם הראוטר, אבל הMESH הראשי חייב להיות מחובר עם כבל לראוטר והוא למעשה מקים לך רשת 2.4 ו-5GHZ נפרדות מאלו שהראוטר שלך משדר שאותן אתה מגדיר באופן נפרד דרך אפליקציה ניהולית שאיתה אתה בעצם מנהל את כל מערך ה-MESH, למעשה שלושת ההתקנים האלה יודעים לדבר אחד עם השני ולשדר את אותן הרשתות באותן המקומות שבהן הצבת אותם, ההבדל הוא שזה לא סתם שיש לך 3 מגדילי טווח למעשה ולא 1 לראוטר, אלא שברגע שאתה מתרחק מהתקן אחד ומתקרב להתקן אחר, לצורך העניין עם הלפטופ מהסלון לחדר, אז אוטומטית השידור WIFI שהמחשב שלך עובד עליו משודר להתקן שהכי קרוב אליו ולא לזה שמרוחק, זה לא שתרגיש איזה ניתוק מסוים, זה שינוי שקורה ONLINE תוך כדי שאתה מחובר, ההתקנים האלה יודעים לנווט את החיבור שלך לאינטרנט כל אחד לפי המיקום שלו שהכי קרוב אליך כדי שלא תאבד קליטה וככה יוצא שבכל הבית שלך יש פריסה של , אתה גם יכול לקנות עוד ועוד התקנים בנפרד ולהוסיף אותם, בדרך כלל MESH מגיע 2 בערכה או 3 ואז אתה מתחיל להוסיף אם יש צורך בעוד נוספים תלוי בגודל הבית, אבל זה חייב להיות 2 במינימום כי אחד חייב להיות ראשי, איזה מהם שיהיה ראשי אתה יכול לקבוע ולשנות דרך האפליקציה הניהולית, אז זה MESH.

לגבי הנקודה בקיר, כבל זה לא משהו שתרצה לטייל איתו מבחוץ על הקירות בכל הבית וזה גם לא מומלץ, הוא יכול להינזק בעיקולים, אתה יכול לקדוח בקירות ולעבור אותם זה כן, אבל כמו שאני רואה את זה אם האופציה היחידה שלך היא אלחוטית אז... זה בעיה, שאלה לי אליך, אין לך נקודת טלפון בחדר ליד הסטרימר? תוכל אולי להעביר את הראוטר לשם ולחסוך את כל הכאבי ראש.

בכל אופן איזה ראוטר יש לך?

נערך על-ידי IMPULSE
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ה mesh מצריך שגם הראוטר הראשי יתמוך בזה.

הראוטר הנוכחי שיש לי הוא ענתיקה:

netgear vvg2000

יש נקודת טלפון יחסית קרוב לסטרימר (חדר ליד אבל יש חלון ביניהם), אבל יש מחשב שולחני איפה שכרגע נמצא הראוטר שאני מעדיף שימשיך להיות מחובר קווי, אז לא רואה איך אני יכול להזיז את הראוטר.

אין אפשרות שהקו שמגיע מהלוח של יתפצל בחוץ ל 2 נקודות? הפיצול חייב להיות אחרי הראוטר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Metheny

אז ה mesh מצריך שגם הראוטר הראשי יתמוך בזה.

הראוטר הנוכחי שיש לי הוא ענתיקה:

netgear vvg2000

יש נקודת טלפון יחסית קרוב לסטרימר (חדר ליד אבל יש חלון ביניהם), אבל יש מחשב שולחני איפה שכרגע נמצא הראוטר שאני מעדיף שימשיך להיות מחובר קווי, אז לא רואה איך אני יכול להזיז את הראוטר.

אין אפשרות שהקו שמגיע מהלוח של בזק יתפצל בחוץ ל 2 נקודות? הפיצול חייב להיות אחרי הראוטר?

טוב תראה, קודם כל בלי קשר לMESH הייתי ממליץ לך מאוד להחליף את הראוטר שלך משלוש סיבות, 1. הוא אכן ישן כמו שאמרת, ענתיקה, ובספק אם בכלל אפשר לעדכן אותו, לבזק פעם היו ראוטרים כאלה השאלה אם השכרת את שלך דרכם או שקנית עצמאית, אם זה דרכם, ממליץ לך לקנות ראוטר חדש פרטי בלי קשה ולהחזיר להם אותו (חבל על השכירויות) , 2. ראוטר חדש יודע לנהל את המהירות שלו הרבה יותר טוב מראוטר ישן ואפשר לעדכן את גירסת ה-FIRMWARE שלו, דבר שחשוב לעשות מידי פעם כשיוצא עדכון כמו שמעדכנים את המחשב/סמארטפון וכו', זה חשוב לתיקון תקלות ושמירה על פעילות תקינה של הראוטר, 3. הוא לא תומך בשתי רשתות נפרדות מה שאומר שאם אתה עובד על תדר 2.4GHZ השימוש בו לשירותי הייתי אומר מיותר בהחליט, אתה צריך להשתמש בתדר 5GHZ כדי לקבל איכות אופטימלית, מצד שני עם 5GHZ יש לנו עוד בעיה, טווח השידור שלו קצר משמעותית מזה של 2.4GHZ וגם ככה הראוטר שלך מרוחק, לכן, לדעתי אין ממש מנוס מלקנות ראוטר חדש + ערכת MESH שתפרוס אותה בין הראוטר לחדר שבו נמצא הסטרימר, אני אגיד לך מה הייתי עושה, את הראוטר הייתי ממקם בחדר איפה שהחלון מאחר ויש לך שם נקודת טלפון.

