הגדרת ראוטר כקליינט אינטרנט של ראוטר אחר - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגדרת ראוטר כקליינט אינטרנט של ראוטר אחר

udiko25
 Share

Recommended Posts

שלום.

אני עובר ליחידת דיור בה אני מקבל חיבור מהראוטר הראשי בבית של בעל הדירה, דרך שקע ethernet בקיר שלי. אני יכול פשוט לחבר את המחשב עם כבל ויש לי .
המטרה שלי היא ליצור רשת פרטית משלי עם הראוטר שלי, ואותה לחבר לרשת הביתית של בעל הדירה כדי לקבל ברשת שלי.
אם אני אגדיר את הראוטר שלי כ  AP אז אני אהיה חלק מהרשת של בעל הדירה ואני שואף להימנע מזה.

השאלה היא האם ניתן להגדיר את הראוטר שלי כך שגם יהווה עצמאית, אך במקביל יהיה קליינט של הראוטר של בעל הדירה?
אם כן, איך קוראים לחיבור שכזה? לא מצאתי בגוגל את מילות המפתח הנכונות.

בנוסף, בוא נגיד שזה לא אפשרי והגדרתי את הראוטר שלי כ AP וחיברתי אותו לראוטר של בעל הדירה כך שהוא מרחיב את הרשת של בעל הדירה, ובנוסף נניח שיש לי מכשיר בבית שמתחבר אלחוטית ל AP וגם מחשב שמתחבר בכבל ל AP, השאלה היא האם כל פעם שאחד מהם רוצה לדבר עם השני, האם התעבורה ביניהם חייבת תמיד לעבור דרך הראוטר של בעל הדירה?

ספציפית, יש לי מחשב שמחובר לראוטר שלי, ובנוסף משקפי שמתחברות אלחוטית לראוטר. שניהם צריכים לדבר אחד עם השני עם דרישות תעבורה גבוהות מאוד, כך שכל latency או בעיה ברוחב פס יכול להוות בעיה רצינית. זו הסיבה שאני לא רוצה להיות תלוי בראוטר של בעל הדירה.

אני מקווה שהייתי מספיק ברור. אם לא, אנא ציינו זאת

תודה רבה!

Notes_210117_145424.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעשה אפשר! השאלה חכמה והגיונית; וכבר אמרו חזל"נו (או שמה היה זה המנהיג BB) "אין הביישן למד".

במשפט אחד (לא רוצה להציף כאן מונחים טכניים) - החיבור של הנתב שלך לנתב השכן צריך להיות ברמה 3 (של מודל OSI) ולא ברמה 2. בשביל זה נוצרו נתבים.

במלים אחרות: הנתב שלך יהיה שרת DHCP לדירה שלך (ועקב כל גם ה- default gateway). לא בטוח ששני הנתבים תומכים באיזה שהוא routing protocol, אבל ניתן להגדיר ניתוב סטטי. למשל static route אולטימטיבי בנתב שלך שמפנה אל הנתב של השכן.

כנראה תצטרך שיתוף פעולה של השכן בביצוע ההגדרות, והגדרה אחת או שתיים גם אצלו. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אני רוצה לנסות לפשט לך את התשובה:

קודם כל - מה שאתה רוצה להשיג אפשרי בהחלט ואפילו די בקלות.

מה שאתה צריך לעשות זה ככה:

בנתב שלך - אתה צריך להגדיר את החיבור שלך "לאינטרנט" כחיבור DHCP

במקרה הספציפי שלך - מי שיתן לך כתובת DHCP יהיה בעל הדירה מהראוטר שלו.

תחבר כבל מיציאת האינטרנט בראוטר שלך לשקע הרשת בקיר.

מה שחשוב לזכור - זה שאסור שהרשת הפנימית שלך תהיה בעלת אותו טווח כתובות כמו של הרשת של בעל הדירה שלך

מה זה אומר בפועל:

אם אתה מחבר את המחשב שלך בכבל ישירות לשקע בקיר ואתה רואה שאתה מקבל כתובת (למשל) 192.168.1.100

זה אומר שהשרת של בעל הדירה היא עם באסנט 192.168.1.0

אז את הרשת הפנימית שלך, זו שאתה יוצר בתוך הראוטר שלך - אתה צריך להגדיר עם טווח כתובות שונה

192.168.2.

192.168.3.

וכן הלאה

רק שלא יהיה 192.168.1.

וככה יצרת לעצמך מצב שבעל הדירה שלך הוא למעשה ספק האינטרנט שלך

ולך יש משלך ומכשירים שמחוברים ברשת של בעל הדירה שלך לא יכולו לגשת לתוך הרשת שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...