חיבור שתי מערכות רמקולים לכרטיס קול אחד, אפשרי? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור שתי מערכות רמקולים לכרטיס קול אחד, אפשרי?

The UnKnown

Recommended Posts

אוקיי, הייתה לי מערכת קראייטיב אינספייר 4.1 , החלפתי אותה וקניתי ATP3 אבל לא מכרתי את האינספייר יש לי אותם עדיין.

כרגע הATP3 מחוברים והאנספייר בקופסא, אני רוצה לחבר את שניהם למחשב, זה אפשרי?

הכרטיס קול הוא OB של Reaktek ALC650 (מובנה על הלוח IC-7), כרגע הATP3 מחוברים על היציאה של הרמקולים הקדמיים בכרטיס קול כמו כל מערכת 2.1 ככה שמבחינה תיאורטית אני יכול לחבר כ2.1 נוספים את האנספייר וככה יהיו לי שני סאבים, שני קדמיים של אלטק ושניים אחוריים של קראייטיב, אבל השאלה המרכזית היא, אם זה אפשרי , ואיך עושים את עם כן? והאם יש סיכון שהכרטיס קול המובנה לא יסתדר עם שתי מערכות??

המון תודה לכולם יום מעולה!  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

למה שלא תנסה פשוט?! ;)

בעיקרון לא אמורה להיות עם זה בעיה בקשר לרמקולים האחוריים אבל אני לא ממש בטוח איך הסאב השני יגיב... יכול להיות שהוא לא יפעל בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון הסאב של הקראייטיס לא משנה כל כך אם הוא יפעל אני רק צריך שהוא ישמש כרסיבר לרמקולים, כי הרי הם לא יכולים לפעול ללא הסאב.

יש סיכוי שהכרטיס לא יסתדר עם זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח אם שאר הערוצים מוגברים כמו הכניסה הקדמית.

זה אמור לעבוד.

אתה יכול גם לעשות סנטר משהו כמו 2 אחוריים ושנים קדמיים אחד על השני בתור סנטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום סיבה שהרמקולוים האחוריים לא יעבדו כי למעשה היית צריך לחבר אותם בדיוק אותו דבר אם היית מחבר רק את הקריאייטיב

בלוחות של אביט יש גם כניסה לסנטר אז תנסה לחבר גם דרך שם תראה מה תקבל :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחשבה שניה, אני ממש לא רואה סיבה שזה לא יעבוד.

המגבר אמור לקבל שדר לא מוגבר ולהגביר אותו ככה שהמערכת תקבל את השדר של האחוריים ואם אתה רוצה גם סנטר.

רק דע על שתי חסרונות:

שליטה על ווליום נהיית יחסית קשה יותר, אפשר לפתור ע"י שליטה על הווליום רק מהמחשב.

יכול להיות שהסינרגיה (התאמה) בין המערכות לא תיהיה טובה. כלומר הסאונד יהיה מוזר ולא טוב, או שאולי הסינרגיה תיהיה טובה. זה כבר אתה תגיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אני מודע לחסרונות, אבל המטרה היא שכשאני יירצה לשמוע אני ישמע רק ש2 הקדמיים של הATP3 כולל הסאב כמובן, וכשאני יירצה לשחק ולשמוע 4.1 אני פשוט יפאיל את השניים האחוריים, אבל השאלה שלי היא האם שני הסאבים יעבדו? ואיך בדיוק אני יותר סנטר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הסנטר אני לא בטוח אבל אני חושב שזה יעבוד.

המכרטיס קול ישנם 3 יציאות, קדמי אחורי וסנטר.

קדמי-ATP3.

אחורי-אינספייר (אחורי/קדמי, לא אמור להיות הבדל)

סנטר-אינספייר(אחורי/קדמי, מה שנשאר אחרי החיבור הקודם) ואת הרמקולים תעמיד אחד צמוד לשני או אחד מעל השני וככה יהיה גם סנטר.

מה שבטוח יהיה לך המון עוצמה ובאסים, לגבי איכות והנאה לא בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר, אמרתי כבר אני עושה את זה רק בשביל לפעמים לשחק בסראונד, ויש אופציה בכרטיס קול לשמוע 5.1 או 2.1 או 4 ערוצים אז פשוט אחרי שאני מחבר את שני המערכות אני רק צריך לבחור, בנוגע לכיוון של העוצמה והסאונד כמובן שיהיה הבדל אבל אני אנסה להזן את זה ע"י שינוי של העוצמות וכדומה דרך אקולייזרים ואפשרויות מסויימות.

בעיקרון המטרה זה לחבר את 2.1 את האינספייר ואז משם ליציאה של הרמקולים האחוריים, ואת האלטק להשאיר מחוברים ליציאה של הרמקולים הקדמיים.