תוכל לתת לי קצת מידע על האינטרנט? איזו חבילה יש לך, מי הספק, אני מניח שבזק? הייתי אמור לשאול מלכתחילה אבל שכחתי מזה אז עדיף לוודא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי האינטרנט יש לי של , כרגע חבילה גם מאוד ישנה (15 מגה) אבל אני התכוונתי לשדרג כחלק מהמהלך הזה.

הראוטר מבזק אבל אני כבר מזמן לא משלם עליו שכירות. יש מצב שהוא גם לא תומך ב 5GHZ..

בכל מקרה נשמע שמה שאמרת הגיוני, משום מה לא חשבתי להשתמש בנקודה של הטלפון.

לא אמורה להיות בעייה לחבר גם מכשיר טלפון וגם את ה mesh לאותה נקודה, נכון?

הראוטר וה mesh מגיעים כחלק מאותו מוצר או שכל אחד זה מוצר אחר?

מבחינת החבילה של היא צריכה לתמוך ב mesh או שאין קשר וכל חבילה אפשר לשים mesh?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Metheny

לגבי האינטרנט יש לי של בזק, כרגע חבילה גם מאוד ישנה (15 מגה) אבל אני התכוונתי לשדרג כחלק מהמהלך הזה.

הראוטר מבזק אבל אני כבר מזמן לא משלם עליו שכירות. יש מצב שהוא גם לא תומך ב 5GHZ..

בכל מקרה נשמע שמה שאמרת הגיוני, משום מה לא חשבתי להשתמש בנקודה של הטלפון.

לא אמורה להיות בעייה לחבר גם מכשיר טלפון וגם את ה mesh לאותה נקודה, נכון?

הראוטר וה mesh מגיעים כחלק מאותו מוצר או שכל אחד זה מוצר אחר?

מבחינת החבילה של בזק היא צריכה לתמוך ב mesh או שאין קשר וכל חבילה אפשר לשים mesh?

תראה, אם אתה על בזק 15 מ"ב אני אהיה הכי כנה איתך שבעולם ואגיד לך שעד שלא תשים בבית שלך 100 מ"ב אין לך שום סיבה לחשוב אפילו לחבר סטרימר, 15מ"ב זה למשרד ולא מעבר לזה, סתם לצורך המחשה, אני יכול להראות לך כתבה שפורסמה חודש שעבר על כך שבזק החליטו לבטל את חבילות ה-40 מ"ב שלהם, היום חבילה של 100 מ"ב היא אוטוטו תיהפך להיות חבילת הבסיס, סטרימר שמעביר שידור על גבי האינטרנט דורש רוחב פס גבוה, אפילו של 100 מ"ב לא יהיה הכי חלק שבעולם אם יש לך בית מרובה מכשירים.

בכל מקרה, קודם כל תעלה את חבילת האינטרנט בלי קשר זה דבר ראשון, דבר שני תחליף ראוטר במיידי, אתה יכול להשתמש בזה של אבל אני אף פעם לא הייתי ממליץ לאנשים להשתמש בציוד סוג ג' שלהם, כרגע למעשה אני אישית משתמש במודם/ראוטר שלהם מחוסר ברירות כי יש לי סיב אופטי שלהם ופה כללי המשחק כבר משתנים וזה הופך לי את זה ללא כלכלי להתעקש על ראוטר פרטי כי ראוטר אופטי כולל המתאם זה כבר נעשה עסק מאוד יקר, אבל בוא נגיד שאולי בבוא הזמן אני אעשה את זה או שאשתמש בMESH חזק תומך WIFI6 במקום להחליף את הראוטר עצמו (העליתי פה דיון על זה) כרגע זו חדשה אז זה קצת בעייתי כל הציוד סביבה, בכל אופן לגביך הייתי ממליץ לך בראש ובראשונה כמו שאמרתי להחליף חבילה, אם תוכל להגדיל ל100 מגה אז גם הייתי קונה ראוטר פרטי (כמו זה שהיה לי עד עכשיו) ופורס MESH ברחבי הבית (כמו שעשיתי עד עכשיו) ומגביר את הקליטה.

