מה דעתכם בקשר לאזרחים שעוזרים/לא-עזרים לאזרח במצוקה? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה דעתכם בקשר לאזרחים שעוזרים/לא-עזרים לאזרח במצוקה?

Rule The Pc

האם לתת קנס לאזרח שלא עוזר לאזרח במצוקה? האם לתת לאזרח שעוזר לאחר פרס?  

907 הצבעות

1. 1. האם לתת קנס לאזרח שלא עוזר לאזרח במצוקה? האם לתת לאזרח שעוזר לאחר פרס?

• לתת פרס לעוזר לקנוס את הלא עוזר
    • לתת פרס לעזור לא לתת קנס ללא עוזר
    • לא לתת פרס לעוזר כן לקנוס את הלא עוזר
    • לא לתת פרס לעוזר ולא לקנוס את הלא עוזר

Recommended Posts

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא יודע מה זה SUMMIT, זה מחקר משנות ה80 שביססו עליו חוק שלומדים בשנה ב' בפסיכולוגיה ואיפהשהוא בסוציאולוגיה.

אם ספציפית מעניין אותך על מה הוא מבוסס זה על מקרה אחד שהוליד את המחקר, בו היה רוצח סידרתי שגר בשכונה של בינינים מרובי קומות והוא היה רוצח בבית שלו בלילה, ידוע על לפחות 6 שכנים שהיו שומעים את הצעקות לעזרה אבל אף אחד מהם לא עזר...

אני יודע פשוט זה נכלל בחומר הלימוד של אנגלית בכיתה י"א וסאמיט זה שם ספר הלימוד

זה באמת מדהים אבל כניראה שכשאתה רואה שאף אחד לא עושה שום דבר אז אתה מקבל הרגשה שהכל בסדר וכניראה שאתה לא מבין נכון את הסיטואציה ואולי מצלמים סרט או משהו כזה.

חוצמיזה אתה גם אומר לעצמך יש שם כל כך הרבה אנשים. שמישהו אחר יעזור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כמו שבארה"ב במרכזים לנפגעות אונס ובהדרכות לנשים וכאלה אומרים להם אף פעם לא לצעוק "אונס!" אלא "שריפה!", כי רק ככה אנשים יגיבו.

sad but true

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתה מדבר על מקרה אחר שבחומר לימוד של י"א, זה מיקרה שחקרו בכמה קלות יכולים אנשים להפעיל כאב (inflict pain) על אחרים, שאמרו להם שכל פעם שה"נבדק" טועה צריך לחמשל אותו ולהעלות את המתח....

גם משהוא על צורת חשיבה אנושית, אבל לא זה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. אני יודע בדיוק על מה אני מדבר וזה בכלל לא מה שאמרת.

אני מדבר על זה שהסיכויי שמישהו יעזור לאדם בצרה הולך ביחס הפוך לכמות האנשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך לתת פרס, זה צריך להיות ברור שצריך לעזור.

מצד שני אם אתה מפחד לעזור או לא יכול לעזור או לא חושב שאתה יכול לעזור ואתה לא עוזר... אתה לא חייב.

יש מקרים שאתה חייב כבנאדם לעזור, אני לא מדבר על ערסים שמתעללים בילד קטן או מישהו שגונב אוטו אני מדבר על להיות אדיש כשבנאדם טובע לידך או לדרוס מישהו ולא לעשות כלום גם אם אתה לא אשם - על דברים כאלה הייתי שם אנשים בכלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או מישהו שגונב אוטו אני מדבר על להיות אדיש כשבנאדם טובע לידך או לדרוס מישהו ולא לעשות כלום גם אם אתה לא אשם - על דברים כאלה הייתי שם אנשים בכלא.

