ספרים - ואתם - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספרים - ואתם

The_overclocker

Recommended Posts

אני פותח את הדיון הזה לאחר שקראתי את הכתבה הזאת ב "וואלה!" : http://zone.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=item&path=2710&id=553772

אז הייתי רוצה לדעת איך היחס שלכם לספרים ? יש פה מי שקורא ?, אני לא מדבר על מגזינים וירחונים אלא

על ספרים שלמים. אני בעצמי לא קראתי הרבה עד השנה האחרונה (אני קורא באנגלית סידרת Wheel Of Time), אני אוהב

ספרים ואני אוהב לקרוא וזה הרבה יותר עדיף על הטלוויזיה לדעתי, שהיא סוגרת אותנו ואנו מונחים על גבי

קו אחד ע"י הבמאי של אותו הסרט, אין לנו "אפשרויות תמרון" ולא כמו בספר שבו כן יש לנו ואנחנו מוגבלים רק ע"י הדמיון שלנו.

הייתי רוצה לדעת אם אתם קוראים ומה ובאיזו שפה ?, ואם לא אז למה לא ?

מגיע שבוע הספר הנה הזדמנות נפלאה להתחיל :-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה........

קראתי את כל סדרת הארי פוטר (אני יודע, אני יודע, אין צורך לשבח אותי).......

קראתי את ההוביט אבל זה ספר ממש משעמם............... זה משעמם מעניין משעמם מעניין ואז משעמם אז לא היה לי כח והפסקתי לקרוא אחרי הדוב ההוא שהם נכנסו ליער......

קניתי את טרילוגיית שר הטבעות בעברית ואנגלית אבל יצא הסרט אז החלטתי שאני אראה את הסרט וזהו....

יש לי את המדריך לטרמפיסט בגלקסיה באנגלית אין לי כח לקרוא....... אין ......

ותגידו רגע..... למה מחשב לא נקרא קריאה? 88% מהזמן במחשב זה קריאה נראה.......................... אני קורא בYNET, פה באתר, בכלל באינטרנט הכל קריאה כמעט (חוץ מפורנו) ואפילו בLOADING של משחקי מחשב יש משו לקרוא..............

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז בחיים שלי לא קראתי ספר שלם...........................................................................

כאילו כמובן שפתחתי ספרים וזה אבל חוץ מהארי פוטר לא היה ספר שממש קראתי...............................................................

O_O

SOS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קורא די הרבה, בעיקר מתח ומעט מד"ב(אין מה לעשות המשחק של אנדר הוא הספר הטוב ביותר לדעתי), אע"פ שבזמן האחרון הורדתי את כמות הספרים שאני קורא.

את מרבית הספרים אני קורא בעברית, יותר נח לי ומהירות הקריאה שלי גבוהה מאד(כבר קראתי ספרים של 700+ עמודים ביום) מדי פעם יוצא לי לקרוא ספרים באנגלית אבל לרוב אני לא מסיים אותם אלא מפסיק באמצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניה לקרוא כתוביות של סרט נקרא לקרוא ספר?

לא

ותגידו רגע..... למה מחשב לא נקרא קריאה?

זה "קריאה", אבל לא ספר.

אני הייתי קורא די הרבה, אבל בזמן האחרון לא יוצא לי כ"כ לקרוא, מכמה סיבות, וגם כי אני לא ממש נתקל בספרים טובים.

2 טובים שקראתי בזמן האחרון הם "מישהו לרוץ איתו"/דוד גרוסמן, "צופן דה וינצ'י"/דן בראון.

כמובן שהספר הכי טוב שקראתי (או לפחות הכי מרשים) זה "שר הטבעות" של ג.ר.ר טולקין (ד"א, חידה: מי יודע מה ראשי התיבות?....), יחד עם ההוביט.

יש גם את "הרוזן ממונטה כריסטו"/אלכסנדר דיומה האב, או את "יד הנפץ"/קארל מאי.

ויש עוד המון ספרים, אבל זה מה שעולה לי לראש..... (ונמצא מולי על המדף....)