את הMESH אתה לא מחבר לטלפון, MESH זה קבוצת ראוטרים, אחד מהם אתה מחבר ישירות לראוטר הראשי שלך שאליו מתחבר קו הטלפון, הראוטר הזה מושך את האינטרנט מהראוטר הראשי וחולק אותו עם שאר התקני ה-MESH האחרים, רק שההבדל הוא בין MESH לאקסטנדר/רפיטר זה שה-MESH בעל אפליקציית ניהול מהטלפון והוא בונה לך רשתות תקשורת נפרדות מהרשתות האלחוטיות שהראוטר הראשי משדר ואז למעשה הרשת האלחוטית שאתה עובד איתה למעשה תהיה זו שאתה מגדיר דרך ה-MESH ולא בראוטר, הדבר חוסך התעסקות בראוטר עצמו למעשה, הופך לך את החיים להרבה יותר קלים, מה גם שבכל מקום שבו אתה נוכח לצורך העניין עם טלפון או לפטופ ופותח WIFI ומתחבר לWIFI של הבית אתה למעשה תתחבר לאותו התקן MESH שנמצא הכי קרוב אליך וככה יוצא שאתה לא מאבד קליטת לא משנה באיזה מקום תהיה בבית.

נערך על-ידי IMPULSE
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@IMPULSE

הבנתי שה MESH הראשי מתחבר קווית לראוטר. לאן מתחברים שאר ה-MESH האחרים? האם כל אחד מהם צריך נקודה בקיר או שהם מקבלים את החיבור דרך ה WiFi מה-MESH הראשי? או שיש את שתי האופציות?

עדיין לא כ"כ הבנתי מה היתרון שה-MESH מגדיר לי נפרדת ואני מגדיר את זה ב MESH ולא בראוטר. הרי גם ככה אני יכול לגשת להגדרות של הראוטר דרך הרשת. אבל אולי זה פחות קריטי, העיקר שהאות יהיה חזק מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

האחרים מקבלים בצורה אלחוטית את האינטרנט, אתה יכול גם לנתק את החיבור הקווי מהמש הראשי אחרי שהגדרת את הרשת ולתת לכל המש לעבוד בצורה אלחוטית אבל אז תאבד עוצמה כמובן, החיבור הקווי הקבוע לא יגרום לאיבוד עוצמה אם זה מתאפשר, לגבי היתרון בין הרשת הנפרדת של המש לבין זו של הראוטר? אין יותר מדי, אבל כדי שתבין איך זה עובד ולמה הרשת שלהם נפרדת אז ככה זה עובד, עד היום היה לך ראוטר שהיית שם אותו במקום אחד מרכזי בבית והוא משדר את האינטרנט באלחוטי, היום המהירויות השתנו הצריכה השתנתה כמו שאתה רואה ובהרבה מקרים כמו אצלי חשוב לך לפזר לא רק קליטת אינטרנט טובה בכל הבית אלא גם מהירות חזקה, לצורך כך לראוטרים עשו הפרדה לרשת 2.4 ו-5, 2.4 משדרת לטווח רחוק יותר אבל המהירות שהיא מספקת לא טובה לסטרימינג וגיימינג וכל זה, מנגד אליה רשת היא המהירה אבל טווח השידור שלה קצר, אז מה עשו? הבינו שמגדילי טווח לא פותרים ממש את הבעיה כי גם הם בסופו של דבר מאבדים את העוצמה בדרך מהראוטר ועד אליהם וגם לא מספיק חזקים כדי לפזר אינטנרנט סופר מהיר בכל הבית, לכן בנו את המש, מש עובדת בצורה שבה אתה מפזר כמה ראוטרים שלמעשה מקבלים את האינטרנט מהראוטר הראשי אבל באים להחליף אותו מבחינת שידור האות, זה כמו שעד עכשיו היה לך ראוטר ראשי אז עכשיו יהיו לך כמה ראוטרים שמתפקדים כמו ראוטר ראשי ואתה מגדיר בהם רשת נפרדת לחלוטין כי היא מאובטחת יותר וזו רשת שהם גם משדרים אותה ביניהם בצורה כזאת שהם יודעים לפרוס לך את האינטרנט בצורה שווה בכל מקום שאתה שם אותם כי בשביל זה יש לך כמה ראוטרים ולא אחד שנמצא רק בפינה אחת של הבית, ככה אתה מקבל פריסה שווה בכל הבית וגם מהירה כי הם יודעים לקשר אותך בין כל אחד מהם לפי המרחק של המחשב/סטרימר/מצלמה כל דבר שמקושר לאינטרנט, למשל הסטרימר בסלון יהיה מקושר למש שנמצא בסלון, הוא לא יהיה מקושר למש שנמצא בחדר שינה, כשאתה משתמש בראוטר רגיל גם אם אתה משתמש במגדילי טווח, אתה בעצם מאבד עוצמה כי המגדיל טווח מחובר באופן ומרוחק, את המש אתה פורס בכל הבית והם יודעים לעבוד ביניהם עם נפרדת חזקה ומאובטחת. בגדול החיבור הכי טוב שיכול להיות זה חיבור קווי בכל הבית אבל כמו שאתה כבר יודע זה לא כל כך מתאפשר אז עושים באלחוט את המיטב שאפשר לעשות כדי לאבד כמה שפחות מהירות.

נערך על-ידי IMPULSE
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...