בוא אני אחדש לך משהו-על דברים כאלה כן שמים בכלא (גם על גניבת אוטו... [אם אפילו לא דיווחת על זה]).......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קנס? זהו? לדעתי האדם שאינו מגיש עזרה לאדם אחר במצוקה צרייך לעמוד במשפט ולהענש לפי חומרת המצב שבו הוא העמיד את הנזקק לעזרה כשהוא בחר לא לעזור לו. אני לא יודעת אם אתם מבינים, אבל החוק הזה חל לא רק במקרים של לעזור לבנאדם שחוטף מכות או נשדד ברחוב או חלילה נאנס, הכוונה היא גם הגשת עזרה ראשונה, מענה רפואי ראשון לנפגעים בתאונה או חלילה בפיגוע או פינוי נפשות מבניין או כלי בוער או מכל סכנה אחרת. אתה הולך ברחוב ופתאום אוטובוס מתפוצץ לידך, אתה לא נפגע או רק מקבל כמה שריטות - מה, אתה לא תגיד עזרה ראשונה לנפגעים? לא תפנה פצועים מכלי הרכב הבוער? לא תנסה למצוא שורדים ולנסות נגיד, לעצור להם את הדם, לשים חסם עורקים או משולש לחץ על הפצעים? עזוב שאתה לא בדיוק יודע איך, אתה צרייך לעשות את זה אינסטינקטיבית. תאונת דרכים - מכונית מתהפכת או נכנסת בעמוד. אתה יודע שמיכל הדלק יכול לפתע? אני לא יודעת מה איתכם אבל אני הייתי עוצרת בצד ומפנה את הנפגעים מהרכב גם אם זה אומר שאני אסכן את עצמי בכך. אם אני הייתי במקומו של האזרח המבוגר ההוא שעבר ליד בזמן שהנערה ההיא נאנסה, אני נשבעת בכל היקר לי שאני היום הייתי לובשת את השיניים של אותם אנסים על הצוות בתור מחרוזת! ותאמינו לי שלא פעם ולא פעמיים הלכתי מכות רצח עם בריונים מגודלים, חלקם גבוהים ממני ב-2 ראשים, וכחלק מהתרבות הפגאנית שלי, אסור לי לוותר, אסור לי להראות שאני פוחדת ולהילחם עד טיפת הדם האחרונה. אז טוב אני לא בקרבי אבל כשהמצב מגיע לכדי עימוט פיזי, אני לא אבייש את אבותיי הקדמונים גם אם כל הסיכויים נגדי (שמעתם פעם מה זה Fight Frenzy?), במיוחד אם זה למטרה נעלה יותר משמירת כבודי - ההגנה על החלשים.

בכתב האישום נאמר כי רק אחד מהם ביצע את האונס בעוד ששניים החזיקו אותה ועוד אחד צפה מהצד (או ששלושת החזיקו בה). במה הפלצן הזקן הזה שונה מאלו שאחזו בנערה? בדיוק כמוהו הם לא ביצעו את האונס אבל הם אפשרו לו להתרחש. אז הוא לא אחז בה, אבל הוא יכל למנוע והוא יכל כמינימום של המינימום להזעיק את המשטרה או עוברי אורח אחרים שהיה בכוחם למנוע, שיכלו להשתלט על הבריונים!

בקשר למתן פרס למגיש עזרה - זאת שטות. יש משפט שאומר שצדקה מביאה את הגאולה. אני לא מאמינה בביאת המשיח (פחחחחח) אבל מעשי צדקה צריכים להיות חלק מחיינו, אנחנו לא אמורים לצפות למתן פרס על מעשה טוב שעשינו אחרת זה רק אינטרס ולא רצון טוב. זה כאילו שאתה תדרוש פרס מראשויות החוק ומהחברה על כך שאתה אזרח שומר חוק, כאילו אתה עושה למישהו טובה. כשחוק השומרוני הטוב נכנס לתוקף (הוא כן, ב-98), הוא חוק כשם שכל חוק הוא חוק ואתה צרייך לצייט לו מבלי לצפות לתמורה. אם כולם ישמרו על החוק החברה שלנו תיראה אחרת. אם כולם יגישו עזרה בעת צרה, זה יהיה עולם נהדר לחיות בו. פעם אתה מגיש עזרה, פעם מגישים לך. שמעתם פעם את השיר "לתת"? "לתת, את הנשמה ואת הלב...". לא סתם משמיעים אותו בטקסי סיום קורס, מסע תגיות/כומתה בצבא אלא כי אתה נותן מעצמך וזה ערך עליון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל קשור במקרה.