בקשר לשפה, אני מעדיף עברית, אבל אין לי בעיה לקרוא באנגלית ודווקא יש ספרים (כמו שר הטבעות) שאני רוצה לקרוא באנגלית (שפת המקור שלהם), כי יש דברים שלא עוברים בתרגום וגם (במיוחד בקשר לשר הטבעות) באנגלית אפשר יותר להבין את מה שהמחבר התכוון לפעמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי תולעת ספרים קטנה, למדתי לקרוא בגיל 3. קראתי כל ספר בבית עד שלא היתה ברירה אלא

לנבור בספרי הלימוד של אמא שלי (שלמדה אז רפואה) וקראתי את האנטומיה של פלדשר בגיל 4-5.

אחרי שעברתי לישראל קראתי פחות בגלל הטלויזיה אבל בחטיבה היתה לנו ספריה ממש גדולה עם הרבה

ספרים טובים אז שוב התחלתי לקרוא. קראתי עשרות ספרים בתחום ספרות שואה ואני אוהבת ספרות

מלחמה והיסטוריה. לאחרונה אני קוראת כמעט הכל באנגלית.

ספרים שקראתי לאחרונה:

Beowulf

Richard Allen's Vol 3

Richard Allen's Vol 4

Rochard Allen's Vol 5 חלק

Clockwork Orange

1984

Spirit Of 69', The Skinhead Bible

קוד ד.מ.א.ע

יעקוב השקרן

כמעט סיימתי את Futhark, The Runic alphabet

בו בזמן אני קוראת את ברברוסה

את The Poetic Edda (אני תמיד קוראת יותר מספר אחד בו בזמן)

כמעט סיימתי את "הרפתקאות החייל איואן צ'ונקין"

אני קוראת גם נורא מצחיק אחד בגרמנית ששמו Werner וזה 2 ספרים שלמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקר מד"ב ( 99.9%) , סוגד לסדרה של חולית , עכשיו אני קורא את האחרון שיצא ( Dune : The Machine crusade ) , אני אוהב את צורת הכתיבה ובניית העלילה .

גם את פוטר קראתי , אם כבר מתחילים משהו אז גומרים אותו .

את הסדרה של אנדר קראתי באנגלית , ספר אדיר בכל המובנים .

מתחיל לקרוא אסימוב ( אין את הספר הראשון של המוסד בספרייה :-\ אז אני מסתפק בנמסיס והשקיעה לבינתיים ) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדע בדיוני!

מה שיש לי צמוד למחשב:

אייזיק אסימוב - 15 ספרים שלו, הרוב זה מסדרת המוסד והרובוטים - הסידרה הכי טובה שיש! אסימוב היה גאון! עוד איזה כמה ספרים שונים שלו

אורסון סקוט קארד - 7 סספרים מהסדרהר המעולה של אנדר

קיצור תולדות הזמן של סטפן קינג

היקום על פי איינשטין של ניג'ל קולדר

יומני כוכבים של סטניסלב לם - ספר מעולה! בדיוני עם הומר אדיר, יש את הפרק השני שאם תקראו אותו פשוט לא תפסיקו לצחוק, ספר מעולה

12 ספרים שהם ספרי משחק שבוחרים איך תתקדם ויש קרבות ועוד, חביב מאוד, הייתי מכור אליהם כשהייתי צעיר

עוד כמה ספרים שונים כמו המיתולוגיה, האלכימאי וכו'

קראתי לאחרונה את הסדרה של אסימוב (עוד לא את הכול, אני לא מצליח למצוא כמה ספרים ישנים)

ספר שלא קשור לפה זה "חוכמת הבייגלה" ספר טוב שגורם לחשוב, ממליץ לכול האנשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אוסיף לרשימה את הטרילוגיה של מאטימאו, רד-וול, של בראיין ג'ייקס.

קראתי אותם ברוסית. ספרים ממש יפים ולא רק לילדים. מומלץ בחום. יופי

של מתנה לאחים/דודים קטנים, במיוחד שעכשיו שבוע הספר זה ממש מתאים.

Redwall.jpg

Mattimeo.jpg

Salamandastron.jpg

Martin_the_Warrior.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח voodooman

כבר שנים שלא קראתי ספרים :P אין לי כוח לשבת ולקורא חחח הספר האחרון שקראתי היה הסידרה של זול ורן לפני 5-6 שנים ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...