מה דעתכם בקשר לאזרחים שעוזרים/לא-עזרים לאזרח במצוקה? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה דעתכם בקשר לאזרחים שעוזרים/לא-עזרים לאזרח במצוקה?

Rule The Pc

האם לתת קנס לאזרח שלא עוזר לאזרח במצוקה? האם לתת לאזרח שעוזר לאחר פרס?  

907 הצבעות

1. 1. האם לתת קנס לאזרח שלא עוזר לאזרח במצוקה? האם לתת לאזרח שעוזר לאחר פרס?

• לתת פרס לעוזר לקנוס את הלא עוזר
    • לתת פרס לעזור לא לתת קנס ללא עוזר
    • לא לתת פרס לעוזר כן לקנוס את הלא עוזר
    • לא לתת פרס לעוזר ולא לקנוס את הלא עוזר

Recommended Posts

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לפי דעתי זה צריך להתקבל כמובן מאילו לעזור למישו אחר ולא דווקא בלסכן את חייך אלא לעשות משו שנקרא להתקשר למשטרה!!

וגם יש לקנוס את הלא עוזרים כי הם חראות........

וגם אין תקציב לשלם לעוזרים

ואין תקציב אז צריך לקחת מהלא עוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחח להתקשר למשטרה איפה את חושב שאתה חי ? בסרט? חבר שלי התקשר למשטרה ואמר להם שמנסים עכשיו לגנוב להם את האוטו , מתי אתה חושב שהם הגיעו ?

אחרי שעתיים אלה מה ? אבא שלו נאלץ לרדת עם מחבט ביסבול כדי להבריח אותם

חבר אחר סיפר לי שבן-דוד שלו התחיל לעבוד במשטרה , ביום הראשון הם קיבלו קריאה על גנבת רכבים שמתרחשת באותו הרגע , הוא ועוד שוטר עלו על הניידת והתחילו ליסוע

אחרי כמה דקות הבן-דוד של חבר שלי שואל את השוטר שאיתו למה הוא לא פנה לכיוון שעליו דיווחו בגנבה אז השוטר עונה לו... מה אתה משוגע ? אתה רוצה להתעסק עם הבדואים האלה ?

מה אני צריך צרות נלך לאכול משהו ואחרי זה נחזור ונקח עדויות

זה רק קמצוץ מהסיפורים ששמעתי על משטרת המאוללת אולי במלחמה בטרור היא פועלת מצויין וראויה לשבח אבל בכל השאר היא על הפנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחרתי את האפשרות השלישית , כי זה צריך להיות מובן מאליו שצריך לעזור לאזרח במצוקה בלי לקבל על זה פרס...

מי שרואה דבר כזה ולא עושה כלום הוא גם עשה פשע באותה מידה(במקרה שזה קשור לפשע כמובן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסקר שלך לא ממש הגיוני

אבל בכל זאת

הגמול שהאיש שעוזר צריך לקבל הוא מהנפגע(ולא חייב לקבל)(אבל תמיד יש תתחושה שעזרתי למישהו במצוקה)

והאיש שלא עוזר למרות שהיה יכול לעזור לא צריך לקנוס אותו

צריך להאשים אותו בסיוע לפשע(אותו פשע שהוא לא עזר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שטויות כי אם קורה פשע אני אישית יעדיף להתרחק כמה שיותר מהמקום כדי לא לחטוף בעצמי כדור(או וואטאבר)

טוב אז אני קונס אותך......... תביא לי כוכב אחד שלך (מהכוכבים שאתה צובר מתגובות....... כן אני עדיין תקוע באחד כי אני מגיב יותר בפורום אקטאוליה שלא צוברים בו.........:( )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שטויות כי אם קורה פשע אני אישית יעדיף להתרחק כמה שיותר מהמקום כדי לא לחטוף בעצמי כדור(או וואטאבר)

ולא תתקשר למשטרה?

כי על זה גם מדברים בתור עזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אחד והדעה שלו , אבל לא תעשה לפחות את המינימום ותתקשר למשטרה?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנו חו בסוציאולוגיה\פסיכולוגיה אשר התהווה ע"י מחקר בשנות השמונים, הוא מדבר על כך שככל שיש יותר עדים לפשע הסיכויים שידווחו\יעזרו\התערבו בו קטנים.

כלומר, ככל שהמקום פומבי יותר, הסיכויים שמישהוא יתערב קטנים יותר (בפרופורציה כמובן, אני לא מדבר על קניון).

ישנם כמה תאוריות כסיבה לכך כגון "כל אחד חושב שהאחר ידווח" אבל הם לא רלוונטיות, העקרון הוא שאתה לא יכול לקנוס בן אדם על זה שהוא לא התערב, זו האישיות שלו ואני חושב שזו גם זכותו (ע"פ שלא מצויה בחוק [ראה בגרות באזרחות שהייתה היום]) לא להגיב, זה כמו שאם אותו בן אדם הוא נכה בכל חלקי גופו ואין ביכולתו להתקשר למשטרה, בן אדם זה נכה נפשית.

יתרה מזו, אני יכול לחשוב על כמה אנשים שאם היו עושים להם משהוא והייתי עד לזה לא הייתי מדווח בשמחה (אם זה היה מקובע בחוק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה זה SUMMIT, זה מחקר משנות ה80 שביססו עליו חוק שלומדים בשנה ב' בפסיכולוגיה ואיפהשהוא בסוציאולוגיה.

אם ספציפית מעניין אותך על מה הוא מבוסס זה על מקרה אחד שהוליד את המחקר, בו היה רוצח סידרתי שגר בשכונה של בינינים מרובי קומות והוא היה רוצח בבית שלו בלילה, ידוע על לפחות 6 שכנים שהיו שומעים את הצעקות לעזרה אבל אף אחד מהם לא עזר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...