מחשב נייד לסטודנט וחובב גיימינג עד 3300 שח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד לסטודנט וחובב גיימינג עד 3300 שח

shoval yorets

Recommended Posts

התחלתי לפשפש בשוק מאיזור הבלאק פריידי, והמסקנות שלי עד כה (ייתכן שהן מוטעות בשל חוסר ניסיון) שלהזמין מחול יתן לי יחס תמורה למחיר גבוה יותר מאשר לקנות בארץ, בנוסף למותגים הגדולים קיימת אחריות בינלאומית שאפשר לממש גם כאן בארץ. גם הבנתי שאני מחפש מחשב גיימינג קל בעל סבירה כך שאוכל לבצע בו שימושיים יומיים ובתנועה. אז רציתי חוות דעת בנוגע לדגמים והמפרטים הבאים כי קשה לי לקבל פרופורציות מתוך החודש שאני מפשפש.

אשמח לדעת מה אתם חושבים על התמורה למחיר והאם ישלכם הצעות למפרטים דומים משתלמים יותר

דגם: ideapad L340

מעבד: i5 מדור 9300H 

כרטיס מסך: GTX 1650 4gb

RAM: (עם אופציה לשדרוג) 8GB ddr4

רזולוציית מסך: 1080×1920

דיסק קשיח: 512 גיגה (אופציה לחיבור hdd נוסף)

גודל: 15.6 "

סוללה: ליטיום פולימר (לא מצאתי יותר מידע עליה אבל היצרן טוען ל9 שעות בשימוש קל, מדיווח של משתמשים מדובר על איזור ה5)

מגיע עם 10.

מחיר עד לבית: 2600 שח (אתר קניות בינלאומי מפורסם ואמין, לא ידעתי את המדיניות שלכם בנוגע לפירסום כאלה דברים) שאר המידע פחות רלוונטי בעיני, אשמח לשתף קישור אם ניתן או למסור עוד מידע במידת הצורך

דגם: GF63 thin 9TCX 615

מעבד: i5 מדור 9300H 

כרטיס מסך: GTX 1050ti 4gb

RAM: (עם אופציה לשדרוג) 8GB ddr4

רזולוציית מסך: 1080×1920

דיסק קשיח: 512 גיגה (אופציה לחיבור hdd נוסף)

גודל: 15.6 "

סוללה: שוב לא מצאתי ככ מידע, מדובר על בערך 6 שעות שימוש קל ממשתמשים

מחיר עד לבית : 2700 שח( מאותו אתר אמין של הדגם הקודם)

מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שלא יגבו ממך עוד כסף על מכס בארץ? שלא יהיו לך בעיות עם חשמל בנושא הזה?

תבדוק טוב מאוד כי בהחלט יכול להיות שפתאום זה יעלה יותר ממה שציפית שזה יעלה.

דברים שאני יכול לתרום לך כאן (דברים לשים לב אליהם, לדעת אותם מראש):

1. ה-1650 הוא חדש יותר (הושק השנה) לעומת ה-1050 שהוא כבר שנתיים או שלוש בשוק והביצועים של ה-1650 טובים יותר. זה מותג גיימינג לעומת שהוא מותג עממי יותר, אבל מציעים לך כאן כביכול מה שנראה כמו תמורה טובה יותר. שוב, רק על פי ה-specs שציינת.

2. ה- בשניהם הוא לא בשמיים בכלל. כדאי לדעת מה המהירות, ומה הם נתוני ה- האחרים. אני מהמר שאנחנו מדברים כאן על סטיק אחד וערוץ אחד בלבד. זה ישפיע על הביצועים.

3.  שניהם מחשבים שמיועדים באמת לסטודנטים חובבי גיימינג, אבל אל תצפה לביצועים מטורפים עליהם. הם לא דגמי עילית, אבל תוכל לשחק איתם. אתה יכול לשדרג חלק מהרכיבים בעצמך ולקבל קצת יותר, אבל עד גבול מסוים וזהו. אלו גם לא מכונות שמתאימות לעריכת מדיה וכו', אם זה משהו שאתה עוסק בו גם כן. אתה כן תוכל לעשות קל, אבל אם אתה מתכנן באמת לשבת לסשן משחקים - תחבר את המטען של המחשב בשניהם.

4. קח בחשבון שיש משחקים היום שבקלות יקחו לך 50 ואפילו 80 גיגה, מערכת ההפעלה תיקח עוד קצת... בקיצור יש מצב שתצטרך קצת יותר מזה. אבל זה לא בשמיים והמחירים קצת ירדו בשנה שעברה.

5. שים לב ל-I/O. תראה מה אתה זקוק לו מבחינת חיבורים חיצוניים (כמה , איזה , , אודיו לאוזניות וכו'). תשים לב (מניסיון) איפה הפורטים הללו בכל מחשב. יכול להיות שלא יהיה לך נוח עם המיקום של חיבור המטען, למשל, זה לא משהו שצריך לזלזל בו. היו לי מחשבים שסבלתי מהדבר הזה בהם.