השאלה שלי היא רק הם שני סאבים יפעלו ? והאם הכרטיס קול יכול לסחוב שני מערכות ? והאם יש אפשרות לחבר רק את הרמקולים ללא הסאב של האינספייר? בעיקרון אני יודע שזה לא אפשרי כי הסאב זה במגבר של הרמקולים אבל אולי איכשהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלומר זה לא בטוח שזה יעבווד? אני שואל גם כי חשוב לי לדעת שהכרטיס קול בכלל יכול להחזיק שתי מערכות, והאם שני סאבים יפעלו או רק אחד.

מה ביוק תהיה הסיטואציה? מישהו יכול לעזור לי, חשבתי שפשוט אני מחבר את הקראייטיב (2.1 ולא את כל ה4) לסאב ומשם אני מחבר ליציאה של הרמקולים האחוריים ואז את הATP3 אני מחבר ליציאה של הרמקולים הקדמיים בכרטיס קול, זה לא באמת יהיה ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס לא יודע למה אתה מחבר אותו...

מבחינתו זה יכול להיות 5.1 גנריי או 2.1X3 (קדמי אחורי וסנטר...)

החיבור שלך אמור להיות כזה-

קדמי- ATP3

אחורי-אינספייר חיבור לכניסה האחורית (הרי יש קדמי ואחורי) והצפבת הרמקולים מאחור

סנטר-אינספייר חיבור לקדמיים והצבת הרמקולים צמודי/אחד מעל השני במרכז, בין הקדמים.

שני הסאבים יעבדו, יהיה לך יותר הדגשה על באס שאמור להגיע מאחור, המלצתי היא אפילו לשים את הסאב השני מאחורך אני חושב שתיהיה תוצאה טובה (לא בטוח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני הסאבים יעבדו בגלל שהמערכת תנתב את התדרים הנמוכים שמגיעים גם לרמקולים האחוריים אל הסאב של האינספייר ככה שלא תהיה לך בעיה.

ואין שום סיבה שהכרטיס קול לא יסתדר כל עוד הוא תומך במספר הרמקולים. הרי הוא לא צריך להגביר את היציאות או משהו... הוא רק מעביר את התדרים, והמערכות מגבירות אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה לשניכם! עזרתם לי מאוד!

הכרטיס לא יודע למה אתה מחבר אותו...

מבחינתו זה יכול להיות 5.1 גנריי או 2.1X3 (קדמי אחורי וסנטר...)

החיבור שלך אמור להיות כזה-

קדמי- ATP3

אחורי-אינספייר חיבור לכניסה האחורית (הרי יש קדמי ואחורי) והצפבת הרמקולים מאחור

סנטר-אינספייר חיבור לקדמיים והצבת הרמקולים צמודי/אחד מעל השני במרכז, בין הקדמים.

שני הסאבים יעבדו, יהיה לך יותר הדגשה על באס שאמור להגיע מאחור, המלצתי היא אפילו לשים את הסאב השני מאחורך אני חושב שתיהיה תוצאה טובה (לא בטוח)

נשמע מצויין, את הסאב של האחוריים (של הקראייטיב) עדיף לשים מאחורה לא?

אגב, כפי שאמרת אני יכול לשים שני סטליטים צמודים אחד לשני ולחבר אותם ליציאה של הסנטר בכרטיס קול, הרי מאחורי הסאב אני מחבר אותם ליציאה של הרמקולים הקדמיים נכון? כי הרי האחוריים יהיו תפוסים ואז את ה"סנטר" אני מחבר מאחורי הסאב ל"front" ומשם ליציאה של ה"סנטר" בכרטיס קול לא?

תודה רבה רבה!

עריכה:

איזה סאב יישמע חזק יותר? הקידמי (של ATP3) או האחורי (של הקראייטיב) והאם אני יכול לחבר את הרקמולים הקדמיים , שניהם יחד כ-"סנטר"??

אהה ועוד שאלה, איך תערך ההגבה ? הרי לATP3 יש על אחד הרמקולים את ההגברה, ולקראייטיב יש את השלט עם החוט הזה והעיגול שמסובבים כדי להגביר, אז כל אחד יוגבר בנפרד?

המום המון תודה! מצטער על השאלות הרבות אני פשוט מאוד מעוניין לעשות את זה, בהנחה שזה אפשרי , תודה רבה שוב! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני מאמין שכן, שני הקדמיים יתנהגו כסנטר, גם ככה הוא אמור ליות חזק יותר משאר הסטליטים...

2. ההגברה של כל מערכת בנפרד, לפי מה שאני יודע הסאב של הATP הרבה יותר חזק.

לדעתי השיטה הכי טובה בשביל היא לנשות למצוא לך איזה תחום שהוא פחות או יותר מאקסימאלי מבחינתך ומתאים בין שתי המערכות ואז לשחק רק עם הווליום מערכת בווינדוס (או דרך הכרטיס קול...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...