אם זה תאונה או מקרה חירום אז יותר מחובה לנסות לעזור.

אם זה גניבת אוטו או משהו בסגנון הזה עדיף להתרחק ולהתקשר מטלפון ציבורי ולא להזדהות. אני עכשיו אסביר בדיוק למה

היה סיפור שקראתי אותו

אישה גרה בבניין קומות והציצה לחלון וראתה שפורץ מנסה לפרוץ לאחד הרכבים. היא הרגישה חובה להתקשר למשטרה היא התקשרה ולאחר מספר דקות המשטרה הגיעה ועצרה את הבחור שמה אותו באוטו עם שוטר אחד והשוטר השני הלך לאישה לתחקר אותה. הכל נישמע בסדר עד עכשיו. הפורץ ניכנס לכלא לחצי שנה שנה לא זוכר ממש אבל זה לא משנה. הוא השתחרר אחרי שריצה את עונשו .הפורץ בא לתחנת המשטרה ורצה לדעת מי האישה שהודיעה למשטרה עליו. אתם בטח חושבים שאמרו לו זה מידע חסוי ואין לו גישה אליו. אבל לא משטרת נתנה לפורץ את השם של הבחורה וכתובת. אני ממש לא זוכר מה הסיבה שהוא קיבל זה משהו בחוק אבל הוא קיבל. ואז הגיע מסכת העינויים של האישה שהפורץ התחיל לבקר אותה בבייתה. היא התקשרה למשטרה ושאלה אותם איך נתתם לו את הפרטים והם ענו לה סיבה שאני ממש לא זוכר אבל אני אנסה למצוא את הסיפור הזה אם אני אמצע אני אערוך את ההודעה ואוסיף את הקישור. והיה כתוב שהאישה עברה לגור עם ההורים שלה והיא אמרה שמהיום היא חייה בפחד.

אז אין על מי לסמוך במדינה הזאת בשביל להסגיר פורצים ושאר פסולת אנושית.

אז תתקשרו אבל לא מטלפון אישי ואל תזדהו כי אני בטוח שאתם לא רוצים שהנבלה הזאת יגיע לבית שלכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להודיע הודעה חסויה ואוטו נגנב זה לא אזרח במצוקה. כשאוטו נגנב אז הבנאדם מקבל על זה ביטוח וזה פחות מעניין אותי, הכוונה היא בחוק שאומר לך לעזור לאדם במצוקה שחייו, שלמות גופו, בריאותו ונפשו בסכנה. אם אתה היית עובר בגינה ציבורית ורואה את הילדה ההיא נאנסת באכזריות אתה לא היית עושה משהו? מתקשר למשטרה... וואי. אפשר להתערב ולמנוע או לפחות לא לתת לאנסים לסיים בה את זממם, להבריח אותם משם שהרי הם מכים אותה תוך כדי. קרא לי

מטומטמת אבל לא מקובל לי על הדעת שבנאדם יגיד לי "ומה אם הם יעשו לי משהו?!". קיבינימאט, אם זאת היתה אמא שלך, אחותך, חברה שלך/אישתך או הבת הקטנה שלך שהיתה נאנסת באכזריות ואיש לא היה עוזר לה בצורה ישירה כי "ואם הם יעשו לי משהו?!", איך אז היית מרגיש? כשזה בשר מבשרך ודם מדמך?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מחזק את דבריה של Merrymoon , אני לא מבין איך אפשר לראות דברים מסוג זה ולא לעשות כלום?!?

אני לא מדבר על גניבת מכונית...מיצידי שיגנבו כמה מכוניות שהם רוצים אף אחד לא ימות מזה , אבל להיות עד לאונס

ולא לעשות כלום?! שהמינימום הוא להתקשר למשטרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב אין לי כוח או זמן לקרוא אז אני רק יגיד שלעזור זה חובה של אדם כאדם וזה גם הנושא שהיה לנו בערב יסודות משפט עשינו משפט על גם כן אם מישו היה צריך לעזור שהוא ראה מישי במצוקה והוא לא עזר לה ואני וכמה ידידות שלי היינו שופטים וכנסנו אותו ב 600,000 ש"ח בגלל שהוא לא עזר לה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...