6. שים לב לעיצוב המקלדת ולביקורות על בניית המחשב. ממה שאני רואה במבט חטוף כזה, ללנובו יש מקלדת מלאה ול- אמורה להיות מקלדת ללא כפתורי המספרים. תבדוק ותוודא, תראה גם אם זה נוח לך. ראיתי מבקרים שמדברים על כך שה- בנוי ככה שהוא קצת "גמיש" (לא במובן הטוב). כשאתה לוחץ על כפתורים ומחזיק אותו, הוא לא מרגיש עמיד לגמרי. אולי זה חשוב לך... ראיתי 2 מבקרים שלא מתו על התפקוד וההרגשה של המקלדת שלו. אבל אי אפשר לדעת מה אתה תאהב. תבדוק סרטונים על הדגמים הספציפיים האלה. תבדוק אם הם קיימים למכירה בארץ, אולי אתה יכול לקפוץ לאיזו חנות קרובה אליך ואשכרה לראות את המחשב.

בסופו של דבר, עם שניהם תוכל להסתדר. שניהם בנויים עבור סטודנטים שחובבים גיימינג, ועכשיו נותר לך לבדוק מה מביניהם מתאים לך אישית יותר, זה הכל.

קח מכל זה מה שתרצה, אבל בעיקר - תעשה את שיעורי הבית כמו שצריך על זה. אתה הרי סטודנט... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובה העיניינית, פתחת לי את העיניים לדברים שלא חשבתי עליהם. לגופו של עיניין:

המחירים שציינתי הם מאמזון לאחר שיכלול המכס (כ-20%) ולאחר בירור מעמיק, בוודאות כל מה נדרש זה מתאם פשוט כדי לחבר לחשמל.

2. לגבי הראמ, מבירור שעשיתי זה סטיק אחד אך קיים סלוט אחד נוסף כך שניתן לשדרג עד 16GB את שניהם. אצרף קישורים.

3. אני מודע שהתקציב שלי לא מאפשר להגיע למכונות על, אני מנסה למצוא איזה פשרה שבכל זאת יהיה לי כיף לשחק איתה, ובנוסף לא תגביל אותי לשימושים של רק גיימינג, כי הרי הסוללות במחשבי הקצה בתחום הם נורא בעייתיות ולא יחזיקו לי יום באוניברסיטה.

4. מודע לסוגיה, בראש שלי אמרתי שאקנה איזה HDD חיצוני שמן שיפתור אתזה.

5. נושא שלא עלה לי בראש בכלל לדוגמא, יש איזה מיקום ספציפי שאתה יודע שהוא בעייתי?

6. גאוני, אברר אם הוא יושב איפשהוא בתצוגה בארץ, באופן כללי אני נוטה ללנובו, גם מבחינת עיצוב וגם התחושה שקיבלתי מקריאת ביקורות עליו היא יותר חיובית..

קישור ללנובו:

https://www.amazon.com/Lenovo-Ideapad-i5-9300H-Processor-81LK00HDUS/dp/B07VC55LF5/ref=sr_1_12?fst=as%3Aoff&qid=1577273003&rnid=16225007011&s=computers-intl-ship&sr=1-12

קישור לASUS:

https://www.amazon.com/ASUS-Gaming-Laptop-Gigabit-Windows/dp/B07VBK4SYS/ref=sxbs_sxwds-stvp?fst=as%3Aoff&pd_rd_i=B07YZ1CM55&pd_rd_r=5b553ca1-446e-4c27-a5e4-2447cffb1c34&pd_rd_w=RhVLr&pd_rd_wg=dfudd&pf_rd_p=a6d018ad-f20b-46c9-8920-433972c7d9b7&pf_rd_r=820E5R02M02KA60X7QXW&qid=1577273128&rnid=16225007011&s=computers-intl-ship&smid=ATVPDKIKX0DER&th=1

קישור לMSI:

https://www.amazon.com/MSI-GF63-9RCX-615-i5-9300H/dp/B07TN4C9FY/ref=pd_sbs_147_3/133-6336461-9861437?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B07TN4C9FY&pd_rd_r=4a31a5c1-65de-4911-969f-1d09e2be5846&pd_rd_w=hpqoz&pd_rd_wg=XALi9&pf_rd_p=5873ae95-9063-4a23-9b7e-eafa738c2269&pf_rd_r=W525151BC1STN55Z900H&psc=1&refRID=W525151BC1STN55Z900H

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אני מקווה שבאמת כך הדברים לגבי עניין החשמל והעלויות.

אני כבר לא אתייחס ל-, נראה לי פשוט שהמחיר שלו גבוה מדי בהתאם למה שאתה מקבל עם ולנובו. בנוסף גם כמות הביקורות החיוביות לגבי שני המחשבים האחרים גבוהה יותר פי כמה.

