האם לסוויטצ' צריכה להיות יציאת UP-LINK? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם לסוויטצ' צריכה להיות יציאת UP-LINK?

MoRtZkInG

Recommended Posts

בוקר טוב,

כיום יש לי מודם אלקטל משודרג שמחובר להאב 10TBUS ודרכו ל4 מחשבים בבית.

המודם (שמשמש כראוטר) מתחבר להאב ביציאת UP-LINK ושאר המחשבים מתחברים לפורטים הרגילים.

אני מתכוון השבוע לקנות SWITCH 10/100, ויש לי מספר שאלות.

1. גם בSWITCH צריכה להיות יציאת UP-LINK או שהמודם אמור להתחבר פשוט לאחת היציאות?

2. אני מתכוון לקנות את הSWITCH בKSP, ולפי המוכר בטלפון יש להם SWITCHים של כמה חברות וכולם באותו מחיר. יש של EDIMAX, D-LINK ועוד כל מיני. מה מומלץ?

3. השאלה הגדולה מה עדיף לדעתכם א. לקנות סוויטצ' ולחבר את האלקטל המשודרג אליו בתור ראוטר

או ב. לקנות ראוטר של EDIMAX ולחבר את המודם בצורה רגילה אליו

תודה מראש לכל המשיבים. :)

מור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא לכולם יש uplink

היום יש בכלל סווצים שיודעים לזהות את סוג הכבל אוטומטי, ככה שאתה יכול לחבר עם כבל מוצלב או ישר מה שבא לך. במקרה הזה אין אף פעם uplink.

חוץ מזה יש סווצים שלא יודעים לזהות סוג כבל שפשוט אין להם uplink מטעמי חיסחכון של 2 שקל בקונקטור.

3. בעיקרון יותר זול לעבוד עם המודם כראוטר אבל הקינפוג שלו (פורטים וכו) מאד לא נוח. אני בכללי מעדיף לעבוד ב-ICS כאשר המודם מחובר לסוויץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל הבעיה בICS שאז אחד המחשבים חייב לעבוד כל הזמן...

והקינפוג באלקטל דווקא בסדר גמור לדעתי.

ולמה לא EDIMAX? מישהו יכול להמליץ על סוויטצ טוב?

מה שיש בקספ זה Level One FSW-0808TX - מישהו שמע עליו יכול להמליץ/לקטול או להמליץ על משהו אחר ממקום אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכללי מעדיף לעבוד ב-ICS כאשר המודם מחובר לסוויץ.

אתה מוזר.

1. מורן כיסה את זה טוב.

2. ל-Edimax יש שם מצויין בתחום הרשתות. ל-Dlink גם היה שם טוב אבל לאחרונה מדווחים על יותר מידי בעיות עם הראוטרים שלהם. בכל מקרה, זה בסה"כ סוויטצ'. הוא לא עושה הרבה, ובמה שהוא כן עושה קשה לעשות בעיות.

3. גם לדעתי, הניתוב של האלקטל בסדר גמור. חבל לא להשתמש בנתב שכבר יש לך בבית ובמקום זה לזרוק כסף על חדש. נכון שהוא טיפה פחות נוח, אבל יחסית למחיר שצריך להוסיף (נתב+רכזת לעומת רכזת בלבד), זה ממש לא שווה את זה, לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. ל-Edimax יש שם מצויין בתחום הרשתות. ל-Dlink גם היה שם טוב אבל לאחרונה מדווחים על יותר מידי בעיות עם הראוטרים שלהם. בכל מקרה, זה בסה"כ סוויטצ'. הוא לא עושה הרבה, ובמה שהוא כן עושה קשה לעשות בעיות.

ל dlink עדיין יש שם טוב,רק שפה בארץ יש לא מעט בעיות עם הנתבים שלהם בכל מה שנוגע למשתמשי הכבלים,למשתמשי ADSL אין בעיות לפי מיטב הבנתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל הבעיה בICS שאז אחד המחשבים חייב לעבוד כל הזמן...

לא בהרכח נכון :)

אפשר שכל אחד מהמחשבים יוכל ליזום את החיבור לאינטרנט וכל האחרים יקבלו ממנו ב-ICS (רק כאשר כולם win2000/xp)

הראשון שיוזם מחובר ישירות והאחרים מקבלים ממנו אוטומטי דרך ICS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי האדימקס, לי אישית (ושמעתי מעוד כמה) הוא לא היה מוכן לזהות את האלקטל בשום אופן (אני מדבר על הדגם: Edimax 8-Port 10-100M Switch )

גם הסוויצ' של CNET עשה לי הרבה בעיות. ( CNet Switch 8 Ports 10/100 )

כרגע אני עם TRENDnet ומרוצה מאוד. הוא זול ועושה את העבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא זיהה זאת אומרת שלא נדלקה אף נורה בסוויצ' לא של 10 ולא של 100, ולא משנה איזה כבל חיברתי, רגיל, מוצלב.. אין, פשוט מת.

וכמו שכתבתי בהודעה הקודמת שמעתי מעוד כמה שנתקלו בבעיה הזאת, אבל מצד שני אני שמעתי גם שהיו כאלה שלא הייתה להם שום בעיה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל dlink עדיין יש שם טוב,רק שפה בארץ יש לא מעט בעיות עם הנתבים שלהם בכל מה שנוגע למשתמשי הכבלים,למשתמשי ADSL אין בעיות לפי מיטב הבנתי.

הראוטרים האלחוטיים שלהם דפוקים יש ים ניתוקים גם למשתמשי ADSL

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...