עוד כמה דברים לשים לב אליהם:

1. מהירות ה-ram בלנובו היא 2400, באסוס היא 2600. ה-CPU בלנובו הוא אינטל ושל האסוס הוא . מהירות ה-ram חשובה יותר במעבדי . בשני המקרים אנחנו מדברים על מהירות בסדר, לא משהו מרשים. בכל אופן, אם אתה מתכנן להוסיף עוד סטיק, אתה צריך לוודא לכל הפחות שהוא מאותו הסוג בדיוק. מכיוון שאין כאן עוד מידע, אנחנו מדברים על לפתוח את המחשב ולראות בעיניים שלך בעצמך מה הדגם. לי אין בעיה לפתוח , השאלה היא אם אתה תרגיש נוח גם כן לעשות את זה - אני יודע שלא לכולם זה בא בקלות.

2. בהמשך לנקודה הקודמת, שים לב לביקורות ולתגובות בתחתית העמוד. יש שם איזו אי-בהירות לגבי האם כן או לא ניתן להוסיף סטיק. הנציג של עונה שאפשר להוסיף סטיק, אחד מהקונים ציין שפתח את המחשב ויש שם רק ערוץ אחד והוא נתקע עם שני סטיקים והיה חייב לקנות סטיק אחד של 16 בשביל לשדרג את המחשב. בנוסף הנציג של מציין שם כמה פעמים שיש אחריות יצרן רק בארה"ב ושפתיחת המחשב (כרגיל) תגרום לביטול האחריות. דברים שצריך לשים לב אליהם.

3. מהניסיון שלי, אין כזה דבר יום שלם באוניברסיטה בלי להתחבר לחשמל מתישהו. זה פשוט משהו שתהיה חייב לעשות. לפחות הלנובו והאסוס לא שוקלים כמו ה-, אז לא אמורה להיות בעיה להיסחב עם מחשב ומטען ולהתחבר לקיר בזמן שיעור. זה גם מתקשר לנקודה שלי לגבי מיקומים של פורטים ושל החשמל. לגבי מיקום בעייתי, זה תלוי בך, במה שנוח לך ובכיתה שלך. איפה שקע החשמל יכול להשפיע על איפה תבחר לשבת בשיעור. אם מדובר בכיתה שאין בה שקעים בכל עמדה, אני זוכר שבשנה א' הייתה אצלנו תחרות להיכנס קודם לשיעור ולהתמקם ליד שקע חשמל. בכל מקרה, אתה תצטרך לקבל את זה כמובן מאליו שהסוללה לא תחזיק לך יום לימודים בלי להתחבר. לא עניין כזה גדול, לדעתי, מתרגלים לזה.

4. תבדוק היטב לגבי קישוריות. כשראיתי את העמודים של המחשבים הללו שמתי לב בתחילה שרק באסוס כתוב שיש לו קישוריות wi-fi ולא רק . עם זאת, בשאלות ותשובות של הלנובו הנציג של לנובו אומר שיש לדגם הזה קישוריות . תוודא שאתה יודע איך אתה עומד להתחבר לרשת בזמן שאתה בלימודים.

5. שים לב לכמות שקעי ה-. במיוחד אם אתה מתכנן להשתמש בעכבר - כי זה אוטומטית יתפוס לך שקע אחד כל הזמן.

6. דבר חכם לעשות זה להיכנס לביקורות בעמודים ולבחור את ביקורות ה-"כוכב אחד" (הביקורות הרעות) ולקרוא. ממבט חטוף נראה כי לכמה משתמשים יש עניין עם המסך בלנובו. לעומתו לאסוס יש מגוון של בעיות שמשתמשים דיווחו עליהן. לי זה נשמע כאילו ייתכן כי יש נקודת כשל בייצור המסך של ובאסוס אין משהו אחד שהרבה אנשים מדווחים עליו - כלומר רק תקלות רנדומליות ומזדמנות. אבל תקרא את הביקורות הללו בלי שיפוט מראש, תראה מה אתה מסיק מהן.

7. לבסוף, נקודה שלא קשורה למחשבים שאתה ראית בעצמך, רק לחלוק מהניסיון שלי. כשאני הייתי בלימודים, קרוב למקום מגוריי הייתה חברה שמתמחה ב-refurbishment. הם קנו מחברות אחרות את הניידים שלהם והייתה להם מעבדה משלהם שם עבדו על המחשבים. אחרי היסוסים רבים קניתי מחשב דרכם (הגעתי פיזית לחנות וראיתי את המכשירים). בשביל לעשות את זה אתה צריך לקחת בחשבון שהמחשב שאתה קונה הוא לא חדש מהקופסא, אלא כמו חדש. ייתכן שיהיו קצת שריטות או משהו כזה, אבל לא אמורים להיות דברים שמשפיעים על הביצועים, למשל שריטות במסך. הדעות חלוקות לגבי קניית מחשב כזה, אבל הניסיון שלי מולם היה חיובי ואני קניתי כמה מחשבים דרכם בסופו של דבר (שכל אחד הגיע לסופו העגום רק בגללי, אבל זה כבר סיפור אחר). היתרון בזה הוא שמכיוון שמדובר במוצר מחודש, אתה משלם פחות ומקבל יותר. אולי כדאי לך לבדוק משהו כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...